yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (0)

  29. Amerikadaki eylemlere katılmış, storylerine kendine dikkat et, güvende kal yazanlara burada benim ya da birkaç kişinin sağlığından daha önemli şeyler oluyor diye cevap vermiş. Bu tarz konulardaki duruşu ile birkaç kişiye örnek olması gereken kişi. İnstagramdan bu durum ile ilgili post atmak ya da bir şeyler paylaşmak yerine fırsatın varken sende bu insanların yanında ol diyor. Doğru söyleyen biri. 

  4 haziran 01:39

  28. birkaç süslünün de söylediği gibi çok gürültülü konuşmasına rağmen türkçe videolarına güldüğüm ve severek izlediğim tatlı bir kız. türkçesinin çok bozuk olduğunu da düşünmüyorum, sadece kelime dağarcığı az.

  ancak amerika'da yaşamış biri olarak ingilizceyi aşırı abartılı bir aksanla konuştuğunu düşünüyorum. yani tam tarif etmem gerekirse ergenliğinde sabahtan akşama kadar mtv izlemiş, az zengin ama çok şımarık bir kız aksanı var. amerika'da aynı süre yaşamış kardeşinin aksanıyla karşılaştırarak anlayabilirsiniz farkı, onun daha temiz daha doğal bir konuşması var mesela, amerika'da sokakta gezerken duyabileceğiniz doğma büyüme amerikan aksanına sahip neredeyse. youtuber olmasından kaynaklı bir show mantalitesi mi veya çok enerjik gürültülü bir kız olmasından mı bilmiyorum ama bu yüzden ingilizcesi beni biraz rahatsız ediyor, genelde türkçe kanalını izliyorum.

  başlarda türk olduğunu nedense saklıyormuş ama şu an üstüne basa basa söylüyor, bu güzel bir olgunlaşma olmuş onun için. bazılarını örnek alıp(gizlinot: siz anladınız kim olduğunu) kendini olmadığı biri gibi göstermeye çalışmıyor en azından.

  24 mayıs 02:49

  27. Türkiye'de doğup büyümüş bazı diğer youtuberların abuk sabuk türkçelerini de biliyoruz, iki lafı bir araya getiremeyip ayy konuşamadım bir türlü hihihi demelerini vs. O yüzden bu kızın aksanını eleştirmek yersiz. Hatta eylül gayet akıcı konuşuyor, kendisini çok iyi ifade edebiliyor. Yaşına göre fikirlerini çok olgun buluyorum, aklı başında ve kendini geliştiren bir genç kız. Bakış açısı çok geniş, bu da muhtemelen farklı ülkelerde, hatta Türkiye içinde farklı şehirlerde yaşamış olma imkanı sayesinde. Yukarıdaki girdiye katılıyorum yüksek perdeden konuşması beni de bazen yoruyor, kafam almıyor diyeceğim hatta anane gibi. Bana ingilizce kanalı daha az yorucu gibi geldi, orada ses düzeyi vurguları vs kulağa daha normal geliyor.

  Bu arada fiziki olarak benzemeseler de kız kardeşiyle kendisinden gigi-bella enerjisi alıyorum. Eylül görünüş olarak gigi gibi amerikan kızı havası veriyor ve daha coşkulu bir insan. kardeşi Nil'de daha egzotik ve farklı bir güzellik var, daha sakin ve hafif çekingen bir havada, bella gibi.

  Tanım: amerikada yaşayan bir youtuber.

  22 mayıs 23:54


  26. Annesinin videolarını izlemeyi çok seviyorum, kadın resmen arkadaşlarına gönderir gibi video çekiyor. Çok samimi

  Eylül ise.... Offf offf çok bağırıyorsun eylül nolur az bağır. Woaaa wuuu hıyaaaaa diye haykırmak zorunda değilsin rica ediyorum biraz sakin. Videolarını izlemek istiyorum, ama çok bağırdığın, gereksiz aşırı tonlama yaptığın, garip çığlıklar attığın için hiç zevk alamıyorum.

  Kardeşi nil, eylülün aksine oldukça sakin ve sessiz. En sevdiğim tarz

  Edit: bence türkçesi gayet iyi. Yıllarca yurtdışında yaşamış, hala da amerikada yaşayan biri için şahane bence. Ben bile yabancı dilde bi kitap okusam/video izlesem evde, eşimle konuşurken bazen duraksayıp "şunun türkçesi neydi" diyebiliyorum, hatlar karışıyor. Eylüle bu açıdan bravo valla, çok iyi. Bir de şunu ekleyeyim, çok akıllı ve görgülü bir kız. Sadece biraz volümünü azaltsın, daha keyifli izleyeyim.

  22 mayıs 22:45 22 mayıs 22:58

  25. Ürettiği içeriğe de laf edilmiş. Soruyorum o zaman (gbkz: Sude alkış) veye sevgilisiyle balkon yıkama vlogu çeken (gbkz: Damla altun)dan 100 kat iyi değil mi çektikleri ??

  Ayrıca toplam 2 milyonu aşkın takipçisi olan kızın bu kadar egosuz ve samimi olması beni şaşırttı. Siz duyguyu şöyle hayal edebiliyor musunuz ?

  (link: https://youtu.be/6ZZbzc9dU_M )

  22 mayıs 22:43 22 mayıs 22:46

  24. By sözlüğün ciddi analiz problemleri var bence. Hakkında bu kadar az girdi olmasına şaşırdığım amerikada yaşayan genç türk youtuberın başlığı.

  Arkadaşlar türkiye'de yaşadığı halde artistlik yapıcam diye sahanda yumurta diyemeyenler, aksan bilmem ne kasıcam diye kelimenin yarısını ağzında geveleyenler(gizlinot: Büşra aktüre), amerikaya gittikten 8 ay sonra konuşması yamulan(gizlinot: İmdenix denen kız) aptallar piyasada iken bu kıza laf söyleyen çarpılır yemin ediyorum.

  Çok küçük yaştan beri orada olan, orada gayet standartlar üstü bir hayat yaşayıp orada okul okuyan birine göre çok güzel türkçe konuşuyor. Çok güzel kendini ifade ediyor ve kelimeleri de yerinde kullanabiliyor. Bir karadenizliden daha az şive ile konuşuyor.

  Aynı yaşlarda amerikadaki kuzenimle konuştuğumda zor anlaşıyoruz. Bu kızın konuşmasına laf etmek haksızlık olur.

  Ayrıca yabancı kanalı 1.3 milyon kadar türk kanalıyla birleştirirsek toplamda 2 miyonu geçen takipçisi ile bu kadar az entry girilmiş olmasına çok şaşırdım.

  22 mayıs 22:38

  23. Aile boyu youtuberlar. Eylül, kardeşi nil sonra annesi. Ama itiraf etmeliyim ki ailede en beğendiğim youtuber annesi. Çok samimi ve tatlı bi kadın. Eylül'ün videolarını da eğlenceli buluyorum. Kardeşi de kendi de çok güzeller maşallah. Özellikle gözlerini çok beğeniyorum. Birde yurtdışında bu kadar tanınan bi türk youtuber olması gurur verici. Kendisini destekliyorum bu konuda.

  15 mayıs 16:53


  22. Eylülü çok seviyorum ama son videosu nedense biraz rahatsız etti. Çok tepki veriyor her şeye. Biraz çirkefleşmiş gibi. Önceden böyle değildi pek. Bilemedim.

  15 mayıs 13:52

  21. dilbilim ile sürekli iç içe olduğumdan yazmazsam çatlardım.sürekli farklı bir dile maruz kaldığınız bir ortamdaysanız ana dilinizin yavaş yavaş bozulması kaçınılmaz.bir kaç ay bile dilinin ana diliniz olmadığı bir ülkede kalırsanız beyniniz o dile alışır.ve akıcılığınızı/dil yetkinliğinizi zamanla kaybedersiniz.yıllarca türkiyede yaşayın isterseniz,başka bir ülkede yaşamaya başladığınızda bunu yaşamamanız imkansız.o yüzden yargılamak yerine anlamaya çalışmalıyız bence,yorumlar acımasız geldi bana

  14 mayıs 19:26

  20. Abi boş şeyleri yüceltmeye ne kadar meraklısınız. Kızın videosunun yarısı ağzını yayması. Ve şu kadarcık bile yararlı içeriği yok. İzliceksenizde daha kaliteli şeyler izleyin giden sizin vaktiniz.

  4 nisan 22:45