yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2001)
  • medya (68)

  2001. itiraf gibi olacak ama bir soru vardı, soruyu hatırlamıyorum. Her neyse, ben de demiştim ki; çoğu çalışan ürünlerini kendilerine ayırıyor. Ben çalışan olsaydım bunu etik bulmadığım için yapmazdım dedim. bana denmeyen kalmadı, emekçilere düşmanmışım gibi konuşuldu. Yani öyle söylemişlerdi. Ben de, bu ülkede yaşadığımızı unutanlara bu olayları hatırlatmak isterim yeniden. Normalde böyle bir şeye hakları olduğunu düşünüyorum sonuçta kendi hakları ile alıyorlar, kendi paraları ile alıyorlar ama problem, sırf çalışan oldukları için başkalarının hakkını gasp etmeleri ile başlıyor. Buradaki örneklere de çok şaşırmadım o yüzden. Bizim ülkemizde bir deyiş vardır, ülkenin zihniyetine en kötü örneklerden... “bal tutan, parmağını yalar.” 

  İşte ben bu yüzden çalışan olsaydım, böyle olaylara mahal vermemek için, alacağım varsa da almazdım. Çünkü çoğu, kendilerine ve eşe dosta ayırmakla kalmıyor, internet sitelerinde satıyorlar kaç katı fiyatına. 

  Birkaç insan bana iftira atmakla kalmadı, kalbimin “kötülüğüne” varan şeyler söylediler beni tanımadan. Muhtemelen çalışan olsaydılar, ya da şu an çalışanlarsa, bu fırsatlı ürünleri yükü ile kendilerine ayıracak ya da ayıran kişilerdir. Bu da ülkemizin zihniyetinin özetidir, üzgünüm. 

  dün 18:41 dün 18:44

  2000. Bugün 1 alana 1 bedava wetn wild megalast rujlarından bedava olanı vermediler. Tek ürün alabildim. Sistem düşmüyor dediler. Halbuki renk kısıtlaması yoktu. Artık nasıl bir sistemse ve neye göre belirleniyorsa, bilemiyorum. Dikkat edin alırken.

  12 ağustos 22:53

  1999. Bugün Bursa'daki mağazalarından birinde terbiyesizliklerine karşı kalamadığım mağaza.

  Olay 10 Ağustos 2019 saat 16.00 civarında gerçekleşmiştir.

  Gratis'e bayram alışverişi için gittim. İçerisi ana baba günü gibi kalabalıktı. Bebek arabalı kadınlardan çocuklu Araplara, bekar kadınlardan evli çiftlere kadar bir sürü insan vardı. Benim almak istediğim Body Fantasies'in yeni gelen Kissing in the Rain vücut spreyi, Life In Hindistan cevizi yağı ve de kasa arkası indiriminden Palmolive Micellar Care Pamuk Özlü Duş Jeli idi. Kafamda bunları listeledim. Hindistan cevizi yağı ile vücut spreyini aldım ve kasaya gittim. Kasada istediğim ürünleri kasiyere okuttum, kasa arkasından da Palmolive Micellar Care Pamuk Özlü Duş Jelinden istedim, kasiyer de "kasa arkasında yok hepsini biz aldık" diye yanındaki kasiyer ile kikirdeşti. Başka duş Jeli almamı isteselerde reddettim. Oysa ki o kikirik kasiyerlerin unuttuğu bir şey vardı; aynı duş Jeli kasa arkasında ve duş Jeli rafında değil, ayrı bir köşede satılıyordu. Ben de bunu görünce bir süre sonra vücut spreyini istediğim vücut Jeli ile değiştirdim, kasiyer biraz afalladı tabii. Ama bir dahakine daha fena patlayacağım bunlara, hak ediyorlar çünkü.

  Müşterileri ile dalga geçen kasiyer tipleri kovup yerine düzgün kasiyerler getirse daha fazla seveceğim drugstore mağaza zinciri.

  Edit: Eksi verenler sanırım o tip Gratis çalışanlarından. Burada benden başka şikayetçi olan da var sizden, gelin gelin!

  10 ağustos 19:58 10 ağustos 20:06

  1998. dün 350 tl alışveriş yapmama rağmen tester vermemiş olan mağazadır. tester vermeyecek misiniz diye sorduğumda ise tersleyip plaj çantası verip yolladılar.

  9 ağustos 01:24

  1997. pazartesi günü 150tllik alışveriş yaptım,kasa arkası ürünlerden isteyip istemediğimi sordu kasadaki "hanımefendi" head&shoulders şampuanın 8.95e düştüğünü görünce ondan almak istediğimi söyledim,ardından kasadaki 3 kasiyer aralarında resmen tiyatro oynadılar. 

  Benimle ilgilenen kasiyer:"aa kızlar bunu buraya kim koydu?"

  diğer kasiyer:"ben koydum,ne oldu ki?"

  Benimle ilgilenen kasiyer:"canım şampuanlarda yokki indirim,sadece saç kreminde var" 

  Üçüncü kasiyer:"aynen aynen yanlışlık olmuş onu alalım ordan"

  Benimle ilgilenen kasiyer:"kusura bakmayın bizim yanlışımız ama saç kremi vereyim size onu kullanın" 

  Resmen karşımda tiyatro oynamışlar ve ben bunun şu an gratisin instagramda paylaştığı 10 tl üstüne indirimli ürünler kataloğunu görünce farkettim. 

  Gerçekten yarın gidip onlara haklarını bildirmek istiyorum. neden yaparsınız ki böyle ucuz numaralar. Gelmişim orda 150tllik alışveriş yapmışım şu ekonomide 10-20 liralık ürün alıp indirimden faydalanmak istememişim sonuçta -ki onu da yapmak en doğal hakkım- gerçekten çok büyük ayıp yaptıkları. 

  9 ağustos 00:31

  1996. neden ptt ile çalıştıklarını anlamış değilim paramla rezil oldum. online alışveriş mi ASLA

  8 ağustos 10:52

  1995. geçen ay indirimsiz 16 tl'ye aldığım roll on şuan "indirimli" olarak 18 tl'ye satılıyor. yine aynı ürünü başka bir mağazadan 12 tl'ye buldum. size diyeceğim şehrinizdeki zincir olmayan kozmetik dükkanlarına mutlaka bakın, fiyat karşılaştırması yapıp öyle alın. gratis yine şaşırtmadı...

  6 ağustos 19:37

  1994. dün watsons'a bir göz atıp çıkmıştım,bugün evime yakın gratisten ihtiyaçlarımı almaya girdim. watsons'dan alışveriş yapmıyorum ama kesinlikle orada herşeyin fiyatı daha uygundu. mesela tonı&guy şampuanlar 29 tl civarındaydı. ama gratiste bu şampuanlar 37 tl'ye düşmüş yersen. kartuş ağdalarda indirim yoktu. genel olarak herşeyi pahalı olarak almak durumunda kaldım acil olduğu için . ama indirimi kesinlikle işe yarar değil. çoğu fiyatı şişirmek tüketiciyi biraz aptal yerine koymaya giriyor. boykot etmeyenler için watsons,ya da çevresinde eve shop olan varsa bunlar daha uygun şu sıralar. bundan sonra ben de online indirimli sitelerden alıp kişisel bakım ürünlerimi stoklamayı düşünüyorum. bu fiyatlarla sürekli almak akıl işi değil.

  3 ağustos 12:47

  1993. İndirim dönemi mağazaya teslimat seçeneğini sözde yoğunluktan dolayı kaldırarak mini çakallık peşinde marka. İnsanlar alt limit kassın diye yaptıklarına adım gibi eminim.

  2 ağustos 22:07

  1992. bugün yaşadığım ilçedeki tek mağazasına (gizlinot: aynı zamanda küçük bir ilçe olmamasına rağmen tek kozmetik mağazası gratis) arkadaşımla girdik ve iki tane huzurlu köpekle karşılaştık. kazık fiyatlarından falan nefret etsem de mağazalarına hayvanların girmesine izin verdiklerini ve onları hiç rahatsız etmediklerini görünce çok mutlu oluyorum.

  güzel arkadaşları medyaya ekliyorum.

  ilgili medya:
  2
  24 temmuz 18:07