girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

25. 15. Sezonuyla tekrar ekranlara döndü gönlümün efendisi. Teddy altman o kadar gıcık ki. Yeni ortho god'ları toplasan bir mcdreamy etmezler. Tırnağı bile etmezler. Meredith'in arsız rüyaları is back :)))

(gizlinot: Maggie ve jackson kadar olmamış bir çift daha yok ya ıyıyyyy ah jacksonum ah)

2 ekim 07:52

24. himym'dan sonra en sevdiğim dizidir. lakin yaklaşık 10.sezondan sonra çok bozdu, fena bozdu, önünü alamadık, öyle böyle bozmadı yani...shonda denen zalım dizide dram yaratıcam diye orjinal karakter bırakmadı nerdeyse. gel gör ki "sen izlemiyor musun peki dorothy?" derseniz, vallahi ne yalan söyliyim izliyorum. ama ilk sezonlardaki tadı yok.

-spoiler-

hele ki derek ölüp, meredith'in aşk hayatı iyice bittikten sonra hiç tadı yok. nerede eski fındıkkıran meredith, nerede şimdiki ninem kılıklı meredith...derek'ten sonra dizideki boşluğu dolurmak için sokuşturdukları amelia ve maggie de adeta birer iticilik abidesi.

-spoiler-

arada özledikçe ilk sezonları açıp izliyorum. son olarak meredith'in unutulmaz repliğini anmadan geçmeyeyim:

"i lied. i'm not out of this relationship. i'm in.

i'm so in, it's humiliating because here i am begging.

ok here it is: your choice, it's simple: her or me.

and i'm sure she's really great... but derek, i love you.

in a really really big- pretend to like your taste in music, let you eat the last piece of cheese cake, hold a radio over my head outside your window- unfortunate way that makes me hate you, love you.

so pick me. choose me. love me!"

20 eylül 04:26

23. 10. sezondan sonra izlemeyi bıraktığım dizi. halbuki kendisi halen en en en sevdiğim dizidir. soz sezonları izlemedim çünkü izlesem muhtemelen yine sinir krizleri geçireceğim. shonda'ya buradan selamlar (gizlinot: kızgın surat)

-spoiler-

en sevdiğim karakterlerin istisnasız hepsi ya öldü ya da diziden çıktı. gerçekten özellikle lexie ve mark'ın ölüm sahnelerini halen salya sümük izlerim :(

-spoiler-

ama bütün karakterleriyle (daha doğrusu ilk 9 sezon karakterleriyle) kesinlikle efsane bir dizidir. çok klişe olacak ama karakterlere bağlandığım ve onlarla adeta arkadaş olduğum tek dizidir grey's anatomy. ayrıca mükemmel ötesi şarkılar çalar bu dizide. playlistimde grey's anatomy'de çalmış bir sürü şarkı var ve hepsini halen dinlerim. bizim türk işi doktorlar'ı severek izleyen varsa hiç düşünmeden grey's anatomy'e başlasın. (gerçi bizim orjinal(!) türk senaristlerimiz grey's anatomy'nin ilk 4 sezonunu bütün hasta/vakalarıyla birlikte copy paste yaptıkları için başlarda pek zevk alamayabilirsiniz :d)

20 eylül 03:15


22. Başlığı görünce heyecanlandım. 

Her bölümü ezberimde o kadar seviyorum. Ama 13.sezon finalinden sonra izlememeye karar verdim saçmalık ötesiydi, uzun süredir bırakmaya çalışıyordum zaten (gizlinot: bağımlılık) 

14.sezonda da bir iki bölüm açıp hızlıca ilerlettim. Artık bitmesi lazım, bu kadroyla olmuyor çünkü. Bende eski sezonları izliyorum napiyim.  Zaten 15 son diyorlar. Sürekli yeni birileri giriyor, son beş sezondur yeni giren karakterlerin hepsi ayrı itici. Şimdi uzun uzun nefret kusmak istemiyorum ama özellikle amelia,Maggie ve jo’dan nefret ettiğimi söylemek isterim. O kadar adamın yerine eski kadrodan iki kişi getirmedin ya Shonda sana ayrı gıcığım, dönmek isteyen oyuncular var halbuki.

Shonda’ya çok kızgınım bu entrye sığmaz. 

Eğer sonsa bu sezonu izlerim, eski karakterle güzel bir veda yaparlar umarım. Bizde salya sümük ağlarız. 

Benim favori karakterlerim Cristina, Lexie, Mark, George, Derek ve Callie’ydi kimse kalmadı. Webber ve Bailey’i ye de çok seviyorum. Meredith’le de aşk nefret ilişkimiz var. 

15 temmuz 13:51 15 temmuz 13:52

21. 8, 9 sezon kadar inatla ve ısrarla izlediğim dizi. bırakmamın sebebi diziyi uzatmak için karakterlere eziyet etmeleri. gerçekten (gizlinot: yazar burada karakterlerinin gerçek birer insan olduğunu sanıyor) hiçbir karakterin bir gün yüzü görememesi bir noktadan sonra beni daraltmıştı.

benim aklımda "pick me. choose me. love me(beni al. beni seç. beni sev.)" repliği ve (link: https://i.pinimg.com/originals/0f/e1/3d/0fe13d2e6cb3d8c76c6b1170fcf517c8.jpg şu repliği) (gizlinot: bu uzun geldi yazmaya erindim :((() ile kalmış.

15 temmuz 00:18

20. başlığını bile gördüğüm anda gözlerimi doldurmayı başaran medikal drama dizisidir. (gizlinot: o derece diyorum)

"we will be fine derek, you go."

14 temmuz 23:09

19. 8 sene önce izlemeye başlamıştım. Yıllar geçti o kadar çok dizi izledim bu dizi gibisi yok. Dizide ki karakterle arkadaş olursunuz kimseye anlatamadığınız dertlerini anlatırsınız. Beraber ağlayıp gülersiniz, beraber acılara katlanırsınız, beraber olgunlaşırsınız. Sonra o arkadaşınız hayatınızdan sonsuza dek çıkar..

Her bölümü ayrı bi hayat dersi verir. Sevdiklerinize seni seviyorum demeyi öğretir. Her ne kadar ağlayıp aylarca depresyona girmeme sebep olsa da iyi ki var...

not: dertleşmek isteyen varsa yazabilir :(

14 temmuz 22:52 14 temmuz 23:34


18. Cristina’yı çok ama çok özlediğimdir...

29 mart 19:56

17. doktorlar ve hayatlarıyla ilgili olan yabancı dizi.10 sene öncesinde annem ve kız kardeşimle izlerdik.o zamanlar çocuğuz dizi takip etmeyi bilmiyoruz tabi fakat konuya bölümlere aşinayız.2 sene önce 1.sezon 1.bölümden başlayıp tüm sezonları 2-2buçuk ayda bitirdim. favorim ilk 4 sezon.o haliyle güzel.o sezonlardaki karakterle sıcak.sonrasında dahil olan internlerle malesef eski sıcaklığını hiçbir zaman yakalayamadığını düşünüyorum.sadece o dünyayı izlemeyi sevdiğimiz için izlemeye devam ediyoruz.meredithle cristina nın her dayanamadığında dans edişlerini, izzie ve georgun bodrum katındaki koridorda atıştırmalık yemelerini , burkle cristinanın aşkını özledik.

29 mart 15:39

16. uzun soluklu, halen bıkmadan sıkılmadan izlediğim dizidir. yeni karakterler girdiğinde seviniyorum, canlılık geliyor. ama şu ismini hatırlayamadığım; deluca'nın sevgilisi olan kızı hiç sevmedim. bir de april'ı hiç sevemedim.

29 mart 15:16 29 mart 15:20