yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  15. Bu kızı anlamamakta direten, proje diyen, tuzu kuru diyen, itici diyen her kim varsa benim için cahil cühelanın ta kendisidir. 

  8 kasım 10:45

  14. bu kişi ile ilgili farklı bir konuya değineceğim.

  öncelikle internette 2012 yılında paylaşılan bir video var, bir tür animasyon. ismi "i pet goat 2".

  bu animasyon tarzı kısa video, 2012 yılını inanılmaz derecede sarsan hatta son birkaç yılın en önemli videosu sayılabilecek kısa bir animasyon. peki bu çizgi filme benzer animasyonu bu kadar önemli kılan şey nedir?

  öncelikle videoyu ilk izlediğinizde muhtemelen hiçbir şey anlamayacaksınız, anlasanız dahi anlam veremeyecek veya akıl yürütemeyeceksiniz. videonun her saniyesi, hiç es geçilmeden her saniyesinde bir şifre, derin bir mesaj gizli, işbu videoyu bu kadar önemli ve gizemli kılan en temel sebep bu.

  videoda çok üstün körü şekilde dinler, politika, halklar, devletler ve daha birçok kavram ele alınıyor, 5 yıl kadar bir sürede hazırlanan bu animasyonu anlamak için birçok sembolizme (ruhsal, simya) ve simge diline ihtiyaç duyulmaktadır.

  videoda insanların beyinlerinin nasıl yıkandığı, derin güçlerin kukla olarak kullandığı ünlüler, devlet başkanları, savaşlar, dünyayı bekleyen krizler, geleceğe dair birçok kehanet ve gelecekte karşımıza çıkacağı belirtilen ayrıntılar, uyanış ile dinlerin yok olacağı ve yeni dünya düzeninin geleceği ve daha birçok konu ele alınıyor, çok fazla konu olduğu için videonun 1 saniyesi bile önemli diyorum çünkü 5 yılda hazırlanan bu videonun her saniyesinde şifreli mesajlar var, şahsen ben her izleyişimde yeni yeni şeyler buluyorum. internette bir sürü çözümleme videosu var, ilgi duyanların izlemesini tavsiye ederim.

  şimdi bu animasyonun greta thunberg ile ilgili olan kısmına gelelim. animasyonu izlerken videonun 3:48. saniyesinde, bundan 7 yıl önce oluşturulan, hatta 5 yıl boyunca animasyon için uğraşıldığı varsayılarak 12 yıl önce oluşturulan bu animasyonda bir kız var, küçük bir kız. ve bu kız tankların önüne geçerek beyaz bayrağıyla tankları durdurarak bayrağını sallıyor, arkasından şapkasında papatya bulunan, ağzında ise yılbaşında üflediğimiz düdük ve sırtında kırmızı bir pelerin bulunan iskelet formunda bir kişi var. kızın omzuna elini atıyor ve düdüğünü üfleyerek ona doğru bakıyor ve kız gözlerini kapatarak başını öne eğiyor, kızın sağ yüzünde bulunan radyasyon simgesi ve sol yüzünde bulunan kalp simgesi ayrı iki detay. işte bu kız greta thunberg'i temsil ediyor, onunla ilgili olan bu kehanet ise birkaç ay önce gerçekleşiyor ve bm, greta thunberg isimli bu kıza söz hakkı veriyor ve greta thunberg bir ikon haline geliyor.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=65xLByzT1l0 bahsi geçen "i pet goat 2" isimli video)

  7 kasım 16:12 7 kasım 16:46

  13. Bu kız aşırı şekilde kuzey Güney’de kuzeyin annesini oynayan kadına benzemiyor mu? 

  28 eylül 08:10

  12. Severn Suzuki'nin 2019 versiyonu. benim için suzuki çok daha başarılı ve cesurdu ancak o zamanki teknolojiyle sesini greta kadar duyuramadı.

  ülke olarak iki taraftan da bakmaya çalışıyorum: ne "bizim ülkeden niye böyle cesur, eğitimli,bilgili gençler çıkmıyor"cular haklı ne de "kız İsveçli yaee tuzu kuru" diyenler.

  senin ülkende insanlar bırak idealleri için ayaklanabilmeyi,iş bulma derdiyle üniversite okumayıp işe girme, okursa da hiç istemeyeceği sadece mezun olunca iş bulabileceği bölümlere girme derdinde. diğer yandan isveçli kızın tuzu kuru, kız benim ülkemde fosil yok biz rüzgar ülkesiyiz diğerleriyle ilgilenmem de demiyor.tuzu kuru olmasına rağmen bunları önemsemesi değil mi önemli olan?

  hepimiz bir abd, çin bizden kötü önce onlar düzeltsin diye çemkiriyoruz arkadaşlar ama bunlar birkaç ayda olan şeyler değil. çin kömür rezervine rağmen güneş enerjisinde dünya rekortmeni şuan. yaptığı planlamalar enfes. her şey diplomatların elinde değil. eğer kirleten bir fabrikaysa o fabrikanın ürettiği malı almayan boykot eden tüketiciler o fabrikayı temizletecek. gücünüzü hafife almayın ,serküler ekonomin kaynağı tüketici , bir deodorantla bile başlayabilir her şey.

  +++ ekonomimiz berbat şimdi gündemimiz o mu cular için bonus : milyarder ol soluduğun kirli hava yine ciğerlerini çökertir, yalını dik o sular bir yükselir felaketin olur. doğaya karşı durabilen hiç bir teknoloji, ekonomi yok , doğanın da daha fazla bekleyebileceği zamanı yok.

  25 eylül 11:12 25 eylül 11:13

  11. açıkçası dünyada bilmem kaç kişi yaşarken, suçu da şirketlere veya hükümete atmak, ne bileyim kendinizi bu kadar küçük görmeyin. sonuçta hükümet de biziz, şirketler de. insan üstü varlıklar değil orada oturanlar. herkes böyle diyor, kimse bir şey yapmıyor.

  herkes hükümetten şikayet ediyor, kimse gönüllü bir derneğin içinde yer almıyor. iklim değişikliğine gelince de, herkes çılgınlar gibi tüketmek istiyor. maalesef durum bu olunca ne deodorant ne elektrikli araba kurtarır bizi. iklim değişikliğine karşı yine en mantıklı bulduğum yaklaşımlar minimalistler, çöp üretmemeye çalışanlar.

  25 eylül 11:01

  10. Büyük şirketler suçlu üretmesinler ozon delen deodorantı biz zavallı insanlar napabiliriz ki? ——- almayabilirsiniz o deodorantı, almazsanız, tepki gösterirseniz o şeytani deodorantın satışı düşerse üretemezler.  

  Çocuk istismarı — Çocukların erkenden bilinçlenmesi ve devletlere kafa tutabilmesi de istismar değil. inanmayacaksınız ama bazı ailelerin çocukları okuyor, sorguluyor. Çocukluktsn itibaren onlara birey olmaları öğretiliyor, eğitim sistemleri de bunu teşvik ediyor. 

  Proje —— en sevdiğim tez. Pardon ama kimin projesi? Nesli tükenen kutup ayılarının mı? 

  Bizim ülke olarak derdimiz kendimize yeter 16 yaşında çocuktan mı akıl alıcaz o isveç’te doğmuş tuzu kuru ——— tertemiz ortadoğulusunuz bravo, benim acım da benim hep bana vah desinler. Almayın siz akıl makıl boşverin. Sapla samanı birbirine karıştırmaya devam. Soğanı bile ithal etmeye devam edin ama bizim küresel ısınmadan büyük sorunumuz var deyin. 

  Yukarıdaki bir yazarın dediği gibi turnusol başlık. Bu başlıkta yazdıklarım sizi rahatsız ettiyse lütfen beni engelleyin. Birbirimize maruz kalmak zorunda değiliz. 

  25 eylül 10:13

  9. Çocuk istismarına uğrayan kız çocuğu. Okula gitmiyor(gizlinot: Muhtemelen gönderilmiyor) ve gitmediği için övülüyor bu çocuk.

  Ailesi ve bu politik hamleyi kimler planlıyorsa bu çocuğu istismar ediyor, üstelik etkisi artsın diye sendromlu bir çocuğu seçmişler.

  Bu beni o kadar çok rahatsız ediyor ki konuşmasının tamamını dinleyemedim.

  İklim değişikliğine gelince de malesef ki söz konusu devletler kendi çıkarlarına zarar verecek hiçbir şeyi asla ama asla yapmaz, yapmayacak. Abd zaten göstermelik bir ‘düzenleme’ bile yapmayacak, herhangi bir yaptırıma da uğramayacak. Günümüzde amerika birleşik devletleri’ ne yaptırım uygulayabilecek herhangi bir varlık,güç,kurum var mı?

  Avrupa ülkeleri de Şunu yaptık bunu yaptık diye gaz alırlar, çocuğa nobel vererek gözümüzü boyarlar, ve perde.

  Kendi adıma da muhtemelen bir nükleer savaş göreceğimiz için iklim değişikliğine gerek kalmayacak diye düşünüyorum.

  Aşağıda bir yazarın yaptığı ‘asıl çocukluğu çalınan biziz’ yorumuna da o kadar katılıyorum ki, gerçekten can gaylesinden başımızı alamıyoruz bir kere daha fark ettim, coğrafya kaderdir.

  25 eylül 08:23 25 eylül 08:24

  8. 16 yaşında çevre aktivisti. konuştuklarından çok mimiklerinin dikkat çekmesi üzerine söylemekte fayda var ki greta bir otizm hastası. bu yüzden mimiklerini kontrol etmekte zorlanıyor. otizm hastası olmayabilirdi de bunun bir önemi yok. ben o videoya baktığımda 16 yaşın nereye sürüklenirse oraya akan bilinçsiz haline rağmen oldukça duyarlı, akıllı bir genç kadın görüyorum.

  ülkemizde terör, taciz, şiddet, gelir eşitsizliği, işsizlik gibi sorunlar olduğu için gündemimizde küresel sorunlar geri planda kalıyor olabilir. peki gelişmiş ülkelerde çevre duyarlılığının artması bizi neden rahatsız ediyor?

  kendi evini beş ayrı deterjanla temizleyen ama sokağa elindeki çöpü atan, tüküren, her yere sigara izmariti fırlatan insanlar için biraz rahatsız edici olabilir tabi. 

  birleşmiş milletler... dünyada en çok sözü geçen insanlar var karşında ve bir şeyler yapabilirler. bir ülkenin bir endüstrisini etkileyen bir karar almasına sebep olacak tek bir cümle bile kurmuşsa, ufak bir etki bile etmişse ya da son yüz yılda çevreye ne kadar zarar verdiğimizi, dünyanın ömründen çaldıkça kendi ömrümüzden de çaldığımızı hatırlatmışsa dahi kıymetli. 

  kimyasal kullanımını azaltarak, çöplerimizi geri dönüşüme yollayarak, kağıt tüketimini azaltarak biz de küçük çaplı tasarruflar yapabiliriz. belediyelere, yönetime çok iş düşüyor tabi. ancak bu belediyeleri oraya getiren de yönetimi belirleyen de biziz.

  itici, sevdim, sevmedim, şovcu, oyuncu... bunlar gerçekten inanılmaz sığ, şekilci ve konuyla alakasız yorumlar. kızcağızın ülkesinde her köşe başında patlama olmuyor, iki yılda bir ekonomik kriz vurmuyor diye otursun mu öylece. ne garipsiniz yahu. ilk defa bir kalabalığın serkan inci’yle aynı fikirde olduğunu görüyorum. 

  25 eylül 03:03

  7. sjw’ler tarafından beyninin yıkandığını ve cümlelerin ezberletildiğini düşündüğüm, “çocukluğumu çaldınız” dediği için konuşmasından etkilenmediğim aktivist. yani bizim çocukken çektiklerimiz yetmiyormuş gibi 20li yaşlarımız bu ülkede rezalet sefalet içinde geçiyorken, ve greta gibiler; asla kin duymuyor veya suçlamıyorum benim kinim malum yerlere, bizim yaşlarımızda evini arabasını alıp akıl sağlığını koruyabildiği, insancıl koşullarda çalışıp üretken olabildiği işlerde çalışabilecekken; çocukluğu, gençliği, hayatı çalınanın bizler olduğumuzu düşünüyorum. yani ortada bi suçlu varsa zaten anası ağlamış tc halkının değildir, dünya kaynağının kontrolünün bulunduğu dev şirketlerdedir. bunları daha kendi vatandaşını bile mutlu edemeyen hükümetten beklememek gerekir. onları hedef almak yerine insanlar vicdani yük altında bırakılmamalı, çünkü zaten yetkimiz yok.ekosisteme diğer kalabalık ve dünya devi ülkeler kadar etki edeceğimizi düşünmüyorum. buradan çevreci olmadığım, hadi doğayı kirletelim dikkat etmeyelim dediğim varsayılmasın lütfen. sadece bu kadar önemli olduğumuzu düşünmüyorum evrende. doğayı korumak da iyi insan olmanın getirilerinden birisi, iyi insanlar olmamız ve yetiştirmemiz dileğiyle.

  25 eylül 02:23

  6. İklim krizinin asıl suçlusu olan dev şirketleri ve nüfusu fazla olup iklim krizine önlem amaçlı hiç politikası olmayan Çin Hindistan gibi ülkeleri şikayet etmek yerine Türkiye Arjantin vs. Şikayet etmiş çocuk. İklim krizinin nedeni ozon dostu olmayan deodorantlarımız değil, bunlar mevcut krize tuz tanesi kadar etki etmiş şeylerdir, satışı yasaklanmalıdır evet fakat hedef kitleye oturtulduğunda asıl büyük suçlular arka planda aynı aymazlığı sürdürüyor ve çok kısa sürede ekosistemin çok afedersiniz ağzına edecek kirliliği yaratıyorlar. Asperger sendromu olan sevimli ve hitabeti güçlü bir kız çocuğuyla asıl suçluları arka planda bırakıp sana bana “ay deodorant kullandım” vicdan azabını çektirmek tam samimiyetsiz batı işi. muhtemelen mücadelesine gerçekten inanan ve ekosistemimiz için endişelenen bir çocuk bu kızımız. Bu çocuk aracılığıyla suni suçlular belirleyip insanların duygularını sömürerek göz boyamak çok iğrenç, çocuk istismarı da cabası.

  Edit:imla

  25 eylül 02:20 25 eylül 02:21