sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (26)
 • medya (4)

26. devasa bir kutuyla kargomu göndermişler. sanırsın pandoranın kutusu.

22 mayıs 11:01

25. alışverişinden değil ama kargosundan ciddi sıkıntı yaşadım. ptt kargo ile bkm kitaptan (bursa'dan) sorunsuz şahane bir şekilde teslimat alırken istanbul şube ile ciddi sorunlar yaşamama sebep oldu. siparişimin ertesi günü kargolanan paketim 3 gün ptt kargoda bekletilip, Gratis ile iletişime geçince bir anda teslim ediliverdi. Gratis'in değil ama alışverişten sonra PTT'nin ensesinde olmak lazım.

Siteden yaptığım alışverişi, kargo sıkıntımı ve aldığım ürünleri de bayağı anlattım ve hatta denedim yeni videomda. Göz atmak isteyenler için link aşağıda.

19 mayıs 01:55 19 mayıs 01:56

24. kargo şirketleri ile olan şiddetli geçimsizliğim nedeniyle ilk siparişimi mağazaya yönlendirdim daha sonra bir alışveriş daha yapıp onuda mağazada teslim alacak şekilde yönlendirdim. İki kargo arasında 2 gün vardı ancak aynı gün kargoya verildi mesajı geldi. İlk sipariş için mağazadan teslim alabilirsiniz mesajı geldi ancak 2. sipariş için mesaj gelmedi. Ancak ikiside mağazaya teslim edildi görülüyordu.

Bugün gidip ilk siparişi teslim aldım ancak ikinci siparişim mağazada olmasına rağmen teslim alabilirsiniz mesajı gelmediği için mağaza müdürü teslim edemeyeceğini belirtti ve onun yönlendirmesi ile de müşteri hizmetlerini aradım. Müşteri hizmetleri de mesajın yönlendirilmesi için gerekli işlemleri başlatacağını belirtti. Muhattabim olan iki kişininde yapıcı tavrı ve yönlendirmesi oldukça olumluydu. Sistemin yavaşlığı söz konusu ancak oturuyordur ve indirim dönemi olduğu için gecikme olabilir. Mesaj olmadan teslim yapılmaması da bana doğru geldi. Evet bekledim ve gördüğüm paketi teslim alamadım ama teslim edildi denen ürün için git-gel yaptırmalarındansa bu daha doğru.

Uzun lafın kısası...mesaj yoksa pakette yok. Tek bir ürün ya da ücretsiz kargo limitinin altında kalma derdi yok.

16 mayıs 13:36

23. ilk alışverişimi yaptım dün. bugün kargoya verilmiş. hızlı oldu sevindim. ama neden balm fratboy allık stokta yok?

16 mayıs 11:05

22. Online alışveriş hastası olduğum halde hala üye olmadığım site. Buna bari bulaşmayayım dedim. Kararımı koruyorum. 

15 mayıs 18:06

21. Deneme maksadı ile alışveriş yaptığım ve beni bir sıkıntıyla karşılaştırmamış sitedir. 7 mayıs akşamı verdiğim sipariş 13 mayısta teslim edildi. Ürünler güzel paketlenmişti ve yanlarında bir tane otacı şampuan testerı hediye etmişlerdi. Kullanılmış ürün gönderilmesi gibi bir sıkıntıda yaşamadım. ptt kargoya karşı ön yargılıydım kargo takibi yapılamıyor diye fakat mesajla gönderdikleri takip numarasıyla beraber internet sitesinden kontrol ettim ürünlerin son durumunu. Yani özetle benim için başarılı bi alışveriş oldu ve ihtiyacım olduğunda kullanmaya devam edeceğim. 

15 mayıs 17:54

20. cumartesi ilk siparişimi verdim. bugün kargo geldi. ürünler korunaklıydı. tester olarak otacı el ve vücut kremi, makyaj temizleme suyu, yüz ve boyun kremi göndermişler.

15 mayıs 14:04

19. ilk kargomu teslim aldım. Ürünler epey korunaklıydı. Çok bonkör olmasa da tester da koymuşlar sağolsunlar :d fakat şöyle bir şey fark ettim. Ben siparişimi 3 mayısta vermiştim, arkadaşım da 6 mayısta. ancak ikimizinkini de 8 mayısta kargoya verdiler yani çarşamba günü. Tam emin olmamakla birlikte bence belli bir dağıtım günleri var ve sadece o gün istanbuldan çıkıyor gönderiler. Buna dikkat ederek alabilirsiniz. Şimdilik -geç gelmesi dışında- memnun kaldım. O kalabalığı çekmekten her türlü iyidir.

12 mayıs 10:29

18. Dümdüz bir ihtiyaç alışverişi olduğu için detay girmiyorum. Patpata sarılı sağlam bir kolide mağazadan teslim aldım. Görseldeki şampuan ve sevgilime ait olduğu için burada görülmeyen 4-5 adet akmaya meğilli ürünü fotoğraftaki gibi mavi bir plastikle kaplamışlardı. Hiçbiri açılmış, kullanılmış değildi. Toplamda 120 liralık alışverişe 1 tane otacı şampuan testerı koymuşlardı. 150 tl den 30 tl düştüğü gibi bir de iş bankası kartımı gratis online da kullandığım için 25 tl puan yüklenecek bankkartıma. Bu açıdan ihtiyaclarımızı uyguna alabildiğimiz için şu an memnunuz. Bir kaza bela yaşamadık.

Edit: bir sonraki girdiyi okuyunca ekleme ihtiyaci hissettim. Siparişim (gizlinot: 2 mayısta sipariş verdim) 4 mayıs cumartesi kargoya teslim edildi ve ptt'den msj geldi. 7 mayıs p.tesi günü de şubeye ulaştı diye gratis'ten msj geldi. Bu süreçte gratis'in sitesindeki siparişlerim bölümünde herhangi bir güncelleme olmadı. (gizlinot: Hatta teslim aldıktan 2 gün sonra dahi kargoya verilmemiş gibi gözüküyordu. Daha yeni teslim edildi oldu.)

ilgili medya:
1
12 mayıs 00:19 12 mayıs 11:22

17. her 50 tl'ye 10'tl indirim kampanyası ve bazı ürünlere gerçekten indirim yapmasıyla beni tatmin eden bir alışveriş gerçekleştirdim az önce, çünkü ürünlerin normal zamanlarda aldığım fiyatlarını da biliyorum. ihtiyaca yönelik bir alışveriş oldu benimkisi.

toni & guy deniz tuzlu saç spreyi 200 ml: 41.90 tl

orkid infinity gece 4 kutu: 14.35 tl adet fiyatı

pantene superfood şampuan 470 ml: 13.50 tl

toplam 112.8 tl tuttu, ancak her 50 tl'ye 10 tl'tl indirimiyle de 20 tl daha düştü sepet tutarımdan, 92.80 tl ödedim, makul göründü fiyat gözüme.

ürün paketlemesine vs güvenemediğim için mağazaya istedim, kontrol edeceğim. duruma göre editlerim burayı.

6 mayıs 12:09 6 mayıs 12:11