sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (49)
 • medya (0)

49. Yerli marka olarak konunun üstünde çok duran Eyüp Sabri Tuncer var, ürünlerinde vegan logosu da koyuyorlar.

yabancı markalarda en sevdiğim tabii ki Lush.

24 ocak 09:50

48. Eşittir “=“ kullanıcıları(insanlar) üzerinde test yapan markalar. 

“asla” hayvanlar zarar görsün düşüncesinde bir birey değilim. ancak ürünlerin test geçmişlerini okuduğumuzda “ilk aşamada 700 kişi üzerinde yapılan deneylerden sonra 20 kez geliştirilen formülümüz; gelişen formülünde %90 başarı kazanarak...” yazan firmaları da “ aa harikalar hayvanlar üzerinde deney yapmıyorlar” diye yüceltmek bana doğru gelmiyor. 3-5 kuruş verdikleri insanları denek olarak kullanıyorlar çoğunun nüfusun kalabalık olduğu uzak doğu firması olması boşuna değil.

Vegan ürünlere yes! Ancak test olayı başka bir boyut. bahsettiğim şey denesinler hayvancağızlar üstünde, ciltleri yansın, tüyleri dökülsün, kimyalsaldan ölsünler değil. Kuralların ürün belli bir aşamaya gelinceye kadar testler yapılmaması yönünde olması gerekliliği. bunu da laboratuarlardaki denek sayısı ve sağlığının denetlenmesi üzerinden yapabilirler. Evet bu konu üzerine çok düşündüm.

15 aralık 2018 01:28 15 aralık 2018 02:59

47. Burt's bees

Dermalogica

Jane iredale

Kiss my face

Marks & Spencer

Yes to

The body shop

14 aralık 2018 13:27

46. büyük bir mutlulukla eklemek isterim ki, 2019 itibarıyla zıplayan tavşan logosunu da elde ederek:

(bkz: dove)

kaynak: (link: https://www.peta.org/blog/dove-earns-cruelty-free-stamp-of-approval-added-to-beauty-without-bunnies-list/ peta) & (link: https://www.unilever.com/news/press-releases/2018/unilever-supports-calls-for-a-worldwide-animal-testing-ban-on-cosmetics.html unilever.)

ayrıca the body shop'un cruelty free international ile yürüttüğü, hayvan deneylerinin tüm dünyada yasaklanmasını içeren imza kampanyası hedeflenen 8.3 milyona ulaşmış ve birleşmiş milletler için hazır. çok sevindirici gelişmeler. umarım sonuç alınır ve minik dostlarımızın tümü özgür olurlar.

(link: http://crueltyfreeinternational.org/what-we-do/breaking-news/thank-you-helping-us-bring-over-8-million-voices-new-york-global-end "we did it!")

11 ekim 2018 20:41 11 ekim 2018 21:02

45. hayvanlar üzerinde test yapmayan kore firmaları için:

(link: https://wildwoodandsage.blog/cruelty-free-kbeauty-brands/ şu) linke tıklayabilirsiniz.

ayrıca kendi sitelerine yazdıklarına göre (gbkz: skinfood) da yapmıyormuş.

11 ağustos 2017 14:23

44. Logona

Sante

lavera

Miss w

Urtekram

absolution

aloree

biodent

biopark

coslys

eğriçayır-apifarm (siz sadece bal üretir sanıyorsunuz ama harika cilt bakım saç bakım ürünleri vardır)

iva natura (siyah yüz temizleme maskesi vardır muhteşemdir, saçlardaki beyazlaşmayı geciktirme özelliği olan siyah şampuanı vardır, bebek ve cilt bakım ürünleri var.)

naturigin (hayvan deneyi yapmaz ve piyasadaki en iyi beyaz kapatan içeriği temiz saç boyasıdır)

Organique (türk piyasasına çok yakın zamanda girdi polonya menşei olan bir marka, çok enteresan içerikleri var balkabağı, çikolata, kahve, kızılcık, manolya vs cilt bakım ürünlerinde bulunuyor)

sarakan

Fitne

anne nature

bioplante (hem bebek ağız hijyen hem kozmetik olarak ruj göz kalemi mascara ürünleri vardır. cilt bakım ürünleri bana alışverişlerimde ücretsiz tam boyları hediye gelmişti, nemlendirme etkisi vs gayet güzel)

bu markaların bir çoğu hem organik hem de vegan sertifikalarına sahip. Cosmos yani havuz sistemiyle sertifikalandırılıyor bir çoğu.

Markaların çoğunu bilmiyorsunuz ancak o aldığımız kimyasal dolu olanlar kadar işlevsel ama cilde çok daha faydalı içeriklere sahipler.

Zamanla fırsat buldukça ürün markalarını özel olarak burada açıp detaylı neyde ne var yazmaya çalışacağım.

30 temmuz 2017 16:08

43. firma olarak değil ama (link: http://www.kao.com/group/en/group/products.html şu bilgiden) hareketle, çin'de satılmayan (gbkz: john frieda)'nın da yer aldığı listedir. normalde kao grubu çin pazarında ürünleri olan bir firma. "john frieda'nın çin'de satılmaması beni ilgilendirmez, asıl sahibine bakarım" derseniz almayın tabii ki. ama the body shop, nars, urban decay filan bunların hepsi asıl sahibi deney yapan cruelty free markalar olduğu için ben "grubun içinde deney yapmayan markanın desteklenmesi" taraftarıyım.o yüzden listeye tbs, urban decay vs. ekleniyorsa bence john frieda da eklenebilir. (gizlinot: konuyla ilgili farklı bilgisi olan varsa düzeltsin lütfen)

19 haziran 2017 22:45 26 haziran 2017 15:13

42. türkiye'de yasaklanması çok sevindirici yalnız şöyle bir şey var hayvan deneyleri tıp alanında yasak değil. böyle olunca eğer üründe ilaçlarda da kullanılan bir bileşen varsa o zaman deney yapılıyor. tıp alanındaki deneyler ne kadar alternatifsiz bir bilgim yok şimdi atıp tutmayayım ama umarım bir gün onlar da biter.

13 eylül 2016 03:50

41. nyx, catrice, the balm, PHYSICIANS FORMULA, gosh, urban decay de bunlara dahil ya daha ne istiyim. nyx'in kutularında zaten bunu belirten ibare olması beni mutlu etmişti. bu konuda hassas davranmaya çalışacağım. biraz kendime yenik düşüp mac vs almıştım ama son alışım diyebilirim. üç ürünü var hatta birini elimden çıkarttım. nars da cruelty free diyorlar ama o bana niyeyse çok inandırıcı gelmiyor. çoğu kullandığım makyaj ürünlerinin de cruelty free olması beni mutlu etti gördükçe.

13 eylül 2016 02:46

40. (bkz: sleek makeup)

bir blogger kendilerine mail yoluyla ulaşıp sormuş. ürünlerin bitmiş halinde ve içeriklerinde hiçbir şekilde hayvan deneyi yapılmadığını ve hayvan deneyi politikasını değiştirmedikleri sürece çin'de satış yapmayacaklarını belirtmişler. aynı zamanda vegan ürünleri de varmış, (link: http://www.thevegantaff.com/2014/04/sleek-makeup-vegan-and-vegetarian-list.html şuradaki) linkten hem bu ürünleri hem de cevaplarını görebilirsiniz. öpücükler sleek.

13 eylül 2016 00:49