sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (1896)
 • medya (46)

1896. Plaj çantaları gelmişti bugün gittiğim şubesine. Gerçekten güzel görünüyordu çantalarda. Anladığım kadarıyla bir güneş kremi markası belli tutarda hediye edecek bu çantaları. Çalışan iki kız arkaya koyun sepeti akşam götürürüz giderken dedi. Duyduğumu da belli ettim açıkçası ama beni pek ciddiye almadılar. Güneş kremi almadım ve zaten sezonda da gratisten güneş kremi alma planım yok ama belli tutarda ürün alan insanların hakkı bunlar. Plaj çantası da bence en az güneş kremi kadar fiyatı olan bir şey yani. Sömürücü insanlardan gına geldi. Ayrıca yukarıda yazanlara katılıyorum. Çoğu ürün açık. 

bugün 02:04

1895. Anneler günü indiriminden aldığım bir yüz yıkama jelinin açık olduğunu mağazadan çıktıktan 30 dakika sonra fark edip fişimle birlikte geri dönmüştüm mağazaya. Ürünü raftan almıştım bir de, makyaj malzemesini anlarım da(gizlinot: Hani saygısızsınız, tester bulamıyorsunuz falan da) yüz yıkama jelini mağazada açıp yarım bırakmak nedir ya... Kasadaki kişi ürünü açtı şaşırdı kaldı nazikçe “Getirdiğiniz için teşekkür ederim mağazamız adına” dedi, mağaza sorumlusunu çağırdı ve raftan açılmamış bir ürünle değiştirdiler. Bana da birkaç tane tester ürün verdiler.( gizlinot: Telafi için mi bilmiyorum ama vermeden “tester aldınız mı yarım saat önceki alışverişinizde?” diye sordular.) Çalışanların tavrı hoştu. Başka bir mağazalarında açılmamış ürünümü iade etmek istediğimde görevli günümü zehir etmişti, o ayrı.

bugün 01:36

1894. Ambalajı açılan ürünü gördünüz, ambalajı açıldıktan sonra geri bantlanıp rafa geri konulan ürünü gördünüz, ambalajı açılıp kullanılıp tekrar bantlanıp rafa geri konulan ürünü gördünüz, şimdi sizlere ambalajı açılıp biraz kullanılıp kötü bir şekilde kalemtraşla açıldıktan sonra bantlanıp geri konulan ürünü sunuyorum!

ilgili medya:
1
bugün 01:25

1893. Internetten alisveriş yaptım ve "wet n wild photofocus concealer-fair neutral" ürününü sipariş ettim ancak fair neutral değil "fair beige" rengi elime geçti yanlış renk göndermelerinin yanı sıra mesajıma cevap vermediler ayrıca tester olarak saçımın yarısını bile kaplamayacak kadar bir miktarda olan bir kepek şampuanı verdiler.

dün 20:44

1892. Ramazan bayramı vesilesiyle seçili ürünlerde yüzde elli indirime girmiş kozmetik zinciri. Bayram indirimi fiyatlarını inceledim çok komik gerçekten. Yüzde elli indirimde görünen ürünlerin tamamına yakını eski fiyatiyla aynı. Çoğu ürün de diğer sitelerden daha pahalı. Tek bir ürün için baktım (gizlinot: Cettua exfoliating foot mask) o da indirime girmemiş zaten. Bizim fiyat karşılaştırmayı bilmediğimizi mı düşünüyorlar yoksa nasıl olsa alacağımızı düşünüp haklı mı çıkıyorlar, hangisi daha kötü bilmiyorum.

dün 08:03

1891. Tanım: kozmetik mağazası.

Bu başlığı biraz irdeledim 3 girdiden, 2si şikayet. Peki bu denli alternatifsiz görülme sebebi ne?

dün 05:15

1890. özellikle bu yılın indirim dönemlerinde çok şımarttığımız kozmetik zinciridir kendisi.

bununla birlikte watsons boykotunun çok abartılması sebebiyle bunları yaşadığımıza inanıyorum ben.

girdileri biraz inceleyince her sayfada en az 1 tane "kullanılmış ürün" şikayeti olduğunu görüyorum. bunun da bence birkaç sebebi var. ilk sebebi, watsons'a gidilmeyince ve o dönem eveshop ve rossmann da olmayınca "bunlar bize mecburlar" politikasıyla gratis bozmaya başladı. sonra %50 indirimi yapan ilk mağaza olmasıyla da aynı durum geçerli oldu. ikinci sebep ise satış danışmanlarını kötü seçmeleri ve denetlememeleri. kasa altına ürün stoklayan müdürler, testerları kullanıp bantlayan çalışanlar... bunlar denetlenmediği, müdürleri de aynı davranışlarda bulunduğu ve yaptırım uygulanmadığı sürece daha bu muhabbetleri çok göreceğiz.

hoşunuza gitmeyeceğini ve eksileyeceğinizi çok iyi biliyorum ama, benim için watsons'ın yeri bu konuda çok ayrı.

edit: açılıp kullanılmış, kırılmış far paletleri ya da pudralar, rujlar gratis outlet'lerde tüketilmeye devam edildiği sürece de daha çok kurnazlık yapmaya devam ederler.

dün 02:57 dün 03:00

1889. 2 gün önce beaulis likit allığından aldım. Aceleyle çıktım eve geldim baktığımda allık açılmış ürün içinde yok denilcek kadar azdı. Fişide attım bir güzel bir sorun olmaz diye. Direk gratise mail attım sabaha aradılar mağazaya gidip anlatın vs. Üründe yada parada değilim 15 tl olmuş olmamış müşteri memnuniyeti diye birşey var sonuçta böyle şeyler dikkat edilmesi lazım satış sorumlusu tarafından. 2. Defa böyle birşey yaşıyorum ilki ise daha kötü bahama mama nın içinden kahverengi küçük böcek çıkmıştı gördüğüm gibi attım toz olmuştu hahahah

ilgili medya:
1
dün 00:52 dün 00:53

1888. köylü kurnazı, bana artık illallah ettirmiş mağazalar zinciri.

izmir alsancak'ta 19.90'dan 9.90'a inmiş bi yüz temizleyici ve 4,5 tlye diş fırçası aldım yanıma almayı unutmuştum bunları; şimdi de alaçatı'ya dönüyorum. kasada 25 tl ödedim (nişanlım dışarda bekliyordu, kasada görevli yoktu epey bekledim iki ürünü alabilmek için kartı uzatırken dikkat etmedim o esnada) fişe baktığımda yüz temizleyicinin indiriminin olmadığını gördüm, sordum. "yarın olacak o indirimler" dedi görevli. dedim "yarı yarıya fiyat düşüyor, iade edebiliyorsam edeyim, istemiyorum."

resmen hatun mırın kırın etti; "istediğiniz yerde yarın değişim yapın, şu anda almayayım, hangi gratis mağazasına gitseniz bu iadeyi alır vs." diyerek sıradaki kişiye döndü. 10 tl'sinde değilim şu an, ki olabilirdim de. ama insanı salak yerine koymak, yarının indirim barkodunu oraya asmak hadi astın diyelim, uyarmamak nedir peki? "indirimler yarından itibaren geçerlidir" de bari. yok arkadaş, irili ufaklı bi ton şey biriktirdim bunlara karşı, artık bu son oldu. öyle kendilerini alternatifsiz görme hali başladı bunlarda, yetti artık. üzgünüm gratis, gerçekten keyifsiz bi hale döndün.

dün 00:10 dün 00:11

1887. Bindirim indirimlerinden fenalik getiren magaza. Sanki bedavaya dağıtıyor gibi bir indirim algısı yaratiyor. Halbuki indirimli hali ürünün normal fiyati. Guzel bir örneğini medyaya ekliyorum. Bu yuzden sadece orada satılan bir urun almayacaksam asla girmiyorum.

Ek: gördüğünüz gibi migrostan %50 indirimle 16.45 liraya aldigim ürünü, gratis %40 indirimle 26.90 liraya satiyor.

ilgili medya:
2
23 mayıs 15:07 23 mayıs 15:13