yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (4)

  7. Öncelikle cilt tipim kışın normal, yazın yağlıya dönük karma. Ben arada bi özellikle mevsim geçişlerinde ya da regl döngüme yakın zamanlarda, cildim deli gibi kuruduğunda kullanmak için almıştım. Haftada bi iki gün kullanıyorum, nem bombası etkisi almak için. Sabah uyandığımda cildim neme doymuş ve tek renk oluyor. Bence her gün kullanılacak bi ürün değil, çünkü gerçekten fazlaca nemlendiyor.

  Biterse tekrar alırım, ilişkimiz şimdilik güzel.

  4 aralık 21:30

  6. kullanmaktan çok memnun olduğum bepanthol cilt bakım kremi'nin yerine daha zengin içerikli bir alternatif olduğunu düşünüp aldığım, abdiibrahim firmasının hametan'dan devşirilmiş cilt bakım kremi. yüz ve elde kullanılması öneriliyor.

  öncelikle içerik listesinin başında su var, onu nem hapsetme özelliği ile bilinen likit parafin, derin nüfuz edici nemlendirme etkisiyle bilinen panthenol ve tahriş yatıştırıcı özelliği ile bilinen hamamelis virginia takip ediyor. sonraki içerikler susam yağı, avakado yağı, shea yağı, tatlı badem yağı şeklinde sıralanıyor. en sonlarda hyalüronik asit de bulunuyor. 30 gramlık bir tüpte 20 lira civarı fiyata eczanelerde bulunabilir.

  yapısı oldukça sıvı, neredeyse losyon kıvamında. limona benzer bir kokusu var, katlanılmaz değil ama ben sevmedim, hassas ciltlere uygun olduğu söylenerek pazarlanan bir ürünün parfüm içermesi de garip aslen.

  benim deneyimlerime gelelim: ürün oldukça iyi emiliyor, tabakalaşma problemi yaşamadım. sürüldüğünde biraz yağlı bir hissiyatı var, bu his yerini bir süre sonra "nemli" bir hissiyata bırakıyor.gece rutinimde kullandığımda sabaha nemli bir ciltle uyandım her zaman. makyaj altında da kullanılabiliyor, ancak sadece az miktarda uygulandığında. uzun süreli etkilerini değerlendirecek olursam, alnımdaki kuruluktan kaynaklı pütürlü görünümü azalttığını söyleyebilirim. ama vaadettiği parlama ve aydınlatma,bariyer onarma etkilerini ben kendimde gözlemlemedim. uzun süreli bir içten nemlendirme etkisinin olduğunu düşünmüyorum, kuru ciltliyseniz bu ürünü tek başına uzun süre kullanıp bir gün nemlendirme rutininizi uygulamasanız cildinizi yine oldukça kuru bulabilirsiniz bence.

  olumsuz başka bir tarafı da şu ki, sürüldüğü andan itibaren cildin ısısını arttırıyor. muhtemelen likit parafin ve mineral yağlar gibi bol tıkayıcı-nemlendirici içerikler bulundurduğu için oluyor bu. yazın kullanılabilecek bir krem olmadığını düşünüyorum bu yüzden, terletiyor. hamamelis ve allonin gibi inflamasyonu önleyici içeriklerle övünen bir ürünün cildi bu derece ısıtması ne kadar mantıklı bilemiyorum. cildimin hassas olduğu günlerde sürdüğümde yanaklarımda yanma hissi yarattı üstelik. bu sebeplerden üstünde yazan "hassas ciltlerin kullanımına uygundur" ibaresine inanmıyor, hassas ciltleri bu konuda uyarıyorum.

  (gbkz: melis koçal) ürünü cilt bakım rutinininin en sonunda, asıl nemlendiriciden ve serumdan da sonra kullanıp nem hapsetmesi amacıyla kullandığını belirtmişti. mantıklı bence. hassas ciltli olmayan süslüler ürünü bu anlamda değerlendirebilir.

  ürünü el kremi olarak kullanarak bitirdim, bu konuda performansı oldukça güzel.

  el kremi olarak önerebilirim, ama yüz bakımı için yukarda belirttiğim olumsuz özellikleri dikkate almanızı öneririm süslülerim.

  (gizlinot: edit: imla)

  3 aralık 01:22 3 aralık 03:26

  5. Bugün onarıcı bakım kremi versiyonunu 20 ₺'ye aldığım eczane ürünü.

  Cilt tipim: kışları hassas ve kuruya dönük, yazları yağlıya dönük karma.

  Kışın çenem ve alnım çok kuru oluyor, burnum ve çene hattım ise yağlı.

  Yazın burnum çok yağlı çenem ise daha az yağlı. Diğer taraflar normal.

  İlkbaharda cildim normal.

  Birde yüzümün kulağıma yakın olan sol yan tarafında sebepsizce her zaman uç vermeyen ağrılı büyük sivilce çıkar. Bir ara iyileşir ara verir ve sonra yeniden sebepsizce çıkar. Regl dönemlerinde daha çok ve daha ağrılı çıkıyor.

  Bu kremi kullanmadan önce ne kullanıyordum: (gbkz: Repertoire Aloe vera jel) kış gelince bu ürün yetersiz gelmeye başladı.

  Kremi kullanmadan önce cildim nasıldı: kuruluktan yüzüm pütür pütürdü, küçük çatlaklar çıkmıştı, tahriş olmuş gibi acışıyor, batıyor, yanıyor ve kaşınıyordu. Kuruluktan diye tahmin ediyorum ki Cildimin heryerinde minik minik sivilceler çıkmıştı. Burun bölgemde ve yanak bölgemde kızarıklıklar oluşmuştu, renk eşitsizlikleri vardı. Nedenini bilmediğim şekilde cildinde hassasiyet oluşmuştu, sıkıntılı bir cilt döneminden geçiyorum yani. (ki bu şaşırtıcı birşey çünkü benim cildim hiç bu kadar sorunlu ve renk eşitsizlikli olmamıştı. )

  Kremin sonuçları: daha önce hametan yada bephantol kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım. Yoğun bir yapısı var ama çok yoğun değil. Güzel dağılıyor ve nemlendirmesi bana yeterli geldi, bence iyi nemlendiriyor. Cildimi sakinleştirdi ve yatıştırdı. Cildimin Komedojenik ve çoğu üründe yağlanma yapan bölgelerinde ve diğer bölgelerde çabuk emildi ve yağlanma yada ağırlık-maske hissi yapmadı. Bana göre tek eksi yanı boyutu. Boyutu bana çok küçük geldi, biraz daha küçültseler tester olacak nerdeyse. İyi yanından bakarsak fazla yer kaplamıyor, heryere götürülebilir ve görünüşü şirin. Bir yanım oyyiii senin tipini yerim ben diyor diğer yanım ise miktarı çok az bu nasıl saçmalık diyor. Neyseki çok pahalı değil alırız bitince.

  Boyutunu ve içeriğini medyaya koyacağım.

  Edit: dün akşam ve gece yatmadan önce sürdüm.

  -Elmacık kemiklerimdeki çizilmiş gibi ince çukur yarıklar düzelmedi. Oralarda kahverengi lekeler de oluşuyor. (O yarıkların sebebini bilen yada tecrübe eden varsa lütfen beni mesajla aydınlatsın.)

  -Burnumun üstündeki minik sivilceleri kuruttu.

  -Eski sivilce lekelerimin rengini biraz açtı.

  ilgili medya:
  2
  2 aralık 21:53 3 aralık 23:46


  4. az önce edindiğim uygulama hakkında bilgi vermek istediğim bir ürün olur kendileri.

  Sözlüklerden okuduğum kadarıyla tüh ya yanlış bi ürüne mi para verdim demiştim ama cümlemi geri aldım kullandığım andan itibaren. Gerçekten kişiden kişiye o kadar değişiyor ki yorumlar, kimi yağlı emilmiyor demiş ama bende gayet emildi ve makyaj altına pürüzsüz bir baz görevi gördü bile. Ben acnelyse tedavisi görüyorum bu yüzden geçen gün bayağı kızardı cildim ama şimdi hafif bi ışıltı mevcut. Yorumlara dayanarak alsaydım kesinlikle almazdım. Bepantol gibi bu üründe sivilce, komedon yapmazsa daimi nemlendiricimi buldum hadi yansın buralar.

  Gergin, kuru cilt için el ve yüz bakım kremi önerebileceğim ürün oldu. Ürünler bende etkisini kısa sürede gösterdiği için ben mutlu kaldım. Alerji yapmadı. Krem emildi ve şu an cildim bir yumuşak bakımlı halde. Öneririm. Cildi alerjik, tahrişe yatkın ve medikal tedavi görüyorsanız ben ilk dakikadan sonucu sevdim. Umarım daha güzel anlaşırız.

  31 ağustos 10:09

  3. sanıldığı gibi bepanthol muadili değil hametan ve bepanthol karışımı bir üründür.

  1 temmuz 09:22

  2. ben bu ürünü çok seviyorum.

  cilt tipim: burnum ve çenem yazın yağlı

  alnım ve yanaklarım çok çok kuru

  aktif sivilce ve sivilce izlerim var

  doktorum tavsiye ettiğinde hastaneden çıkar çıkmaz eczaneden 25 tl’ye almıştım. fiyatı uygun. direkt emiliyor ama çok güzel yumuşacık yapıyor. burnumu da ekstra yağlandırmıyor.

  cildime çok azı yetiyor genelde.

  göz çevreme de sürüyorum bir sorun yaşamadım.

  parfümsüz. bu benim için çok büyük bir artı.

  bepanthol’e göre bana daha hafif geliyor. bepanthol de hemen emilse de burnumu ve çenemi çok yağlandırırdı ancak bunda böyle bir şey yaşamıyorum.

  iki çeşidi var bildiğim kadarıyla bendeki cilt bakım kremi olan. onarıcı olanı kışın almayı düşünüyorum.

  ilgili medya:
  2
  1 temmuz 01:16

  1. Cadı fındığı rozayı tetiklediğinden rozalı süslülerin dikkat etmesi gereken bakım kremi. Eczane ürünü diyip direk atlamamakta fayda var.

  6 mayıs 16:28