yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (116)
  • medya (0)

  116. Adil, verici ve haddinden fazla fedakar olmayı bırakmanın hayat kalitesini yükselteceğine yemin edebilirim ama ispatlayamam. İnsanı o kişi yapan temel değerleri bunlar olunca gerçek bir delirme yaşanmadan bu huylar terkedilmiyor sanırım.

  Edit: hoşgörülü olma kısmını unutmuşum. O da dahil.

  1 haziran 01:49 1 haziran 02:02

  115. başka insanların ne yaptısı ne ettisiyle ilgilenmemek, basitçe kendi işime bakmak(gizlinot: minding my own business)

  bir şeyi gerçekten, içten yapmak istemiyorsam ertelemek, 1 dakika olur 1 gün olur farketmez, beyninize o zamanı vermek basitçe

  zorlandığım dönemlerde bir yere neler hissettiğimi karalamak, bir süre sonra bakıp nasıl içinden çıktığımı görmek iyi hissettiyor

  alışverişi seven yoldaşlarım için almayı düşündüğünüz ne varsa önce bir klasöre, listeye atıp biriktirmek, birkaç gün sonra kontrol edip almak istenilenlerden emin olmak

  kısa sürede yüksek miktarda para harcayacaksam olay bitiminde fişleri/belgeleri göz önünde bulundurmak(gizlinot: gün sonunda param nereye gitti diye aranmak sinir yıpratıyor)

  31 mayıs 17:20

  114. Yalnizlik korkusuyla katlandiginiz sahte arkadaslik, aile iliskilerinize son vermek ve kaliteli yalnizliga terfi etmek. 

  29 mayıs 21:14


  113. İlk defa duyacağınız hiçbir şey söyleyemem ama klişeler zaten boşuna klişe olmuyorlar. Yalnız yine de burda yazılan şeyler çok kişiseller.

  •Her şeyden önemlisi toksik insanları hayatınızdan çıkartmak -ilişki kurduğunuz insanların sizi yükselten insanlar olmasına dikkat edin, bilgi birikim anlamında olabilir/ ya da sohbetinden çok keyif alıyor olabilirsiniz-

  • Üst bacak ve kalça için kabak lifi kullanmak. Yıllar sonra bebek poposu gibi bir popoya sahip olmamdaki en büyük etken bu, bir de nemlendirmek tabi ki.

  •maddi imkanınız ve vaktiniz varsa hamam ve masaja gitmek. İnsanı gerçekten çok iyi hissettiren, kendini şımartmasını sağlayan olaylardan biri. Pamuklar gibi oluyorum her seferinde

  •Yabancı dil öğrenmek (bu konuda zorunda mıyım tepkileri oluyor ama dil öğrendikçe insan ufkunun nasıl açıldığını, özgüvenin ne denli yükseldiğini görseniz... Yoksa tabi ki kimse hiçbir şeyi yapmak zorunda değil)

  •Çok fazla insana hitap etmese de gece erken yatmak. -Ramazan sürecinde uykumu mahveden biri oldum, normalde de yoğun çalışan biri olmama rağmen uykuma çok dikkat ederdim. Bir ay boyunca hava aydınlanırken yatıp öğlen uyandım ve *BENCE* geç kalkmak günü çok verimsizleştiren bir şey-

  29 mayıs 12:39

  112. Kitap okumaya zaman ayırmak. Bunu boş zaman aktivitesi olmaktan ziyade günlük rutin haline getirmek. Bunu yaptığımdan beri daha stressiz bir yaşam geçiriyorum gibi geliyor. 

  29 mayıs 12:17

  111. Şekeri bırakmak✔

  Geçmişte yaşamamak

  Evde spor✔

  Az yemek ye, fazlasına ihtiyaç yok✔

  Sadece kendinle ilgilen stalkı bırak✔

  Daha çok oku

  Su iç✔

  29 mayıs 12:08

  110. Geçmişi iyisiyle kötüsüyle geçmişte bırakmak. Henüz gelmemiş günlerin kaygısını taşımamak. Bu karantinada öğrendiğim bir şeyi sizlerle de paylaşmak istiyorum: Ekim ayında çok sömürüldüğüm ama karşılığını alamadığım bir ise girmiştim, neyse işten ayrıldım yeniden bi kariyer planlaması yapmak için sınav takvimi olusturdum, YDS’ye ve KPSS’ye hazırlanmaya karar verdim. hayal kırıklığı sonrasında birden girdiğim telaş beni sürekli kendimi eleştirmeye itti, bunalıma girdim. Niye sağlıklı kararlar alamıyorsun, salaksın bu saatten sonra asla yetiştiremezsin vs. vs. Diye aylarca verimsiz şekilde hem geçmişten hem gelecekten dem vurarak kendimi yedim. Paralel olarak ilişkimle de alakalı gelecek kaygıları, geçmiş travmaları eşlik ediyordu tabi. Sonra bi anda bu korona meselesi ortaya çıktı evlerimize kapandık, yarın hastanede olabileceğimiz ihtimali ile ürktük. Aylarca yok yere kendimi yıprattığım sınav takvimi değişti. Hiçbir şey yapmadan sadece ders çalışabileceğim upuzun bir vaktim oldu (pek çalışmadım:d) ilişkimdeki saçma kaygıları ölümle ne kadar burun buruna olduğumuzu fark edince sonlandırdık. Kendimi üzüp saç döktüğüm sivilce çıkardığım ve uykusuz kaldığım geceler yanıma zarar olarak kaldı. O yüzden bu hayatı sürekli anda kalarak yaşamak gerekiyor. Ne telafisi olmayan geçmişi yük etmeye gerek var ne de hangi sürprizle geleceğini bilmediğimiz yarını. Sadece ve sadece anda kalmak.

  29 mayıs 04:26


  109. (gbkz: beslenmeyle ilgili):

  1- güne güzel bir kahvaltı ile başlamak : gün içerisinde çok acıkmıyorum.

  2- yanında sağlıklı atıştırmalık taşımak: acıksam bile hemen bunu tüketebiliyorum

  3- mealprep/öğün planlaması yapmak: tıpkı yarın ne giyeceğim gibi ne yiyeceğini tasarlamak. hem daha sağlıklı hem de vakitten kazandırıyor.

  (gbkz: cilt bakımı ile ilgili):

  soğuk sıkım cilt tipine uygun bir faceoil kullanmak (benim için jojoba yağı) ve kil maskesi yapmak.

  (gbkz: genel):

  hafif da olsa (yoga bile olsa) egzersiz yapmak, büyük oranda spor ayakkabı kullanmak ve çok fazla babet giymemek, daha pamuklu şeyler giymek, sanal market ya da online alışveriş yöntemi kullanmak asdagdfs, alerji yapan imitasyon takılardan vazgeçmek, sabahları uyanınca ilk iş balkonda ya da pencereden temiz bir nefes çekmek ve (gbkz: düzenli uyku).

  28 mayıs 23:39 28 mayıs 23:40

  108. Planlı yaşamak, günü gününe işini, dersini, yapacaklarını ayarlayıp o plana uymaya çalışmak gerçekte ne kadar yoğun olursanız olun mükemmel bir düzen sağlıyor. ben ygsye hazırlanırken 12. sınıfta başlamıştım, üniversite ve sonrasında zaman zaman yeniden başladığım, belli bir süre yapmaya çabaladığım oldu. tabi bu senem rezalet geçtiği için ne yapmak istedim ne de umrumda oldu. tekrar düzenli bir hayatım olunca kesinlikle başlayacağım.

  28 mayıs 22:24

  107. yalnız yaşamak.

  28 mayıs 22:04