yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. of gene nargile suyunu canlı balıkla sunan gerizekalı bi nargile kafe şikayetine denk geldim. merak eden olursa balkon216 kafeymiş ismi, duyanlar olmuştur geçen sene de gerizekalı huqqa kafe için aynı haber çıkmıştı. gerçekten bu konu hakkında konuşulacak her şey boşmuş gibi geliyo çünkü böyle bir şey nasıl olabilir ya? nasıl böyle bir durumu protesto edebiliriz?

  hangi akla hizmet balığı nargile suyuna koyuyorsunuz amaç ne bunu sipariş eden insan önüne bu gelince aa süper şekilli bi şey ne kadar güzel düşünmüşler falan diyip içmeye mi başlıyor? bu tarz bi sunum bu ülkenin hangi kesimine hitap ediyor?

  kedi köpek veya başka hayvan istismarları belediyenin köpek başına 5 tl ödül koyarak insanlara zehirlemek için köpek toplatması, kuşların kafalarının kopartılıp sokağa atılması vs vs vs sanırım son bir ayda duydum bu yazdığım haberleri bir de basına yansımayan veya basını geç internet ortamına düşmeyen vakalarla ülkemizde olmayan haklardır.

  18 aralık 2017 00:41

  2. ihlalinin suç sayılması ve ağır yaptırımlar uygulanmasını istiyoruz artık. kaç zamandır üst üste kaç haber aldık allah aşkına? hatırlatıp yine yüreklerinizi yakmak istemiyorum, ağzı dili olmayan masum canlara yapılan bu muamelenin bir cezası kesinlikle olmalı. hem de çok özür dilerim ama annesi hukukçu bir insan olarak asla hapisle kalsın istemiyorum aldıkları cezanın, onların da elleri kesilsin istiyorum, hadım edilsinler istiyorum. daha bugün haberlerde çuvala taşlarla birlikte konulup dereye bırakılmış yavru kediler gördüm, ya size ne yaptı bu canlar, ne zararları dokundu ne? geberin pisliğinizde. kaç saattir tutuyorum içimde, dayanamadım, bir tane daha hayvana eziyet içerikli haber alırsam yerleri yumruklamaya başlayacağım hırsımdan.

  20 haziran 2018 21:40 20 haziran 2018 21:41

  3. Artık hayvanları koruyan yasaların iyileştirilmesi gerekiyor. Sürekli eziyet gören hayvan haberleri görmekten çıldırmak üzereyim. Ufak tefek para cezalarıyla yırtıp hayatlarına geri dönüyorlar. Peki sonra ne oluyor ? Caniliklerini başka canlılar üzerinde gösteriyorlar. Bu düzen değişmeli!

  24 temmuz 2019 23:38


  4. insan hakkı, hayvan hakkı diye ayırmadan her canlının bu dünyada bir yaşam hakkı var bu böyle kabul edilmediği sürece gereken ciddiyet bir türlü gösterilmiyor ne yazık ki. birkaç gündür akışta kendine yer bulan şu (gbkz: flamingo köy) kepazeliği yetmiyormuş gibi, hamile kediye yapılan vahşet, çiftlikten çalınan yarış atının kesilip parçalanarak vahşice katledilmesi derken bitmiyor bu vahşilik. bunları yapanlar insan mı diyor kendilerine diye düşünüyorum.

  hayvanat bahçeleri, sirkler, yunuslarla gösteri yapan aqua parklar kapatılsın, faytonlar kaldırılsın dedikçe yeni yeni saçmalıklar türedi. çocuktur bilememiş bir kabahat işlemiş diye baka baka olaya, her yaştan manyak türedi toplumda hayvan düşmanı. kırk yıl düşünsek akla gelmeyecek şeyleri sadistçe zevkleri yüzünden yapar oldu insanlar. sonra 82 milyon insan tek yürek olduğunda akıllarda tek bir soru oluyor. biz neden böyle olduk? neden acaba yeterince belli değil mi? ayırmayın artık insan ya da hayvan diye. türü ne olursa olsun bir canlıya eziyet eden, zarar veren, öldüren insan canidir. canilerin, sadistlerin de yaptığı şey suçtur, kabahat değil.

  adana'daki çocuk diyemeyeceğim çocukların ifadeleri, onları getiren polisin sırıtık sırıtık kameralara bakış atması falan sanki o çocuklar kediyi köpeğe parçalatmamış da, yoldan tesadüfen tutulup oraya getirilmiş gibi. bunları görünce biz olmayız dedirtti yine.

  25 temmuz 2019 17:15

  5. Çok ciddiye alınması gereken bir meseledir. Hayvan hakları yasası çıkmalı ve zaten doğayı mahvederek yaşam alanlarını katlettiğimiz hayvanlara bari birazcık olsun nefes aldırılmalı. Çocukları köpekten kediden korkutarak, sanki onların canı yokmuş gibi büyütmemekle işe başlayabiliriz mesela kendi payımıza. Yahut çevremizdeki yaralı, hasta hayvanlara duyarsız kalmayıp tedavi ettirerek... Hayvansever kadınlara "kedili deli kadın" demeyerek...

  25 temmuz 2019 18:18

  6. az evvel bir haber gördüm, Şanlıurfa viranşehir'de bir anne köpeği sokağın ortasında vurmuşlar, yavruları başında kimi emmeye çalışıyor, kimi başında bekliyor. az sonra yazacaklarımın üzerine ne yiyeceğim linç ne de başka bir şey umrumda.

  şu çok sığındığımız allahımız nerede böyle zamanlarda? bu hayvan, yavruları olan bir hayvan ne etmiş olabilir? ya da yine aynı allahın verdiği canı alma hakkını bu insan kılıklı yaratık nereden buluyor? nereden buluyor biliyoruz. cezası yok, elini kolunu sallaya sallaya gezecek. eşini, çocuğunu öldürenlerin salınıverildiği bir ülke burası.

  ben birleştirici bir insan olmadım hiçbir zaman çünkü doğduğum, büyüdüğüm yerde bu yetilere ihtiyaç duymadım, iyi olan herkesin bir arada olduğu, diniyle, mezhebiyle ya da inanmayışı ile kabul gördüğü topraklarda büyüdüm. Hoş, orası da hiçbir zaman türkiye'den sayılmadı. ne insanlığınıza inancım kaldı ne de o çok övündüğünüz müslümanlığınıza, hazır mübarek ramazan aylarında bir masumun canı gitti ve muhtemelen annesizlikten yavrular da ölecek. hesabını veremeyelim umarım.

  28 nisan 2020 23:52