yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (5)

  1. gezi'de ölen kardeşlerim için,

  yanlış dış politika ve iç siyaset yüzünden kaybettiğimiz şehitlerimiz için,

  bombalara, terör saldırılarına kurban giden masum vatandaşlarımız için,

  tecavüzcüsü serbest kalan kadın için,

  katil kocası serbest kalan kadın için,

  kaldığı yurtta ihmaller yüzünden cayır cayır yanan o kız çocukları için,

  tecavüze uğrayan bebekler ve çocuklar için,

  yanan sonra da üzerine oteller dikilen ormanlar için,

  soma'daki 301 işçi için,

  asgari ücretle zar zor geçinen tüm emekçiler için,

  mülakatlarda sırf alevi olduğu için hakkı yenen arkadaşım için,

  sorular çalındığı için yıllardır yüzlerce sınavda hakkı yenen tüm öğrenci kardeşlerim için,

  ikinci sınıf görülen, "onlardan" olmayan herkes için,

  hayvanlar, bitkiler ve bu ülkenin her taşı toprağı için,

  tarihim için,

  mustafa kemal atatürk için,

  kurtuluş savaşı'nda kanı ile bu ülkeyi kazanmış tüm şehit ve gaziler için,

  gazi meclis için,

  cumhuriyet için,

  laiklik için

  sonuna kadar #hayır

  25 ocak 2017 14:00

  2. bu oyun çıkacağını düşünmüyorum.

  çıkan evet oyu da ülkeyi öncekinden daha büyük bir ekonomik buhrana sürükleyecek.

  istikrar istikrar diyen adamlar sıcak paranın rte'den kaçtığının farkında olmadıkları gibi, uzun süreli yapılmış yatırımların da onlar her "dolarlarımızı bozduruyoruz" kampanyası yaptıklarında ülkeden jet hızıyla çıktığını bir türlü anlamıyorlar.

  kim jong un bile bu kadar desteklenmiyordur. halkının büyük bir kısmı korkudan susuyor.

  bizim halk da tokatlandıkça diğer yanağını çeviriyor. yüksek beyin hücresi kaybından komaya girecekler, haberleri yok.

  oysa buğdayı bile ithal eder hale geldik. aç kaldıklarında kuzey kore halkı gibi korkudan seslerini çıkaramayacak hale gelecekler.

  merak etmeyin, cehape dönemindeki gibi ekmek kartıyla ekmek alacak duruma gelmeyeceksiniz. kart olmayacak ama ekmek alacak paranız da olmayacak.

  kişisel yatırımlarda bile tüm yumurtalarını tek bir sepete koyma derler. inşaat sektörüne yapılan yatırımlardan artık moloz taşı yersiniz.

  25 ocak 2017 14:30 25 ocak 2017 14:31

  3. başkanlık sistemi için kullanılacak oylardan biri. diğeri de evettir. öncelikle söyleyeyim benim oyum tabii ki hayır olacak, bu tamamen şahsi fikrimdir. neredeyse başkanlık sisteminin 2 aydır araştırıyorum, karşıma çıkan her türlü makaleyi haberi vs okuyorum. yakında referanduma sunulacak bu sisteminin avantajlarını da okudum, dezavantajlarını da. içime sinmedi bi türlü ya, ben anayasanın değiştirilmesi fikrine sıcak bakamıyorum birinin yetkilerinin tamamen genişletilmesini doğru bulmuyorum. bir de şöyle acı gerçekle karşılaşmak zorundayız ki evet oyu verecek çoğu insan bunu bilmeden öğrenmeden okumadan araştırmadan yapıyor. liderlerine körü körüne inandıkları için sorgulamadan oy verecek bi kitle var. yinede ben hayır oyunun ufak bi farkla üstün geleceğine inanıyorum umarım ülkemiz için en hayırlısı olur.

  25 ocak 2017 15:04

  4. Başkanlık seçimleri için kesinlikle hayır denilmesi gereklidir. Bu sadece ben şu partiyi destekliyorum bu sebeple evet/ hayır diyeceğim gibi birşey olamaz. Hangi partiyi desteklerseniz destekleyin ama geleceğimiz söz konusu, mantık çerçevesinde oy vermek gerekiyor. Evet diyeceğim diyen insanların erdoğan dışında bildiği birşey yok. Çevremizdeki insanları bilinçlendirelim lütfen. Kesinlikle "hayır" diyelim.

  25 ocak 2017 15:21

  5. verilecek hayır ya da evet cevabı sadece şimdiki hükümet, tayyip erdoğan ya da ak parti düşünülerek verilmemeli. ben hayır derken ne bu yönetim ne de bundan sonra geleceklerin kendi borularını rahatça öttürmelerini istemediğim için, sonrasında pişman olmamak için hayır diyorum. belki de çok yakın bir gelecekte bu sistemin sonuçlarını göreceğiz ve o zaman iş işten geçmiş olacak. kendimi öyle bir vicdan azabıyla baş başa bırakmak istemem. bu ülkede düzelmesi gereken o kadar çok şey varken bir de başkanlık sisteminin sonuçlarıyla dibe batmak...

  25 ocak 2017 16:06

  6. evet demenin aksine bir konuyu, bir durumu kabul etmeme, onaylamama kısaca reddetme anlamına gelen söz olmasının yanı sıra şurada birkaç ay sonraki referandumda mantıklı , sadece bugünü değil bundan yıllar sonrayı düşünerek verilecek bir karar anlamına da geliyor aynı zamanda.

  oy verdiğin partiye göre değil, mecliste seçtiğin milletvekilleri istiyor diye değil kısaca takım tutar gibi verilmemesi gereken oydur. konuyu bilmeden, araştırmadan, birileri böyle yap dedi diye oy verecek kitlenin dikkatini özellikle çekmek lazım. herkesin elini vicdanına koyarak ben neye evet diyorum neleri kabul ediyorum acaba diye kendine bir sorması gerek en başta.

  öyle ezbere denecek bir evet hiç de ülke için hayırlı değil. umarım geç olmadan durumun ciddiyetinin farkına varılabilir.

  25 ocak 2017 16:23 1 nisan 2017 17:08

  7. tabii ki de hayır vereceğim. anayasal düzenin böyle katakulelerle baş aşağı edilmesini vicdanı olan kabul etmez. zaten tbmm'nin kinder garden gibi olduğunu düşünmeyen yoktur bence hfbsjfmskfd :) (gizlinot: evet kara komedi yerine meclis tv izleyebilirsiniz black books halt etmiş ) billboardlarda gördüğüm afişler de her seçim döneminde aynı cümlelerle dolu. hala inanan var mı ya. hiç sıkılmadınız mı ?!

  25 ocak 2017 16:27 25 ocak 2017 16:28

  8. Günlük hayattaki kullanımlarından biri bir öneriyi geri çevirmek/kabul etmemek için belirtilen ifadedir. Ancak referandum gününe kadar halkımız için sistemin değişip değişmemesine yönelik olan soruya verilecek iki cevaptan biridir.

  Burada eğer yazılmamışsa birşeye daha dikkat çekmek isterim. Bir köşe yazısında okudum. tek mühür ve iki ayrı renk kağıt düşünülüyormuş. Yani evet için beyaz renk kağıda evet mührü ve hayır için kahverengi kağıda evet mührü olacakmış.

  Doğru mudur, doğruysa o güne kadar bu değişir mi bilemem ancak farkındalığa katkı sağlamak adına köşe yazısını bırakıyorum. (link: http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/emin-colasan/parmak-boyasi-1640995/ Tıktık)

  25 ocak 2017 16:41 25 ocak 2017 16:46

  9. hayırlı olan hayır demek olduğu için " hayır "

  25 ocak 2017 16:50

  10. Şu an herkese düşen hayır oyu vermeden önce neden hayır dediğimizi insanlara güzelce, aşağılamadan anlatmak olmalı bence. Evet diyenlere hakaret edip aşağılayarak herhangi bir şeyi çözemeyiz.

  Kendi adıma konuşmak gerekirse, Bıkmadan usanmadan en koyu evetçiye bile anlatacağım. Fikrini değiştiremesem bile en azından elimden geleni yapmanın verdiği bir rahatlık olur.

  Bu seferki oyun herhangi bir partiyle alakası bile yok çünkü çok çok uzun bir dönemi etkiliyor.

  Bu nedenle, herkesin aynı şartlarda yetişmediğini aklımızda tutarak, elimizden geldiğince herkese anlatmalıyız. Bir parti gelir bir parti gider ama geriye dikta sistemi kalır. Ve ben, herhangi bir partinin ya da kişinin bu kadar güç elde etmesini istemiyorum. Babam olsa da istemiyorum. insanlar bir şeyi elde ettikçe her zaman fazlasını ister ve bunun kaçınılmaz sonucu toplumsal çürümedir. O yüzden hayır.

  25 ocak 2017 17:28