girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (60)
  • medya (2)

60. Filmlerine ayrı kitaplarına ayrı aşık olduğum seri. 500 kere bitirip yinede heyecanla tekrar başlıyorum, yine sonunda aynı boşluk aynı hüzün..

10 nisan 20:14

59. tam bir depresyon savar. üzüldün mü, sinirlendin mi, moralin mi bozuk. hemen hop aç birkaç sayfa oku ya da bir filmini izle. hemen sakinleştiriyor.

22 mart 15:21

58. J.k rowling'in onu ilk ve tek kitap milyarderi yapan, muhteşem kurguya sahip kitap serisinin baş karakteri.

Kitaplarında ırkçılık ayrımcılık Cinsiyetçilik karşısında öyle güzel durmuştur ki bu seriyle büyüyenlerin kötü insanlar olabileceklerine inanmıyorum. Hal bu olunca eşimin aynı yaşta olmamıza rağmen kitaplarını okumasını geçtim filmlerinden birini bile izlemediğini öğrenince bu işe el atmalıyım dedim.

1 hafta boyunca her akşam 1 bölümünü izlemek üzerine anlaştık. Beklentisini çok yükseltmiştim hatta nasıl hp izlemeyen biriyle evlendim ya falan diyordum. Şakası bir yana bu seriyle büyümediği için bir potterhead olmasını beklemiyordum ama o tadı alabilir miydi bilmiyordum.

Spoiler

Seriyi bitirdikten sonra o duygularını hiç belli etmeyen sert asker Dobby (gizlinot: Harrynin çorap numarasıyla özgürlüğe kavuşturduğu ev cini ) nasıl ölür ya diye çıldırdı.

Spoiler

Hala arada aklına gelir Dobby diye söylenir. Asıl etkiyi küçük bir kara kedi sahiplendiğimizde gördüm. Dedi ki adı severus olsun mu? Ah. (bkz: severus snape)

"Always"

22 mart 00:01


57. (bkz: Harry potter in concert)

3 mart 17:52

56. 7 kitap ve kitaplardan uyarlanan 8 film ile en sevdiğim kitap ve film serisidir. Kullanıcı adımın hikayesini de daha önce belirttiğim gibi kendisine borçluyum. Kitaplarını kaç kere okudum, filmlerini kaç kere izledim hatırlamıyorum. En son “fantastik canavarlar nelerdir ve nerede bulunurlar?” Kitabından uyarlanan üçlemenin ilk filmine gittiğimde tekrardan bu büyülü dünyaya girdiğim için oldukça heyecanlıydım. Bu sene ikincisi çıkacak ve oldukça heyecanlıyım. Kitapların hepsini seviyorum ama film serisinden bende yeri başka olan filmler de var. Örneğin; azkaban tutsağı filmi en sevdiklerimden. Yönetmen alfonso cuaron’un seride yönetmenliğini yaptığı tek film ve bence en güzellerinden biri. Kitapla neredeyse birebir ve herşey filme çok güzel yansıtılmış bu nedenle bende yeri çok ayrı. 

Ateş kadehi’nden sonra devreye david yates girdi ve orda işler bozulmaya başladı bence. Özellikle melez prens tam bir hayal kırıklığıydı benim için. Kitabı okumayanlar için eğlenceli bir film gibi gözükse de kitabı okuyanlar büyük bir hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü filmde olay sadece ron-hermione-lavender etrafında dönüyor neredeyse. Oysa kitapta öyle mi? voldemort, hortkuluklar ve snape hakkında bir çok ayrıntı vardı hiçbiri neredeyse filme yansıtılmadı. Ulan dumbledore’un cenazesini bile çok gördünüz bize daha ne diyeyim? Benim seride hepsinden daha az sevdiğim tek film var o da melez prens. Onun dışında çok çok sevdiğim seri! 

3 mart 01:01 3 mart 01:07

55. her ay en az bir filmini izlediğim seri. bir şeylerden uzaklaşmak, kendi alemime dalmak istediğimde açarım herhangi bir tanesini ve kendimi eve gitmiş gibi hissederim.

rowling'in de bu dünyaya fazla zeki olduğunu düşünüyorum ayrıca.

6 kasım 2017 23:32

54. cok seviyorum, elimden bir sey gelmiyor.. butun gun cilginlar gibi harry potter izledim.. bir sise sarap bitirmisim.. hogwards'a gidicem ben.. uslu bir cocuk olursam bende hogwards'a gidebilir miyim acaba?

6 kasım 2017 01:51


53. Hayatımda bu kadar sevdiğim şey çok azdır . Tüm seriyi baştan sona 5 kez okudum ve şuan 6. Kez başladım 3. Kitaptayim. Ama gerçekten hiç sırf okudum demek için okumadım yani gerçekten artık başka kitap okuyamıyorum arkadaşlarım kızıyorlar bırak artık hayatın boyunca başka birşey okumayacak misin diye ama elimde değil yanlış olduğunun farkındayım ama bitirdiğim gün tekrar baştan başlıyorum seriye suan bana herhangi bir kitaptan önemli yerleri sorsanız kelimesi kelimesine söyleyecek duruma geldim ve gerçekten bırakamıyorum. Bu seride benim hayatım var en güzel anılarım herseyim sanki o satırlarda gizli ve hala seriyi bitirdiğimde ya da film de sonuna geldiğimde ağlarım kocaman kız oldum hala harry potter için ağlıyorum adfgghkk.

Aile de ben resmen harry potter ı temsil ediyorum yanı tüm filmler bilgisayarımda olmasına rağmen ve sürekli izlememe rağmen amcamlar bile tv de görünce beni arıyorlar. Sigara falan hikaye asıl bağımlılığı harry potter yapıyor arkadaşlar. Ve ben eminim ki 50 yaşıma bile gelsem yine başucu kitabım harry potter olur.

9 eylül 2017 22:26 9 eylül 2017 22:38

52. (gbkz: süslülerin patronusları) Başlığını açmamdan da belli olacağı üzere "fangirl"ü (ben potterhead demeyi tercih ederim) olduğum kitap serisi. Okumaya başladığımda on üç yaşındaydım, bittiğinde 19. Bir nevi beraber büyüdük denebilir. Yaşım 50 de olsa ben potterhead olmaya devam edeceğim, çünkü bende yeri çok başka. Okuyabileceği yaşa gelince oğluma da okutacağım. Çünkü alan rickman'ın da dediği gibi:

"When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter. And my family will say to me 'after all this time?' And I will say 'always' "

9 eylül 2017 20:16

51. (yazar: bingaling)

+111111111111111111

9 eylül 2017 00:03