h&m

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (724)
  • medya (20)

724. sütyenlerinden hiç memnun kalmadım :( arkaları çok sıkıyor ve telleri batıyor.

14 ocak 23:13

723. demiştim ya ortadoğulu bi kız çocuğuna '' mom says i look so bomb'' yazılı bi tişört giydirseler? fotoshopla erkek çocuğa giydirmişler medyaya ekledim.

''free shipping if you tell everyone we are not racist.'' allahım yarabbim dkfjndsnjdsfjnkdfs

12 ocak 20:18

722. Beden politikasını asla anlayamadığım marka. Bir çok markanın farklı modellerinde beden farkediyor ama bu kadar uçurum farklar yok. Örneğin geçen doğum günümde erkek arkadaşım bir elbise almıştı 36 beden. O kadar büyük geldi ki hiçbir yeri üstüme oturmadı. Bazı elbise modellerinde de 32 bedenin beli oturuyorken göğsü dar geliyor hatta sırf bu yüzden 36 almak zorunda kalabiliyorum. Aynı şey pantolonları için de geçerli. 

Kısacası online sitesine güvenip de bir şey alamadığım marka. İlle gidip deneyip alacağım.

12 ocak 02:38

721. resmen ırkçılıktır. dünyada daha kötü tutumlar var diye daha az kötü olanı eleştirmeyecek değiliz. dünyada hala kölelik var evet ama biz onu da övmüyoruz ya da görmezden gelmiyoruz ki? ne alaka? dünyada kadın cinayetleri oluyor sürekli diye watsonsın küçücük genç kıza yaptığını da görmezden gelseydik o zaman. ayrıca bir toplumsal kesimin hele hele bu kadar geniş ve bu kadar ayrım ve zulüm görmüş bir kesimin bu kadar hassas olduğu bir konuda bunu yapmanın bence hiçbir açıklaması yok. siyahiler son derece kaba falan yazanlar olmuş altta, karşınızdaki bireysel insanın hatası bütün bir topluluğa bu şekilde hakaret etme hakkını veremez. ten renginin insanı üstün kıldığına dair inancı şuanda bir tek duygu özaslan yaşatıyor sanıyordum, hala bu çağda bu düşünce ve bunu sadece kişiler değil kurumsal bir markanın da yapması utanç verici.

11 ocak 19:07


720. ürünlerin hepsi olmasa da bir çoğu görsel olarak çok güzel ve bana hitab ediyor. ama gelelim işin aslına, kazaklar 2-3 yıkamadan sonra tiftikleniyor, pantalonların özellikle tayt pantalonların bacak arası kısmı hemen sökülüyor, ayakkabıların özellikle de botların iplik-yapıştırma kısımları çabuk açılıp hep su geçiriyorlar ve buna rağmen indirim yaptıklarında yapılan şeye indirim bile diyemiyorsunuz. marmarapark avm şubesi indirim değil bindirim yapmış, ya bana yakın olan şubeden almayacağım ya da nadir alışveriş yapacağım. 

11 ocak 18:35

719. ay deliricem. konu bu basliga yazan yazarların yüzeysel aktivistligine ve pakistandaki emek sömürüsüne nasıl ve ne zaman geldi??

(yazar: kuzuranasi) ile konusuyorduk, bu resmen (link: https://cdn.someecards.com/someecards/usercards/MjAxMi00YmQ4ZjNmNTQxNGU5ZTMz.png şuna) döndü. işimden gücümden oldum resmen.

ayrıca abd'de yaşıyorumla başlayan girdiler görmekten de fenalık geldi. süslüler toplumsal olayları günlük hayattaki micro ilişkilerimiz üzerinden açıklayabilseydik sosyoloji diye bir sosyal bilim dalı olmazdı değil mi? abd'de yaşıyor olmanız, orada yaptığınız gözlemler ve yakın çevrenizdeki arkadaşlarınızla kurduğunuz ilişkiler üzerinden azınlık bir grubun nasıl davrandığını ve nasıl davranması gerektiğini bu kadar kendinden emin çıkarımlarla nasıl açıklıyorsunuz, hayretle okuyorum. african american tarih, azınlık hakları, post-koloniyel tarih ve benzeri konular çalışan insanlar zaten boşuna ömrünü tüketmiş, masa başında dirsek çürütmüş. konu komşusu ile ayaküstü bir konuşsalar, zaten her şey apaçıkmış, bak ya görüyor musun?

10 ocak 20:47 10 ocak 21:14

718. Bugün nabız yoklamak adına öğlen saatlerinde her daim kalabalık gördüğüm bir şubesine gittim. Süslüler toplasanız 15 kişi vardı Musteri olarak. İki katlı mağazada 15 kişi? Her daim kasa sırası olan, kalabalık bir avmde bu mağazanın icinin boş olması sevindirdi.

Talimat gelmiş herhalde yukarılardan; Vitrin dizaynırı bir grup çalışan da “vitrini daha ilgi çekici yapmalıyız” falan vs konuşuyordu ellerinde dosyalar ajandalar falan. He ilgi çekici yapın he... vitrini janjanlı yapınca unutulacak mi sandınız. İkiyüzlüsünüz.

 

Boykot işe yarıyor sanırım cok cok hoşuma gitti helal olsun!

10 ocak 20:45

717. ya ben burda en çok o çocuğa üzüldüm. büyümüş de küçülmüş, koca adamlar gibi karizmatik bir poz vermiş çocukcağız, olanlardan habersiz. umarım ailesi bu olayı çocuklarına söylememiştir, çok üzülür duyarsa herhalde.

10 ocak 15:18

716. h&m'e gösterilen tepkinin sadece afroamerikalılar için yapıldığı mı sanılıyor?

köle pazarlarında afrikalı insanların hala satıldığından bahsedip bu tshirt'ü eleştirmenin yüzeysel bir ırkçılık karşıtlığı olduğundan bahsetmek?

tutarlılık neydi?

biz burada ya amerika'daki afrika kökenli insanlar çok üzüldü mü diyoruz,yoksa tüm dünyada ırkçılık hala var olduğu için, h&m'in bu yaptığının kabul edilemez olduğundan mı?

köle pazarları hala var,evet?e,zaten tepki aynı zamanda buna,ırkçılık aşılmış bir olgu değil tüm dünya genelinde,h&m'in kalkıp şakalı komiklik yapmaya çalışmasının ahmaklık,hadsizlik olduğundan bahsediyoruz.

hata bile olsa,affedilemez olmasından bahsediyoruz,konunun hassas olmasından bahsediyoruz.

yahudi birine üzerine "sabun" yazan bir tshirt giydirmenin iğrençliğinden bahsediyoruz.o zaman diyelim ki ya yahudiler çok iyi durumda,israil çok zengin aşsınlar bunları gereksiz duyar bunlar.

dünyada yaşayan insanların ırk,din,cinsiyet ayrımı yapmadığı bir noktaya ulaşmaya çalışıyoruz ve hassas davranılması gereken konular var,50 sene önce adamların içtiği sudan içme,pazarlarda satmaya devam et ses çıkarınca çok abartıyorsun de?

pardon da kim dünyanın amerika'dan ibaret olduğunu söyledi ben mi kaçırdım?

üstelik ona ses edeceğinize buna ses edin diyenler var ya,ciddi söylüyorum yazdıkları bir araya gelmiş harflerden ibaret gözümde.

gücümün yettiği kadar haksızlığa karşı çıkıyorum ben,çok merak ediyorum günlük hayatta ne kadar hassas insanlarsanız.

çok yazasım var bu konuda da kabin korkusu.umarım okuduklarınızı anlarsınız.

10 ocak 13:07

715. Yüzeysel özgürlük savaşçıları yine bir t shirt üzerinden yine saydırmış.

Kölelik Katar, libya, pakistan'da devam ediyor. Ve bu islam üzerinden yapılıyor. Irkçılık ve köleliği eleştireceksek 18. Yydan çıkıp 21. Yyda olanlardan bahsedebilir miyiz artık? 50 derece sıcaklıkta eşek gibi çalıştırılıp ölen ve ertesi gün yerine yenisi getirilen binlerce pakistanlı var. Libyada araplar hala siyahileri köle pazarlarında satıyorlar. Sonra oturup afro amerikanların mağdurluklarını dinlemek beni bayıyor. Bu havadan nem kapmak anca. Aktivistlik yapasın varsa bunu araplara karşı yap sayın ırkçılık karşıtı blmci jeannette.

10 ocak 12:39