yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (0)

  39. kişi istiyor ve kendine yakıştırıyorsa kimseyi dinlememeli. burnumda yan yana iki adet halka hızma var, çok da severek kullanıyorum.

  9 kasım 17:55

  38. 4 senedir kullandığım aksesuar. Çok uzun zamandır istiyordum yaptırmayı ama hem acisindan korkuyordum hem de burnuma yakışır mı diye düşünüyordum. Sonra denemek için sıkıştırmali bir hizma aldım. Bir süre kullanıp burnumda duruşunu beğendim ama yara yaptı sıkıştırdıgi için.

  En sonunda yaptırmaya karar verdim, boşuna korkmuşum. Iğneyle deldirmek korkutucu gelse de o esnada gözümü kapayınca hiç anlamadım. Zaten ilaç sürüldü öncesinde. gözüm açık olsa burnumda koca iğneyi görsem fena olurdum muhtemelen. Birkac hafta terramycin sürmek dışında hiçbir şey yapmadım. Şu zamana kadar da bir iki kere ağrı yaptı onda da aynı kremi sürünce düzeldi hep.

  Deldirmek isteyip cesaret edemeyen varsa yaptıracağı yeri iyi seçsin. Ben pendikte bir yerde yaptırdım gayet sterildi. Burnunuzu iğneyle delmelerine dikkat edin. Tabancayla deldirmek iyi değilmiş. Hatta kuzenim deldirdi geçenlerde. İğneyle yaptır dememe rağmen tabancayla deldirdi ve baya uğraştı iltihabı geçmedi. Hem de kalın halka hizma takmak istedi takamadı tabanca daha küçük bir delik açtığı için.

  Son olarak Hizmaniz varsa burnunu nasıl siliyorsun, uyurken acımıyor mu sorularına hazır olun (gizlinot: Swh) dusunulenin aksine hiç bir engel teşkil etmiyor, sanki bi parçam gibi oldu artık.

  9 kasım 16:05

  37. 2 sene kullandım, çıkardım 2 gün takmadım kapanmıştı.

  sonra tekrar deldirmeyeyim dedim. etrafımdaki insanlar hızmanın bana çok yakıştığını söylediler sürekli ve dayanamayıp tekrar deldirdim. bende alaturka durmuyor bence, halka kullanıyorum. her tipte farklı bir tarz yaratabiliyor ama.

  8 kasım 21:36

  36. her burna hitap etmiyor. bunun mesela böyle burun delikleirnin içinden sarkan modeli var. eğer burun şişmansa bildiğin "sümük mü var lan?" yanılgısı uyandırıyor karşı tarafta. bir arkadaşımda var böyle bir durum. her defasında karşılaştığımda unutup burnuna odaklanıyorum aniden sonra hızma olduğunu hatırlıyorum.

  8 kasım 16:17

  35. üniversite 1. sınıfta yaptırdığım piercing çeşidi. yapan kişinin taktığı hızma spiral gibi kendi içinde dönüyordu burun içine zarar vermesin diye. benim hiç acımamıştı delinirken sonrasında da rahat ettim. ve bu rehavetle ben 10. günde çıkarayım da halka takayım bişey olmaz diyerekten çıkardım ve halka taktım. o kadar kötü iltihaplandı ve şişti ki yüzümün tam ortasında tahmin edersiniz ne kadar kötü durduğunu mecburen çıkardım. sonra zaten hemen kapandı delik şu an izi bile yok. bazen çok alaturka geliyor bazen çok asi ve güzel. mesela çağla şikel'de çok beğeniyorum ama aynısını sokakta sıradan birinde görünce beğenmiyorum falan.. şu an tekrar yaptırmam ama eğer kapanmasaydı sadece halka küpe takardım.

  18 temmuz 09:47

  34. Bu aralar gözüme iyice hoş gelmeye başlamasından dolayı takı kutumdan bulduğum hir halkayi denedim acaba nasıl olur diye ve çok beğendim.Ancak bir tık kalın halka ile denediğimde ise hiç beğenmedim, boyutu baya fark edebiliyor yani.

  iz bırakacağıni ve hep kullanmayacağımi bildiğim için deldirmemeyi ancak sahte piercing kullanmayı planlıyorum.

  Umarım istediğim gibi bir piercing bulurum çünkü cidden duruşunu çok beğendim.

  18 temmuz 03:21

  33. Üniversitedeyken uzun süre kullandım. Ben piercing&tattoo dükkanı olan bir arkadaşıma yaptırmıştım. Hiç enfeksiyon durumu yaşamadım. En güzeli - l hızma -olanlar hiçbir şekilde düşme kaybolma riski yok, yıllarca aynı hızmayı taktım. İlk taktırdığımda 1 hafta kulak pamuğu ile önce hızmayı çevirerek baticon sürdüm, kulak pamuğunun diğer ucuna da su dökerek temizledim. Yalnız çok çabuk kapanıyor iki gün takmadım sonra hemen kapandı gitti. Deldirilen yer ve kullanılan malzeme en önemli detaylar. Geçenlerde de kulağıma 3-2 yaptırdım tabanca ile. Takılan metal küpeler alerjik reaksiyona sebep oldu ve iltihaplandı, iki gün sonra doktor çıkarttı, üç çeşit antibiyotik kullanıyorum şimdi kulağım için. Eğer enfeksiyondan kurtulmak istiyorsanız küpelerinizi kendiniz alıp dezenfekte edip gidin. Mutlaka gümüş ya da altın kullanın.

  26 mayıs 07:13 26 mayıs 07:31

  32. Kaybolan kara tokalara ve hızmalara verilen parayı birleştirsek türkiyenin cari açığının büyük bir kısmını kapatırız bence.

  5 kasım 2017 23:28

  31. Nedendir bilmem modern bir görüntü oluşturmuyor gibi geliyor bana. İnsana daha geleneksel bir hava katıyor. 16-17 yaşlarımda acayip istiyordun. İyi ki yaptırmamışım diyorum.

  12 temmuz 2016 22:47 ed.2 ekim 2016 17:15

  30. üniversitenin son yılında sevgilime sürpriz yapmak için deldirmiştim. Ben 1 sene kullandım, yarası hiç iyileşmediği gibi gece uyurken sürekli düşüyordu sabah takmaya çalışırken de canım çok yanıyordu. Böyle bir sabahta çıkartıp attım artık dayanamadım. çok güzel çok estetik duruyor özellikle halka olanlar. benim burun kanatlarım geniş olduğu için halka takamıyordum ama çok özeniyordum. kullanmak isteyenlere benden tavsiye hızma alırken gümüş ya da altın olanlardan almaları, imitasyon olanlar çok çabuk kararıyor ve yarayı iltihaplandırıyor, bi de temizliğini ihmal etmeyin aman diyim.

  12 temmuz 2016 19:45 ed.4 ekim 2016 22:32