sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (79)
 • oylar (21)
 • medya (4)

79. İçeriğinde çinko olmayan müstahzardır.

İlacın iki formu var; krem ve merhem (pomad)

(link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/5365_1552544390.jpg krem) ve (link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/5365_1552544357.jpg merhem) formunun içerik listesini medyaya ekledim. İçeriğinde çinko bulunmamaktadır.

Gelelim sivilce konusuna, bize öğretilen hep şudur; "hastalık yoktur hasta vardır" her ilaç her hastada aynı etkiyi göstermeyebilir. Krem ve merhem formu farklı oranlarda distilat içermektedir. Bir formu iyi gelmemişse diğer formu iyi gelebilir, ben kendim için örnek vermem gerekirse krem formu bende de küçük sivilceler yapmıştı ve uygulaması biraz zordu, merhem formunda böyle bir sıkıntı yaşamadım ve uygulaması krem formuna göre daha kolay.

Eğer krem/pomad sizde sivilce oluşturuyorsa cildinize alıştırmak için maske şeklinde kullanabilirsiniz. Hala çıkıyorsa diğer formunu deneyebilirsiniz eğer aynı durum devam ediyorsa cildinizle uyum sağlamıyordur bu durum cildinizle alakalı da olabilir ilaç içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı gelişen bir durum da olabilir. Krem formu "içeriğinde bulunan setil alkol ve sorbik asit nedeniyle, lokal deri reaksiyonlarına (örneğin, kontak dermatite) sebebiyet verebilir." Merhem formu "İçeriğinde bulunan lanolin ve setostearil alkol nedeniyle, lokal deri reaksiyonlarına (örneğin, kontak dermatite) sebebiyet verebilir."

(Tırnak içerisindeki bilgiler prospektüsten alıntıdır.)

Lütfen ilaç içeriği konusunda meslek bilgisi olmayanlara itibar etmeyiniz. İlaç içeriğini merak ediyorsanız prospektüsün etkin maddeler ve yardımcı maddeler kısmını okumanız yeterlidir. Bir zamanlar madecassol için kortizon içerdiği söylenirdi bu ilaç da böyle güme gitmesin.

14 mart 09:43 14 mart 11:03

78. Yukarıda yazan dudağa sürmek ile ilgili yazılan girdilere katılıyorum, benim de ilk tanışmam roaccutane kullandığım dönemlerde doktorun yazmasıyla olmuştu. Evde olduğum ve su içmeyeceğimden emin olduğum herhangi bir zamanda dudağımı kreme buluyorum.

13 mart 23:57

77. akne tedavisi gördüğüm zamanlar en yakın arkadaşımdı kendisi. pomad olanını kullanıyordum. dudaklarıma, dirseklerime, dizlerime kuruyan her yerime sürerdim. ama hiç tüm yüzüme sürmeyi denememiştim

13 mart 23:28

76. İçinde çinko olan ve bu yüzden bazı ciltlerde sivilcelenme yapabilen krem.

Epilasyona gittiğim yerde, epilasyondan sonra cildime bunu uygulamışlardı ve cildim sivilcelenmişti. İlkinde başka etkenler de vardı. Hametana yormamıştım. Fakat 3 sefer de sivilcelenince, uygulama yapan estetisyene söyledim. Hametanın içinde çinko olduğunu ve onun bazı ciltlerde sivilce reaksiyonuna sebep olabildiğini söyledi. Başka krem uyguladı ve sivilcelenme olmadı. Sizde de uyguladıktan sonra sivilce oluşursa, bundan dolayı olabilir.

13 mart 22:55

75. kızarıklığa iyi geliyor ancak kokusu beni rahatsız ediyor. kokusu sebebiyle kullanamayacağım bir krem.

13 mart 11:32

74. Lazer epilasyon sonrasında doktorun tavsiye ettiği krem. Seanstan hemen sonra ve sonrasındaki 3 gün boyunca kullanıyorum tahriş ve kızarıklıklar için. doğru düzgün emilmiyormus gibi bir his bırakıyor ama işe yarıyor gerçekten. Fiyatı da çok uygun 10 lira. El altında dursa fena olmaz bence.

12 mart 17:41

73. oğlum 3-4 aylıkken birden yüzü kızarıp pütür pütür olmaya başlamıştı ne yaptıysak işe yaramamıştı doktorumuzun önerisiyle alıp ilk kullanımda inanılmaz fark gördükten sonra evden eksik etmemeye başladım. ellerimi zırt pırt yakan biriyim çok işime yarıyor anında sürüyorum ve acı kalmıyor

4 şubat 02:19

72. Yanık, yara, kesik, pişik, kuru cilt herşeye çok iyi gelen eczanelerde 8 ₺ gibi çok uygun fiyata satılan krem. Şu an acnetrent kullandığım için cildim kurudukça sürüyorum başta çok yağlı görünüyor dışarı falan çıkacaksanız ya çok az sürün ya da 1 saat öncesinden sürün yoksa aşırı parlıyor. Kardeşimin poposu pişik olunca bolca sürüyor annem sabahtan akşama mutlaka geçiyor. Gerçekten işe yarar bir krem.

30 ocak 22:51

71. kullandım bu merhemi fakat muhteşem bir şey diyemeceğim. sıkıntıyı giderdi mi evet sadece nemlendirdi cildimi bu kadar. onarma gibi etkisi olmadı. cilt kurutan tedaviler de öneriyor doktorlar genel olarak aynı zaman da pişik kremi olarakta kullanılıyor.

28 ocak 17:48

70. Roaccutane kullanan arkadaşımın tavsiyesiyle aldığım ve dudak çatlaklarını 1 gecede yok eden muazzam krem. gece yatmadan önce bolca katman şeklinde dudaklarıma sürüyorum sabah uyandığımda diş fırçasıyla fırçalıyorum ve mükemmel sonuç.

21 ocak 10:29