yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (91)
  • oylar (29)
  • medya (4)

  91. Elim yandığında kullanmıştım ilk. Su toplamadı ve kısa sürede iyi gelmişti. Sonra dudaklarıma sürdüm catladiginda, ona da iyi geldi. Düşüp dizimi yara yaptım, oraya da sürdüm ve yaram da çabuk iyileşti. Hatta iz bile kalmadı. Cok amaçlı bir krem

  11 eylül 21:38

  90. Güneş yanığı için kullanırken bana alerji yaptığını fark etmediğim, kırmızı olduğum için. İyileşmeye başladıktan sonra bende alerjiye sebep olduğunu fark ettiğim krem. Herkeste işe yarar, bende alerji. Hayattaki şansım.

  Edit : Eksileyenler neyi eksiledi. Bana alerji yapmasını mı(gizlinot: Swh) o konuda hametana ben de çok kırgınım.

  11 eylül 12:30 12 eylül 02:31

  5

  89. içeriğinden paraben çıkartılmış krem/pomad.

  11 eylül 11:51

  88. kendi küçük işlevi büyük bir krem. piyasadaki en ucuz ve en işe yarar pişik kremi desek yeridir herhalde. pişikten poposu kızarmış, acıdan bir türlü susmayan, bez değişimi bu yönden çileye dönen bebekler için annelerin küçük mucizesi adeta. kısa sürede kızarıklığı ve oradaki yangıyı alıp, bebeği gerçekten rahatlatıyor. bu yüzden çocuk doktorlarının ve acil durumlarda başvurulan eczacıların bu gibi durumlarda önerdiği ilk krem oluyor hametan. yalnız küçük bir dipnot; sadece pişik dönemi boyunca kullanmak gerekiyor bu kremi. yapısı çok yağlı ve diğer kremlere göre biraz daha ağır olduğu için, pişiği önleme amaçlı değil, pişiği tedavi etme amacıyla kullanılması öneriliyor. yani her bez değişimi sonrasında bebeğin poposuna süreyim de pişik olmasın diye kullanmamak lazım. sürekli kullanıma uygun değil çünkü.

  aynı zamanda eczacı arkadaşım yatalak hastalarda oluşan yatak yaralarına da iyi geldiğini söylemişti. o açıdan da tercih edilen bir krem hametan. tabii her durumda olduğu gibi yine de doktora danışılarak kullanılması gerektiğini unutmadan.

  18 ağustos 22:34

  4

  87. Benim mavisine sahip olduğum mükemmel krem/merhemlerden biri sadece biraz zor emiliyor ve bu da su içip,yemek yememe bir nevi engel oluyor bir de elime kullanmaktan biraz çekiniyorum çünkü ele , yüze vb. halihazırda tüy olan yerlere sürüldüğünde oradaki tüylenmeyi arttırdığını okumuştum.Buna çok inanmasam da içime bir kurt düşmedi de değil açıkçası.

  18 ağustos 21:46

  86. Aknetrent tedavim sürecinde dudaklarım için kullanmam gereken çok yağlı krem. Ben bu tarz şeyleri düzenli kullanamıyorum :/ Galiba dudaklarım yarılınca ve kanayınca aklım başıma gelecek 😓 

  14 ağustos 15:59

  85. roaccutane kullanırken çatlamaktan bitap düşüp kanayan dudaklarımı kısacık süre içerisinde bebek gibi yapan mucize. lipbalm falan hikaye. hiçbir şey hametan'ın yerini tutmuyor. gece yatmadan önce küçük bir parça sürüyorum, sabah kurumuş ve çatlamış dudaklarım pürüzsüz görünüyor.

  29 haziran 01:17

  84. 2 defa süren roaccutane maceram sırasında en büyük destekçilerimden en önemlisi, (bir diğeri: (gbkz: blistex classic medplus) tabii ki.) hiçbir dudak nemlendiricisi bu etkiyi veremez. Evde olduğum sürece, özellikle de uyurken dudaklarıma boca etmekteydim. 

  hala daha her gün dudaklarıma sürüp, kışları ise ellerime bolca sürüp akabinde plastik eldiven takarak uyumaktayım. 

  ama yüzüme sürdüğümde cildimi yakıyor ayrıca alerjik reaksiyona sebep oluyor.

  11 haziran 22:09

  83. Acnegen kullanıyorum ben de yaklaşık bir aydır, eczane kuruyan dudaklarım için önermişti, krem olanını sürüyorum dudaklarıma işe yarıyor ve dolgun gösteriyor. bayağıdır bunu farkettim ben. Pomad yerine krem kullanıyorum dudaklarıma bi'de ben, bir şey farkeder mi acaba. 

  6 mayıs 12:37

  82. İçeriğinde çinko olmayan müstahzardır.

  İlacın iki formu var; krem ve merhem (pomad)

  (link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/5365_1552544390.jpg krem) ve (link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/5365_1552544357.jpg merhem) formunun içerik listesini medyaya ekledim. İçeriğinde çinko bulunmamaktadır.

  Gelelim sivilce konusuna, bize öğretilen hep şudur; "hastalık yoktur hasta vardır" her ilaç her hastada aynı etkiyi göstermeyebilir. Krem ve merhem formu farklı oranlarda distilat içermektedir. Bir formu iyi gelmemişse diğer formu iyi gelebilir, ben kendim için örnek vermem gerekirse krem formu bende de küçük sivilceler yapmıştı ve uygulaması biraz zordu, merhem formunda böyle bir sıkıntı yaşamadım ve uygulaması krem formuna göre daha kolay.

  Eğer krem/pomad sizde sivilce oluşturuyorsa cildinize alıştırmak için maske şeklinde kullanabilirsiniz. Hala çıkıyorsa diğer formunu deneyebilirsiniz eğer aynı durum devam ediyorsa cildinizle uyum sağlamıyordur bu durum cildinizle alakalı da olabilir ilaç içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı gelişen bir durum da olabilir. Krem formu "içeriğinde bulunan setil alkol ve sorbik asit nedeniyle, lokal deri reaksiyonlarına (örneğin, kontak dermatite) sebebiyet verebilir." Merhem formu "İçeriğinde bulunan lanolin ve setostearil alkol nedeniyle, lokal deri reaksiyonlarına (örneğin, kontak dermatite) sebebiyet verebilir."

  (Tırnak içerisindeki bilgiler prospektüsten alıntıdır.)

  Lütfen ilaç içeriği konusunda meslek bilgisi olmayanlara itibar etmeyiniz. İlaç içeriğini merak ediyorsanız prospektüsün etkin maddeler ve yardımcı maddeler kısmını okumanız yeterlidir. Bir zamanlar madecassol için kortizon içerdiği söylenirdi bu ilaç da böyle güme gitmesin.

  14 mart 09:43 14 mart 11:03

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar