girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (210)
  • medya (0)

210. hep derdim ki masa başı olmayan, sıkıcı olmayan, farklı bir iş olsun. Sektöre ilk girdiğimde aralıksız 4 yıl gece çalıştım millet uyumaya giderken ben çalışmaya gidiyordum. Masa başı değil, full koşuşturma, asla sıkıcı değil fakat çooook yorucu. Zamanında demiyeydim iyiymiş.

18 ocak 21:56

209. ruj üretecektim ya da tıp okuyacaktım, adli tıp için. laboratuvar olsa yeterdi.

sırf kozmetoloji ve farmasötik için eczacı olmak istemedim, sonunda kolaya kaçıp bir eczane açıp bakkala dönerim, üretemem diye korkuyordum.

tıp okumak istemedim, çünkü insan canlısıyla uğraşmak istemiyordum.

biyoloji okumak istemedim, galiba hiçbir canlıyla uğraşmak istemiyordum.

kimyaya dair ne varsa okudum, akademisyen oldum, halen de doktora öğrencisiyim. ruj da üretebiliyorum, analitik ve anorganik yöntemlerle numunelerdeki bileşen oranlarını da analiz edebiliyorum. akademisyen olunca verdikleri o odaya girmiyorum bile çoğu zaman, hafta içi her gün laboratuvardayım, neredeyse laboratuvarda yatıp kalkıyorum. ananın karnından laboratuvarla doğdun deseler inanırım swh.

14 ocak 23:00

208. hep ama hep, hatta hala ve sanırım ömrümün sonuna kadar psikolog olmak isteyeceğim.. ama şu an uluslararası ilişkiler okuyorum

14 ocak 22:45


207. Adli tıp uzmanı veya adli tıpta çalışabilmek için kimya, biyoloji okumak isterken(gizlinot: Teşekkürler dexter, teşekkürler kanıt) kendimi hemşirelik okurken buldum..

14 ocak 22:41

206. Nasip olup olmaması insan psikolojisini bir hayli etkileyen hayallerimiz. Bana nasip olmadı ve tüm hayatımı, hayallerimi, yaşam enerjimi etkiledi. Size nasip olsun inşallah süslüler. Hayırlısı.

14 ocak 20:28

205. nedense her zaman askeri pilot olmak istedim. üniversite sınavına girdim hava harp okulu'na başvurdum. kabul edildim ama bazı siyasi olaylar vs derken harp okullarının kapatılmasıyla bu hayalim tabikide suya düştü. şimdi ise hukuk okuyorum zaten bunu da kendim isteyerek seçtim. fakat bitirince ne yapacaksın diye sorarsanız hedefim sivil havayolu pilotaj eğitimi (atpl) alarak (maalesef üniversite bitirmezseniz pilotaj harici havayolları işe alımlarda sizi pek seçmiyor.) bayrak taşıyıcı havayolumuzda çalışmak.

14 ocak 04:50

204. Küçükken üniversitede ders veren hoca olacağım diye tutturdum alanım dil olacaktı. Vallahi tebrikler. Olacağım sonunda :) istikrarımı koruyan bir tipim genelde. Kadro açarlar, açmazlar bilemem ama ben ders veriyor muyum? ah, tabi.

Dilbilim ve mütercim-tercümanlık mezunu, şu an sanat alanında doktoraya hazırlanan bir kadını dinlediniz. Uykusuz bir kadın.

14 ocak 04:08


203. Mimar olmak istiyordum ailem tıpa girmem için dil döktü. Tıpa girdim ama orası ait olduğum yer değildi. Herkes deli gözüyle baktı ailem sinir krizi geçirdi ama Tıpı bıraktım. Ailem bencildi. yaşlanınca doktorumuz olsun bize baksın düşüncesi ile hareket ettiler bi insanın hayatını çaldıklarını hiç düşünmediler. Neyse tekrar girip mühendisliği okudum şu an mühendisim. Sektör bir bayan için zorlu tabiki. Ama bu dünyada ne kolay ki. Mimar olmak hala içimde bir uktedir. Mimar arkadaşlara selam olsun.

14 ocak 00:14

202. Yazar olmak, hayalim hala aynı. 

13 ocak 23:14

201. Küçükken dansöz olmak isteyenlere +1 .d

Avukat, doktor, eczacı falan hepsini istedim sırayla. Mesleğimi de seviyorum ama şu anki aklım olsa ana haber spikeri (hepsi de güzel ve zengin kocaları var hahs) olmak isterdim. Tabi lök diye de olunmuyor direkt olmak şartıyla isterdim.

Bense diyetisyenim

13 ocak 22:52