yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • medya (12)

  42. Buraya göz makyajlarının direkt fotoğrafını atmak yerine instabloğunu ve paylaşımlarına gelen like sayısını göstermek için instagramdan ss alıp burda paylaşmasını çok komik bulduğum instablogger ahfjgkhk

  29 ağustos 14:33

  41. Kendisine Missha konusunda haksızca yüklenildiğini düşünüyorum. Uzman pozisyonunda işe alınmış, yanlış hatırlamıyorsam öyle paylaşmıştı. Ve orası tek bi markayı barındıran bi mağaza, tester durumları da gratis-watsons dan daha farklıdır. Keza ben de benzer kurumsal bi mağazada çalıştım ve ordaki malzemelerle makyaj yapmam ve yüzümde sergilemem isteniyordu. Olaya yanlış yaklaşıldığını düşünüyorum. Hande mağaza içinde birebir müşterilerin denemesi için konulan, herkesin kullanımına açık ürünlerle makyaj yapıyor. Gelen müşteri yüzündeki fondöteni sorduğunda full başka markalar kullansa tuhaf olmaz mı sizce de? Ben bir kozmetik markası çalışanının yüzünde de tanıtımını veya satış danışmanlığını üstlendiği ürünleri görmek isterim. En basitinden örnek olarak Mac mesela, mağazada açılıştan önce çalışanlardan bazıları Mac ürünleri ile video çekip paylaşıyorlar, takip ettiğiniz bu tarz hesaplar varsa az çok bilirsiniz. Missha da ürün skalası çok geniş olan bir marka, ürünler hakkında ezbere içerik/hedef konuşmaktansa kullanıp önermek daha doğal değil mi gelen müşterilere? He durum şu şekilde olsaydı, tek kullanımlık veya seyahat boy ürünleri Hande kendine saklayıp sürekli o ürünlerle makyaj yapsaydı haklı olurdu bu söylem. Tester konusunu da gelince , maksimum bir haftada yenileniyordu benim çalıştığım yerde, talep ediyorsunuz marka zaten gönderiyor. Gecikmeler yaşanabilir yerine konmasında buda tamamen ordaki işleyiş, marka ve mağazalar arasındaki iletişimle alakalı alt çalışanlarla değil. Kendimde aynı sektör farklı bi markada çalıştığım için bu kadarını söyleyebilirim. Tek açıdan bakılmaması gerek. 

  23 ağustos 17:14

  40. kendisi ile ilgi olan eleştiriden bağımsız birşey söylemek isterim; kızkardeşim watsons'ta çalıştı ve orada çalışanların tester ile makyaj yapması yasaktı. bazı çalışanlar gizli gizli kaçak göçek ürün sürüyorlardı. kız kardeşim hergün anlatırdı. gratis'in politikasını bilmiyorum ama watsons'ta böyle.

  23 ağustos 14:59

  39. Severek takip ederdim ancak yapılan eleştirilere hep yanlış yönlerden yaklaşıp farklı yerlere çekiyor ve fazlasıyla agresif yaklaşıyor bu tarz olaylara. Elbette eleştirileceksin.  Gereksiz eleştiri demiş ancak new well’in içerik kalitesi ortada. Buna rağmen bu tarz şeyler söylemesini garipsedim. Tester elbette kullanacağız bende o mağazanın müşterisiyim ve yenisi açılıyor demiş ancak ben online alışverişlerimde hiç tester görmedim ya da mağazadayken kalmamış efendim hemen yenisini çıkartalım denmesini. Evet orada çalışıyor elbette tester vs kullanabilir ancak mac palettede aynı durum olmuştu. Arkadaşım ayırdı falan diye. görünen köy kılavuz istemiyor. 

  Edit:hande hanım mesaj attı ve asıl sorunu anlattığı için burda da belirtmek istedim. Testerlar koreden gemi ile geldiği için genelde online alışverişlerde veriliyormuş. Mağazalara ulaşması zor olabiliyormuş. Ulaşanlar ise eğer bittiyse mağazanın talep formu oluşturup istemesi gerekiyormuş. Yani mağazada tester istediğimizde bitmişse bu mağazanın kusuruymuş. Kendisi tester konusundaki kafa karışıklığıma açıklık getirmek için mesaj atarak açıklama yaptı.  Bende paylaşmak istedim. 

  ilgili medya:
  3
  23 ağustos 14:45 23 ağustos 16:19

  38. Arada sırada göz atıyorum hesabına iyice saçmalamaya başladı farmasi ve new well reklamlarıyla. Şimdi missha da çalışıyor ve storylerine bi baktım ordaki tester ürünlerle makyaj yapmış.

  O ürünler satış danışmanlarınızın makyaj yapması için değil müşterilerin ürünü denemesi için var yalnız missha. Biz de diyoruz bu testerlar nereye gidiyor meğer çalışanlara gidiyormuş :) handeye uzun zamandır ortalarda dönen "mağaza çalışanlarının tester ürünleri kullanması" dedikodusunu doğruladığı için teşekkür ediyorum. Bundan sonra hangi mağazalardan ürün alacağımı ona göre seçicem. 

  23 ağustos 01:10

  37. Severim kendisini ama tarzından sıkıldığım için takibi bırakmıştım bugün hikayelerine denk geldim misshada çalışmaya başlamış testler ürünler ile makyaj yapıyordu, yalnız şöyle bir şey var handecim o ürünler gelen kişilerin deneyimlemesi için senin işe gittiğinde makyaj yapman için değil. Gratis watsons çalışanlarından ne farkın kaldı ey handeilemakyaj swh.

  22 ağustos 20:11

  36. kendisini bir dönem çok takip ediyordum hatta her gün storylerini izlerdim farklı fikirleri vardı en azından haftalık makyaj kutusu yapıyordu ya da her hafta bir far paletini seçip onu kullanıyordu, palet elimizdeyse nasıl kullanabiliriz fikir oluyordu(bu fikre tekrar dönebilir).

  ama son dönemlerde çok sıkıldım ve takipten çıktım elinde o kadar malzeme var birine takınca onu kullanıyor hevesi geçince anca diğerini alıyor daha dönüşümlü kullansa keşke aynı ürünleri görmekten sıkıldık.

  pr almaya başlayınca da ürün yorumlarındaki samimiyetini bozdu. farmasi bade natural new wellden pr alıyor sayfasında fazlaca yer veriyor ve ne gönderdilerse beğenmediğini asla görmedim. bu konuda en çok garip duran şey de geçenlerde niveanın bir ürünü bir çok kişiye pr gitmişti kendisi de storyde şunu paylamış

  “bunu da herkes övmeye başlamış pr galiba ama içeriği böyle vs 3/4. sırasında şu madde var zararlı diye biliyorum” yazmış.

  kendisi gelen her ürünü övüp paylaşmıyor gibi bir de diğer bloggerları eleştirmiş.

  insanların prına ne karışıyorsun gerçekten new well ürünlerinin içeriği harika sanki ondan övüyosun bize artık samimiyetsiz geldiği için takipten çıktım.

  ayrıca tamam hande benefitin kaş maskarası harika. storyde kullanırken de benefiti etiketleyince sayfalarında paylaşıyorlar hatta sana bir hediye set de gönderdiler de bırak artık biraz da farklı ürünler kullan 1 senedir kaşını onunla dolduruyorsun.

  edit: bu sabah storylerine bakayım dedim bir kendisi missha galleria avmde çalışmaya başlamış hayırlısı olsun yeni işi

  ordan görünce aklıma geldi yazmak istedim

  edit: handenin yazdığı mesajları ekledim tabiki de kendisine sorup isteyenler okuyabilir

  edit:2 missha konusunda haksız yüklenildiğini düşünüyorum onu da ekleyeyim madem ürün swatchlarını paylaştığından beri yok testerları kullanıyorsun bitiriyorsun bilmem ne yazılmış 

  istanbulda yaşıyorum oturduğum yere yakın bir missha mağazası yok alışveriş yaparsam online yapmak zorundayım aksine handenin swatchlaması çok güzel olmuş bir çok kişiye de yararlı olmuştur sanıyorum

  storylerde bazen missha ürünleriyle mağazada makyaj yapıyor elinde kullandığı devamlı bir ürün olmadıkça ne kullandığına da pek dikkat etmedim ama çalıştığı konum uzman yani ürünlerle makyaj yapması bu yüzden olabilir diye düşünüyorum ben de

  bir de yapmadan önce anket koyuyor ve büyük bir çoğunluk evet dediği için yapıyor biraz da yoksa onun da likit olan tester ürünleri hijyen açısından bayıla bayıla kullanacağını sanmıyorum :/

  ilgili medya:
  2
  20 ağustos 12:52 9 eylül 23:08

  35. Önceden takip ediyordum storyde makyaj yapması falan iyiydi bence ama artık “kullanıccccamm, uygulicccammm” şeklindeki konuşma vurguları beni aşşırı rahatsız ettiği için rahatlamak adına takipten ciktim. 

  18 ağustos 16:03

  34. Ben de diyorum profil bana nerden tanıdık geliyor, süslüde yazar bu Blogger.

  9 mayıs 08:31

  33. Benim anlamadığım bu ve bunun gibi insanlarımızın kendisini tapılası cilt bakım ve makyaj blogger vlogger ne diyorlarsa ondan sanması. Hayır işini hakkıyla yapan da var daha eyeliner süremeyip, kullanmadığı ürünü boşaltıp “Bakın bitti çok güzel indirim kodu xx” diye paylaşan da. İki palet sahibi olup daha yeni yeni makyaj yapabilmeye kabiliyeti edinmiş bu insanların başkalarını aşağılama azarlama hakkı olduğunu sanmıyorum. Çok da eminim sokakta bu kızdan ve bunun gibilerden daha güzel makyaj yapan ve düzgün üsluba sahip bir ton insan vardır.

  Edit: ekleme : tekrar baktım profilini de arkadaş resmen takma kirpiği şahlandırmış. Bir kat daha rimel geçse kirpik ayrılıp savaşa gidecek. 

  8 mayıs 16:41 8 mayıs 16:43