sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (63)
 • medya (2)

63. Bendeki yeri çok ayrı olan bir seridir. Bir şeyde kendinden bir parça bulabiliyorsan, özdeşleşebiliyorsan o şey senin için özel oluyor bir kere. Bu kadar çok bağlandığım başka bir kitap ya da film serisi de olmadı zaten.

Ortaokul yıllarımda tanıştım ilkin. İlk kitabını arkadaşımdan ödünç almıştım. Art arda hepsini okudum diyemem. Yavaş ilerledi o süreç. Okur okumaz bayıldım hemen "geek" oldum diyemem. Bu sıkı ilişkimiz yetişkinlik zamanlarıma rastlıyor daha çok. Filmlerini denk geldikçe izledim, buldukça bir sonraki kitabını okudum derken bir şekilde bitirmiştim seriyi. Ama esas tutkum son 3-4 yıl içinde gelişti. Benim için üzgün zamanlarımda teselli bulabileceğim bir arkadaş gibidir. herhangi bir serisini açar izlerim ya da baştan okurum. Üzgünken bana iyi gelebilen nadir şeylerdendir.

Niye bu kadar seviyorum peki? Çünkü benim hayatıma benzemiyor. Çocukken ben de dışlanan bir çocuktum evet. İlkokul beşe kadar akran zorbalığına uğradım. Bu zaman dilimi karakterimi şekillendirmekte etkili oldu. O yüzden harry karakterini bir noktada anlayabiliyorum. Ama sonrası şölen gibi. Büyülü bir dünya, sıkı dostluklar, maceralar ve samimiyet... Bunların hiçbirini bulamadığım için, çok iyi bir kaçış noktası oluyor bazı zamanlarda. Güzel bir rüya gibi işte.

Etrafımda kimse beni bu konuda anlamıyor. Çocuk kitabında/filminde ne buluyorsun, ergen misin, tekrar tekrar izleyince ne oluyor, bir defada anlamadın mı gibi sorular ve alaylara maruz kalıyorum zaman zaman. En kötüsü de hayal dünyasında yaşıyorsun, gerçeklere dön diyen birisi var ki... Çok üzücü değil mi? Hayal kurmamakla övünen, sığlıkta boğulan birisi işte. Acı gerçeklerle zaten hep yüz yüze kalıyoruz, biraz hayale ihtiyacımız var bence.

27 eylül 12:13 27 eylül 12:13

62. İlkokul 5.sınıfa gidiyorum 2000 yılı anneciğim çok istiyorum diye ilk kitabı alıyor. Oda ne sinema filmi de çıkmış. ne olur birisi beni götürse. Çok büyülü bir dünya.Kitabı okuduğunuz da sanırsın hogwarts ta öğrencisin. Ah çoçukluğum hala arada bir kitabı elime alır bir kaç sayfa okurum.

27 eylül 11:26

61. Canım sıkıldıkça seriyi baştan ilk günkü heyecanla izlerim. O müziği duyduğumdaki o eskiye özlem o mutluluk anlatılamaz. Bütün kitaplarını alıp okumak sanırım bi 5 yıldır hayalim ama çok pahalısınız be:(

26 eylül 21:06


60. 2000’lerin başında çocuk olanlar için kitabı,filmi,aksesuarlari ayrı bi heyecan yaratan sonrasında daha iyi kurgulanmış bir fantastik film serisi görmediğimdir.

   Ayrıca filmdeki gibi yuvarlak gözlüklü kimi görsem aklıma gelen artık cool görünmüyosunuz çıkarın bunları demek istediğimdir,direk harry oluyor bu gözlüğü takan nasıl bi içimize işlediyse 😦

26 eylül 19:46

59. Fantastik canavarlar grindelwald’ın suçları filminin fragmanını izledim. Gerçekten şaşırdığım bir nokta oldu, o da voldemortun yılanı nagini’nin aslında yılan değil kadın olması. Bu da voldemortun onunla nasıl bu kadar rahat iletişim kurduğunu da, kılkuyruk’un naginiyi nasıl sağdığını da açıklıyor sanırım (çok da açıklamıyor da neyse). Kan lanetine tutulmuş bi kadınmış ve isteğinin dışında tamamen yılana dönüşmüş. Belki voldemortun onu yeniden insana dönüştürebileceğini umuyordu. Belki voldemorta aşıktı.

26 eylül 15:45 26 eylül 15:52

58. Filmlerine ayrı kitaplarına ayrı aşık olduğum seri. 500 kere bitirip yinede heyecanla tekrar başlıyorum, yine sonunda aynı boşluk aynı hüzün..

10 nisan 20:14

57. J.k rowling'in onu ilk ve tek kitap milyarderi yapan, muhteşem kurguya sahip kitap serisinin baş karakteri.

Kitaplarında ırkçılık ayrımcılık Cinsiyetçilik karşısında öyle güzel durmuştur ki bu seriyle büyüyenlerin kötü insanlar olabileceklerine inanmıyorum. Hal bu olunca eşimin aynı yaşta olmamıza rağmen kitaplarını okumasını geçtim filmlerinden birini bile izlemediğini öğrenince bu işe el atmalıyım dedim.

1 hafta boyunca her akşam 1 bölümünü izlemek üzerine anlaştık. Beklentisini çok yükseltmiştim hatta nasıl hp izlemeyen biriyle evlendim ya falan diyordum. Şakası bir yana bu seriyle büyümediği için bir potterhead olmasını beklemiyordum ama o tadı alabilir miydi bilmiyordum.

Spoiler

Seriyi bitirdikten sonra o duygularını hiç belli etmeyen sert asker Dobby (gizlinot: Harrynin çorap numarasıyla özgürlüğe kavuşturduğu ev cini ) nasıl ölür ya diye çıldırdı.

Spoiler

Hala arada aklına gelir Dobby diye söylenir. Asıl etkiyi küçük bir kara kedi sahiplendiğimizde gördüm. Dedi ki adı severus olsun mu? Ah. (bkz: severus snape)

"Always"

22 mart 00:01


56. (bkz: Harry potter in concert)

3 mart 17:52

55. 7 kitap ve kitaplardan uyarlanan 8 film ile en sevdiğim kitap ve film serisidir. Kullanıcı adımın hikayesini de daha önce belirttiğim gibi kendisine borçluyum. Kitaplarını kaç kere okudum, filmlerini kaç kere izledim hatırlamıyorum. En son “fantastik canavarlar nelerdir ve nerede bulunurlar?” Kitabından uyarlanan üçlemenin ilk filmine gittiğimde tekrardan bu büyülü dünyaya girdiğim için oldukça heyecanlıydım. Bu sene ikincisi çıkacak ve oldukça heyecanlıyım. Kitapların hepsini seviyorum ama film serisinden bende yeri başka olan filmler de var. Örneğin; azkaban tutsağı filmi en sevdiklerimden. Yönetmen alfonso cuaron’un seride yönetmenliğini yaptığı tek film ve bence en güzellerinden biri. Kitapla neredeyse birebir ve herşey filme çok güzel yansıtılmış bu nedenle bende yeri çok ayrı. 

Ateş kadehi’nden sonra devreye david yates girdi ve orda işler bozulmaya başladı bence. Özellikle melez prens tam bir hayal kırıklığıydı benim için. Kitabı okumayanlar için eğlenceli bir film gibi gözükse de kitabı okuyanlar büyük bir hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü filmde olay sadece ron-hermione-lavender etrafında dönüyor neredeyse. Oysa kitapta öyle mi? voldemort, hortkuluklar ve snape hakkında bir çok ayrıntı vardı hiçbiri neredeyse filme yansıtılmadı. Ulan dumbledore’un cenazesini bile çok gördünüz bize daha ne diyeyim? Benim seride hepsinden daha az sevdiğim tek film var o da melez prens. Onun dışında çok çok sevdiğim seri! 

3 mart 01:01 3 mart 01:07

54. Dün bir sahaftan felsefe taşı ile zümrüdüanka yoldaşlığı kitaplarını aldım. Kendiminkileri birilerine vermiştim Ama içimde yaraydı, yeniden alacağım seriyi. Gece felsefe taşını açıp karıştırdım biraz. Gülümseyerek okuyorum içim içime sığmıyor okurken. Harry seçmen şapka sırasında "ya beni hiçbir binaya seçmezse, ya kafamda şapkayla saatlerce oturursam? Ya bir yanlışlık olmuş diye trene geri bindirip yollarlarsa beni?" Diye endişe ediyor. Şapşal çocuk yaaa diyip gülümseyerek okuyorum. Dumbledore'un ilk konuşması: "şimdi benden bir şeyler söylememi bekliyorsunuz. İşte söylüyorum: zırla! Tırla! İncik! Boncuk!" 

Peki bunu okurken ben napıyorum? Tabi ki gülümseme 32 diş sırıtmaya dönüyor ve gözlerim doluyor. (Dumbledore'u çok başka severim belki de ondan. Eski sevgilimin bebek köpeğine albus ismini vermiştim mesela:,))  Nasıl bir duygu yoğunluğu yaşadığım belli değil. Pms değilim. Hayatımın serisi. 

22 aralık 2017 14:16 22 aralık 2017 14:30