sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (71)
 • medya (0)

71. Büyük bir beklenti ile izlemeye başlarsanız hayal kırıklığı yaratabilir ancak beklentiyi düşük tuttuğunuz takdirde sarıyor. En nihayetinde böyle türk yapımı diziler desteklenmeli çünkü klişeye yeterince doyduk.

bugün 03:32

70. İzledim ve bitirdim ama net bir yorum yapabilmek için ikinci sezon belirleyici olacak gibi geliyor bana. Onun dışında bitirmiş olmam beğendim anlamına gelmiyor çünkü fantastik olan her şeye karşı ciddi bir zaafım var. Fantastik olsun çamurdan olsun yine izlerim. 

dün 23:47

69. yumruk sahnesinden sonra dalga geçmek amacıyla başladığım 2 günde biten anlamsız orta kalite-kalitesizlik arasında gidip gelen ama saran tuhaf bir dizi. Kendime yakın hissetmem ve uyandırdığı merak yüzünden 2. sezonunu bekliyorum. Sarmış olması konu,dilin basitliği ve düşük bütçeli amatörce çekilmiş olmasını engelleyemiyor maalesef ama globalde bir dizimizin olması oldukça gururlandırıcı umarım kendini geliştirir ve kalitesini arttırır.

edit: leyla ve hakan aşkının fake ve mide bualndırıcılığı insanı diziden soğutur her seviştiği kız için bütün istanbulu tehlikeye atacaksa olmaz olsun öyle muhafız aptallığa gerek yok hakancım.

dün 23:34 dün 23:39

68. Sinem kobal’a teklif götürmüşler. 

Neden ya neden? alık bakışlı kabiliyetsiz bir insan bence kendisi. Gidinsene önce bi beren saat’e serenay sarıkaya’ya falan. Neden sinem yani? 

dün 15:32

67. izlemek için tatilimi bekledim , dedim başlarsam şimdi bırakamam işe uykusuz gitmiyim.

Sonra kardeşim aşağıdaki linkteki videoyu izletti aman yarabbim o gün bugündür izleyesim gelmiyor diziyi nasıl bir saçma sahne öyle genel yargı olarak dizi beğenilmiş durumda netflixte de bir Türk dizisi görmek oldukça gurur verici ama bir türlü açamıyorum diziyi bu olaydan sonra merak edenler için:

Link: (link: https://www.youtube.com/watch?v=XAGh65vDGWg Yumruk Sahnesi )

10 ocak 21:38

66. harry potter ve star warstan bariz esinlenmiş ilk türk netflix dizisi. Hem çağatay ulusoyu sevmediğim için hem fantastic junkie olduğum için önyargıyla başladım ama tek seferde 8 bölüm izlemişiz. Kalanı da hemen bitmesin diye yarına sakladık. Mükemmel mi? Değil ama bazı girdilerde okuduğum kadar kötü de değil. Detaylara çok takılmazsanız akıp gidiyor ben keyif aldım en azından beklentimin üzerinde çıkması mutlu etti. Yumruk sahnesi en kötü sahneydi ona katılıyorum ve nedenini spoilerda açıklayacağım hakanın muhafız olmak için biraz aptal olduğunu düşünüyorum.

Spoiler

Ölümsüzün muhafızın evine gelip ana babayı öldürmesi küçük çocuğu öldürememesi : lord voldemort - harry potter. Ayrıca yüzük, hançer, gömlek üçlüsü de hortkuluklar. 

Muhafıza meditasyon yaptırılması da star warS jedi eğitimi. Öfkeyi uzaklaştır ki kor ateş elini yakmasın. Öfkeden uzak dur öfke karanlık tarafa giden yoldur. 

Muhafıza diyorlar ki senin baban da muhafızdı,  muhafızlık babadan oğula. Muhafız birkaç sahne sonra dönüp diyor ki “annem ölmüş kardeşlerim ölmüş istanbuldan bana ne? Babamda akıl olsa bu işlere bulaşmaz” yavrucum sana bu işler babadan oğula dediler ya, baban kendisi mi seçmiş sanki? Orda dedim yandı gitti istanbul bu muhafız mı kurtaracak adam  en basit şeyi bile anlayamıyor. Lütfen Muhafızı böyle salak salak konuşturmayın ya.

Spoiler

Akşam kalan 3 bölümü izleyip bitireceğim. Ölümsüzün kim olduğunu tahmin ediyorum hatta spoiler yedim o yüzden biliyorum. Ama zaten çok barizdi spoiler yediğime üzülmüyorum. Önyargılı olanlara tavsiye ederim. 

Edit: tüm sezonu bitirdim geldim. Son 2 bölümde o kadar saçmalamışlar ki tüm sözlerimi geri alıyorum. Bu muhafızdan muhafız falan olmaz bu muhafızı salın gitsin. Tüm emekler ziyan oldu. İkinci sezon onayı aldı mı bilmiyorum ama devam ederse ölümsüzlerin tarafındayım çünkü gerizekalılığa tahammülüm yok. Aptal muhafızın başına ne gelirse de müstehak. 

Spoiler

Ölümsüz diyor ki senden gömleği hançeri ve kanını istiyorum sadece. Burda muhafızın s*ktiri çekmesini bekliyoruz çünkü biz izlerken çekiyoruz. Ama muhafız tamam diyip veriyor. Neymiş leyla ölmesin. Senin anan, baban, kardeşlerin, diğer baban, en yakın arkadaşın ve doktor ne uğruna öldü? O tamam deyip verdiğin şeyler uğruna. Binlerce yıllık emeği tek bir kız için hiç edip ölümsüzün istediği her şeyi verdi. Neymiş daha fazla sevdiğini kaybedemezmiş. Ölümsüzler istanbulu ele geçirince sanki leylayı kaybetmeyecek? Şaka gibi bir şeydi gerçekten. Ayrıca ölümsüzün lafına güvenip ölümsüzün kanını leylaya içirdi. Leylanın ölümsüz kanı içince ölümsüz olmayacağının garantisi var mı? Umarım öyle olur ve hakan muhafızı leyla öldürür. Gerçi Bu dizinin mutsuz sonla biteceğine inanmıyorum ucunda istanbulu kurtarmak var. son bölümde giderayak muhafızın aptallığı yüzünden ölümsüzlere sempati duydum. Aptal bir iyidense zeki bir kötüyü izlemek bana daha çok zevk veriyor ki daha önce de söylendiği gibi ölümsüzlerin kötülüğünün altı çok boş. Kime göre neye göre kötüler? Ayasofyayı ölümsüzlerin değil insanların bu hale getirdiği de doğru. İkinci sezonda ölümsüzlere yoğunlaşılsın azıcık zeka pırıltısı görelim. Muhafız sadece sevişsin ona muhafız gömleği birkaç beden bol.

Sinirli spoiler bitti

10 ocak 05:29 11 ocak 01:15

65. herkesin yatışmasını bekledim izlemek için. böylece gerçekten objektif olayım dedim. çok büyük beklentim de yoktu. ama olmamış. fakat çağatay çok yakışıklı

8 ocak 14:28

64. türklerin türk işlerine bok atması <3

desteklemek lazım ki çoğalsın diye düşünüyorum. ilk netflix dizimiz neticede. (bilmiyorum ya böyle şeylerde milliyetçilik duygularım kabarıyor, yabancı filmlerde istanbul lafı geçince "aaa istanbul dedi bak bak istanbul diyo" diye sevinen kız benim)

bence kötü olmamış. tabi ki bayıldım diyemem ama izleniyor. sadece ilk baştaki istanbul turu klişesi ve ilerleyen bölümlerdeki bazı duygusal sahneler bana fazla ve amaçsız geldi.

3 ocak 15:22

63. 2 haftada anca bugün bitirdiğim dizi, ilk türk yapımı netflix dizisi olduğu ve oyuncu kadrosunda okan yalabık ve burçin terzioğlu da bulunduğu için merak edip izlemeye başlamıştım, zaman buldukça açıp izledim bölümleri bugün bitirebildim. dizinin genel olarak konusu bence güzel düşünülmüş, tarihi ve istanbul’u iyi bir şekilde işlemişler. fakat olağanüstü sahnelerdeki görselleri fazla başarılı bulmadım, bu da normal aslında henüz bir ilk böyle bir alanda çekilen dizi için. kendi adıma özellikle son bölümlere doğru baya heyecanlanarak izledim başlarda o kadar ilgi çekici gelmese de sonlara doğru iyice bir merak ettirip izlettirdi. leyla karakterini burçin terzioğlu’nun oynamasını tercih ederdim. oyunculuk bakımından daha yetenekli ve başarılı olduğunu düşünüyorum. dizinin sonlarına kadar kendisini çok fazla görmemek beni biraz üzdü açıkçası. bence daha önplanda olması gereken bir oyuncu. okan yalabık her zamanki gibi kendine hayran bıraktı. bu zamana kadar her projesini takip ettiğim bir oyuncuydu yine çok başarılı buldum bu yapımda kendisini. genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim diziyi, ikinci sezonu merak ediyorum. son bölüm beni fazla tatmin etmedi, bir şeyler havada kaldı çünkü toparlanması iyi olur yeni sezon olursa.

—————- spoiler —————-

faysal’ın ölümsüz çıkacağını en baştan tahmin etmiştim, benim için fazla ters köşe olmadı. 

sadık olanların çoğu öldü bunu saçma buldum kendi adıma, bu kadar hızlı gidilmemeliydi bence. 

2 ocak 23:48

62. ben de yeni bitirdim.

---------------spoiler------------------

- öncelikle diyaloglar gerçekten çok kötü. yani oturmamış dublaj izliyormuşuz hissi oluyor, ''hakan, ölümsüzler ölmez'' bu ne saçma cümle, demek istediğim cümleler akıp gitmemiş, türk kültürü ile oturmamış. klişe diyaloglar, kulağı tırmalayan cümleler çok vardı. o kısımları sevemedim. zeynep bir yerde ''bu çocuk eğitimsiz'' diyor ''baba bundan bi bok/halt olmaz, işimiz buna kaldıysa istanbul bitmiş demektir'' vs. demesini daha bizden buluyorum, bu dil sorunu çözülmeli bence. bu da en çok zeynep karakteri ve babasında vardı. zaten ikisinin çoğu olayı ''cringe'' bence. böyle ciddiye almak istiyorsunuz ama diyalogları, o birbirlerine anlamlı bakışları insanlarda başkası adına utanma hissi uyandırıyor.

- ikincisi kötüler ve iyiler, yani muhafız ve ölümsüzler arasında derin bir ilişki kurulamamış. bunlar kötü de neden kötü? tamam veba yaydıklarını duyduk bir kere ee başka? istanbul'u ne amaçla yok ediyorlar ya da koruyorlar? neden istanbul? faysal sevimli bir adam onun olduğu çok barizken, konuşmasıyla aşkıyla hatta en sonunda hakan'a saldırırken onunla karşı karşıyayken bile onu seçebiliyor onunla daha fazla empati kuruyorsunuz. yani dizinin amacı ile hikaye örtüşmüyor. muhafızlar daha kötü bence durduk yere ölümsüzlere takmışlara gidiyor olay.

- hakan'ın 10 günlük aşkı < faysal'ın bin yıllık aşkı.

-hiçbir olay ters köşe değildi, izlerken olaylar çok net anlaşılıyor.

'- 'sadık olanlar'' komik bir isim. bir de ''sadıklar'' deyip neden geçmiyorlar? biz sadık olanlarız yerine biz sadıklarız demek daha normal değil mi? ingilizceden çevriliyor gibi.

- hakan'ın asansörden inip çocuğu kurtarması aşırı zorlama.

-gömleğin zırtpırt çıkmasına ben de ayar oldum.

-faysal valla şiir gibi konuşuyor, diğer diyaloglar ne kadar kötüyse faysalın da bir o kadar güzel.

-mazhar'a girer girmez kötü yaftalanması yaptıkları için ölümsüzün o olmadığını zaten biliyorduk, hiç ters köşe olmadık.

- ilk birkaç bölüm daha klişeli daha sıkıntılıydı bence ama sonra daha toparlanmış hissettim ben.

- hakan'ın habire izin almasına ben de kıl oldum, işe canı isteyince geliyor, canı istemeyince gitmiyor vs.

-leyla ve hakan aşkını da sevemedim, yani aranızda iki muhabbet geçmedi, bir kere seviştiniz, aralarda da bakıştınız nasıl bir anda yüzyılın aşkı oldu onu da anlamadım.

- bizim kültürümüzden midir bilmiyorum, alışık da değiliz ben muhafızım, koruyucuyum falan derken çağatay'ın da dediğine inanmadığını hissediyorsunuz bence bir eğreti duruyor.

- keşke muhafız gelmeseymiş ya, tüm ölümsüzler uyandı, başa bela yani.

müzik kısmı bence jenerikte türk- osmanlı motifleri kullanılmalıydı. daha mistik, elektro ilahi karışımı bir şey. anlatamıyorum ama tüyleri diken diken mistik bir şey olmalıydı hem modern hem geçmişi anlatan.

aynı görüntülerin geçişlerde birden fazla kullanılması bence amatörce olmuş, bin tane güzellik sahne var ama sen aynılarını döndürüp duruyorsun.

-------------------spoiler-----------------------

hiçbir şeyi beğenmeyen tipler gibi görünmek istemem. dizi ne olursa olsun akıp gidiyor, zaten nefes almadan çekilmiş gibi. çok kısa sürede izledim ve izlerken de keyif aldım ama işte bazı olmamışlıklar göze çarpıyor. ikinci sezonunu heyecanla merak ediyorum.

30 aralık 2018 21:22 30 aralık 2018 21:29