yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2163)
  • medya (104)

  2163. Gosh ve sleek'in gitmesinden sonra Beaulis'le gönlümü tekrar kazanan, ancak cocoshe she ve new well gibi markaları getirerek ve üstelik bunu l'oreal ve maybelline'i göndererek yaptığı için saçmalığın daniskasına imza atan kozmetik marketi.

  Watsons uzun süre boykot edildi ancak makeup revolution ve nyx'i getirince aldı yürüdü eskisi kadar olmasa da. Gratis de o ara fırsattan istifade aldı yürüdü iyice ve kapıda kuyruklarla alışverişler yapıldı gratislerden. Bence son yıllarda yaptığı en mantıklı hamle beaulis markasını çıkarmak ve wet'n wild gibi tatlış bir markadan daha çok ürün ve koleksiyon getirmek oldu. Bir de son hamlesi ile makeup obsession iyi oldu.

  Çaktırmadan fiyat artışları yapsalar da beaulis uygun fiyatlı ve sahiden çok sevdiğim bir marka. Bir dönem gratis'ten alışveriş yapmadım boykot amaçlı ama sonra beaulis yine çekti beni. Şimdi de bu kadar tartışmalı ve saçma markaları getirmelerine anlam veremiyorum. L'oreal ve maybelline'i gönderip anca yerine colourpop, milani, morphe, flower beauty gibi markaları getirseler o zaman koşa koşa gidebilirdik. Tüketiciyi bu kadar dinlememelerine inanamıyorum. Mantıksız ve saçma hamlelerle kan kaybedebilirler.

  Bu iş absolute newyork markasına dönecek gibi ya hadi hayırlısı.

  Edit: imla.

  dün 22:33 dün 22:35

  2162. Mecbur kalmadığım sürece kullanmayı tercih etmediğim kişisel bakım zinciri. 

  Türk oldukları için desteklerdim başta (gizlinot: Artık yarı türkler) ama ucuzculuk ruhuna işlemiş markanın. Kaliteli hizmet veremediklerini düşünüyorum. 

  Yalnız loreal konusunda haklarının yendiğini düşünüyorum. Loreal satmadığı için kaldırılıyor gratisten. Eğri oturup doğru konuşmak lazım gratisin bir hedef kitlesi var ve mesela ben o hedef kitlede değilim. Maddi durumum bir tık daha iyi, bekarım ve kişisel bakım ürünlerine pahalı olsun iyisi olsun mantığı ile yaklaşıyorum. O yüzden evet ben loreal alıyordum, seviyordum da ama onların asıl hedeflediği kitle indirimden 60 liraya rimel, 50 liraya ruj almaz malesef. Yani bunun bir karar değil zorunluluk olduğunu düşünüyorum ben. Daha geçen gün rossmandan %40 indirimden bir loreal ruj aldım 48 lira dedi kasada. İçim acıdı açıkçası. Her gün kullanacağım bir ruj da değil diyorum biraz daha koyar inglot, mac minilerden falan alırdım. Maybelline de loreal markası olduğu için o bağlantılı olarak arada kaynamıştır herhalde. 

  Edit: bu arada ben istanbulun işlek bir semtinde oturuyorum. Benim çevremdeki çoğu gratiste hala loreal, maybelline var. Büyük mağazalarda kalacakmış sadece diye duymuştum.

  dün 21:43 dün 21:45

  2161. Maybelline ve loreal in standlarını kaldırarak kendi topuklarına sıkan kozmetik market.  Hadi diyelim ki iki iyi markayı da kaldırdın abuk sabuk pazar ürünlerini getirmek ne demek. Çok yanlış bir strateji yöntemi. 

  Biz burda milani gelsin colorpop gelsin diye yazıyoruz getirdikleri markalara bak. 

  watsons veya rossman bi colorpop veya milani getirse gratisi 2ye katlar.

  dün 21:07 dün 21:12


  2160. Ruh halini asla anlamadığım kozmetik magazası.

  Fiyat indirimleriyle ilgili ciddi bir eski fiyat oynaması yaptıklarını görmek bir yana dursun iyi markaların arkasından neye dayanarak el sakladıklarını da asla anlamıyorum. Kendi markalarına ait ürünlerle ayakta kalma ihtimalleri bence sıfır. Maybelline gibi bir marka ile yol ayırmanin sebebi maliyetse indirim adı altında bindirim yapmamak yeterli gelirdi.

  Anlaması güç, bildiğim şey be beauty ile olacak iş olmadığı.

  Coco she nedir sahiden yahu?(gizlinot: swh)

  dün 20:55

  2159. Girdilerin çoğunda loreal çatısı altındaki ürünlerin kaldırıldığı belirtilmiş. Gratis loreal çalışanlarını 5 aydan fazladır mağazalarına maalesef almama yönünde bir karar aldı. Loreal çatısı altındaki ürünlerin satışını muhtemel olarak durduracaklar; görünen o ki aralarındaki anlaşmazlık hala devam ediyor. Cocoshe nedir ? Bu markanın, ürünlerinin loreal çatısındaki bir çok markanın yerini tutamayacağı aşikar biran önce yanlışlarından dönerler diye umut ediyorum.

  dün 20:52

  2158. Bir süredir ihtiyaçlarımı önceden stok yaptığım için gratis'e gitmiyordum. Bugün gittim ve şok oldum. Maybelline ve loreal standlarını kaldırmışlar. Yerine kocaman cocosh she standı ve bir standı da birden fazla markaya bölerek de catherine arley, pierre cardin ve (gizlinot: bu markanın Kozmetik ürünü olduğunu bile bilmiyordum.) new well(gizlinot: Hangisi en dandik yarışması yapsak birinci New well ve cocosh she olurdu sanırım) ürünleri koymuşlar. Cocosh she farlarını instagramda influencerlar öve öve bitirememişlerdi. Bugün huda'nın birebir çakması bir far paleti gördüm pigmentasyonu çok kötüydü. Buna rağmen fiyatını da 180 tl. Tamam kozmetik ürünleri pahalı ama bu nedir? Ne idüğü belirsiz bir markaya tüketicinin bu kadar para vereceğini mi zannediyorlar? Gosh ve sleek gitti ama yerine alternatif güzel markalar gelir diye düşünüyorduk. Ki çok satan markaları da kaldırıp tamamen bir milyoncu dükkanına çevirmişler. Gelecek yeni marka da xp falan olur herhalde. Kazık fiyat politikanızla merdivenaltı ürünler elinizde patlar, Tekin acar gibi tarihin tozlu sayfalarına karışırsınız umarım -_-

  dün 20:46 dün 20:48

  2157. Kalitesini son derece düşüren, bilinmeyen markaları bünyesine alan, ürün bantlamalarıyla beni üründen soğutan her haftasonu yaptığı sahte indirimlerle ve sürekli fiyat artışıyla beni üzen firma. Çok güzel yerlere gelmek, bizi gururlandırmak ve işini hakkıyla yapmak varken bunu yapmak nedir gratisciğim.

  dün 16:29


  2156. ahh gratis ah! bee beauty, benri ve beaulis gibi girişimlerle yoksa bizim de bir rossmann'ımız mı olacak diye umutlandırmıştınız az da olsa. ancak son zamanlardaki politikalarınızdan belli oluyor ki daha çoook fırın ekmek yememiz lazımmış bizim. ne olurdu fiyat/performans, kalite ve ürün çeşitliliği bazında kendinizi aşsaydınız da hepimiz keyifle yerli bir mağazadan alışveriş yapsaydık? bakın cruelty free olma, çevre dostu veya vegan olmaktan bahsetmedim bile daha. ne gerek var gerçi değil mi, bu milletin hakkı cocosh she, new well gibi içeriği ve üretim koşulları tartışmalı markalardır. burada insanın değeri ancak bu kadar.

  dün 15:16 dün 16:40

  2155. Cocosh she ve pierre cardin markalarını bünyesine katmış. Sleek ve nyx ile anlaşmayı kesip çoğu mağazada loreal ve maybelline Standlarını kaldırıp neden bunları ekledi anlam veremedim. 

  dün 13:43

  2154. cocosh she 18li far paletini 180 tlye satan firma...

  19 şubat 22:59