hayvan sevgisi

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

12. insani duygularla ilişkilendirdiğim hede.

6 aralık 18:47

11. Keşke herkeste olsa dediğim..

6 aralık 11:16

10. Çantanızda hep üleş kokulu bir poşet kedi maması ile gezmek, pazarcı tanıdık gibi kanka veterinerlere sahip olmak, yüreğinde her daim dert, gam taşımak demektir. 

6 aralık 03:49

9. İnsanlar sevgilerine karşılık bekler ama hayvanlar sizi karşılık beklemeden sever. İyi ki ailem bana hayvan sevgisi aşılamış şimdi ben de 3 yaşındaki oğluma aynı sevgiyi aşılıyorum. Hayvanlardan değil insanlardan korkun.

5 aralık 20:09


8. 50 yaşından sonra kedilerden tiksinen, olduğu yerde yemek yiyemeyen bir kadının da bu duyguyu tadabildiğini gördüğümdür.

Biz kızlarımızı sahiplendikten sonra kuzenim de kedi sahiplenmek istedi. Yengem kediye dokunamaz, aynı yerde bulunamazdı. Evinin düzenine, temizliğine de çok takıntılıdır. bir gün pat diye eve sokakta buldukları, annesiz kalmış bir yavruyu getirdiler. Önce yengem eldivenle seviyordu, çok ciddiyim. Eldivenle tutup biberonla mama veriyordu. o kedi büyüdü, saksılara işedi, koltukları parçaladı, vazoları devirdi ve o titiz kadın “sallllak çocuğum benim!” Dedi geçti, koynunda yatırıyor şimdi oğluşunu, 7 yıl oldu alalı. Öpmeye koklamaya doyamıyor şu an ilk geldiğinde “biraz büyüsün gidecek bu evden!” Diyen kadın. 

5 aralık 19:53

7. Özellikle pisi pisiler. İçim eriyor resmen. Alıp kucağıma basasım geliyor. Dünyanın en masum varlıklarından onlar. Sinirli veya üzgünken onların videolarına denk gelirsem hemen istemsizce gülümsüyorum.oy benim minnoşlarım

5 aralık 19:51

6. Keşke küçükken bana kazandırılsaydı dediğim.

Hayatımda hiçbir hayvana dokunmadım,dokunamıyorum.En fazla uzaktan ay çok tatlı diyip geçiyorum.Nu yüzden öyle aman aman bir sevgi beslemiyorum hayvanlara karşı ve zaman zaman merak ediyorum cidden dokunabilseydim bir kediyle vs yaşamak nasıl olurdu diye.

5 aralık 19:39

5. Kendime çikolata almak için parama kıymazken,  yemekhane kapısından yemekleri kesen tek gözlü tombik kediyi görüp açtır şimdi diye ona yemek almaktır. o aç kalmasın da ben zevkimden eksik kalırım demektir. 

5 aralık 19:36

4. çok güzeldir. hayatında herhangi bi hayvana dokunmadığın, sarılmadığın, öpmediğin tek bi an olsun istemezsin. bütün gün yaptığı her şeye gülebilir, korktuğunda, üzüldüğünde de sımsıkı sarılabilirsin. her dışarı çıkışında belki bi tanesine rastlarım diye yanına mama alırsın, yediğini görünce de evladının karnını doyurmuş gibi mutlu olursun. keşke herkes bilse bu duyguyu. keşke herkeste olsa da dünyada cehennemi yaşamasa bu güzellikler.

28 haziran 00:44

3. içinde olmayanların asla anlayamayacağı aşktan öte çok değişik ve güzel bir duygudur. hepsini evlat yerine koyup, hepsinin annesi olmak istersiniz. hepsine yetebilmek, her birini bağrınıza basmak ve bulunduğu çöplükten söküp almak istersiniz ama ne yazık ki yapabildikleriniz kısıtlıdır. defalarca kurtaramadıklarınız ve arkanızı dönüp gitmek zorunda kaldıklarınıza ağlarsınız. o çaresiz bakışlar gitmez gözünüzün önünden. umarım herkese ama herkese nasip olur bu 'yüce' sevgi.

27 haziran 21:15