yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (2)
  • medya (4)
  5

  4. geçen sene yaza doğru vücudum için almıştım. şimdi kullanmak nasip oldu ve tek kelimeyle bayıldım. diğer losyon yapıdayım ben diyen vücut güneş kremlerine göre gerçekten ince bir yapısı var ama tabii ki de yüz için olanlardan bir tık daha kalın. ben yüzüme kullanıyorum ve gerçekten hızlıca emiliyor ve asla ağırlık yağmıyor. ilk sürdüğümde yüzümü parlatmadan güzel bir parlaklık veriyor. beyazlık bırakmıyor ama güzelce yedirmek gerekiyor. ayrıca makyaj sonrasında kullanıma uygun. ben genelde yüzümü sabitlemeden toz kontür, allık falan direkt uyguluyorum ve yama yama olmadan güzel dağılıyor. bazı günler de ise parlaklığı almak için önce pudra sürüp öyle diğer ürünlerimi uyguluyorum. iki türlü de makyajımı bozmadı. gün içinde de parlama yapmadığını söyleyebilirim. dev bir ürün ve tam bir fiyat performans ürünü. bana güneş kremi sürmeyi sevdirdi kendisi, bu zamana kadar diğer güneş kremlerinden bu kadar memnun kalmamıştım ve zar zor sürüyordum. bazı günler ise o kadar nefret ediyordum ki hava kapalıysa veya güneş 2-3 saate batıcaksa sürmeden çıkıyordum ama bu ürünle artık seve seve kullanıyorum. gelelim en üzücü kısma. marka sanırım türkiyeden çekilmiş.(gizlinot: şaşırdık mı? hayır.) gratiste birkaç başka ürünü kalmış ve başka internet satıcılarında da stok yok görünüyor. hani bir daha asla güneş kremi aramadan sürekli olarak bunu alıp alıp hayatıma güneş kremleriyle barışmış biri olarak devam edicektim ama işte...

  14 mart 19:20

  3. akneye meyilli hassas ciltli olup da bunu yüzüne kullanan varsa yorumlarını merak ettiğim losyon. malum yüze özel minicik ürünlere para yetişmiyor iki haftada bir.

  edit: valla kışın güneş kremi bulamıyorum diye kıydım paraya aldım bir tane dursun kenarda. gratiste aldığım 50 faktörü 96 30 faktörü 84 liraydı %40 indirimle. uzun saatler dışarıda kalmıyor veya gerçekten yeniliyorsanız 30 faktör de rahat olur. yüz için olan güneş kremlerinin geneline bakarsak 50 ml ve vasatları 50-60tan başlarken, 200 ml için fiyatı iyi. benim için çok para ama iyi fiyat piyasa için. en kötü koluma boynuma sürerim diye düşündüm. şu an kullandığım sivilce yapmayan fakat parlatan daylong'un 30 spf 150 ml olanını kenara bırakıp bir süre bunu yüzümde kullanacağım ve max bir hafta içinde tekrar editleyeceğim.

  edit: 2 tam gün kullandım. bundan önce kullandığım daylong'u (spf 30, 150 ml vücut kremi) seviyorum ama sivilce asla yapmasa da akşamına bile yağla temizlerken yüzümden minik pütürler çıkıyor tıkanmaya başlayan gözeneklerden, bunda henüz bir break-out veya tıkanıklık hissetmiyorum. ayrıca daylong baya parlak gösteriyor. ama bu krem yağlı - greasy değil sadece glowy bir görünüş bırakıyor üç beş dakika emildikten sonra. dışarı çıkıp terlediğimde parlıyor tabii ama bir güneş kreminden beklenenden çok daha iyi duruyor, yağlı yağlı görünmüyor. ben bunu her gün kullanırım. özellikle evde otururken çok güzel durdu, klimalı, havadar veya çok hareket etmediğiniz terlemediğiniz bir ortamda severek bile sürersiniz. cildi neme doymuş ve sağlıklı gösteriyor. ben sabahları fazla serum falan kullanmıyorum, bu şekilde glowy oldu. çok serum sürüyor veya zaten bolca yağlı bir cilde sahipseniz de glass skin tipi bir görüntü olabilir gün içinde. koca tüpü yanımda taşımadığım için yenilemesini daylong ile yaptım, topaklanma veya ters bir etki olmadı. kısacası, kuru ciltliyseniz seversiniz, yağlı ciltliyseniz de aşırı lüks kremlere paranız yetişmiyorsa, herhangi bir güneş kremine göre daha az parlama sonucu alırsınız. benim gibi çok yürüyen terleyenler için de aynı şekilde. biraz fazla nemli görünmeyi vıcık vıcık yağlı görünmeye tercih ederim.

  ayrıca, çisem çakır falan izlemem ama denk gelip onun yorumunu gördüm. bir iki hafta önce indirimsiz 60 küsür liraymış bu yav, şimdi indirimde 96'ya bulduk diye seviniyoruz. hada labo tam bano göre bir marka gibi ama tüm rutinimi burdan alsam para yetişmez.

  edit 2: 2 haftadan fazladır kullanıyorum. yukarıdaki yorumum geçerli. sivilce yapmadığını düşünüyorum, fakat spora gittiğimden buna kıyamayıp elimdeki diğer kremleri de kullandım yani izole olarak test edemedim. normalden fazla cilt sorunum olmadı, hatta cildimi yıkadığımda daha iyi hissettim. iyi temizlenirse sorunsuz olduğu kanaatindeyim. 30spflik olanı da denenebilir daha bile yumuşak olacaktır kıvamı falan.

  edit 3: ben bundan 2 50lik 1 30spflik stoklamıştım. daha 2. 50lik olanı açmadım. koca koca tüpler çok iyi. yazın löp löp sürüyordum geçen sene ama okul başlayınca pudralayarak kullanmaya geçmek zorunda kaldım ve bu yüzden gün içinde yeniden uygulayamadım. kendi başına çok iyiyken pudralayınca doğal olarak üstüne tekrar sürmeye kalkarsanız topaklanıyor. bu yüzden yenileyerek kullandığınızda iyi koruduğunu düşünüyorum. şimdi yüz için (gbkz: nivea sun bb güneş kremi spf 50+) kullanmaya başladım ama kulaktır, boyundur, el koldur hala hada laboya devam memnunum. geçen yaz açtığım 50spflik tüp sene sonuna doğru biraz pütürlü bir yapıya sahip oldu, içinde tek tük ufak parçalar görüyorum o da elime koluma sürünce yok oluyor, ama koruması azalmamıştır umarım. 30luğu ise yüzümde kullanıyordum, hala da okul iş dışı kullanırım dışarı çıkarken. koca tüpler ve gereğinden fazla sürmeme rağmen uzun süre yetiyorlar. ama şu an fiyatı çıldırmış, kudurmuş, 250 liraya gördüm oha.

  21 temmuz 2021 23:58 6 nisan 2022 12:10

  2. diğerini alacağıma bunu alırım. vücut için değil yüz için de kullanırım. hatta vücut için kullanmadığım için yüz için kullanırım.

  200ml güneş kremi aslında indirimli fiyatı ile şahane <3

  14 temmuz 2021 23:01


  5

  1. çisem çakır'ın drugstore güneş kremi tavsiyeleri asla hayal kırıklığına uğratmadığından onda görüp deneyimlemek istediğim güneş kremi. ben yüz ve vücuduma kullanıyorum. yüzdeki kullanımı çok rahat, yüz için kullanmamaya bir sakınca göremiyorum (ben kontrol etmedim ama çisem çakır hada labo'nun yüz ve vücut güneş kremlerinin içerikleri neredeyse aynı demişti, yüz için olanını almadığımdan bir şey kaçırıyor gibi hissetmiyorum) ürün asla beyazlık bırakmıyor, göz yakmıyor, gerçekten mat bitişli. 200 ml için 96 tl ödedim, böyle konforlu bir güneş kremi için gerçekten uygun bir fiyat. bundan önce daylong kullandım, o çok parlaktı yine de sorun olmuyordu ama hada labo daha ekonomik olunca değiştirmeye karar verdim. daylong'tan kullanım açısından da daha keyifli. biraz daha yoğun bir yapısı var, dağıtmak çok kolay. hada labo vücut güneş losyonu mat bir bitiş vaat ettiğinden dağıtmadan biraz beklerseniz hafif kuruyup dağıtması güç bir hale geliyor yani matlaşıyor, ama bu dağıtmak için acele etmeniz gerektiği anlamına gelmesin gayet zamanınızı vererek uygulayabilirsiniz. gün içinde sunozon gibi soyulmuyor mesela. bence hiçbir eksisi yok. aşırı pahalılanmazsa almaya devam edeceğim.

  ilgili medya:
  3
  14 temmuz 2021 14:16 14 temmuz 2021 14:54