yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (632)
  • medya (5)

  632. Bugün nata vega avm'deki gratis'e nemlendirici almak için girmiştim. Kremi kasiyer kıza verdim, bana kasa arkasından başka bir krem satmaya çalıştı. "Hayır bunu alacağım" dediğim halde ikinci defa ısrar etti ve ben tilt oldum. Sonra laubali bir şekilde gülerek "niye kızıyorsunuz" falan dedi daha da ayar oldum. Uğraşmamak için asla cevap vermedim. Böyle gevşek gevşek konuşan çalışanlar da denk gelebiliyor maalesef. 

  16 şubat 20:53

  631. küçük bir şehirde yaşıyorum, burada 2 tane gratis var biri sehrin disindaki universite bolgesinde, biri de sehrin tam ortasında. dolayısıyla surekli bir yogunluk oluyor iki magazada da.

  buna rağmen çalışanları çok yardımcı. bir keresinde wet n wild'in makyaj sabitleme spreyini arıyordum, çekmeceyi ve depoyu aradılar yoktu. ardından kadın bana akşam yeni malların geleceğini ve benim için ayırabileceğini söyledi. aynı sekilde loreal glow cherie nemlendirici için de yaptılar bunu.

  yardım ister misiniz diye sorduklarında hayır teşekkürler bakıyorum sadece dediğim zaman da peşimde dolanmıyorlar hiçbir gratiste çok ısrarcı bir çalışanla karşılaşmadım henüz.

  bazı konularda bilgisizler evet ama zaten bir drugstore zincirinin üç kuruş maaş alan çalışanlarının bir mua kadar bilgili olmasını da beklemiyorum. bu tarz yerlerden alışveriş yapmadan önce (hatta ben almayı planlamadığım bir ürün gözüme takılırsa telefonu açıp süslü sözlükten araştırıyorum çalışana sormak yerine) araştırma yapmak ve alınacak ürünleri belirlemek en iyisi gibi geliyor bana.

  8 aralık 2019 14:52 8 aralık 2019 14:53

  630. Her mahallede bir gratis oldu neredeyse o yüzden korkunç bir personel sayısı var. Gratis'in belli prensipleri olabilir ama bunu bu kadar çalışana uygulamak ne kadar mümkün bilemiyorum o yüzden arada sırada duyduğumuz olaylara şaşırmıyorum. Benim watsons pino gibi müşterinin peşinde gezilen, zorla ısrarla bir şeyler satılan yerlere göre daha rahat ettiğim bir yer. Yapışkan davranın diye tembihlenmediklerini düşünüyorum. Çok kalabalık olmadığı sürece bir şeyler soracak birini buluyorsunuz, ilgileniyorlar. Bu kadar çok çalısanı olmadan önce muhtemelen seçilen kişilerin makyajla ilgili olmasına dikkat ediliyordu ama şimdi iş isteyen gratiste çalışabilir diye düşünlüyor. Makyaj duayeni arıyorsanız çok doğru bir yer olduğunu düşünmuyorum. Elbette ki öyle biri de ise alınmış olabilir ama çok alakasız kişiler de olabilirler. Fikir sormadan önce bunu göz önünde bulundurmak gerkiyor. Bu durumdan şikayetçi değilim çünkü çok kalabalık, tam bir market işleyişiyle işleyen bir yer. Lüks bir yer olduğu iddiası yok, müşterileri ucuzluk, indirimle çekiyor tavsiye verip yönlendirmekle uğraşmıyor. Çalışanların işi kolay değil, kalabalık öbür her yere göre. Böyle bir ortamda çalışanı suçlayamam. Bir iş bulmuş çalışıyor, şartlarına bakınca kendisinden çok şey beklemiyorum. Market işi gibi raf düzeltmek kasaya koşmak için varlar gibi tavsiye vermek için ise alınmadıkları koştukları işin sayısından belli.

  30 ağustos 2019 19:32 30 ağustos 2019 19:36


  629. Bugün golden rose daki çalışan küçük göz kapağıma kocaman karıştırma fırçası satmaya çalışınca gratise uğradım. Çalışanlardan birine göz kapağımın dar olduğunu bu yüzden daha küçük bir karıştırma fırçası aradığımı söyledim. Bana far oturma fırçası gösterdi ve bunlar iyi olur dedi. Gerçekten uygun olmadığını bilmesem inanıp alırdım.

  Ha bide söylemeyi unuttum ayrıca hani incecik ve küçücük olan göz altına far sürmek için kullanılan fırça var ya onu da önerdi :(

  30 ağustos 2019 00:13 30 ağustos 2019 00:45

  628. Tavırları, davranışları, ilgi alakaları, olumlu-olumsuz her şey bir yana, her alışverişimde çalışanlarını takdir etmişimdir, aşırı yoğun çalışıyorlar, potansiyelin üzerinde performans sergiliyorlar, bu insanların gücü nasıl yetiyor diye sorgulatıyor bana.

  22 ağustos 2019 00:16

  627. Az miktara çok çalıştırılan kişilerdir.

  Bu girdiyi yazıp yazmamakta çok kararsızdım ama  cesaret geldi ve yazıyorum.

  3 sene önce gratisle iş görüşmesine gitmiştim. İyi bir firmada iyi bir maaşa çalışıyordum o dönem ama kozmetik sektörüne girmek istediğim için görüşmeye gitmiştim. İK’daki beyfendi yüzüme baka baka çok az maaş verdiklerini ve çok çalıştırdıklarını önceliklerinin kozmetik sektörünü bilen çalışan değil az para/çok iş sistemine uyum sağlayacak çalışan olduğunu üstüne basa basa söylemişti. O günden beri ne olursa olsun iyi davranmaya çalışırım tüm çalışanlarına. İyi davrandıkça da onlarında tavrının iyi olduğunu gördüm. Sample/tester konusunda bir iyiliklerini görmedim ama ürün aradığım zaman yardım etmişlerdir, bir soru sorduğumda oflamadan cevaplamışlardır. Bu durum watsons çalışanları içinde geçerli.

  Birde peşimizden ayrılmadıkları için kızan süslüler var. Onlara kızmayın demek istiyorum. Çünkü asgari ücretle çalışmalarına rağmen çalınan/kaybolan en ufak bir ürünün bile ücreti maaşlarına yansıyor. Şuan bir avm yönetiminde çalışıyorum haftada en az 3-4 defa gratis yada watsons’ta hırsızlık olayı bilgisi geliyor. En son dün 200 tllik ürün çalındı watsons’ta. Bugün bir çalışanla konuştuğumda ben artık alıştım sürekli yaşıyoruz bu vakayı, şikayet etmek bile faydasız dedi. Bu olayları sürekli yaşayanlarda çözümü müşterinin peşinde sürekli dolanmakta buluyor,haklılar. 

  21 ağustos 2019 23:11 21 ağustos 2019 23:19

  626. Çok çok kızmama rağmen geçtiğimiz bayram alışverişinde karşıyaka şubede bir çalışan bir köşede gizlice ağlıyordu.

  Bir insani ağlatacak kadar öküz olmak da var bu dünyada.

  21 ağustos 2019 22:16


  625. gunduz gittigimde rimmel london match perfection kalmamisti cekmeceye yeni seriden 010 koymuslardi bir tane, sevkiyat geldi 9 gibi gelin o zaman yerlestirmis oluruz alirsiniz dediler, tamam aksam alirim hem yeni serideki renklere bakarim dedim. 9 da gittigimde sadece 030 koymuslar ama onceki serinin 030 yla yeni serinin 030 nun alakasi yok. cekmeceyi actim o bir tane ayirdiklari sacma seylerin aralarina soktuklari 010 u aldim. ortalikta dolanan calisan ayri kasada duran kiz ayri kapaticiya bakti. 010 gelmis iste demek ki devami var ne koymuyosun onu oraya, sen cakalsan ben senden daha cakalim kusura bakma.

  21 ağustos 2019 22:05

  624. tek kaş havada "ne vardı?" modundan çıkamamış çalışanlardır. birkaç şubesi dısında hiç soru sordugunuzda, yardım istediginizde küfür etmişsiniz gibi bakmayanı görmedim. hayır zaten kozmetik konusunda bilgi almam. maksimum soracağım şey bunun şu versiyonu var mıdır?, bunun testerı yok mu? olur ona da iki gülümsemeyle maalesef veya evet var diyemiyorsan çalışma kardeşim bedavaya çalışıyorsun sanki.

  21 ağustos 2019 19:37

  623. Bu başlıkta bu kadar çok kötü yorum olması beni çok şaşırttı açıkçası. Çalışanların bilgisizliği, ilgisizliği vs daha bir çok konuda yorum yapılmış fakat ben sayılan tüm bu şikayetlerin çalışanlardan çok Gratis'in bir firma olarak sorunu olduğunu düşünüyorum. Zaten diğer girdilerde de belirtildiği gibi çalışanların bir çoğu dönemlik olarak giren kişiler ve aslında Gratis'in bir drugstore olduğu düşünülürse beklentimiz otomatik olarak düşüyor. Artık Türkiye'nin her yerinde şubeleri var ve bu mağazalar müşterilerin sorunlarına, isteklerine odaklı değiller bu mağazalar satış odaklılar; her ay, her hafta indirim olmasından da anlaşılabilir bir durum zaten ve çalışanların sorumluluğu da bu yönde bence. Gratis'in satış politikaları bu yorumları yaparken göz önünde bulundurulmalı. Hele hele indirim dönemlerindeki o yoğunluğu düşündüğümde çalışan insanlara hak vermeden edemiyorum. En nihayetinde Gratis hepimizin gittiği bir mağaza en güzeli araştırıp ne alacağına karar verip gitmek. Böylece sorun ortadan kalkar.

  21 ağustos 2019 19:13