yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (96)
  • oylar (32)
  • medya (4)

  96. Yeni öğrendiğime göre içerisinde benim uzun zamandır yana yakıla aradığım hamamelis virginia'yı içeren merhem.

  En yakın zamanda alıp sivilce izlerimde deneyeceğim.

  Yalnız krem olanında pomad olanından daha düşük dozda hv varmış o yüzden pomad yani mavi olanını alacağım, umarım yağlı olduğu için sivilce yapmaz.

  Kullanıp yorumlarımı yazacağım.

  Mutluluk editi: ay süslüler inanılmaz mutluyum. bu ürünü girdiyi yazdığımdan beri düzenli olarak her gece kullandım. yüzümü temizledikten sonra fındık kadar alıp yüzüme sürdüm öyle uyudum. İnanır mısınız 1.5 aydır yüzümde yeni sivilce hiç çıkmadı. Regl zamanlarımda bile çıkmadı. Şu an yüzümde sadece eski sivilcelerin kahverengi lekeleri var. Lekeleri çok az hafifletti diyebilirim öyle büyük bi etkisi olmadı. Yüzümde sivilce yapmadığı için kış aylarında nemlendirici olarak bunu kullanacağım artık.

  Bazı sabahlar da yine yüzümü yıkadıktan sonra eğer çok gerildiyse mercimek kadar alıp parmak ucumda ısıtıp yanaklarıma uyguluyorum tampon şeklinde. Normalde yağlı ciltliyim ama bazen gerilebiliyor yüzüm.

  Bu arada cilt makyajı yapmıyorum yani sabah yaptığım şekilde üzerine fondöten geçilirse nasıl olur bilemeyeceğim, güzel olur sanki ya bi ara onu da denerim.

  Arada dudaklarıma da sürüyorum ama dudak bakımı konusunda bir bepanthol merhem değil malesef.

  Mavi olan pomadı kullanıyorum bu arada tekrar belirtmiş olayım.

  4 aralık 2019 21:44 15 ocak 18:40

  95. Eczanede satılan bir deri kremi. Ağda sonrası oluşan tahrişi azaltmak için yüzüm dahil her yerime kullanıyorum.deride oluşan tahrişi kolaylıkla gideriyor ve kuruma, yanma, kaşıntı gibi sorunlardan kurtarıyor.

  25 kasım 2019 15:00

  94. Eğer dudaklarımı yemişsem onarılması için blistex medplus sürüyorum. O güzelce onarsa bile dudaklarımı çok kurutuyor. Ben de hametanı biraz kalın sürerek bir gece bekletiyorum. Çok güzel nemlendiriyor ve tadı kokusu pek olmadığı için rahatsız da etmiyor. Bazen de çok kuruyan burun ve ağız kenarlarıma ince şekilde sürüyorum. Kış aylarında çok kuru oluyorsa cildiniz bence elinizin altında bir tane bulunmalı.

  9 kasım 2019 10:18


  5

  93. Bebeğimin isilik sonrası kuruluktan tırmaladığı yanaklarına sürdüm.İyi ki sürmüşüm minnoş yanaklara kısa sürede geri döndü kuzum.

  15 eylül 2019 22:19

  92. Elim yandığında kullanmıştım ilk. Su toplamadı ve kısa sürede iyi gelmişti. Sonra dudaklarıma sürdüm catladiginda, ona da iyi geldi. Düşüp dizimi yara yaptım, oraya da sürdüm ve yaram da çabuk iyileşti. Hatta iz bile kalmadı. Cok amaçlı bir krem

  11 eylül 2019 21:38

  91. Güneş yanığı için kullanırken bana alerji yaptığını fark etmediğim, kırmızı olduğum için. İyileşmeye başladıktan sonra bende alerjiye sebep olduğunu fark ettiğim krem. Herkeste işe yarar, bende alerji. Hayattaki şansım.

  Edit : Eksileyenler neyi eksiledi. Bana alerji yapmasını mı(gizlinot: Swh) o konuda hametana ben de çok kırgınım.

  11 eylül 2019 12:30 12 eylül 2019 02:31

  5

  90. içeriğinden paraben çıkartılmış krem/pomad.

  11 eylül 2019 11:51


  89. kendi küçük işlevi büyük bir krem. piyasadaki en ucuz ve en işe yarar pişik kremi desek yeridir herhalde. pişikten poposu kızarmış, acıdan bir türlü susmayan, bez değişimi bu yönden çileye dönen bebekler için annelerin küçük mucizesi adeta. kısa sürede kızarıklığı ve oradaki yangıyı alıp, bebeği gerçekten rahatlatıyor. bu yüzden çocuk doktorlarının ve acil durumlarda başvurulan eczacıların bu gibi durumlarda önerdiği ilk krem oluyor hametan. yalnız küçük bir dipnot; sadece pişik dönemi boyunca kullanmak gerekiyor bu kremi. yapısı çok yağlı ve diğer kremlere göre biraz daha ağır olduğu için, pişiği önleme amaçlı değil, pişiği tedavi etme amacıyla kullanılması öneriliyor. yani her bez değişimi sonrasında bebeğin poposuna süreyim de pişik olmasın diye kullanmamak lazım. sürekli kullanıma uygun değil çünkü.

  aynı zamanda eczacı arkadaşım yatalak hastalarda oluşan yatak yaralarına da iyi geldiğini söylemişti. o açıdan da tercih edilen bir krem hametan. tabii her durumda olduğu gibi yine de doktora danışılarak kullanılması gerektiğini unutmadan.

  18 ağustos 2019 22:34

  4

  88. Benim mavisine sahip olduğum mükemmel krem/merhemlerden biri sadece biraz zor emiliyor ve bu da su içip,yemek yememe bir nevi engel oluyor bir de elime kullanmaktan biraz çekiniyorum çünkü ele , yüze vb. halihazırda tüy olan yerlere sürüldüğünde oradaki tüylenmeyi arttırdığını okumuştum.Buna çok inanmasam da içime bir kurt düşmedi de değil açıkçası.

  18 ağustos 2019 21:46

  87. Aknetrent tedavim sürecinde dudaklarım için kullanmam gereken çok yağlı krem. Ben bu tarz şeyleri düzenli kullanamıyorum :/ Galiba dudaklarım yarılınca ve kanayınca aklım başıma gelecek 😓 

  14 ağustos 2019 15:59

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar