yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (1)

  1. Aynı cinsiyete, aynı türe sahip olduğuma utandığım yaratık. Burada veya baska biryerde; bu zihniyetinizin Hesabını ödeyeceksiniz. Sen ve senin gibiler kalbini kaybetmiş, vicdanını silmiş atmış, merhameti hiç tatmamış, hiç sevmemiş. Hiç insan olmamış. Yazdığın Şiirler var be kadın. Nasıl bu kadar ruhsuz bakabildin ? Hiç bişeyi düşünmedim ailesine de mi Saygın yoktu bunları yazarken. Yazık. (gizlinot: Utanç)

  22 şubat 2016 23:53 22 şubat 2016 23:57

  2. kafasını kapattığında beynini de kapatan, bilinçsiz ve şuursuz baaağğyan. kapalı olmayanlara yan gözle baktığını da dile getiren potansiyel tecavüzcü.

  22 şubat 2016 23:56

  3. yeni ve laik(!) türkiye'nin bir okadar laik(!) vatandaşlarından.

  kapalıları karşı herhangi bir ön yargım ya da nefretim falan yok ama bu arkadaş başını kapatırken beynini de kapatmış belli ki zira düşünebilen hiç bir kadın böyle bir şey diyemez. hemcinsim demeye utanıyorum.

  23 şubat 2016 00:03


  4. (link: http://www.suslusozluk.net/n/112987/ Şu) girdimde insan psikolojisinde (link: https://en.wikipedia.org/wiki/Self-justification self-justification) (kendini haklı çıkarma) olarak anılan bir dışa vurumdan bahsetmiştim.

  Bu kadın belki de yok, belki fotoğraf fotoşop; hiç önemli değil. Bu zihniyette insanlar var mı? Var.

  İşte ben bu tarz insanların da bir self-justification süreci yaşadığını düşünüyorum. Düşündükleriyle yaptıkları çelişiyor sanırım, ya da içlerinden gelenle yaptıkları çelişiyor belki... Kendilerini yaptıkları şeyin haklılığıyla ilgili ikna etmek için onlara her yol mübah oluyor.

  Taciz-tecavüz haberlerini okuyunca İçten içe haz bile duyuyorlardır belki, kendilerini böyle haklı çıkarıyorlardır, bilemiyorum.

  23 şubat 2016 00:14 23 şubat 2016 00:25

  5. bu nasıl bir kafadır,nasıl müslümanlıktır anlayamıyorum.bu ülkede güvende hissetmiyorum etrafımızda böyle düşünen insanlar olduğu sürece de asla güvende hissetmeyeceğim.

  23 şubat 2016 00:30

  6. muhtemelen yaşı 18 bile değil. cahil mi demeli, kötü yetiştirilmiş mi demeli bilmiyorum. hiçbir insanın yaradılıştan kötü kalpli olduğunu düşünmüyorum. ama bu kız gerçekten kötü kalpli bir hale gelmiş. muhtemelen yetiştiği çevrede sağdan soldan duyduğu salakça tabularla büyümüş. umarım bir gün doğru yolu bulur. tüm kalbimle diliyorum ki onun da başına asla böyle çirkin olaylar gelmez. ama ifşa edilmesi gerektiğine de aynı şekilde inanıyorum. böyle düşünceleri olan insanları gizledikçe hiçbir zaman sıkıştıkları çevreden çıkamayacakları için düşüncelerinin yanlışlığını farkedemeyecekler. yaptığı dönüp dolaşıp bir şekilde yüzüne vurulmalı ki o da öğrensin. sırf yaşı çok genç olduğu için "öğrensin" diyebiliyorum.

  23 şubat 2016 00:33 23 şubat 2016 00:37

  7. Susluler ben de bu kafayla dusunmeye calistim acaba nasil bir his diye, kafamda yazdiklarini tekrarlamamla dislerimi sikmaya avuclarimi tirnaklamaya basladim, nasil olur, trolluyor mu, nasil boyle bir sey soyleyebilir diye cidden krize girdim.

  Tecavuzun basi acik kadinlara yapilmasini mesru goruyor, sebebini de baslarinin acik olmasina bagliyor,peki kendisi basi kapali kadinlarin ugradigi tacize, tecavuze ne tepki veriyor? Onlara apacik sirt ceviriyor, gormezden geliyor.

  erkegin tesetturunun goz kapaklari oldugunu soylemis, yani anlik bir ihtiyac dolayisiyla ortunuyor. Artik kim kafasina erkegin en ustun varlik oldugunu sokmussa kendine olan saygisini bile yitirmis, boyle bir insanin(!) Diger kadinlara saygili olmasini nasil bekleriz?

  dunyanin yarisi kadindir, diger yarisini da kadinlar yetistirir ya, o yariyi bu gibi kadinlar yetistirdikce kendisi ve kendi dolleri dahil hicbir kadin karanliktan cikamayacak.

  Tek suclu erkekler degil, sen de suclusun hafsa rana bilgic. Oldurulen butun kadinlarin kani senin de ellerinde.

  23 şubat 2016 00:52 23 şubat 2016 00:53


  8. Bu insanı alıp tecavüz kurbanlarının olduğu bir odada uyutmak ve aradan 30 sene bile geçse uykularında her gece tekrar tecavüze uğrayan kadınların rüyalarında inlemesini dinleyerek uyumasını isterdim. 7 yaşında tecavüze amcaları/kuzenleri/babaları tarafından tecavüze uğrayan o kadınların hayat hikayelerini dinletmek isterdim, bir zamanlar sevdiği adamla dinlediği şarkıyı bir yerde duyunca anılardan dolayı ağlayan o kızı alıp bir koku, bir ses, yolda ona benzeyen birisini görünce aynı olayları tekrar tekrar nasıl yaşadığını anlatsın isterdim.

  Bu kız seksi o kadar merak ediyor ve o kadar deneyimlemek istiyor ki, ama içindeki o sevişme arzusunun dini ve ahlaki değerler açısından günah ve ahlaksızca olduğunu ailesi/çevresi aşılamış ki ben seks yapmadığım için güvende ve huzurluyum. Eğer biriyle sevişirsem benim hak ettiğim bu olur diyerek içindeki sevişme arzusunu bir dereceye kadar baskı altında tutuyor. Tecavüz kurbanı ile aslında öyle bir özdeşim yapıyor ki; kendini buradan kurtarmanın tek yolu o kurbandan/yani temsil ettiği aslında benliğinden nefret etmek.

  Bu kız haķkında yazılacak o kadar çok şey var ki, kendi hayatında yaşayacağı o hakedilmiş anlarını yazabilirim mesela; kızımız muhtemelen daha önce hayvanlara tecavüz eden, daha sonra köyde zamanında birisi tarafından tecavüz edilmiş daha sonra köyün orospusu ilan edilmiş yetim bir kadınla seks yapan sevgilisine evlenmeden önce zorla oral seks yapacağını, ilk gece kızın hayvan gibi içine girdiğinde akıttığı kan ile gurur duyup, kızın o korku ile hayatı boyunca sevdiği adam tarafından tekrar tekrar tecavüz edileceğini bilmek beni sevindirmiyor, ama içim bir nebze de olsa soğuyor.

  Böyle nefes alamadığım, bitsin diye sayıkladığım günlerde kendi kendime telkinler veriyorum; kendi görüşünü savunduğun bir mitingte öldürülmediğin, tecavüze uğramadığın, terörist tarafından bombalanmadığın; devletin çıkarları yüzünden kendi halkını öldürmediği, namusuna sahip çıkabildiğin, bir erkeğin haysiyetine ve erkekliğine laf söylemediğin, kocandan ayrılmak için mahkemeye başvurmadığın sürece hayattasın.

  Not: Burdaki kız diye bahsedilen reel ya da sanal bir insan değildir, bu düşüncede olan herkes nasiplenebilir, çokta memnun olurum.

  23 şubat 2016 01:03 23 şubat 2016 12:58

  9. Başı açık olan her kadının tecavüze uğrayabileceğini, bunun normal olduğunu savunan kadın.

  Kimse olayın iç yüzünü bilmiyormuş. Evet doğru kimse bilmiyor; ama kimse bunu normalleştirmeye çalışmıyor. Ortada nereden bakılırsa bakılsın rezalet bir durum var. Bir öğretmen öğrencisinin rızası olsun olmasın asla onunla ilişkiye giremez, girmemeli.

  Sana gelince hafsa rana bilgiç; hemcinsim olduğun ve bunları düşünebildiğin için senden utanıyorum. Tek suçlu erkekler değil demişsin, evet haklısın. Suçlu seni böyle yetiştiren zihniyette. Suçlu her şeyi erkeğin hakkı olarak gören zihniyette. Suçlu böyle rezil varlıkları cezasız bırakanlarda.

  Umarım olayın kapalı ya da açık olmakla ilgili olmadığını anlarsın. Ve umarım kınadığını yaşamazsın.

  (gizlinot: olayda rıza olduğunu kesinlikle düşünmüyorum, yanlış anlaşılma olmasın lütfen. )

  23 şubat 2016 01:08

  10. Ne yedirdiler, neler anlattılar size büyürken bir bilsem. Bir olayın üstüne yenilerinin gelmesi bu yüzden, bunun gibiler anne oluyor işte sonra. Bu bakış açısıyla bu vizyonla. Suçluyu savunmak, suçu mazur görmeye çalışmak. Erkekleri değil önce bu kadınların pis zihinlerinin temizlenmesi gerek. Hastalıklıdır.

  23 şubat 2016 01:18