yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  h&m

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (982)
  • medya (34)

  982. Marks & Spencer anneyse bu da kızı. aynı sıkıcılıkta bluzlar, elbiseler, tek fark kızın biraz daha -haliyle- modern olması, arada giyecek güzel şeyler buluyor insan h&m'de ama onlar da cep yakıyor, gereksiz pahalı.

  23 mayıs 21:57

  981. kullanmadığım ürünlerin satılamayacak durumda olanlarını kısa bir süre öncesine kadar her zaman h&m'in geri dönüşüm kutularına bırakıyordum. çöpe atmaktansa h&m'e bırakıp indirim kuponu almak içimi daha çok rahatlatıyordu ki kuponları genellikle erkek arkadaşım için kullanıyordum ya da arkadaşlarıma veriyordum bir şey alacakları zaman. 

  geçenlerde netflix'te yayınlanan hasan minhaj patriot act show mu stand up mı oluyor tam olarak bilmediğim programın fast fashion bölümünde acı olan gerçekle karşılaştım ki bizim o yeşil kutulara geri dönüştürülüyor diye koyduğumuz çoğu şeyin sadece %30'lık kısmı geri dönüştürülüyor gerisi ya yakılıyor ya da fakir ülkelere satılıyormuş. inditex grubunun da dahil olduğu join life, conscious gibi eco-friendly ürünlerinin çoğu da göz boyamak için koydukları etiketlermiş. 

  artık kullanmıyorum dediğimiz bir kıyafetin yok edilmesi bile üretimi kadar zahmetli olduğu için artık almadan önce daha çok düşünüyorum ve geri dönüşüm kutusuna bırakmak için ayırdığım şeyi acaba daha ne kadar kullanabilirim ya da nasıl kullanabiliyorum diye düşünüyorum. bundan sonra h&m'in yeşil kutularına geri dönüştürülebilsin diye bir şey bırakırsam da indirim çeki kabul etmeyeceğim, indirimi var diye aldıkça alıyoruz malesef.

  not: ilginizi çektiyse ya da bir bakayım neymiş bu derseniz bahsettiğim programın fast fashion bölümünün linki: https://www.youtube.com/watch?v=xGF3ObOBbac (netflix'i olmayanlar için koydum ancak bu linkteki sadece ingilizce ve ingilizce altyazısı var)

  23 mayıs 12:09

  980. Geçen kara cumada yada ondan evvel iç çamaşırlarında ve aksesuarlarında bir indirim olmuştu. O dönem sütyen ve halka küpe seti almıştım. Çok memnun kaldım sütyeni nasıl bir kalıpsa giymeye kıyamıyorum, Küpelerde karartma falan da olmadı hiç aylardır. Yine indirimden bluz almıştım, ondan da çok memnunum ancak sanırım penye konusunda biraz sıkıntılılar. Penye bir etek, bir de pantolon denemiştim hem olduğumdan daha şişman göstermişti hem de o kadar adi bir görünüşü vardı ki iki kere yıkasam toz bezi olur. Ayrıca fiyatları gereksiz tuzlu geliyor bana.

  23 mayıs 03:31


  979. Her türlü pantolonunu severek giyiyorum. Sweatshirtlerim nerdeyse hepsi burdan. Tişörtlerim birkaç askılı ve birkaç spor ayakkabım burdan. Elbiseleride unutmamak gerek. Ama artık başka markalarıda tercih ediyorum. Eski güzel ürünleri yok.

  22 mayıs 21:30

  978. iç çamaşırlarını beğenerek kullanıyorum. nerdeyse bütün çamaşırlarım h&m'den, özellikle basic sütyenleri her gün üstümde yıllardır hiç bir aşınma olmadı. külotları pahalı, modellerine bayılıyorum. aldığım zaman çoklu paketlerinden alıyorum daha uyguna geliyor.

  ojelerini de çok beğeniyorum. gerçekten kalıcı ve formülü hiç bozulmuyor. 13 lirayken pahalı geliyordu ama kaliteli diye alıyordum. 16 oldu sonra şimdi kaç bilemiyorum. başka markalarda bulamadığım renkleri alıyorum artık.

  bir de kalem eyeliner'ı çok başarılı. indirim zamanı bir tanesini 5 liraya almıştım.

  22 mayıs 21:07

  977. İç çamaşırlarını beğendiğim ancak gereksiz pahalı bulduğum marka. 

  22 mayıs 20:11

  976. Hırkalarını, elbiselerini severdim bir dönem. Çünkü f/p oldukça tatmin edici geliyordu. Şimdiyse fiyatları arşa çıkarmışlar. Açıkçası h&me bu fiyatları vereceğime biraz daha fazla verip kalitelisini kullanırım.

  Özellikle çantalarının çoğu inanılmaz kalitesiz, özenle saklamama rağmen bir süre sonra ağzı burnu kaydı. Bir daha asla:(

  22 mayıs 20:01


  975. Tasarımı güzel kaliteleri berbat marka.

  22 mayıs 19:35

  974. ürünlerini genel olarak seviyorum. çoğu kategorisinden de ürün denemişliğim var hatta bir ara kozmetik ürünlerine takmıştım :) indirim zamanında 10 tlye fondoten almışlığım var. tshirtleri, aksesuar ürünleri genel olarak iyi bence. ayrıca iç çamaşırları afedersiniz hayvan gibi dayanıklıdır. 3 adet sütyen almıştım burdan 4 sene falan oldu. genelde 60 derecede yıkıyorum bunları daha yeni kötü oldular ki pentinin ilk yıkamada tipi kayan sütyenlerine bin basar.

  22 mayıs 12:39

  973. Ellerin 10-15 dolara aldığı ürünlere 90 lira gibi meblağlar bayılmak beni çok üzüyor. Burada alsam 10-15 türk lirasına bir şeyler ne kadar kalite bekleyebilirim ki? Çok paraya az kalite satın alıyoruz maalesef.

  22 mayıs 01:33