yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

  1. Bir nevi kısırlaştırma işlemidir. Hayvanlar üzerinde uygulanabildiği gibi insanlar üzerinde de uygulanır.

  Hayvanlar için küçük bir ameliyatla gerçekleşir. Hayvan dişiyse genelde yumurtalıkları bağlanır ya da direkt olarak alınır; erkekse testisleri alınır. Böylece üremenin önüne geçilmiş olur.

  İnsanlar içinse eski tarihe baktığımızda penis ve testisleri kesmek şeklinde uygulanan; yakın tarihlerde ise çeşitli kimyasallar kullanılıp, belirli aralıklarla ilaçlar verilerek testosteron homonuyla beraber cinsel isteğin ortadan kaldırılma işlemi.

  Ukte: (yazar: sevv)

  12 mart 2016 11:39

  2. Kimyasal hadim olacaksa, ki cinsel içgüdünün bastırılması oluyor hormonlarla, o zaman belki olabilir. Ama kesilmesi biçilmesi, çok yabanı. Medeni olmayan bir ceza şekli. Şeriat ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz sanki. Ülkecek ileri gideceğimize, daha da ilkelleşiyoruz.

  Ek: (yazar: ozgeoz ) çok güzel demiş, hislerime tercüman olmuştur. Şunu da ekleyebilirim ki, türkiyede yargi sisteminin ne kadar dengeli olduğunu herkes az çok biliyor. Bu cezanın suistimal edileceğini, kurunun yanında yaşın da yanacağını düşünüyorum. Güvenmiyorum yargılama sistemine Türkiye'de. Yıllar sonra burada tartışırsınız bu çok beğendiğiniz cezanın yanlış uygulandığını görünce. kullanıciadım dedi dersiniz.. Buraya yazıyorum..

  26 temmuz 2016 18:19 26 temmuz 2016 20:42

  3. Resmen bütün tatlı su hümanistlerini açığa çıkaran yeni kararın konusu.

  İnsanın en temel hakkı olan özgürlüğünün elinden alınması da çağ dışıdır öyleyse. Hapishaneler de Barbarlıktır. Tabii.

  Sadece şurda bile onlarca olay okudum onbeş yaş altı taciz vakalarıyla alakalı. On-onbeş yaşında kıza asılabilecek bi adam (gbkz: üremesin). Bir kadını seks için öldürecek kadar gözü dönen adam lütfen (gbkz: çocuk sahibi olmasın).

  Bu tür insanların toplumda yıldırılması ve en en önemlisi neslinin devamlılığıyla daha fazla insanın hayatını karartmamaları için gerekliydi, sonunda gerçekleşti.

  Not: kimyasal hadım destekçisiyim.

  26 temmuz 2016 18:28


  4. bir kadının hayatını karartıp, belki de canını elinden alıp 3-5 yıl hapis yatıp çıkmalarındansa hadım edip o çok güvendikleri yere göğe sığdıramadıkları erkekliklerini ellerinden almak çok daha güzel. o pislik gelsin tecavüz etsin, yetmedi kafasını bacağını koparsın çöp konteynırına atsın sonra iyi halden bişeyden kısa süreli ceza çekip çıksın. yok öyle şey! insanlık dışı mı evet ama tecavüz de insanlık dışı bunu unutmayın. hiç değilse diğer pislikler için caydırıcı olur da çüklerini her yere sokmamayı öğrenirler.

  26 temmuz 2016 18:39

  5. Tecavüzün caydırıcı bir cezası olması bence daha iyi.

  26 temmuz 2016 18:46

  6. Hadım edip bir taraflarını kessek ne olur ki? Zihniyet yine aynı. Bunlar gibilerin beyinleri hadım edilmedi.

  Ama yine de destekliyorum. Caydırıcı bir şeye ihtiyaç var.

  26 temmuz 2016 19:15

  7. kimyasal hadım ; cinsel saldırı suçlularına , cinsel dürtünün ilaçla bazen de ilaç vermeye gerek kalmadan cinsel dürtüyü belirli oranda azaltmak ya da baskı altına almaya yönelik bir nevi tedavi amaçla uygulanan bir metot. bizdeki uygulama tam olarak nasıl olur ya da ne derece doğru uygulanır şimdiden tam kestiremesek bile yine de hiçbir şey yapılmamasından iyidir. umarım birileri için caydırıcı olur yoksa tecavüzde geldiğimiz nokta hadım cezasından çok daha ağır bir tablo çiziyor.

  26 temmuz 2016 19:16


  8. bunu yasallaştırmak tecavüz edeni hasta yerine koyar ki bu yüzden çok önemli noktaları kaçırmanın yolunu açmış oluruz bkz. tecavüz edenin gerçekten de sadece cinsel içgüdülerden değil de güç gösterme, üstünlük kurma vb. nedenlerden de yapması (asıl direkt bu yan nedenlerden yapması)

  resmen yüzeysel bir çözüm aranmış ve bulunmuş gibi hissettim. ayrıca cezayı yine erkeklikle ilgili yüceltme, küçük düşürme olayına çevirmek...

  anlıyorum şu an hiçbir şey yapılmıyor ama bu da uzun vadede faydadan çok zarar getirecek bir karar.

  26 temmuz 2016 19:27

  9. Vücut bütünlüğü bozulcakmış pardon da neyin bütünlüğü yahu ? Bir kadının bazen bir kız çocuğunun ya da bir erkek çocuğunun hayatını bitirmiş bi insanın vücut bütünlüğü gerçekten umurunuzda mı ? Herkes ister bu insanların zihniyeti değişsin,sorunlar kökten çözülsün ama mümkün mü allah aşkına ? Dünyanın en süper çözümü değil ama yoklukta gideri var bence.

  26 temmuz 2016 19:35

  10. öncelikle su veren itfaiyenin hortumunu sökeyim.

  çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu.

  herif hem fiziksel, hem ruhsal olarak bir kadın ya da erkeğin hayatını karartıyor. kendisine insan muamelesi yapılmaması gerektiği için "insan hak ve özgürlükleri" nin kendisini ilgilendiren bir konu olduğunu düşünmüyorum. buyursun hayatına devam etsin çok güvendiği yeri olmadan. tecavüz mağdurlarından hayatına devam etmesi beklenebiliyorlarsa, bu varlıklardan da aynısı beklenebilir.

  ayrıca tecavüz taciz gibi bir şey değil. illa ki delil kalıyor. suçu kesinleşmeyen birini de hadım ile cezalandıracaklarını düşünmüyorum. tek bir şeyden şüpheliyim, dışarıda elini kolunu sallayarak gezmeye devam eden bu hadım edilmiş kişinin intikam duygusuyla mağdura zarar vermesi. onun dışında banane. neyine dertleneyim amk sapığının ya. beter olsun.

  26 temmuz 2016 20:56

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar