yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  4. süslülerin fikirlerini merak ettiği başlık.

  kaç aydır rose quartz gua sha arıyorum, klasik bildiğimiz iki dişli, v şekline benzer olanı fakat hangi markayı alsam bilemedim sevgili süslüler. 50 liraya da 400 liraya da satılan bir ürün olduğu için kafamı karıştırıyor, üstelik bir sürü markadan var. doğal taş olması ve beyaz yerine pembe renkli olması tek kriterlerim sanırım. en son hangi markanın gua sha taşından memnun kaldınız? önerilere açığım!

  21 ocak 13:34

  3. inanılmaz bir şey. bişektomi yaptırmış gibi etkisi oluyor zamanla. yanaklarınız eriyor, yüzünüz yukarı kalkıyor.

  doğal taş olmasına da gerek yok. ben yirmi liraya aldığım taşla bir senedir yapıyorum, şikayetçi olduğum her şey gitti.

  bu taş çok etkili ama aşırı önemli bir nokta var. yüz yogası ile beraber bu taşı uygulamak. ben bir senedir ikisini de uyguluyorum, görenler farka inanamıyor. doğal bir estetik sanki ve doğal duruyor zaten.

  benim aldığım fiyata taş artık yok ama önünüze gelen herhangi bir gua sha taşı ile yapsanız bile yararı çok olacaktır. önemli olan masaj bence taşın doğal olması değil. bir taşa 200-300 vermenin bir anlamı yok.

  bu masajı bir yağ ile uygulamalısınız. ağır bir yağ değil de daha çok cildinize uygun, soğuk sıkım, hafif yağlarla uygularsanız ekstra yararı olacaktır. masajı yaparken acele etmeyin. her hareketi yavaş yavaş yapın ve hareketler esnasında nefes alıp vermeyi unutmayın.

  15 haziran 2021 17:49

  2. Başta bana çok abidik gubidik bir ürün gibi gelmişti ve zerre işe yarayacağını düşünmüyordum fakat buna rağmen rutinime bir bakım adımı olarak eklemek için aldım. Ben amazon'dan yeşim taşı olan bir gua sha aldım (edit: markası ari anwa'ymış şimdi baktım merak eden olursa) ve akşamları serumlarımı sürdükten sonra üzerine üzüm çekirdeği yağı sürüp gua sha'yla masaj yaparak kullandım. Masaj tekniği için (link: https://youtu.be/Bc12OTFzua0 Şu) videoyu örnek aldım. 

  Ben yüzüme masaj yaptığımda gerçekten uyguladığım kısım pembeleşiyor buradan da kan dolaşımını arttırdığını görüyorum. Bunun dışında önce yüzümün bir tarafına yapıp iki tarafı kıyaslayınca yaptığım taraf daha sıkı, gülümseme çizgilerim açılmış, dudağımın kenarı ve kaşım daha kalkık, elmacık kemiğim daha çıkık görünüyor gözüme bu placebo etkisi mi bilmiyorum. Sabah uyandığımda da göz altlarım, cildim daha canlı görünüyor.

  Daha uzun süreli kullanmadığım için kalıcı etkisi var mı yorum yapamayacağım ama cilt bakımında güzel bir adım olduğunu düşünüyorum. Olmazsa olmaz değil ama merak ediyorsanız almanızı tavsiye ederim.

  22 mart 2020 15:41 22 mart 2020 16:00


  1. Bir süredir araştırdığım bir yüz ve boyun masajı. Oldukça olumlu geri dönüşler var. Basit olanı günlük üç dakika kadar sürüyor. Yüzünde dolgu olanlar ve akne problemi olanlar yapmamalıymış. İnternette çok çeşitli videolar var zaten nasıl yapıldığıyla ilgili. Ben genel olarak öğrendiklerimi paylaşacağım. Öncelikle bu masaj genelde özel bir şekli olan kuvars taşıyla yapılıyor. Yüzünüzün ortasından dışına ve aşağıdan yukarı doğru yapıyorsunuz. Yine kuvarstan veya başka bir metaryelden yapılmış tarağımsı bir şeyle saç derinize de yapabiliyorsunuz. Ensenize, boynunuza kısaca omzunuzun üstündeki her yere ve hatta omuzlarınıza ve gerdanınıza da yapabilirsiniz. Vücut versiyonu da var yapmak isteyenler için. Elleri ve ayakları şişen hamile kadınlara öneriliyor ama bebişin olduğu alandan uzak durun.

  Masajın ilk adımı yüzünüzü normal bir şekilde temizlemek ve cildinizin masaj sırasında tahriş olmaması için ''carrier oil'' (tam anlamını bulamadım ama jojoba yağı, hindistan cevizi yağı, ve cilt bakımı yapılabilecek, gözeneklerinizi tıkamayan, yani shea olmaz, herhangi bir yağ) denilen yağlardan birini yüzünüze sürmek. Nemlendirici losyon da olur ama 3 dakika süreceğinden çabuk emilmesi bir sıkıntı. Aloe veralı bir krem kullanırsanız mesela hemen emilir ve masaj sırasında yenilemek zorunda kalırsınız.

  Bir diğer mesele de masajı neyle yapacağınız. İnternette aratırsanız karşınıza pembe kuvarstan yapılmış pembiş pembiş güzel roller'lar çıkacak. Onlarla teknik olarak gua sha masajı yapamazsınız. Şekli uygun değil. Yüzünüzde gezdirirsiniz, hafif bir masaj yapar ve iyi hissettirir ama gua sha masajı için lazım olan şey daha çok düz bir yüzey. Roller'ın yanında duran yine pembe kuvarstan yapılmış düz, değişik şekilli bir şey de göreceksiniz. İşte masajın asıl yapıldığı şey o. Yapıldığı metaryele ve şekline göre birkaç tipi var:

  1. Su bufalosu boynuzundan yapılmış olanlar. Bunu dinlediğim kadın diyordu ki doğal sebeplerle ölen su bufaloların boynuzundan yapılıyormuş ama yine de hayvan hakları hassasiyeti olanların kullanacağını zannetmiyorum. Su bufalosu boynuzu bu aletin yapıldığı ilk malzemeymiş. Hayvanların boynuzları bizim saç ve tırnaklarımız gibi ölü derinin üst üste birikmesiyle oluştuğundan bunun yüzümüzdeki ölü deriyi de alacağına inanıyorlarmış. Sudan ve ateşten uzak tutmanız gerekiyor. Haftada bir kez alkolle temizleyebilirsiniz. Dayanıklı olması artı bir özelliği.

  2. Tahtadan yapılmış olanlar. Gül ağacından, abanozdan ve daha bir çok ağaçtan üretilebiliyor. Genelde tahta olanlar vücut masajı için kullanılıyor.

  3. Yeşim taşından yapılmış olanlar. Bunlar da kuvars olanlar gibi popüler ama kırılmaları da kolay. Masajı soğuk yapmak için buzdolabında veya sıcak yapmak için mikrodalgada bir süre bekletebilirsiniz. Boynuzdan yapılmışların aksine sudan zarar görmez.

  4. Kuvarstan yapılmış olanlar. En popüler olanlar bunlar. Taşlara ilgisi olanlar bilir özelliklerini. Negatif enerjiden kurtulmanıza yardım eder ve hem sert hem pürüssüz yüzüyle masajı yapmanıza olanak sağlar. Üatünde pürüz olan bir şeyle yaparsanız yüzünüzü çizersiniz. O yüzden düşürüp kırmamaya dikkat edin.

  5. (Genelde volkanik) taşlardan yapılmış olanlar. Masaj terapilerinde kullanılan taşlar.

  6. Bir de zararsız plastik ve balmumu karışımdan yapılanlar varmış.

  Son olarak metalden ve plastikten yapılmış olanları almayın. Eğer saçınıza veya elbisenize sürttüğünüzde çocukken okulda deneylerde yaptığımız gibi kinetik enerjiyle yükleniyorsa plastikten yapılmış oluyor.

  İnternette veya kemeraltı'ndaki taşçılarda bulabilirsiniz kuvars olanı.

  23 şubat 2020 12:15