sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (83)
  • oylar (25)
  • medya (4)

  83. Acnegen kullanıyorum ben de yaklaşık bir aydır, eczane kuruyan dudaklarım için önermişti, krem olanını sürüyorum dudaklarıma işe yarıyor ve dolgun gösteriyor. bayağıdır bunu farkettim ben. Pomad yerine krem kullanıyorum dudaklarıma bi'de ben, bir şey farkeder mi acaba. 

  6 mayıs 12:37

  82. İçeriğinde çinko olmayan müstahzardır.

  İlacın iki formu var; krem ve merhem (pomad)

  (link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/5365_1552544390.jpg krem) ve (link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/5365_1552544357.jpg merhem) formunun içerik listesini medyaya ekledim. İçeriğinde çinko bulunmamaktadır.

  Gelelim sivilce konusuna, bize öğretilen hep şudur; "hastalık yoktur hasta vardır" her ilaç her hastada aynı etkiyi göstermeyebilir. Krem ve merhem formu farklı oranlarda distilat içermektedir. Bir formu iyi gelmemişse diğer formu iyi gelebilir, ben kendim için örnek vermem gerekirse krem formu bende de küçük sivilceler yapmıştı ve uygulaması biraz zordu, merhem formunda böyle bir sıkıntı yaşamadım ve uygulaması krem formuna göre daha kolay.

  Eğer krem/pomad sizde sivilce oluşturuyorsa cildinize alıştırmak için maske şeklinde kullanabilirsiniz. Hala çıkıyorsa diğer formunu deneyebilirsiniz eğer aynı durum devam ediyorsa cildinizle uyum sağlamıyordur bu durum cildinizle alakalı da olabilir ilaç içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı gelişen bir durum da olabilir. Krem formu "içeriğinde bulunan setil alkol ve sorbik asit nedeniyle, lokal deri reaksiyonlarına (örneğin, kontak dermatite) sebebiyet verebilir." Merhem formu "İçeriğinde bulunan lanolin ve setostearil alkol nedeniyle, lokal deri reaksiyonlarına (örneğin, kontak dermatite) sebebiyet verebilir."

  (Tırnak içerisindeki bilgiler prospektüsten alıntıdır.)

  Lütfen ilaç içeriği konusunda meslek bilgisi olmayanlara itibar etmeyiniz. İlaç içeriğini merak ediyorsanız prospektüsün etkin maddeler ve yardımcı maddeler kısmını okumanız yeterlidir. Bir zamanlar madecassol için kortizon içerdiği söylenirdi bu ilaç da böyle güme gitmesin.

  14 mart 09:43 14 mart 11:03

  81. Yukarıda yazan dudağa sürmek ile ilgili yazılan girdilere katılıyorum, benim de ilk tanışmam roaccutane kullandığım dönemlerde doktorun yazmasıyla olmuştu. Evde olduğum ve su içmeyeceğimden emin olduğum herhangi bir zamanda dudağımı kreme buluyorum.

  13 mart 23:57

  80. akne tedavisi gördüğüm zamanlar en yakın arkadaşımdı kendisi. pomad olanını kullanıyordum. dudaklarıma, dirseklerime, dizlerime kuruyan her yerime sürerdim. ama hiç tüm yüzüme sürmeyi denememiştim

  13 mart 23:28

  79. edit: (yazar: sultaniamber) şu (link: https://www.suslusozluk.com/hametan?i=981478 girdi)sinde çinko içermediğini açıklamış. Bana yanlış bilgi verilmiş. Bana dokunmasının başka bir sebebi olsa gerek.

  /* yanlış bilgiye dayanan eski girdi

  çinde çinko olan ve bu yüzden bazı ciltlerde sivilcelenme yapabilen krem.

  Epilasyona gittiğim yerde, epilasyondan sonra cildime bunu uygulamışlardı ve cildim sivilcelenmişti. İlkinde başka etkenler de vardı. Hametana yormamıştım. Fakat 3 sefer de sivilcelenince, uygulama yapan estetisyene söyledim. Hametanın içinde çinko olduğunu ve onun bazı ciltlerde sivilce reaksiyonuna sebep olabildiğini söyledi. Başka krem uyguladı ve sivilcelenme olmadı. Sizde de uyguladıktan sonra sivilce oluşursa, bundan dolayı olabilir.

  */

  13 mart 22:55 20 mart 20:53

  78. kızarıklığa iyi geliyor ancak kokusu beni rahatsız ediyor. kokusu sebebiyle kullanamayacağım bir krem.

  13 mart 11:32

  77. Lazer epilasyon sonrasında doktorun tavsiye ettiği krem. Seanstan hemen sonra ve sonrasındaki 3 gün boyunca kullanıyorum tahriş ve kızarıklıklar için. doğru düzgün emilmiyormus gibi bir his bırakıyor ama işe yarıyor gerçekten. Fiyatı da çok uygun 10 lira. El altında dursa fena olmaz bence.

  12 mart 17:41

  5

  76. Roaccutane sayesinde tanıştığım daha sonrasında herhangi bir lipbalmı beğenmeme yol açan yanık merhemi, akşamdan sürüp yatınca sabah yumuşacık dudaklarla uyanmak kadar güzeli yok tabi roaccutane kullanırken gün içinde sürdüğüm zaman dudaklarımın yağlı makarna yemiş gibi durması beni rahatsız ediyor o yüzden dışarıda kullanmak için lip balm tercih ediyorum, tatile giderkende tüpüyle yanıma almıyorum merhemi çünkü patlayıp eşyalarımı batırmıştı lens kutusuna koyuyorum fazlasıyla yetiyor.

  4 mart 20:47

  75. Bir süredir nemlendirme, yara ve yanık tedavisi için kullandığım krem. Normalde zaten nemlendirici kullanan bir insan degildim bu kremi keşfettigimden beri sürekli olmasa dahi ara ara kullanır oldum. Kuru ciltlere gayet iyi geliyor. Uzun süreli kullanımını önermiyorlar.

  2 mart 22:28 11 mart 11:51

  74. O kadar yağlı bir krem ki egzama filan kalmıyor. Göz çevremde egzamalar oluşmuştu ve doktorum bu kremi önermişti. İlk önce bileğine sonra parmağınla hafif darbelerle uygulayabileceğimi söyledi. Düzenli kullanımda egzamalarım geçti. Soğuk kış günlerinde yanımdan ayırmadığım bir krem. Sürdüğünüzde biraz fazla vıcık vıcık gözüküyor ama güzel nemlendiriyor.

  22 şubat 17:57 10 mart 18:17

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar