sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  19. 2 gün önce snapchat'i tekrar indirdim. 2015 ten beri çekildiğim,çekildiğimiz tüm fotolar duruyodu. gerçekten üzüldüm. hayatımda kimseyle kurmadığım kadar güçlü bi bağ kurmuşum 5599268 tane anımız ,fotoğrafımız var .ve o bağ aslında o kadar zayıfmış ki ufacık bi olayda paramparça oldu. Kırgınlık ve hayal kırıklığı doluyum.Artık gerçekten de dostluk, arkadaşlık gibi kavramlara zerre inancım yok.en zoruma giden de vicdan rahatlatmak, kendini haklı çıkarmak için hala suçun bana atılma çabası. ortalık bok bulaşık olmuş zaten, her konuda sen haklısın desem rahatlıcak mısın gerçekten ? bende mi sorun bilmiyorum, hayatımdan çıkardığım insanlara ne kadar sinirli de olsam nefretle anamıyorum. Keşke hayal kırıklığı ve kırgınlık yerine nefretle anabilseydim, herşey çok daha kolay olurdu.

  18 ocak 17:17

  18. bir hayal kırıklığı daha beni özüme döndürmeye yöneltti. bu başlıktaki ikinci yazışım bu sene. artık gerçekten bağışıklık kazandığımı düşünmeye başladım. diyebilirsiniz ki bu kız da her şey için hayal mi kuruyor? hayır. gerçekten hayır. hayatıma birini almamak adına kendime söz vermiştim. bir an hayatıma giren ve bir umut bağlamak istemediğim biri yüzünden yine bu hissi yaşıyorum. tekrarlıyorum hayatıma kendi geldi ve gitti. hayatımı açtım, zamanımı, vaktimi, paramı ve en önemlisi kısa sürede olsa duygularımı. hiçbir şey yazmadan terketti gitti. üzücü kısmı ise ona aşık olmam ya da hoşlanmam değil. bu duyguları daha beslememe vakit bile tanımadı. beni üzen kısım beni insan yerine bile koymayarak sessizce bırakması. benim de karakterim gereği ben de yazmadım, sormadım ilk başta. arkadaşlarımın gazıyla ilk kez hesap sordum. neydi bendeki problem diye ama biliyorum ki hiç yanlışım olmadı ona karşı. hiç kalbini kırmadım, üzmedim. nedenini mesajla sorduktan iki gün sonra(evet, iki gün sonra tam) bana "arkadaş olabiliriz ama ilerisi olmaz kimyamız uymadı" dedi. hata bende, onu hayatıma soktum. evet böyle düşünebiliriz ama hayatıma o geldi ben ise kabul ettim. bana uzun vadeli sözler söyledi. erasmusa gidiyorum eylülde gözüme bakarak gitme dedi. ben de inandım. tabi bu mesaja cevap vermedim artik. yine iki gün sonra çok ağır bir aile kavgası yaşadım. ağlayarak staja gittim, ciddi anlamda mutsuz ve yorgundum. öğlen telefonumda takılırken bir anda yine mesaj "üzmek istememiştim.." ama üzdün.. deli gibi üzdün. kendimi değersiz hissetmemi sağladın. ben senin yüzünden değersiz, insan yerine konulmayan biri gibi hissettim. sonra da özür diledi ben de dilememesi, buna gerek olmadığını söyledim. ve bitti konuşma. bu da benim hayal kırıklığımın kısa özetiydi. burdaki üzüldüğüm nokta onun olmaması ya da gitmesi değil. düzgünce söylese yine de kendimi değerli hissederdim ama artik kendime üzülüyorum. bana bunu hissettirdiği için. güven problemim vardı aşk konusunda. bunu ona söylemiştim. o da sana bunu mu hissettirdim özür dilerim demişti elimi tutarak. şimdi de aynısını yaşattı. burdan size bunu yapın ya da sakın bunu yapmayın tavsiyesi veremem ama ben artık gerçekten bir kişiye daha güvenemiyorum. zaten istemiyordum artik hiç istemiyorum. erkek okuyucularımız varsa sadece onlara şunu söylemek istiyorum. yaptığınız ya da size yapılan ne kadar kötü olursa olsun karşınızdakinin bir birey olduğunu ve açıklama yapmanızın doğru olduğunu düşünüyorum.

  edit: en azından özür dilemiş diyenler oldu. o özürü sadece vicdanen rahatlamak ve iyi bir insanmışım gibi göstermek için yaptı. whatsapp'tan atılan içi bomboş bir özürün gözümde bir değeri yok ne yazık ki. onun istediği şey böyle düşünmem ve açık kapı kalmasaydı.

  19 temmuz 2018 16:50 19 temmuz 2018 22:03

  17. şuan deli gibi yaşadığım durum. beklentimi her seferinde düşürdüğüme inanıp aslında hep baştakinden farklı olmadığını görmek, bunu hayal kırıklığıyla görmek...

  çok üzgünüm, çok.

  bu durumdan muzdarip olan herkese gelsin(muazzam bir cover): (link: https://www.youtube.com/watch?v=h54aFRxQUwU tıkla)

  22 mayıs 2018 01:14

  16. Tanım: insanların, umut ettiği ve beklenti için de oldukları şeylerin, boşa çıkması veya kendisinde, inanıp düşlediğiyle, gerçekte olanın tam tersi olması durumudur.

  Tavsiyem: hayata veya hayatınızda ki insanlara karşı, beklentilerinizi en aza indirin. Büyük hayallerinizin, enkazı daha büyük olur ,altında kalırsınız, dikkat edin! Aile bireyleriniz dahil, kendiniz haricinde kimseye güvenmeyin. Kurulan hayalleriniz kendiliğinden gerçekleşmeyecektir, bunu kendi gücünüzle gerçekleştirmeyi deneyin. Hayat karşınıza bazen, güzel şeyler çıkaracaktır. Bu büyüye kapılıp, başınızın dönmesine izin vermeyin. Duygularınız, mantığınızı sindirmesin. Sonucun, can yakıcı olması kaçınılmazdır. Hayata karşı olan umutlarımız, bazen en sevdiklerimiz tarafından elimizden alınır. Kimse hayallerinizin içinde, cumhuriyet kurmamalıdır. Bu sizin hayatınız, başkalarını ortak ettiğiniz umutlar, hayalkırıklığını beraberinde getirir. Çünkü; çoğu beklentiler ve umutlar, zamanla hayalkırıklığına evrilir...

  8 ocak 2017 23:40 8 ocak 2017 23:52

  15. hiçbir şey daha önce korkak bir erkeğin yaptığı kadar bu duyguyla baş başa bırakmadı beni. can acıtmada level atladı kendisi.

  22 ekim 2015 16:46

  14. başkenti istanbul diyollaa

  22 ekim 2015 13:40

  13. Beklentiyle dogru orantilidir. Bundan dili yanan kisi her ne kadar kendine "artik insanlardan hicbir sey beklemeyecegim" dese de insaniz. Bekliyoruz. Bekleyecegiz. Hayal kirikligi da hayatimizin bir parcasi olmaya devam edecek. Bu duygunun kurtulusu yok, uzgunum.

  13 ekim 2015 08:11 13 ekim 2015 08:20

  12. iyi niyetlerinizle doğru orantılı olarak yükselen bir seyir içinde kendini gösterecektir . ruhsuz olmak gerek sanıyorum , en azından " aslı " ortaya çıkana kadar ; kişilerin ya da durumların .

  13 ekim 2015 07:45

  11. sevgisinden emin olduğun kişinin senin için hiçbir çaba sarf etmediğini gördükten sonra "hayırlısı" diyip, pakete uzanıp, boş olduğunu görmektir. evet bu saatten sonra hayal kırıklığı en fazla budur.

  13 ekim 2015 00:27

  10. çokça yaşadığım durumdur kendileri, yokluğunu hiç hissettirmez.

  12 ekim 2015 23:57