yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (5)

  45. hayvanlık insanın ruhunda var. o görevli ben olsam kesin şiddete baş vurur ve küfürler ederdim. bence yine iyi soğukkanlı davranmış. iç güdüsel olarak orda kim olsa o kadına saldırırdı. ki yine öyle bir olaya şahit olsam asla sakinliğimi koruyamam. böyle olaylar günde 1000000 kere yaşanıyor. farklı şekillerde farklı kişilerde. geç kalan sipariş için azarlanan garson,beden bulunmaması halinde sinirlenilern danışman, kasa açamaması sebebiyle bağırılan kasiyer. egoist insanlar her yerde hep var olacaklar. ancak bu kadının bu kadar gündemde kalması saçma. 23 nisanda tecavüze uğrayan çocuğu konuşan var mı ?eviyle beraber yakılan kedilerden bahseden?boğazı kesilen köpeklerden. çocuğunu karısını vuran babadan . burda bile akışı okadar etkiledi ki. ne var ki herkes herkese hayatının bir yerinde bağırıp çağırıp egosunu tatmin ediyor maalesef. davranış biçimini değiştiremez ya da ceza veremeyiz. ancak kara listeye alınır öyle gezer. ama bu söyledikerim bu yaşananlar susup oturulucak yada unutmaya yüz tutacak şeyler değil. birşeyleri değiştirmek istiyorsak önce kendimizden başlamalıyız. bu ülkede daha vahim daha kötü olaylar var. bu demek değil ki aman tepki gösterilmesin aman susalım. sadece konuşamız gereken acı gerçeklikler var...

  30 nisan 16:15

  44. Yolcunun yaptığı davranışın aklanacak bir tarafı yok o konuda hemfikirim. Artık insanlar çirkeflik yapmadan önce iki defa düşünürler. Öte yandan olayın fakir, zengin, okumuş, okumamış olayı olduğunu düşünmüyorum. Fakir biri başka bir zenginden çok daha asil ve medeni olabilir ya da tam tersi de olabilir...

  hakarete uğrayan görevli de daha soğuk kanlı, profesyonel olabilirdi ve hakkını ilgili yerlere şikayette bulunarak, dava açarak vs. arayabilirdi. Bu olayı çok daha profesyonelce yönetebilirdi. Peki o ne yaptı? Yolcunun üstüne yürüdü yani kendisinde de şiddet eğilimi mevcut, kendisi de medeni iletişim konusunda eksik. Havalimanı gibi yerlerde türlü türlü yolcu kalitesi mevcut ve bu durumu şiddet eğilimi olmadan, soğuk kanlılıkla yönetemeyecekse eğer o iş için doğru kişi değil demektir ya da insan yönetimi konusunda doğru eğitimleri şirket verememiş demektir. Her haksızlığa uğrayan birbirine kafa göz dalsın o zaman! Bu mudur yani? 

  Vahşi bir toplumuz orası kesin, görevlinin ve yolcunun arasındaki iletişim de bunun kanıtı. Bence ikisinin de birbirinden aşağı yukarı pek bir farkı yokmuş. 

  Ayrıca arabesk bir toplumuz, olayları fazla drama haline çeviriyoruz, ayarımız yok... burada çoğumuz mağazalarda müşteri olarak nasıl çalışanlar tarafından küçümsendiğimizi, potansiyel hırsız muamelesi gördüğümüzü, çalışanın kaba davranışlarına maruz kaldığımızı yazmışızdır... Yani olay zengin, fakir, okumuş, okumamış olayı değil. Biz sınıf gözetmeksizin maalesef doğru iletişim konusunda eksikleri olan bir toplumuz. 

  Edit: "Ben olsam saldırırdım" diyenler, hiç duyar kasmasın bence, o kadından hiç bir farkları yok çünkü... Medeni iletişim kuramamış birini eleştirirken kendi medeniyetsiz tepkilerinizle komik duruma düşüyorsunuz. İşte anlatmak istediğim de tam buydu! Al birini vur ötekine! 

  30 nisan 15:11 30 nisan 18:13

  43. Sonuna kadar haksızdır ama ev adresinin paylaşılmasına kadar bir linci haketmemiştir. Burda bir soru da anonim olarak söylemiştim, eğer kadın videoya alınmamış olsaydı hiç bir şey olmayacaktı. O çalışan işten çıkarılacaktı. İyi ki video vardı ve sosyal medya da bu kadar yayıldı. Ha şu an bu emekçi kardeşimize böyle destek veren çoğu kişi kendi hayatlarında merak ediyorum.örnek ilgili medyada mevcut.

  ilgili medya:
  1
  29 nisan 10:00

  42. Masada dans ettiği bir videosu varmış. O yayınlanmış ve her yerde masaların mezesi falan denilmiş kadına. Bu da Twitter’dan açıklama yapmış bi kadına böyle denilmesi hoş değil diye. Ee ablacım sorarım sana. Senin o kadar hakaret ettiğin kadın, kadın değil miydi?? Sıra sana gelince mi aklına geldi bir kadına böyle şeyler söylenilmemesi gerektiği. Bi de havalimanında videoyu Çekenlere çekin çekin görün diyor. Çektirdiğin video sana bela oldu. İyi ki çekmişler.. 

  28 nisan 18:03

  41. Bodrum yazın böyleleriyle doluyor maalesef. Gratiste çalıştığım zamanda bu insanlar yüzünden sinirden ağladığımı bilirim.

  28 nisan 11:51

  40. mesleğinin iletişim danışmanlığı olduğunu okuyunca güldüğüm kadın. iletişim danışmanıymış, şaka gibi. dünyanın en iletişemeyen insanı. 

  28 nisan 11:42

  39. Onun hesabıymış gibi pek çok hesap açılmış sosyal medyada, insanların ilgi çekmek için yapmayacağı şey yok. Kadının yaptığına gelecek olursak çok büyük bir terbiyesizlik, o görevlinin rötarla hiçbir alakası yok kaldı ki alakası olsa bile bunu ifade etmenin yolu kesinlikle bu olamaz , kadının psikolojisinin normal olduğunu düşünmüyorum. Normal insan böyle birşey yapamaz, yapmamalı.

  27 nisan 23:24 27 nisan 23:25

  38. Kim bilir daha önce ne çirkeflikler yapmıştır da nasılsa başı belaya girmiyor diye iyice şımarmıştır. Profesyonel rezalet çıkarıcı bir tip bu nerde görsem tanırım. Bunlar markete gider kasiyeri ezer, mağazaya gider tezgahtarı ezer. Sen koca k.çına kurban ol o emekçinin. Böyle de "temassız" rezil olursun cümle aleme. İbret olsun bütün kendini bir b.k zannedip aslında iki b.k olduğunu bilemeyenlere.

  Edit: kadın açıklama yapmış. aradım yüzüme kapattı ayıp değil mi Yardımcım olarak işe almak istedim demiş. Tüy nedir nasıl dikilir'e en güzel örnek bu. ben de destek veren ünlülerin bir kısmının samimi olmadığına inanıyorum. Ucu malum yere dokunmuyorsa ancak ses çıkarıyorlar. Hiçbiri burnundan kıl aldırmıyor toplasan hepsini bir haluk levent etmez.

  27 nisan 13:14 30 nisan 08:46

  37. birçok süslünün fikrini beyan ettiği, hepsine tek tek katıldığım konudur. 

  ancak biri haricinde. mevzubahis kişinin siyasi görüşüyle sözkonusu olayı bağdaştırmak anlamsızlığın ötesinde. tek kelimeyle saçmalık.

  dahasını söylemek istiyorum. mevcut iktidarın kalesi olarak nitelendirilen bir şehirde fazlasıyla yoğun sayılabilecek bir bölümde hasta bakan bi doktorum. hastalarımın büyük çoğunluğunun siyasi görüşü aşikar. ve ben her gün onca yoğunluğun arasında sıra beklemek istemeyen onlarca hastayla tartışıyorum, sözlü şiddete maruz kalıyorum. buna söylenecek söz yok. genelleme yapmak son derece yanlış. mesele insanlık meselesidir. saptırmayalım.

  27 nisan 00:34

  36. Esenç olan Soy ismini derhal utanç olarak değiştirmesi gereken hadsiz.

  Ha bir de Fuzuli'nin dediği gibi;

  "Okumak insanın cehlini alsada varsa hamurunda eşeklik baki kalır "

  27 nisan 00:17