yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • medya (2)

  35. Annesi mor çatının kurucularından diye biliyorum. Bir dönem gerçekten çok beğeniyordum savunduğu fikirleri, hayattaki duruşunu...

  Hande erçel hakkında bazlama muhabbeti yaptığını gördüğüm zaman şok olmuştum. Bugün de keşfete bakarken murat övüçün dalga dalga şarkısı altına harika hahahah gibi bir yorum bırakmış. Adamın nasıl bir kadın düşmanı olduğunu bilmemesi nerdeyse imkansız çünkü takip ettiği burak altındağ-ki bazlama hakaretini en çok onda gördük- devamlı murat övüç paylaşmış. Adam her videosunda yanııkkk, or*** gibi iğrenç şeyler söylüyor.

  Artık samimiyetine gram güvenmiyorum. Kaç milyon insan tarafından takip edilen birinin hem kadınlar, kadın hakları, eşitlik diyip hem de bunları yapmaktan çekinmemesi çok garip.

  ilgili medya:
  1
  22 mayıs 19:41

  34. Bu kız aşk-ı memnu'dan sonra hemen büyüdü kadın oldu bi anda. Halbuki çok güzel ve duru bi yüzü var, bi süre daha teenage takılabilirdi :( 

  19 mayıs 12:27

  33. söyledikleri ne kadar doğru olursa olsun bana samimiyetsiz gelen kadın. hande ercel olayını burada gördüm ama bana her zaman samimiyetsiz geldi. bi olmamışlık, eğretilik var feminist tavırlarında. bu konunun bilirkişisi değilim elbet ama çok popüler 'sizin gibi değilim' tavırları.

  ancak kadının bakıcı tutmasını da benim annem 5 çocuk büyüttü diye eleştirmeyin bı zahmet. onun aşiret açıklaması çok saçma tabii orası ayrı.

  ay bak yine 'magazinden uzağım, coolum' tavrı ve insanlar ne düşünür diye bakıcı açıklaması yapması, paran var imkanın var tutmuşsun bakıcı ne var bunda, neyin açıklaması bu?

  19 mayıs 04:14


  32. Hande Erçel'le dalga geçmesine rağmen Kendisi de zamanında (aşk-ı memnudaki yüzüne, özellikle çenesine dikkat) bazlama suratlı olan, jawline-çene operasyonu geçiren kişidir. 

  Hayat insana kınadığını yaşatmadan bırakmıyor hazalcım.

  18 mayıs 23:46 18 mayıs 23:47

  31. bazı yeni nesil oyuncumsulara kıyasla daha bilinçli ve farkındalık yaratan birisi olduğunu düşündüğüm kadın oyuncu. kadının röportajını vs izlemedim ama anne olmayan insanların gelip annelikle alakalı yorumlarını eleştirmesine takıldığım için yorum yapma ihtiyacı hissettim. evet ben de aşiret içinde büyümedim ama bakıcı tutmasını çok net anlayabiliyorum. benim annem de apartman dairesinde 2 çocuk büyüttü, aynı zamanda çalışıyordu. ama hep bazı şeylerimizle ilgilenemedi çünkü kadın yetiştiremiyordu, yıllarca da aman ev işlerini yetiştireyim aman çocuklarıma iyi anne olayım her şeyleriyle ilgileneyim aman kariyerimden de geri kalmayayım derken çok bölündü ve çok yıprandı. hiç kendisine zaman ayıramadı, ne oturup TV izleyebildi ne bir kitap okuyabildi. şimdiki gibi cilt bakımıymış makyajmış vs hak getire zaten. hangimiz bu devirde böyle olmak istiyoruz? ben çocuğuma bakarken cilt bakımımı ihmal etmemek, evimi temiz ve düzenli tutmak, işimde de geri kalmayıp başarılı olmak istiyorum. bebeğim doğduğundan beri o uyuduğu zamanlarda -ki bunlar kısıtlı vakitler uykusunda bile kokumu arayabiliyor diş dönemi yada büyüme dönemiyse- bütün işlerimi halletmeye çalışıyorum. yeri geliyor çocuğumu bırakıp -aşırı hareketli bir bebek başına her şey gelebilir- tuvalete gidemediğim zamanlar oluyor. ve aşırı yıprandım. biz çilekeş analarımız, garip analarımız gibi olmak zorunda mıyız? bakıcıya bahane üretiyormuş, bir şey demese yine kulp takmayacaksınız sanki. ayrıca evet emziriyor musun sorusu şiddettir. kimsenin bu soruyu iyi niyetle sorduğunu görmedim, kimse de bana memelerim sütle tıkanıp ağrıdığında ah canım şunu yap geçer demedi, aksine hep ne yesem bebeğini hiç düşünmüyor bu kadın oldum -ki bebeğim de aşırı gazsız bir bebek yediklerim hiç dokunmadı- internetten, kitaplardan kendim araştırıp çocuğuma bakıyorum, yeri geliyor tanıdığımız doktorlara yada bebeğimizin doktoruna soruyorum. çevremdekiler yardımdan çok köstek oldular diyebilirim. daha lohusayım, eşimin annesi 6 aydan sonra ben bize götürür bakarım dedi bana -kendisi başka şehirde yaşıyor- oturdum beni çocuğumdan ayıracaklar diye ağladım, noldu memelerim tıkandı. öz annem, eşimin annesi evimizde bebeğe bakarken ben çalışmaya gidiyorum diye bana bebek zamanla seni unutur dedi. bir posta da ona ağladım, yine aynı ağrılar. bu ülkede anneler neler yaşıyor hiç haberiniz yok, birisi de çıkıp Tv'de birazcık da olsa farkındalık yaratacak kırıntı halinde bir şeylerden bahsetse gönülden alkışlayasım, balkona çıkıp tezahürat edesim geliyor.

  özet: önce bi anne olun sonra görüşürüz.

  18 mayıs 14:20

  30. geçen bir sabah programında izledim (koronalı günlerde maruz kalınan şeyler) işte diyor ki 2.aydan sonra bakıcı tuttum eskiden insanlar aşiret şeklinde yaşıyormuş herkes birbirinin çocuğuna bakıyormuş artık tek başına çocuk büyütmek mümkün değil. yorum yapan kadınlarda apartman dairesinde anane babane olmadan 5 çocuk büyüten kadınlar var bence hazalcım tercih etmişsin bakıcı bulundurmayı bunu söylemek ayıp değil neden kılıf uyduruyorsun dediler ki bence haklılar. kaç tanemiz aşiret içinde büyüdü? bende apartman dairesi çocuğuyum. annem 3 çocuğunu da kendi büyüttü ananem ve babanemde olmadan. bakıcı ile birlikte bakmayı tercih etmek ayıp değildir, neden her bakıcı tutan bu yorumu yapıyor anlamış değilim. şey furyası çıktı bide anneye emziriyor musun diye sormayın, doğum şeklini sormayın bu bi şiddettir. toplum olarak ne zaman soğuduk birbirimizden bu kadar? sütün var mı diye telefon açılıp sorulur yakınları tarafından anneye çünkü sütü yoksa süt yapan yemekler, bitki çayları yollanır sütü olsun diye. yoksa birisi bi annenin sütü olmamasından neden zevk duysun? benim anneminde sütü olmamış, bazı sütü olmayan kadınların arayıp sorduğunu çok iyi hatırlıyorum abla göğüs ağrısı için ne yaptın diye. bu kadın dayanışmasıdır bence. annem bunu sorarken neden negatiflik düşünsün? doğum şeklinin sorulmasının sebebiyse ameliyatlıysan yardım edelim, destek olalım diyedir. annem özellikle amcalarımın eşlerine sezaryenden sonra ameliyatlı oldukları için yine çok destek olmuştur. tavsiyem kadına şiddeti sütün varmı cümlesine indirgemeyin. daha geçen gün afganistanda 18 tane hamile kadın karnında çocuklarıyla yeni doğan hastanesinde öldürüldü. kadına veya hamile, lohusa anneye yapılan o kadar çok şiddet varki gözlerinizi birazda bunlara açın bence ünlü anneler.

  18 mayıs 11:45

  29. Annelik kavramını bebek doğurmakla sinirlandirmayip anneliği baska hicbir zorluğu çekmek istemeden kolay yoldan konum sahibi olarak kullanan kadınlara her akıllı kadın gibi tilt olduğunu belli etmesi takdire şayan. Hazal kaya da anne. Berfu da.

  Anlayan anlamıştır ne demek istediğimi.

  18 mayıs 09:05


  28. Aklımda Hande erçel'e bazlama denilen postların altında rondom gülmesi ile kalmış sözde feminist. 

  18 mayıs 04:17

  27. 1. Hamile bir kadına emzirecek misin diye sormak psikolojik şiddet değildir, sana da bişey sorulmuyor. 

  2. Sana kilo muhabbeti yapılınca auww feminizm kadın bedeni vs oldu ama sen Hande erçelle baZlama diye dalga geçilirken en çok en başta eğlenenlerdendin. Kadına en sonunda o estetiği yaptırdınız. Empati kurmak için aynı şeyi yaşamak hatta aynı şeyi ben de yaşayabilirdim demek gerekmiyor. Bir insanın başına böyle birşey gelmiş diye insanca üzülebilir ve destek olabilirsin.

  3. Şimdi bir kadına destek olmaya kalkmışsın, feminizm sen de aynı zora girince primini kasabileceğin bir şey değildir,samimiyetsizsin. 

  18 mayıs 03:12 18 mayıs 03:13

  26. bugün paylaştığı fotoğraflara bayıldım. gerçekten hamilelik çok yakışmış. kendisini hiç yakından takip etmedim ama kına gecesinde catering firmaları yerine instagramda çocukları için sarma sarıp para kazanan anneleri tercih ettiğini öğrendiğimde gerçekten kendisine hayran kalmıştım.  düğününde de gelen basın için bir şeyler hazırlatmış, röportaj esnasında gazeteciler teşekkür ediyordu hazal kaya'ya misafirperverliği için. ali atay'la da aralarındaki aşk bir çırpıda anlaşılıyor bir videolarını izlemiştim hani dışardan gördüğünüzde dersiniz ya hemen bunlar gerçekten aşık diye, öyle. hiç yapmacık değillerdi, sırıtmıyorlardı. böyle doğal kalabilen insanlara bayılıyorum. umarım hayatları hep böyle devam eder.

  edit: imla

  3 ekim 2019 00:49 28 ekim 2019 16:44

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar