yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • medya (1)

  61. Bugün mağazada bir çocuğun beğendiği kıyafeti çocuk mankene denemeye çalışması... yanından geçerken yakıştı bence diye cevap verdim :) 

  8 haziran 2019 22:09

  60. Kaldığım yurdun karşısında merdivenler, merdivenleri çıkınca da bakkal var. Bir gün merdivenlerden çıkarken yaşlı bir amca seslendi; kızım çok yoruldum, merdivenleri çıkamayacağım bana bir gazete alır mısın dedi. Döndüm amcanın yanına gittim, sözcü istiyormuş. Bakkala da sırıtarak gittim, olayı ona da anlattım. Ne tatlı yetmişlerinde bir amca gazete okuyor dedim.Bakkal dedi ki o amcaya sor bakalım gazeteyi kime alıyormuş.Allah Allah dedim indim aşağı amcanın yanına. Kızım ben sözcü okumam ama benim hanım okuyor bunu dedi.Her gün o bakkala gelip, gücü yettiğince merdivenleri çıkıp onca yıllık eşine saygısından karşıt görüşünde olan bir gazete alıyormuş.

  O günden beri ara ara aklıma gelir gülümserim. Gerçek sevgi, hoşgörü böyle bir şey olmalı.

  23 ocak 2019 01:49

  59. karş apartmanda balkondan balkona konuştuğum 8-9 yaşlarında bir çocuk var. geçen gün kedimi gördü, ertesi gün kapıma geldi kendi oyuncaklarından birini getirmiş kedim oynasın diye. dünyayı çocuklar yönetsin lafını bir daha tekrarladım.

  15 ağustos 2018 14:22


  58. yaşlı bir amcanın bir köpeği bebek sever gibi sevdiğini ve yanlarında iki köpeğin daha sevilmek için sıra beklediğini görmek.

  sevgi ve merhamet, ne güzel şeylersiniz 💕

  15 ağustos 2018 09:11

  57. ilkokul arkadaşımla beraber çatıya çıktık ve gökyüzüne bakarken bir yıldızın kaydığını gördük sonra bir tane daha, beklemeye başladık müzik eşliğinde, yıldızlar kaymaya devam ettikçe küçücük bir çocuk gibi mutlu olduk.:)

  13 ağustos 2018 02:55 13 ağustos 2018 02:56

  56. Süslüm bütün yazdıklarımı beğenmişsin :) bugün karamsardım , mutsuzdum inan beni gülümsettin teşekkür ederim

  12 ağustos 2018 17:52

  55. Nerdeyse 1 senedir yaşadığım halsizlik, saç dökülmesi, kalp çarpıntısı gibi sıkıntılardan dolayı bana hipertiroidi teşhisi konulmuştu. Bilmem kaçıncı kez doktorun kapısında içeri girmek için bekliyordum. Çok da moralimin bozuk olduğu bir dönemdi çünkü yaz okulundaydım, ailemden uzakta doktorlarla uğraşıyordum ve derslerime asla odaklanamıyordum, çalışamıyordum halsizlikten. Neyse işte ben beklerken yaşlı minnoş bir amca geldi. Şöyle bir baktı bana. Sonra dedi ki “Aman kızım hasta değilim de bana nolursun, birini mi bekliyorsun?” diye sordu. “Yok amcacım doktora gireceğim.” Dedim. “Neyin var yavrum?” Diyince hipertiroidi olduğumu söyledim. “Kıyamam sana genceciksin.” Dedi ve sonra yanıma oturdu ve başladı anlatmaya. Kendisine seneler önce yüz kanseri teşhisi konduğunda nasıl umutsuzluğa kapıldığından, sonra doktorunun da moral ve desteğiyle hiç umudunu kaybetmeden bu hastalığı atlattığından bahsetti. 10 dakika kadar böyle konuştuktan sonra “Sen hiç moralini bozma, daha çok gençsin güçlüsün bu nedir ki? Bu hastalık sana vız gelir tırıs gider hadi bakalım göreyim seni.” Dedi. O günden sonra gerçekten çoğu şey yolunda gitmeye başladı. O amcanın beni tanımadığı halde bana 10 psikolog seansına denk olacak değerde verdiği tavsiyeleri unutamam. Teşekkür ederim güzel insan hep sağlıcakla kal. 

  12 ağustos 2018 11:04


  54. 6 yasindaki kuzenimi yemek yemeye goturdum. Patatesleri yerken bi duraksamaya basladi; bana bakiyor, geri gozunu kaciriyo falan. Sonra "annem kotu patatesleri (gizlinot: Fazla kizarmislari kastediyo) yememe izin vermiyo da, bunlari yemesem olur mu?" dedi ahshshsa (gizlinot: Ya ben sana butun guzel patatesleri alirim ❤️)

  11 ağustos 2018 18:21 11 ağustos 2018 18:22

  53. Üniversiteyi şehir dışında okurken bir gün otobüsle eve dönüyorum yanıma annem yaşında bir yurdum teyzesi oturdu. Sohbet muhabbet okul, bölüm soruldu o da çocuklarından bahsetti ve muavinin getirdiği ikramlardaki bisküviyi zorla bana yedirdi bununla da kalmamış olacak gece yarısı uykumdan uyandığımda sırtıma mantosunu örttüğünü gördüm. Ufak ama içinizi sıcacık eden detaylardır.

  11 ağustos 2018 18:14

  52. Sabahlamam, sabahın 6'sında pencerenin önüne oturup kiraz yiyerek yalnız yalnız dışarıyı izlerken o esnada bahçede dolanan kedimle birbirimizi fark edip dakikalarca bakışmamız.

  27 haziran 2018 02:08