sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (1772)
 • medya (33)

1772. Ülkemizdeki kozmetik sektörünün kurumsal(!) sosyete pazarı.

59 dk önce

1771. bu indirime giren kalem fardan alıp kasaya gittim 'aa bunda indirim yok maalesef başka serisi o,bizde yok' dediler. Bakakaldım. The balm'ın başka serisi yoktu ama yine de siz bilirsiniz...

2 saat önce

1770. kurumsal olmasına ve türkiye’nin neredeyse her bir köşesinde olmaaına rağmen çalışanlarına hakimiyet kuramayan mağaza zinciri. flormar, watsons boykotu, rossmann’ın itici bindirimleriyle benim gibi pek çok arkadaşımın da kozmetik alış verişinde ilk tercihiydi. ama burada yazılanları okuyunca, mağazaya gittiğimde o hal ve tavırları görünce resmen ruhum emiliyormuş gibi oluyor. 

boykot etsek iyi, katılırım sıkıntı çekmem ama üzülüyorum süslüler. tüm mağaazaları tek tek boylot ediyoruz göze sokmaya çalışıyoruz, bir sürü yere yazıp çiziyoruz ama mağazalardan sıfır geri dönüş. zaten en ufak bir indiriminde mağaza talan ediliyor adamlar da doğal olarak pek takmıyor bu tutumu. 

eğer boykot edilecekse hakkını verecek şekilde olmalı. 

bugün 15:29

1769. Her indirimde insanların nefretini kazanan mağaza. İndirim duyurulduğu an standların yarısı boşalıyor. Bu yıllardır böyle. Ama sanırım popülerliği arttıkça bundan şikayetçi olan insan sayısı da hızla artıyor. Bu sayede daha çok dile getiriliyor.

Üniversite zamanlarımda sabah saat 9 11 arası dersim olurdu. İndirimlerde genelde sabah ders çıkışı uğrardım. O zamanlar öyle indirim zamanı izdiham da yaşanmıyordu ama yine de çoğu ürünü bulamazdım. Abartmıyorum kare pamuk bile bulamadığım olmuştu. Alt tarafı pamuk ve mağazada yok. Avm zaten 10da açılıyor. Mümkün mü 11de tükenmiş olması. O zamanlar bazı çalışanlar söylerdi zaten yeterli ürün yoktu ama indirim başladı diye. Şimdi indirim olduğunda sabahın köründe gidip bir şey bulmaya çalışmıyorum. Yolumun üstünde kalan bir cadde mağazası var. Oraya uğruyorum, genelde de bir şey alamadım çıkıyorum. Malum bindirimler..

Bence tepkiler daha da artarsa hızla internet satışına geçecekler. O zaman stok durumuna göre anlarız sorun gratis mi çalışanları mı.

bugün 15:19

1768. işgüzar çalışanlara ve bu işgüzarlığın önüne geçmeyen yöneticilere sahip işletme.artık şu ülkede hangi işletmeyi hangi mağazayı boykot edeceğimizi şaşırdık biriniz de düzgün hizmet verin.diğer ülkelere nazaran birim olarak baktığınızda en pahalı hizmeti alıyoruz tabi buna hizmet almak denirse.satış yapılan uygulamalara bakarsanız sephoradan tutun da zaraya kadar ve neredeyse tüm kozmetik tedarikçilerinin ürünlerinin nasılda indirimde bulunmayan ürünlerin satışa çıktığını görürsünüz.

bir de verilmeyen testerların ekmek su gibi satışını yapıp kendine ikinci bir ekmek kapısı yaratan iş ahlakından yoksun insanlar var ki artık anlat anlat bitmez.

Bazı şeyler yönetmeliklerle falan duzeltilmediği sürece biz böyle devam edicez sanırım.

bugün 13:24

1767. istanbul göztepe optimuma gittim. kalem farlar bitmiş sadece 2 numara morumsu olan vardı. sleek paletler vardı 29 tl ye düşmüşlerdi + yanında tester veriyorlardı ama tester kullanılmış yani. diğer markalarda da eksik fazla görmedim.

bugün 03:43

1766. sorun yasadiginiz magaza yer ve isimlerini yazabilirseniz en azindan birileri gorurse ilgilenebilirler diye dusundugum, uzun zamandir bircok alisverisimi online yaptigim icin ugramadigim kozmetik magaza zinciri.

dün 23:59

1765. bu far paleti olayından önce başıma gelmiş bir olayı anlatmak istiyorum. Geçtiğimiz aylarda bir kere beauty blender 29,90a düşmüştü, hatta indirimleri duyurma kampanyası başlığına yazmıştım. O gün başka bir ürün almak için gratise girdim, kasada önümdeki müşteri beauty blender alıyordu şansıma ve kasiyer ürünü okutunca 29,90 olduğunu görüp şaşırdı. Kontrol ettiler tekrar ve gerçekten ürün 29,90a düşmüş. Neyse önümdeki kadın ürünü satın aldı sıra bana geldi. Biliyorsunuz çoğu gratiste beauty blenderlar kasa önünde satılıyor. Sıra bana geldiğinde 3 tane beauty blender vardı kasa önünde ben de tam birini almak için uzanıyordum ki o sırada benim işlemimi alması gereken kasiyer o 3 süngeri de alıp kasanın altına koydu ve yanındaki kıza da bunları da ben alayım dedi. Ben de süngerlerden birini alacağımı söyleyip rica ettim ama vermedi süslüler, gerçekten vermedi yani pes. O aldığı 3 süngeri de iki katı fiyatına sattığına o kadar eminim ki...

dün 23:45

1764. Bugün aldığım balm batter up kalem far bitmiş çıktı. Yarın mağazaya gidip hesap soracağım. Sosyal medya hesaplarına da yazdım. Zaten 1 adet kalmıştı, bitti yaaa çok satıyoruz eki eki diye güldü çalışan. Ben neden indirim günleri dışında en az 30 tane görüyorum acaba reyonda? Gittiğimde saat 12 idi bu arada. 

dün 21:36

1763. bugün akşamüstü gratise gireyim dedim çalışan the balm standını tamamen kapatacak şekilde önünde duruyordu. ne zaman gitsem ya önünde müşteriler var ya da bir çalışan mutlaka orada bekliyor. enteresan bir olay. hiçbir zaman doğru dürüst ürünlerine bakamadığım stand. 

dün 21:27