yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (592)
  • medya (5)

  592. aşırı sorumsuzlar açılaması gereken testerı olmayan her şey açılıp denenmiş oluyor.bu yüzden makyaj malzemelerinde asla emin olamıyorum .

  daha saçması geçen gittiğimde saç spreyi alacaktım almak istediğim spreyin reyonda bandı yırtılıp ,açılıp ,sıkılmış halini görünce kokusuna da bakayım dedim.

  spreyi sıkmadım sadece şişenin ağzını açıp koklayacaktım daha elimi attığım gibi çalışan kız gelip testerı yok olanların dedi bende yırtılmış paketi gösterip zaten açılmış hatta kullanılmış dedim. inatla hayır açılmamış deyince açılmamış paketi gösterip spreyin neredeyse yarıya indiğini gösterdim (gerek bile yoktu zaten koruma bandı yırtılmıştı) ama inatla ısrar etmeye devam etti.

  19 kasım 2023 14:25 19 kasım 2023 16:59

  591. İstanbul'un Atatürk caddesindeki şubesinde yakın zamanda işe girdim. Bir gün rahatsızlandım ve mesaj attım gelemeyeceğim diye. Böyle şeyler son anda söylenmez dedi müdür yardımcısı. Tabii öncesinde haber vermem gerekirdi, "Bakın ben 1 saat sonra rahatsızlanacağım ona göre ayarlayın personellerinizi" diye :) Neyse, raporunuzu tarafıma iletirsiniz dedi. Ertesi gün de haftalık iznim bu arada. Rapor almadım çünkü hasta halde dışarı çıkacak halim yok. Maaşımdan bir güncük kessinler ya nolcak dedim. Rapor aldınız mı diye birkaç sonra mesaj attı yine aynı kişi. Dedim almadım. O zaman yarın izin gününüzdü bugün kullanmış olun yarın mesai yaparsınız dedi. Dedim ben maaşımdan kesilmesini talep ediyorum izin günümden değil. Sonra telefonu müdür aldı o konuşmaya başladı. Hâlâ diyor ki rapor vs bilmem ne. Diyorum ki rapor konuşmuyoruz şu an. Rapor almadım o yüzden maaşımdan kesilmesini istiyorum dedim. Burası kurumsal bir yer öyle bir şey yok dedi. Dedim ben kurumsal şirketlerin göbeğinden çıktım geldim bana mı anlatıyosunuz bunu :) İş kanununda da işçi maaşından kesilmesini talep edebilir, işçinin böyle bir hakkı var. Bu zamana kadar çalıştığım kurumsal şirketler de bu gibi durumlarda işçiye maaştan mı izin gününden mi şeklinde seçenek sundu hep. Demem o ki, çoğu kurumlarda kölelik sistemi var ama Gratis'in köle anlayışı daha berbat. Konuşmanın sonunda, yarın istifamı size iletirim böylelikle sorun ortadan kalkar dedim. Teumessos hanım, çalışma durumunuz tarafımızdan olumsuz değerlendirilmiştir... demeye başladı :) 2 sn önce istifamı ileteceğimi söyledim zaten, yani bu durumda senin kurumunu olumsuz değerlendiren ve gitmek isteyen benim. Hayırdır noluyoruz?

  14 kasım 2023 18:49

  590. bir yıl önce yaşadığım tuhaf olay hariç hiç sorun yaşamadım gratis çalışanlarıyla. bilmiyorum süslüler sizi rahatsız eder miydi bu olay fakat benim ağzımda çok tuhaf bi tat bıraktı açıkçası. hiç beklenmedik ilginç bi olay cidden.

  akşam saatinde izmirdeki çok tenha bir şubeye girdim, içerisi bomboştu. çalışanlar kasada toplanmış muhabbet ediyordu, 4-5 kadın. gezinirken golden rose standında 4 tane 33 numara siyah ruj buldum. ikisini kaptım ve alışverişim bitince kasaya geçtim. diğer rujlar 80 lira civarlarındayken bu tip renklerin fiyatı hep düşük oluyor. ben de fiyatı 10 lira civarıdır diye tahmin ediyordum ama kasadaki kıza yine de sordum, 11 lira dedi. fiyat çok düşük olunca orada muhabbet edenlerin hepsi meraklanıp hangi renk diye sordular birbirlerine, numarasına baktılar rujun. ben de "siyah" dedim. kasiyer "siyah mı emin misiniz?" diye sordu bana, ben de "evet eminim 33 numara siyahı o serinin. en çok kullandığım siyah rujum bu hatta, ben en iyisi bulmuşken bir tane daha alayım." dedim. kasiyerden sepette iki tane olmasına rağmen üç tane geçmesini rica ettim ama o da benden raftan üçüncüyü alıp gelmemi rica etti normal olarak. ben de bi koşu aldım geldim (gizlinot: sıra falan yoktu tek müşteri bendim). eve geldim, alışveriş çantamı boşaltıyorum, rujlardan birinin ambalajı sökülmüş ve ruj kapatılmadan konduğu için ucu komple ezilmiş. rujun üst çeyreği kapağın iç ve dış kısmına bulaşmış komple. donakaldım. tester falan mı aldım (gizlinot: hiçbir ürünün testerı yoktu o dönem ve halen yok) diye düşündüm, yok. ne olduğu çok belli.

  ertesi gün aynı gratise gittim yine, biraz sinirliydim açıkçası rujun ucu komple ezildiği için ve haberim olmadan açıldığı için. kasada o gün muhabbet eden 5 kadının 3ü oradaydı. direkt gidip "siz dün akşam buradaydınız, ben yanlışlıkla tester falan mı almışım yoksa siz mi açtınız?" diye sordum. kadın "evet siyah mı diye merak edip açtık." dedi. şok oldum. baktı ben göz pörtletiyorum "altındaki sticker siyah diye ruju siyah sandınız herhalde dedik, kontrol etmek istedik yanlış ürün almayın diye." dedi, bir kere daha şok oldum. ben raftan üçüncü ruju almaya gittiğimde kasadaki kadınlar *sırf* merak ettikleri için ürünün ambalajını açıyor, sonra da kapatırken ucunu kırıyor, "biz kontrol amaçlı baktık"(gizlinot: inanan var mı aranızda) bile demeden ruju poşete atıp geçiyor. açıkçası bu baya terbiyesizlik, bilmiyorum. olayın korkunç bir boyutu yok(?) aslında ama çok tuhaf bir olay değil mi sizce de? "bana niye sormadınız açarken ya da açtığınızda niye haber vermediniz?" dedim, "umursamazsınız sandık" dedi. buna da ayrı şok oldum zaten, kim açık ürün almak ister ki? ambalajı sökülmüş bir ürünü raftan alan var mı aramızda?

  ben reseller değilim, o ruju 11 liraya alıp 110 liraya dolapta gardropsta satmıyorum ama satabilirdim. madem ambalajını açtınız tabiri caizse o boku yediniz, bari düzgün kapatın ucunu kırmayın rujun (gizlinot: ben hemen dönüp gelirim diye acele ettiler muhtemelen.) benim aldığım ürünü kontrol etmek size mi düştü, belki ben birine hediye edecektim ya da satacaktım? 3 tane alıyorum stok yaptığım belli değil mi, ambalajını açarak son kullanma tarihini niye başlatıyorsunuz? gratis koşulsuz şartsız geri alıyor ürünleri, yanlış bir ürün olsa iade ederdim kendim.

  zaten emin misiniz diye sorduklarında çok kullandığım ve sevdiğim bir numara olduğunu söylemiştim kontrol edilmesine gerek yoktu. baktılar ben gotik bi tipim siyah ruj alıyorum açtılar ruju sırf meraktan. ruju açıp söylemeden çantaya atan başka neler kurcalıyordur dedirtmiyor da değil.

  bu olay dışında gratiste kötü bir şey yaşamadım. o günden beri de alışverişi yarım bırakarak hiçbir kasadan ayrılmadım.

  31 temmuz 2023 19:07


  589. eskiden ben de buna isyan edenlerdendim, zaten çekingen bir tipim, başımda dikilen birileri olunca alacağım varsa da rafa bırakıp mağazadan çıkardım. Sonra gratis'te çalışan bir arkadaşım öyle hırsızlık vakaları oluyor ki her an tetikte olmak zorundayız deyince bir durdum. Gratis'in satış elemanlarını bu konuda zorlayan patronlarına ayrı, bunu fırsat bilip gözüne kestirdiği bir müşteriyi darlayan çalışanlarına ayrı sevgiler(!) Kendi halinde ürünleri inceleyen müşteriler bir yana, raftaki ürünleri tester niyetine kullanan ya da satın almaktan vazgeçtiğini alakasız yerlere bırakıveren müşteri profilini ne yapacağız esas? Pandemi öncesinde bile raftaki şeyi alıp denemeye çekinirdik, başka biri gönül rahatlığıyla alsın diye. Bunu pandemi döneminde yapanlar var, bu kadar mı umursamazsınız? Hırsızlık olayı da ayrı bomba, baklava ya da ekmek çaldı diye 25 yıl yiyen çocukların olduğu ülkede çok trajikomik. Herhangi bir şeyi çalmayı geçtim, makyaj malzemesi çalmak nedir, yenilebilir veya içilebilir bir şey de bizim mi haberimiz yok? Böyle bir müşteri profili varken orta yolu nasıl bulacaklar gerçekten merak ediyorum.

  4 nisan 2022 23:39

  588. geçen senelerde aklımda bir fondöten varken denemek sonrasında almak için mağazaya gittim. aklımda başka bir ürün yoktu. mağaza çalışanlarına belirli bir markadan satış kotası (gizlinot: veya başka bir şey ne olduğunu bilmiyorum) koydukları için beni kendi önerdiği markanın yeni çıkmış fondötenine yönlendirdi. o zaman da süslü sözlükte o fondöten hakkkında oksitleniyor, turuncu duruyor yorumlarını okumuştum. bunu da çalışana söyledim. sanki kendisine hakaret etmişçesine ne turuncusu zaten senin suratın turuncu!!! gibi bir çıkışta bulundu bana. kısaca müşterilerine aşırı saygılı ve makyaj hakkında engin bilgilere sahip(?) çalışan barındıran firma.

  1 mart 2021 15:51

  587. Bugün nata vega avm'deki gratis'e nemlendirici almak için girmiştim. Kremi kasiyer kıza verdim, bana kasa arkasından başka bir krem satmaya çalıştı. "Hayır bunu alacağım" dediğim halde ikinci defa ısrar etti ve ben tilt oldum. Sonra laubali bir şekilde gülerek "niye kızıyorsunuz" falan dedi daha da ayar oldum. Uğraşmamak için asla cevap vermedim. Böyle gevşek gevşek konuşan çalışanlar da denk gelebiliyor maalesef. 

  16 şubat 2020 20:53

  586. küçük bir şehirde yaşıyorum, burada 2 tane gratis var biri sehrin disindaki universite bolgesinde, biri de sehrin tam ortasında. dolayısıyla surekli bir yogunluk oluyor iki magazada da.

  buna rağmen çalışanları çok yardımcı. bir keresinde wet n wild'in makyaj sabitleme spreyini arıyordum, çekmeceyi ve depoyu aradılar yoktu. ardından kadın bana akşam yeni malların geleceğini ve benim için ayırabileceğini söyledi. aynı sekilde loreal glow cherie nemlendirici için de yaptılar bunu.

  yardım ister misiniz diye sorduklarında hayır teşekkürler bakıyorum sadece dediğim zaman da peşimde dolanmıyorlar hiçbir gratiste çok ısrarcı bir çalışanla karşılaşmadım henüz.

  bazı konularda bilgisizler evet ama zaten bir drugstore zincirinin üç kuruş maaş alan çalışanlarının bir mua kadar bilgili olmasını da beklemiyorum. bu tarz yerlerden alışveriş yapmadan önce (hatta ben almayı planlamadığım bir ürün gözüme takılırsa telefonu açıp süslü sözlükten araştırıyorum çalışana sormak yerine) araştırma yapmak ve alınacak ürünleri belirlemek en iyisi gibi geliyor bana.

  8 aralık 2019 14:52 8 aralık 2019 14:53


  585. Her mahallede bir gratis oldu neredeyse o yüzden korkunç bir personel sayısı var. Gratis'in belli prensipleri olabilir ama bunu bu kadar çalışana uygulamak ne kadar mümkün bilemiyorum o yüzden arada sırada duyduğumuz olaylara şaşırmıyorum. Benim watsons pino gibi müşterinin peşinde gezilen, zorla ısrarla bir şeyler satılan yerlere göre daha rahat ettiğim bir yer. Yapışkan davranın diye tembihlenmediklerini düşünüyorum. Çok kalabalık olmadığı sürece bir şeyler soracak birini buluyorsunuz, ilgileniyorlar. Bu kadar çok çalısanı olmadan önce muhtemelen seçilen kişilerin makyajla ilgili olmasına dikkat ediliyordu ama şimdi iş isteyen gratiste çalışabilir diye düşünlüyor. Makyaj duayeni arıyorsanız çok doğru bir yer olduğunu düşünmuyorum. Elbette ki öyle biri de ise alınmış olabilir ama çok alakasız kişiler de olabilirler. Fikir sormadan önce bunu göz önünde bulundurmak gerkiyor. Bu durumdan şikayetçi değilim çünkü çok kalabalık, tam bir market işleyişiyle işleyen bir yer. Lüks bir yer olduğu iddiası yok, müşterileri ucuzluk, indirimle çekiyor tavsiye verip yönlendirmekle uğraşmıyor. Çalışanların işi kolay değil, kalabalık öbür her yere göre. Böyle bir ortamda çalışanı suçlayamam. Bir iş bulmuş çalışıyor, şartlarına bakınca kendisinden çok şey beklemiyorum. Market işi gibi raf düzeltmek kasaya koşmak için varlar gibi tavsiye vermek için ise alınmadıkları koştukları işin sayısından belli.

  30 ağustos 2019 19:32 30 ağustos 2019 19:36

  584. Bugün golden rose daki çalışan küçük göz kapağıma kocaman karıştırma fırçası satmaya çalışınca gratise uğradım. Çalışanlardan birine göz kapağımın dar olduğunu bu yüzden daha küçük bir karıştırma fırçası aradığımı söyledim. Bana far oturma fırçası gösterdi ve bunlar iyi olur dedi. Gerçekten uygun olmadığını bilmesem inanıp alırdım.

  Ha bide söylemeyi unuttum ayrıca hani incecik ve küçücük olan göz altına far sürmek için kullanılan fırça var ya onu da önerdi :(

  30 ağustos 2019 00:13 30 ağustos 2019 00:45

  583. Az miktara çok çalıştırılan kişilerdir.

  Bu girdiyi yazıp yazmamakta çok kararsızdım ama  cesaret geldi ve yazıyorum.

  3 sene önce gratisle iş görüşmesine gitmiştim. İyi bir firmada iyi bir maaşa çalışıyordum o dönem ama kozmetik sektörüne girmek istediğim için görüşmeye gitmiştim. İK’daki beyfendi yüzüme baka baka çok az maaş verdiklerini ve çok çalıştırdıklarını önceliklerinin kozmetik sektörünü bilen çalışan değil az para/çok iş sistemine uyum sağlayacak çalışan olduğunu üstüne basa basa söylemişti. O günden beri ne olursa olsun iyi davranmaya çalışırım tüm çalışanlarına. İyi davrandıkça da onlarında tavrının iyi olduğunu gördüm. Sample/tester konusunda bir iyiliklerini görmedim ama ürün aradığım zaman yardım etmişlerdir, bir soru sorduğumda oflamadan cevaplamışlardır. Bu durum watsons çalışanları içinde geçerli.

  Birde peşimizden ayrılmadıkları için kızan süslüler var. Onlara kızmayın demek istiyorum. Çünkü asgari ücretle çalışmalarına rağmen çalınan/kaybolan en ufak bir ürünün bile ücreti maaşlarına yansıyor. Şuan bir avm yönetiminde çalışıyorum haftada en az 3-4 defa gratis yada watsons’ta hırsızlık olayı bilgisi geliyor. En son dün 200 tllik ürün çalındı watsons’ta. Bugün bir çalışanla konuştuğumda ben artık alıştım sürekli yaşıyoruz bu vakayı, şikayet etmek bile faydasız dedi. Bu olayları sürekli yaşayanlarda çözümü müşterinin peşinde sürekli dolanmakta buluyor,haklılar. 

  21 ağustos 2019 23:11 21 ağustos 2019 23:19