yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (10)

  1. Halloween zamanı amerika'da olmak isterdim neler olup bitiyor çok merak ediyorum. Geçenlerde marketlerinde halloween baskılı peçeteler vb çeşitli mutfak malzemelerine, çeşitli ev eşyalarına denk geldim. Ondan önceki yıl birkaç eşya almıştım gerçi. Balkabaklarının fotoğrafını falan çektim markette (gizlinot: balkabağı gören masum köylü swh)

  Değişik bir kültür, kostümler falan eğlenceli görünüyor.

  Tanım; yurt dışında olup, Fantastik bir kostümle kutlamak istediğim bayramdır :)

  29 eylül 2014 16:31

  2. merak ediyorum biz deki alman hayranlığı amerikan hayranlığı olsaydı bizde de bu tarz bayramlar olur muydu?gerçi almanın hangi örfünü adetini almışız da bunların hayat çok güzel heyoo biraz da buraya örümcek ağı sıkalım nihahaha bira koy bira'lı bayramını alsınlar.(halloween den anladığın bu mu bee barzo demeyin espri yapıyoruz şurada) yıllarca biz bize yeteriz,biz ne alcaz onlar bizden alsın olum dediğimiz için iki tane bayramdan ibaretiz.la bari şükran gününü alsaydık.temelde aynı mantık.neyse ya ben bir şey demiyorum.- yıllarca house party li amerikan dizileri izlemiş biz de niye böyle değil yaa diye iç geçirmiş yazar entry si sona erdi-

  6 ekim 2014 22:27

  3. Esasen Keltlere dayanan Samhain Festivalidir. Daha sonradan Hristiyanlıkta Azizler Günü Arifesi (All Hallow's Eve) olarak Halloween kısaltmasıyla kutlanan bir bayrama dönüşmüştür.

  Pagan Keltleri yazın bitişi ve kışın başlangıcını Samhain Festivali ile karşılarlardı. Samhain sözcüğü de sam (yaz), fuin (son) kelimelerinden oluşmuştur.

  Samhain'de ölü ruhların insanların arasında dolaştığına inanılırdı. Bu nedenle de ruhlar tarafından tanınmamak için insanlar ölümü simgeleyen kılıklara bürünürlerdi.

  Eskiden arkadaşlar arasında Halloween partisi yapardık. Ev partisi olurdu genelde. İlk Halloween'imde Kedi kadın olmuştum. İkinci Halloween partimde ise Geyşa.

  İkince Halloween partimde aynı zamanda şuanda birlikte olduğum adamla tanışmıştım. Kendisi Jack Sparrow olmuştu. Hatta o partinin birincileri de biz olmuştuk. Sonra o grup dağıldı. Biz benim adamla birlikte olmaya başladık. Kendi Halloween partimizi yaptık derken yön Cosplay'e kaydı falan..

  Bendeki hikayesi de böyledir cadılar bayramının.

  7 ekim 2014 13:13


  4. türkiyede olsa, makyajsız halimle katılabileceğim baryamdır kendileri. korku filmlerinden teklif gelse oynayabilirim yani:)

  9 ekim 2014 18:01

  5. işin içinde el öpmek, akraba ziyaret etmek gibi kasıntı aktiviteler olmadığı için sıcak baktığım bir bayram. gerçi işin ucunda büyük büyük dedenin "zompi" olup gece gece karşına çıkması da var. o yüzden çok da emin olamıyorum.

  10 ekim 2014 09:54

  6. (link: https://twitter.com/ashmkhitaryan/status/658677459903205376 halloween kostümünde çığır açmak)

  26 ekim 2015 18:58

  7. Yaklaştıkça instagram keşfetime düşen makeup tutoriallarına çıldırdığım bayram. Bir de hnm in halloween koleksiyonunu sabırsızlıkla bekliyordum ama hnm bu sene dersine pek iyi çalışmamış. Yine de büyükşehirlerde olup partilere katılacaklar bir bakabilir. Adıyamanda halloween hayallerimin ötesinde afjgkg

  23 ekim 2018 21:02


  8. Eveeet yine geldi halloween günü. İki senedir kutlayacağım kutlayacağım derken bu seneye hadi inşallah diyorum (gizlinot: Her an fikrim değişebilir çünkü). Ne olmak istediğime karar veremedim çünkü dolap sıfır. Makyajla kurtarıcaz artık. Fikir ya da minnoş mekanlar önerebilecek süslüleri mesaj kutuma bekliyorum.

  Tanım: şamanizm asıllı, çoğunlukla hristiyanlarca kutlanılan, bize de eğlenmeye bahane çıkaran bayram. Genelde korku temalı olur ya da karakter kılığına girilir.

  31 ekim 2018 14:03

  9. gereksiz boş bir kutlama günü. büyükler katılmasa daha iyi. çocuklar, minikler korkunç kostümlerle şeker toplasa sadece daha hoş olacak bayram.

  1 kasım 2018 12:14

  10. Hristiyanlıkla alakası olmayan pagan kökenli ve eski türklerde de görülen bir bayram. Asıl adı samhain'dir ve dünyanın başka coğrafyalarında başka tarihlerde kökenleri olduğu bilinir. Dünyaya yayılışı 1800lerde amerikada yaşayan pagan kökenli yerliler ve göçmenler olarak bilinse de ilk çıkışının milattan önce olduğu düşünülmektedir. Orijinal samhain ayininde turp kullanılmış ve balkabağı türklerin hala kutladığı bocurt günü adetindeki kabak tatlısından esinlenerek halloween ile özleşmiştir.

  Bazı insanlara "senin bilgin yok ki, beni çıldırtmak mı istiyorsun senin bu konuda bilgin yok." Demek istiyorum ben de(gizlinot: Üstteki entry'ye istinaden). Zamanında ruhların kışın dünya üzerine indiğine inanan atalarımız aynen o korkunç kostümlerle ateş yakıp ruhları toplumlarından uzak tutmak için kış başlangıcında partilemişler. Yani bir kaman ayini de sayılabilir halloween. O sebeple cahil cahil konuşmadan önce bir okuyun araştırın. Neresindeymiş halloween acaba hristiyanlığın? Aksine katolik ve evanjelik kiliseler pek hoşlanmazlar halloweenden pagan kökenli olduğu için. Hristiyanlıkla uzaktan yakından alakası olmadığı gibi eski türk geleneği sayılabilecek bir adettir(gizlinot: o sebeple arif ışık'ın dediği gibi ötünüzden element uydurmayın).

  Ayrıca size ne? Ağaç süslemeli noel adeti de eskiden türklerde varmış hatta ağaçlara çaput bağlama adeti ile aynı kökenden geliyormuş. İstersem yılbaşında da ağaç alır süslerim. Size ne yani? Siz mi karar veriyorsunuz insanların ne kutlayıp ne kutlamayacağına. Sizi bu durumda etkileyen şey nedir acaba?

  Bir salın insanları.

  Edit; üstte halloween hristiyan geleneği "bizde halloween yok beni çıldırtmak mı istiyorsunuz bizde halloween yok" şeklinde yazılmış bir entryye cevaben yazmıştım. Entry sahibi silmiş o sebeple ortaya atılmış gibi oldu.

  27 ekim 2019 04:02 27 ekim 2019 17:03

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar