yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. Ciddi anlamda içimin tiksintiyle gözlerimin yaşlarla dolmasına neden olan skandal haber. O kadının yerinde ben de olabilirdim sen de olabilirdin. Hiçbir süslünün bu olaya sessiz kalmaması gerektiğini , haberi taşıyabildiğimiz kadar sosyal medyaya taşımamız gerektiğini düşünüyorum.Üstteki girdide de söylendiği gibi sesimizi ne kadar çıkartırsak o kadar adil cezalar veriliyor.Ülkemizde bu kadar zor günler yaşanırken bir de üstüne kadına şiddet, taciz ve tecavüz haberlerini kaldıramıyorum. Gücüm yetmiyor.

  7 ocak 2017 12:13

  2. Kanı bozuk şerefsizlerle dolu bir ülkede,dünyada yaşıyoruz. Ama bu Ankara'da dolmuş/taksi çalışanları kadar maganda topluluğu birarada da bulunamazlar, 20 kişilik otobüse 40 kişi doldururlar, birşey dersin şoför ve muavin birlikte dalarlar, bütün yol onlarınmışçasına hareket etmeyi huy edinmişler. 2 saniye de bir küfür etme kapasitesine sahipler. Birkeresinde trafikte kavga ettikleri adama çekiçle saldırdıklarını gördüm. Tabi ki genelleme yapmıyorum ama çoğunluk bu şekilde.. Melih Gökçek'in Kızılay'a direk seferleri kaldırmasıyla yeri geliyor binmek zorunda kalıyoruz. ne yazık ki bindiğimiz otobüsü, yürüdüğümüz yolu, girdiğimiz dükkanları bile 40 kere düşünmek zorundayız. Sonra aniden rızamız oluveriyor(!) mazallah, neden mi ? Kendi pislik iradesine sahip çıkamayan hayvanlar yüzünden!

  7 ocak 2017 12:13

  3. Rahatliga bakar misiniz ya? Seni seviyorum demis, gel yanima demis. Sonra da tecavuz etmis. Su ifade bile o kadar korkunc ki. Umarim o ifade alinirken yaninda mudafii vardir. Yoksa mahkemede bambaska beyanlarda bulunuyor bu kani bozuklar. Ozgecanin acisi daha dinmemisken bu sefer kadin sag kurtuldu diye sevinecek hale geldim. Olse belki kurtulurdu. Ben bir tane ruh hastasi sapik telefonla arayip rahatsiz ediyor diye aylarca bunun travmasiyla yasadim, yasiyorum. O kadinin o gunlerini kim geri verecek? Ben humanist bir insan da degilim bu arada. Insan haklarina inanan bir insanim. Ama suc, ceza ve infaz politikasi adaleti, insan haklarini guvence altina almiyor bu ulkede. Bu ulkenin insani insan haklarini anlayabilecek bir kapasitede degil o yuzden niye ben bu hayvan adil ceza alsin diye dusuneyim ki? Degismiyor icine ettigimin mantalitesi. Daha da kotulesiyor. Sucun cezasi sadece infaz ediliyor, islah etmiyor. Caydirmiyor. Uzgunum ama ben her zaman yanimda mutlaka kesici delici bir alet tasiyorum. Otobusten inip eve yurudugum mesafe 50 metre bile degil. Her seferinde cebime koyuyorum onu otobuse binerken, inerken. Ne zaman gec saatte otobuse binsem allahim insallah bir suru kadin biner diyorum. Ne zaman otobuste kadinlar olarak azinlikta kalsak tedirginim. Kendim oldurulmek pahasina karsimdakini de oldurmeyi goze almis bicimde yasiyorum. Sirf bu yuzden bile bu insanlar insan haklarini hak etmiyor.

  7 ocak 2017 12:34


  4. Ankara'ya ilk geldiğimde kedi sahiplenmek için uzak bir semte gitmem gerekti. Dönerken otobüs şöförüne şuraya gider mi diye sorduğum için bana bağırmaya başladı. Boyle saçma bir tepkiyle karşılaşınca ben de sinirlendim. Haliyle bi süre bağırıştık otobüsteki yolcular ayırdı. Bir dandik otobüsün şöförü oldular diye hep böyle astığım astık kestiğim kestik davranıyorlar. Hukuksuzluk sağolsun her istediklerini yapacaklarını düşünüyorlar. Böyle agresif mizojen adamların sırtı sıvazlandıkça, caydırıcı ve güvenilir bir hukuk sistemi olmadıkça sokağa bile çıkamaz hale geliriz. Ama zaten istedikleri de bu diye de korkuyorum. Çok karamsarım hiç umudum yok sözlük.

  7 ocak 2017 12:42

  5. Bence her meslek dalında psikolojik testler yapılıp alınması gerekiyor. Kaç kişinin hayatı ona bağlı olan şöförler zaten sorumsuz ve kabalar. Birde sapıkları türedi

  Kadının öyle bir şey dediğine asla inanmıyorum da sapık başka yalan bulamadı heralde seni seviyorum dese niye şikayet etsin?

  Ya var ya bazen gülümseriz kolay gelsin bilmem ne deriz ya onu kim bilir nasıl anlıyorlar. Bıktım gerçekten bıktım. Herkese öküz gibi davranacağım. Tek tek psikoloji testi yapamayacağıma göre. Bu dediğim her şey için geçerli. Evet genelliyorum.

  İnanamıyorum anlamıyorum anlamak istemiyorum. Birde evli misin çocuğun var mı diyor ya. Gelde linci destekleme.

  7 ocak 2017 12:44

  6. Otobüs şoförlerinin şiddetinden de bıktık! Bir şey sorarsın kızar, cevap vermez. Sinirlenir insanları ezer, katliam yapar! Klimayi ac dersin saldırır... Daha geçen hafta tam inerken gaza yuklenen şoför yüzünden az kalsın tatsız bir durum yaşanacaktı. Ya biraz özen, biraz dikkat ve tahammüllü olun lütfen. Sadece siz ağır iş yapmiyorsunuz.

  Şimdi bir de tecavüz vakalari türedi. Bu nedir arkadaş ya kimlerin arasında yaşıyoruz biz. Ya terör, ya sapkinlik haberleri okumaktan gına geldi. Haberin tamamını okuyamadım. İçime bir ateş düştü sanki. Cok korkuyorum sözlük. Yaşamaktan korkuyorum! Sosyal fobili olmam cok da anormal değil bu memlekette!

  Not: işini duzgunce yapan şoförleri tenzih ederim. Onlara saygim sonsuz.

  7 ocak 2017 13:42

  7. adamdaki pişkinliğe, sapıklığa, sapkınlığa bak arkadaş, dalga geçer gibi açıklama yapmış. hakkın hukukun ruhuna fatiha, böyle ruh hastalarını hapse atacağına kesip eline tutuşturacaksın buyur bundan sonra böyle yapmaya çalışırsın deyip yollayacaksın, ben sokağa çıkmaktan korkacağıma o hayatına eksik (!) devam etsin.

  şu son 10 senede tecavüz edenlere ceza verileceğine resmen ödül veriliyor hale bak ya. patlamalardan mı korkalım, tecavüzden mi?

  7 ocak 2017 15:26


  8. korkunç çok korkunç. acilen medyaya taşınması ve bu şerefsizin hak ettiği cezayı alması lazım. psikolojim bozuldu ki artık. ben de saat 11-12 de kullanıyorum otobüs ,korkuyorum her seferinde sözlük. ya otobüsten inince biri beni takip ederse? ya otobüste biri bir şey yaparsa? tesadüfler ülkesinde yaşıyoruz resmen. kesiliyoruz,bıçaklanıyoruz,tecavüz ediliyoruz ve öldürülüyoruz.

  7 ocak 2017 15:45

  9. bazı kesimlerce normalleştirilmeye çalışılan, ses çıkarmadıkça bu hadle iyice zıvanadan çıkan bir kısır döngüdür.

  haberi okuyunca -ki benzer haberler ne kadar çok var değil mi?- önce aklıma gelen tüm küfürleri yumruğumu sıka sıka saydım, fayda etti mi tabii ki hayır, sonra ifadedeki cümlelerin herbiri ayrı yöne gidiyor zaten iyice dellendim, yok efendim kadın kendisi istemiş söylemiş de öyle olmuş sonra vazgeçmiş, bak bak bak. ulan farzet ki öyle olsun, sen evde karını, bacını, çocuğunu düşünüp, kend ahlakını koru, ne var yani, ay zaten iyice saçmalamış, bu algıya erişeceklerini sanmıyorum, bi de pataklamıştır iyice, ya kafasını vursaydı kadın, işte böyle güçlü kadınlar olmalı ki kendine saldıran dangalakları şikayet edebilmeli, psikolojisini tarif edecek yeterli açıklamayı kimse yapamayacak ve birileri elini kolunu sallayıp muhtemelen aynı haltlara devam etmek üzere giderken, kadıncağızın durumunu hiçbirşey düzeltemeyecek.

  yahu şu gezegende heralde her türlü suç-vakanın bulunduğu bir ülke olarak, bi de bunu belirtirken laf ediyor insanlar, sokakta trafikte herkes kibarlık abidesi de biz yalan atıyoruz gibi, millet iyice düşünmeyip herşeyi totoşundan anlıyor diyoruz, gene kızıyorlar, ya iltifat etsen kızacaklar, o derece tahammül sınırları yok hiçbirimizin, yalnız ters orantıdaki durum ise, bu tip suçlarla ilgili fazla konuşulmadan normalleştirilmeye çalışılması bazı kesimlerce, evet. oyüzden buradaki haklı yorumları okudukça da umut doluyor insan ama keşke bunu savunacak olaylar yaşanmasa, daha iyi..

  şimdi böyle kişileri napmak nasıl cezalandırmak lazım denince biyerlerden hemen ters birşeyler geliyor. ve adil cezalar verildiğini düşünmüyorum, ki bu da başka bir yaradır.

  7 ocak 2017 16:43

  10. bunu yapan insan olamaz. böyle bir rahatlık, böyle bir arsızlık, pişkinlik yok artık dedirtiyor. bu sapıklar, caniler yüzünden paranoyak olduk resmen. bunun hesabını kim verecek peki? sadece adalet, sadece bu ülkede normal bir şekilde yaşamak istiyoruz. her gün tecavüze uğrar mıyım, bugün de birilerinin tacizine maruz kalır mıyım demeden insan gibi, insana yakışır bir yaşam istiyoruz çok bir şey değil yani.

  7 ocak 2017 16:43