sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (212)
 • medya (0)

212. Artık hiçbiri. Kozmetik alışverişini minimuma indirdim. olabilecek en az ürün ile işimi halletmeye calısıyorum. El kremlerini, pedleri, şampuanları Vs. online olarak alıyorum.

Eski bir gratis manyağı olarak konusuyorum;  Gratis'in de watsons'in da fiyat politikalarından, çalışanlarından, içerdeki o kalabalık yapiş yapış atmosferden falan midem bulaniyor artık.

Watsons'i zaten boykottaydım, artık gratise de gitmiyorum. Mecbur kalmadıkça yanından bile geçmiyorum ikisinin de. Herkese tavsiye ederim. Gereksiz kozmetik harcamaları %80e kadar düşüyor.

20 ekim 2018 02:30

211. Benim için kesinlikle gratis. Watsons'ı boykot etmeden önce her iki mağazayı da çok severdim. Örneğin maybeline, loreal gibi her iki mağazada bulunan markalarda her zaman Gratis daha ucuz oluyordu. Sadece watsonsın kendi markaları için watsonsı tercih ediyordum. (revlon, rimmel london gibi ki rimmel london artık gratiste de var.) Bu boykot olayından sonra bir daha hiç gitmedim. Watsons'ın daha temiz ve düzenli olmasının sebebi Watsons'ı boykot edenlerin artık watsonsa gitmemesinden dolayı kesinlikle. Çünkü Watsons'ın eskiden gayet karmaşık ve düzensiz olduğunu zamanları da çok net hatırlıyorum. Watsons'ın kesinlikle çalışanları çok vasat. Gratis'in çalışanları da mükemmel değil ama potansiyel hırsız muamelesi yapmıyorlar hiç değilse. Önceden Watsons'da elimde olan ürünleri elimden alıp, kasanın arkasına koyma olayını çok yapıyorlardı. Şimdi hala yapıyorlar mı bilmiyorum ama gratiste peşinde gezen bir çalışan yok hiç değilse.

19 ekim 2018 21:35 19 ekim 2018 23:26

210. Benim için net watsons olan karşılaştırmadır. Tüm aptallıklarımı bile telafi eden(fişini attığım ürünü bile iade alan,aldım ama fikrim değişti diye götürdüğümde bile ürünü değişen), çok yardımcı ve makyajdan anlayan çalısanlardan oluşan, temiz düzenli standları olan, online alışverişi gerçekten kolay olan, kendi ürünleri kısmen kaliteli olan, içine girince daralmadığınız ve girmek istediğiniz bir ortam sunan kısaca müşteri odaklı bir yer. Ama gratis çalışan odaklı ımalesef, boşa kalabalık yapsın diye alınmışlar sanki hepsi. Onlarca watsons ve gratis gördüm ve hiç şaşmadı. Gratiste hiçbir zaman aradığım ürün olmaz, yardım istemek için çalışan olmaz, çalışan varsa da ya kavga ediyordur ya dedikodu yapıyordur, kendi markaları genelde kalitesizdir aldığımda yarı yolda bırakır. 

Girdiyi okuyunca watsons çalısanı olduğumu falan düşünebilirsiniz ama gerçekten hepsi deneyimlerim ve kimseden bir çıkarım yok. Günaşırı watsonsa uğrayan biriyim oturduğum caddede iki gratis olmasına rağmen onlara girmek içimden hiçbir zaman gelmiyor. Evet bazen bazı ürünlerde watsonstan daha ucuz fiyatlara satıyor o zamanlarda indirimleri takip ediyorum gidiyorum, ama bazen satın alamıyorum ya açılmış kullanılmış oluyorlar ya hiç olmuyorlar nadiren istediğim ürünü bulursam alabiliyorum. Watsons üç beş kuruş pahalı olabilir ama en azından sonrasında baş ağrıtmayan bir mağaza. 

19 ekim 2018 01:00

209. benim için sonuç watsons'tır, eksilerin artılardan daha çok olacağını bile bile hem de.

öncelikle hepiniz boykot ettiğiniz için watsons'lar daha boş oluyor, rahat rahat gezebiliyorum. bunun dışında bence watsons'ı boykot edecek bir şey yok çünkü gratis aman aman bir kozmetik mağazası değil. yani birini boykot ediyorsan diğerinin ondan çok daha iyi olması gerekirken gratis'te böyle bir özellik göremiyoruz. birçoğunuz gratis'ten daha fazla şikayetçidir belki de ama sırf sosyal medyada duyulmuş bir rezilliği olmadığı için sadece watsons'ı boykot etmeniz aşırı saçma.

gratis'in ne çalışanlarından memnunum, ne de mağazalarından. evime en yakın olan gratis'in çalışanları indirimden haberdar değiller, mağazadaki ürünler inanılmaz az hatta max factor standı bile yok. indirim dönemlerinde bazı mağazalarında güvenlik görevlileri elinizdeki ürünleri "çalarsınız" diye topluyor. bir de inanılmaz alakasız, sadece istihdam etme amacıyla aldıkları çalışanları var. çoğunlukla hiçbirinin makyajla alakası yok, size yardımcı olmak yerine kafanızı karıştırıyorlar.

faturasız iade işlemimde bile 15 dakika boyunca kartımdan işlemi bulmaya çalışarak iademi gerçekleştiren ve bana bugüne kadar sorun yaratmayan watsons bu yüzden baştacımdır.

19 ekim 2018 00:29 19 ekim 2018 00:31

208. Ikisi de evimin karşısında, birşey almak istediğim zaman nedense aklım gratise hiç gitmiyor. Ne zaman görsem hınca hınç dolu, ürünler yok veya paramparça olmuş.

Watsons tercih ediyorum. Daha temiz, düzenli aradığımı bulabiliyorum. Daha farklı ürünler var.

Buradan aldığım ürünler daha çok içine siniyor nedense

18 ekim 2018 23:43

207. Benim gittiğim şubelere özel bir durum mudur bilmem ama bana göre watsons önde. Gratisler yazın klima açmayabiliyor, hemen watsons a kaçıyorum. Buz gibi. Onun dışında watsons mağazaları genelde daha büyük oluyor ve ürün çeşitliliği daha çok oluyor. Graste bulamadığım ürünü watsons’ta bulduğum çok olmuştur. O yüzden ben watsons diyorum

18 ekim 2018 23:38

206. gratisin hertürlü alacağı başlıktır çünkü watsons ve türevlerin insana hırsız muamelesi çekmesini asla anlamayacağım. siz böyle bekleyince beni afakanlar basıyor hemen kaçıyorum.

18 ekim 2018 23:31

205. gratis. Çünkü bugüne kadar ne önerdilerse hepsini de memnuniyetle kullandım. Hatta sayelerinde farklı markaları da denedim.

18 ekim 2018 23:13

204. Gratis Watsons karşılaştırmalarında ikisi de drugstore fakat aynı görmüyorum. Neden mi?

1. Gratis standlarında asla bir çalışan bulamazsınız. Sürekli reyon düzenleyenler oluyor. Watsons stanlarının başlarında hep tanıtıcı çalışanları oluyor. Sanırım insanları sıkmamaları konusunda da bir ültimatom almışlar ki son zamanlar da sizi ürün incelerken rahat bırakıyorlar.

2. Gratis standlarında asla biten birşeyi bulamazsınız çünkü o kadar karışık oluyor ki gerçekten bittiğini anlamıyorsunuz. Watsons standlarında eğer ürün bitti ve yerine ürün koyamayacaklarsa ürün tükenmiştir etiketi yapıştırıyorlar reyonuna debelenmiyorsun bu sayede.

3.online alışveriş Watsons bu konuda her ne kadar online sitesini beğenmesemde önde; gratisin internet sitesinde ürünün kaça satıldığı bile görünmüyor. Devlet sırrı gibi sadece mağazaya gidip öğrenebiliyorsun. Acilen bir online satış sitesi kurmalı.

Ama sorarsanız hangisi diye gratis daha samimi geliyor bana bunca olumsuzluğa göre mağazaya girince yabancılık bir çekinme hissetmiyorum. Fakat Watsons da bu hissiyat oluşuyor. Neden bilmiyorum.

18 ekim 2018 23:04

203. Her açıdan gratis(gizlinot: E tabii bir de rossmann)

18 ekim 2018 22:37