sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (34)
 • medya (2)

34. Yaklaşık iki yıldır belirli aralıklarla uğradığım yer. İzmir'deki şubesi kapanınca üzülmüştüm doğrusu. Artık İstanbul'a yolum düştükçe uğruyorum. Bana göre buradan renkli kozmetik almak veya buradaki renkli kozmetiklerin durumunu eleştirmek anlamsız. Zaten herkes bahsetmiş. Benim faydalandığım nokta ise, şampuan, duş jeli, kondom, toka, saç boyası vs. Son zamlardan sonra başka yerden stok yapabileceğimi düşünmüyorum. Genelde uzun süren ve dikkatli bir alışveriş sonucunda bayağı karlı çıkıyorum. Son kullanma tarihlerini ve kırık durumunu fazlası ile kontrol ediyorum. Misal dün 55 Tl'ye 4 tane palmolive büyük boy duş jeli, elidor kuru şampuan, benri night mask, benri bebek temizleme pamuğu, vaseline sprey nemlendirici aldım. Aldıklarımın çoğu neredeyse hiç kullanılmamış ürünlerdi. Kısacası ben memnunum, zaten bu zamlarla da memnun olmamak gibi bir şansım kalmadı - _-

26 eylül 02:32

33. outlet değil bit pazarı misali bir yer

ümraniyedkine gittim resmen bedavaymışda 100 kişilik bir ordu gelip heryeri yağmalamış gibiydi.ürünler kırık dökük paletler parmaklanmış.anlatılmayacak kadar rezildi.tabikide hiçbir şey almadan çıktım.kaldı ki ordaki çoğu şeyi bedava verseler almam bide 2-3 tl lik bir indirim yapmışlar.

gözümün önünden the balm paletlerinin hali gitmiyor bir türlü..

26 mayıs 11:29

32. Gratis sen outlet demişsin ama bildiğin defolu ürünler yeri orası.

Bugün Ankara Meşrutiyet'tekine gittim. Tüm farlar kırık, parmaklanmış. Arada hiç açılmamış ama düşüp kırılmıslar vardı.

Şampuanları yarışı bitmiş, yarım yarımdı.

Ben de wnw-comfort Zone var fakat pembe rengi bittiği için tekrar alacaktım. Bir tane sadece kabı kirlenmiş, hiç kırık olmayan, açılmamışını buldum 11 liraya aldim. İndirimde zaten 20 lira diyeceksiniz ama bana göre 9 lira ucuza almak da karlı bir alışveriş oldu. En azından o yeşillere para vermemiş gibi hissedip mutlu oldum.

25 mayıs 14:25


31. ben izmir'deki şubelerinde bitmiş, bir sıkımlık kalmış ucuz el kreminin ciddi ciddi normal fiyatından belki 1-2 lira eksiğine satıldığına şahit oldum. o ambalaj, bitmiş diş macunu formunu almış utanmadan da bunu o fiyata satıyorlar. bravo.

23 mart 2017 19:11

30. Kısa bir zaman önce ankara meşrutiyetteki gratis outlete gittim. (gizlinot: mağazanın üst katı) göz kalemleri, dudak kalemleri, kalem farlar kullanılmış, pislik içindeydi. Ortaya bir bölmeye gosh ve wet n wild farları koymuşlar. Kullanılacak halde değil tüm renkler dağılmış fiyatı 5 liraydı yanlış hatırlamıyorsam. Sonra wet n wild'ın kalem rujunu buldum. Hiç kullanılmamıştı kapağı çatlamıştı sadece. 7 tl idi fiyatı. İndirimde gider kırılmamış olanını alırım diye düşünüp almadım.

Benri şampuanların pompası kırılmıştı. 1000 ml. Fırçalarımı yıkamak için 5 liraya onu aldım. Beğendim de. Bundan sonra fırçalarımı bu şampuanla yıkamayı düşünüyorum. Bir de ayna aldım. Ayna büyük ve arkasında da iki tane küçük, yakınlaştırılmış gösteren ayna var. Benimkinin küçük aynalarından biri yok ve 7 liralık aynayı 3 lirayı aldım. Daha güzel şeyler bulmayı umuyordum, istediğim gibi olmadı ama yine de arada bakarım.

23 mart 2017 17:50

29. Az önce kapısından şoklar içinde çıktığım mağaza. Gratisin ümraniye'deki outletini uzun süredir biliyorum, çok karlı alışverişler yaptığım olmuştur. Örneğin karton kutusu olan ürünlerin kutusu ezilse ya da yırtılsa ürün buraya geliyor. Bu şekilde kullanılmamış splat diş macunu aldığım oldu uygun fiyata. Yine pot'o miracle lip balmın arkasındaki karton hasarlanmıştı, kullanılmamıştı uygun fiyata aldım. En son 1-2 ay önce bi kere daha gitmiştim bit pazarı gibiydi bi şey almadan çıkmıştım. Bugün yolumun üzerindeydi ve uğradım ama keşke uğramasaydım.

The balm'ın far paletlerine baktım, balm jovi vardı fiyatını sordum 58 lira dedi sonra muhabbet:

+nasıl yani kullanılmış şeyi 58 liraya mı satıyosunuz

-iyi de bunun normal fiyatı 109 lira

+tamam da şu an indirim var 65 lira niye 7 lira az vermek için kullanılmış ürün alsın ki birisi, bunda bi sıkıntı yok mu sizce

-evet ama normal fiyatı 109 lira sonuçta yine daha ucuz

-ama ben buraya önceden geldiğimde aşağıda(outlet üst kat) indirim olunca burda da indirim oluyodu

+biz buranın yönetimi devralalı 4 ay oldu 4 aydır öyle bi şey yok o yanlış bi şeydi, bu ürünü amerikadan getiriyoruz bi maliyeti var daha ucuza satamayız

-iyi de bu malı sizin aslında hiç satmamanız lazım kusura bakmayın ama siz kabaca müşteriyi enayi yerine koyuyosunuz, the balmda zaten ayda bir %40 indirim oluyo, 100 kişiden 10u bunu bu paleti 109 liraya aldı diye sıfırı 65 liralık olan paletin kullanılmış yıpranmışını 58 liraya satıyosunuz. Kimse bunu böyle almaz ki

+valla enayi çok o zaman 7 lira sizin için önemli olmayabilir ama 5 kuruşun hesabını yapan insanlar var gayet satılıyo. Ayrıca diğer ürünlerimiz çok güzel bikiniler çok uygun mesela 4 lira, yıkanınca gayet giyilir. almak zorunda da değilsiniz aşağıdan sıfırını alabilirsiniz. Kimse almazsa da amerikaya yollarız.

Bu nasıl bir kafa kardeşim, 4 ay önce devraldığınız tarihe s*çayım. Bikiniyi yıkama kafanla devam et sen, boklu boklu rimelleri 30 liraya sat. Bu arada kullanılmış committed vardı o da 25 lira. Bunu görünce gratisi de komple boykot edesim geldi. Outletine giden insan sayısı azalmış gibi ama ne olur kimse gitmesin artık şuraya, outlet diye milleti kazıklıyolar. Bence ordan onu 58 liraya alan sürekli indirime girip 65 liraya satıldığını bilmiyodur çünkü 58 liraya far paleti alan birisi 7 liranın hesabını yapmaz. Kimse bile isteye 2. El ürün kullanmak istemez. Kimse almasın da olmazsa amerikaya yollasınlar posta beleş sanki.

Ekleme:imla ve bilmiyodur kelimesi

23 mart 2017 12:49 23 mart 2017 13:14

28. Outlet adı altında kullanılmış ürünleri satmaya çalışan gratis in bölümü. Burdan kesinlikle alışveriş yapmanızı önermiyorum kızlar . Özellikle kozmetik ürünlerin tarihi geçmiş, kullanılmış,açılmış bir kez denenip kapatılmış olabiliyor.

Zaten çok ekstrem bir fiyat farkı olmuyor ama o reyonun içler acısı halini görünce siz de almak istemeyeceksiniz.

13 mart 2017 12:13


27. Varlığından an itibariyle haberdar olduğum yerdir. Şaşkınım. Sanırım yaşadığım şehirde bulunmuyor. Entrylere bakıyorum da, iyi ki bulunmuyor...

13 mart 2017 11:53 13 mart 2017 11:53

26. Ümraniye outleti bayağı bozmuş. Yarıya kadar kalan saç spreyleri, yağlar satılıyor. Sanki ikinci el pazarı gibi. Farlar kırık(birçoğu), rujlar da keza öyle. Alınası bi şey bulamadım. Spor aletlerinden oluşan bir set vardı 20 tl'ye ip, lastik, el yayı, matara ve fotoğraftan havlu gibi duruyordu, sanırım havlunun bulunduğu bir set vardı.Kalitesini bilemem ama fiyat olarak uygun duruyor. İhtiyacı olanlar bakabilir.

12 mart 2017 20:08 ed.13 mart 2017 14:19

25. Müşteriyle resmen dalga geçilen yer! Yarısı kullanılmış rujlar, ambalajın dışına ciddi miktarda akmış kremler, kapağı bile olmayan ürünler, bir şeyin promosyonu olup da etiket yapıştırılmış ürünler vs. dolu raflar! Üzerinde deodorant markası yazılı makyaj çantasını etiket basıp satıyorlar mesela. Ya her şeyi anladım yarısına kadar kullanılmış şeye bir de para mı verip alacağım? Bu resmen insanların alım gücüyle dalga geçmek; siz anca buna layıksınız der gibi! Resmen çöpleri dizmişler satıyorlar ya. Kozmetik outleti dediğinde işte son kullanma tarihi yaklaşmış ürünleri daha ucuza satıyordur bi an önce elden çıkarmak için falan diye düşünüyor insan ya da mesela ürün ambalajı değişiyor eski ambalajlılar bitsin diye diğeri piyasaya sürülmeden bunlar ucuzluyor falan. Burdan benim gözümde canlanan şu; bunu yapan adamlar normal görünen ürünlerde ne işler çeviriyor acaba? Raftan aldıklarınızı da kontrol edin bu yüzden, ne olur ne olmaz. Yarım ruju utanmadan rafına koyup bir de üzerine 5-10 lira etiket basanlardan her şey beklenir. Yani o ürünün fiyatı istediği kadar yüksek olsun normalde, öyle bir şekilde kullanacağıma hiç kullanmam ya. Bir de ürünün rezilliğine göre belirlemişler ha fiyatı, sadece kapağı olmayan ruj 20, üstünden hafif kullanılmış 15, yarısı olmayan 10 falan diye değişik değişik. Aynı rujlarda farklı farklı yani etiketler. Umarım bir an önce düzeltirler durumu, bu şekilde hiç hoş değil.

12 mart 2017 11:56