girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1598)
  • medya (20)

1598. Artan maddi sıkıntılardan dolayı sadece indirim dönemleri ziyaret edebildiğim mağaza.

Bu markada da çalışanların yer yer insanları rahatsız etmesine karşıyım. Ama diğer rakipleri insanı rahatsız etmede çok daha ileri gidip suyunu çıkardıkları için bir tercih yaparak nispeten "daha az" rahatsız edici olan gratis'i tercih ediyorum.

Bu tarz yerlerde hırsızlık çok olur evet, ama bu hiç suçu olmayanların cezalandırılması anlamına gelmemeli.

bugün 01:55

1597. Sevdiğim drugstore mağaza. Bir çalışanı beni şimdiye kadar 1 kere rahatsız etti o çalışanı da zaten bir daha hiç görmedim. En azından benim gittiğim mağazaları sıkıntılı değildi, maşallah diyeyim çünkü güvenemiyorum da güzel ülkemin çalışanlarına. Ürünleri sımsıkı bantlamalarını seviyorum açıkçası ben, parmaklanmış ürün yerine kenarında bant izi kalacağı için çirkin görünen ürünü almayı tercih ederim. yalnız önemli olan o ürünü ne zaman bantladıkları, okuyorum burada bantlı ürünü kullanılmış çıkan var. Madem bu bant işini yapıyorlar depodan çıkmadan ya da satışa sunmadan halletseler de biz de içimiz rahat bir şekilde alsak ürünü. Ya da ürün kendiliğinden ambalajlı olsa keşke, en güzeli bu aslında çünkü belki stok alıyorum ve o an parmaklanmış mı diye açınca kremin kullanma süresi başlıyor. e açıp bakmasam 3 ay sonra kullanmak için açtığımda o iğrenç parmak iziyle karşılaşmam muhtemel. geçen gün bir kız gözlerimin önünde tarak denedi resmen tarak yani, genç bir kızdı ve annesinin bırak onu demesine rağmen bırakmadı ben de uğraşmadım, çalışan aradım etrafta ben uyarırsam alınırlar diye, indirim dönemi olduğundan yoğunlardı. annesinin bile sözünü dinlemezken ben ne yapayım dedim, bir de insanların sağı solu belli değil suçlu ben olurum diye karışamadım açıkçası.  Edit: imla

19 ağustos 11:24 19 ağustos 11:32

1596. Şahit olduğum diyalogtan sonra müşterilerin başlarında beklemelerine sonuna kadar destek oluyorum. Yazlık bir yerdeyim, gratis plaja 5 dakika mesafede ve bizim görgüsüz aç gözlü hanımlarımız buraya gelip bronzlaştırıcıları sürüp plaja gidiyorlarmış. Zaten ben de almak istediğim hiçbir seyi alamadım çünkü piyasada tester da yoktu. Tester olmadığı gibi kapalı ürünler de açılıp kullanılmıştı. Tüm bunları göz önünde bulundurursak, çalışanlar o ürünleri delilercesine bantlamakta da haklı peşimizde dolaşmakta da. 

19 ağustos 10:44


1595. bilmem kaç yüzüncü mağazasını önceki gün evimin karşısına açmış bulunan kozmetik mağazası. yaşadığım ilçede yoktu zaten en yakına ulaşabilmek için merkeze ya da bir yerlere gezmeye gitmemiz gerekiyordu ve ben öyle hadi bir gratise bakayım deyip elimde poşetle çıkmıyordum. online açılsın bari derken evrene fazla enerji göndermişsem demek ki, evime 10 mt mesafeye açılma gafletinde bulundu. yahu burda tutmaz gratis kime satacak burda müşteri kitlesi yok ki derken 2 gündür yaşanan izdihamı anlatamam. teyzeler, neneler, amcalar dahil tüm ilçe halkı gratise akın ediyor. saatlerce süren kuyruklar da cabası. neyse ben her şey pahalanmadan aklımda olan drugstoreları alayım hem indirimde hem de yeni açıldı stok var diyerek aldım üç beş bir şey. yalnız önünden geçip evimin kapısını açarken ardıma bakıp da "yahu bir uğrasa mıydım?" demiyor değilim. indirimler bir an önce bitsin lütfen, ayaklarım geri geri gitmesin.

17 ağustos 10:57

1594. Alışveriş yapacakken dikkat edilmesi gereken mağaza. Daha önceki girdilerde de yazıldığı gibi indirimsiz fiyattan daha pahalıya sözde indirimli ürünleri satıyorlar. Yaşadığım şehirde yakınında eve de bulunduğu için almak istediğim şeyin fiyatına ikisinden de bakıyorum. Genelde eve daha uygun oluyor. Hatta bazen bu fiyat farkı çok oluyor ve alacağım hiçbir şeyi gratisten almamış oluyorum.

16 ağustos 18:54

1593. bugün bazı mağazalarında cilt bakımı, kalıcı oje, nail art, kaş ve kirpik uygulamaları olduğunu öğrendim. çok bir mağazasında yok ama ilgilenen süslüler için link bırakıyorum. (link: https://www.gratisbeauty.com/magaza-urun-secimi tık tık)

instagramdaki alışveriş hesaplarından (gizlinot: trendhunterr) gördüm birisi kalıcı oje yaptırıp memnun kaldığını paylaşmış.

edit: eksileme sebebi nedir?

15 ağustos 22:20 16 ağustos 00:24

1592. Geçen girdiğim bir şubesinden çalışanın terbiyesizliği yüzünden çıktığım firma. Ürünleri bantlayip etiket yapıştırırken herkesin içinde " millet buraya makyaj yapmaya geliyor testerleri kullanıp gidiyor " diye yüzüme haykırıyordu. Degisik değişik sinirli tavırlar takınıyordu. Evet haklı evet sinirlenmiş ama orada o şekilde konuşmasını doğru bulmadım. Elime aldığım testerı geri yerine bıraktım. İşinizi yapamayacaksanız bırakın. Zorlamanın anlamı yok.

12 ağustos 13:07 12 ağustos 13:10


1591. vallahi dolar artmış ekonomi şöyle böyle derken ankara meşrutiyet şubesine girmemle çıkmam bir oldu. neden ? çünkü adım atacak yer yok. fiyatların artması sizi hiç mi etkilemedi ey güzel ankaramın güzel kızları ? o kuyruk nedir yahu bedava vermiyorlar ....

11 ağustos 22:30

1590. Bindirimden sonra indirim yapan mağaza.

11 ağustos 17:04

1589. Bugun yaptigim alisveriste tamamen kullanilmis bir loreal kas kalemi ve bozulmus gozenek kucultucu baz satmis magazadir.

Dedigim urunler bantliydi. Arabaya binince denemek istedim. Kas kaleminin asansorunun bozuk oldugunu sandim once. Ancak kapaginin icinde bir suru boya vardi. Yani kullanilmis ve bantlanmis.

Baz ise ayrismis durumdaydi yagi ve icinde kucuk beyaz kalntilar seklinde yani urun bozulmus. Neyseki gidip degisim yaptim ancak degistirip yeni aldigim kas kalemi de bantli olmasina ragmen bence kullanilmis gibiydi. Emin olamadigim icin ve urun de fazla oldugundan kaldi. Degistirdigim Gozenek kucultucu baz iyi durumdaydi. Demem o ki susluler mutlaka orada magaza icinde cikmadan kontrol edip gerekirse degistirin. Tamamen bitmis urunleri bantlayip satmaya utanmiyorlar cunku.

11 ağustos 00:29 11 ağustos 00:29