girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

18. Sanki tepki versek bir şey değişecek.. düşüncesidir.

15 eylül 00:45 15 eylül 00:46

17. alıştık anam napalım 

15 eylül 00:13 15 eylül 02:14

16. Şimdiden Sitem ediyorlar bence kendi kendilerine. Pazara markete gidiyorum, çevreden kulağıma "bu da mı zamlanmış??" "Ne kadar pahalı oldu ya her şey!" "Ne kadar olmuş ne kadar?" Cümleleri geliyor.

Yine aynı şekilde ne zaman çevremde para muhabbeti geçse herkes pahalılıktan şikayetçi ama herkes. Ben istisnasız her gün kendimi bi para muhabbeti içinde buluyorum illa ki. Bu "küçük su ne ara 1 lira oldu"dan tut "ev sahibim kirama şu kadar zam yaptı şimdiden"e kadar geniş bir yelpazede seyrediyor.

Ha o sitem de ürünü aldıkları yere yapılıyor genelde :) halbuki adamın ne suçu var ama bizim toplumda jeton biraz geç düşüyor. Tepki de geriden gelecektir o yüzden.(gizlinot: İlk taşı günahsız olanınız atsın)

14 eylül 23:24


15. yapılan yollar halka yetiyor herhalde bilemiyorum.

aslında tepki verilecek çok fazla şey var ama öyle devrim gibi kelimeler bizim lügatımızda sadece tarihi olaylardan ibaret bence.

devlet kendi başına bir güç olmak için değil halk için var olmalıdır ama bizim halkımız devlet için yaşıyor,devlet halk için değil.

14 eylül 21:40

14. bence hala ürünlerin ulaşılabilir konumda olmasından kaynaklı bir durum. ulaşılabilir konumda derken fiyat anlamında değil ihtiyaç olduğunda gidip o ürünü alabilecek, raflarda bulabilecek olmasından dolayı insanlar en fazla daha fazla para veririm alırım kafasında. çünkü; yıllardır bize empoze edilen şeylerden biri de önceden stoğa düşüyordu, kuyruklarda bekliyorduk veya ekmeği bile karneyle alıyorduk deniliyordu, her şey kısıtlıydı. psikolojik olarak insanlar hep o zamanlarla karşılaştırıyorlar ve şimdilik öyle bir durum olmamasından dolayı da çok fazla farkına varmıyorlar. insanlar kıtlık psikolojisindeydi ama şu an baktığınızda hala raflarda ithal olsada ürünler var. zaten halkın bir kısmı sorgulamayı çoktan bıraktığı ve hep ''dış mihrakları'' suçladığından sesini çıkarmıyor, uğraşmıyor

14 eylül 14:28

13. herkesin elinde bir kredi kartı artık mutlaka var, neredeyse her alınan şeyin de bolca seçeneği var insanlar daha rahat susuyor bu yüzden bence. gerçi her haksızlık da ses çıkarabilen bir millet de pek değiliz e normal o zaman bu sessizlik.

14 eylül 13:42

12. ısınan suyun içinde yavaşça ve haşlanarak ölen kurbağa misali...

13 eylül 22:54


11. çünkü halkımız mal. evet mal.

13 eylül 22:51

10. Kur düşse bile fiyatların düşmemesine sebep olacak davranış bozukluğudur.

13 eylül 22:42

9. Annem az önce pazardan geldi. 70 tl harcamış ve 2-3 poşet dışında bir şey yok yani pazar arabası boş geldi. Normalde o pazar arabası o parayla ağzına kadar doluyordu. Fiyatları görünce başına ağrılar girmiş ağrı kesici aldı yatıyor şu an. Halkı bilmiyorum da bizim ev halkı hiç iyi değil

13 eylül 18:54