yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (112)
  • oylar (94)
  • medya (5)

  112. Minik tanışma boyunu satın alarak kullandım. 3-4 kullanım sonucunda deneyimim şöyle; Sivilce yapmadı. Göz yakmadı ama bir süre puslu görmeme sebep oldu. Rimeli iyi çıkartmıyor. Cildimi kurutmadı. Tam boy alır miyim? Bilemedim.

  16 eylül 18:19

  5

  111. dördüncü kere satın aldığım, beni hiç üzmeyen bir yüz temizleme balmı. yıkarken gözlerimi hiç yakmıyor, sadece tamamen arındırana kadar biraz bulanık görmeye sebep oluyor. uzun süredir kullanıyorum, birkaç ürün daha denedim ama hep bu ürüne dönüyorum. çift aşamalı temizlik için olmazsa olmazım oldu artık.

  15 eylül 18:22

  4

  110. deneme amaçlı küçük boyunu alarak kullanmaya başladığım, ilk katı formdaki temizleme yağı. elime çok az bir miktar alıp ısıtarak eritiyorum. ardından da yüzümdeki güneş kremini çıkarmak için yüzüme masaj yaparak uyguluyorum. güneş kremini güzel çözüyor. suyla süt kıvamına dönüşerek ciltten rahatlıkla akıyor. üstüne de normal yüz yıkama jeli ile cildimi yıkayınca cildimde bir ferahlık kalıyor geriye. hafif mentollü mü desem ne desem tam bilemediğim bir kokusu var. ve bu koku ile birlikte yüzümü yıkayınca hem cildim daha serin hale geliyor hem de ferahlıyor. küçük boy olduğu için 1 gece kalmalı seyahatlerimde yanıma alıp götürebiliyorum rahatlıkla ki bana büyük kolaylık sağlıyor. bunun dışında göz makyajını çıkarmayı da denedim. yalnız biraz gözlerimi ovuşturmam gerekti. geriye de az miktarda makyaj kalıntısı bıraktı. o yüzden sadece güneş kremi için kullanmayı tercih ediyorum. benim sivilceye yatkın cildimde bir sıkıntı yaratmadı bu arada. büyük boyuna gelirsek fiyatları uçtuğu için şimdilik tekrar almak yerine elimdeki diğer yağları kullanmayı tercih edeceğim.

  8 eylül 09:45


  5

  109. Çift aşamalıya geçmek niyetindeydim bir süredir ancak pompalı yağ bazlı temizleyici fikri zulüm oluyordu, hem yapı itibariyle akışkan yağ hissini hissetmek istemediğimden, hem sık seyahat etmek durumunda olup yağ aktı mı koktu mu diye düşünmeyi çekemeyeceğimden balmda karar kıldım.

  Ürün olarak heimish yahut beauty of joseon almaya karar vermemdeki tek etken ambalajlarıydı, kapakları gövdeden ayrılmadan tık diye yukarı kalkıyor, içerideki bölmede spatula yer alıyor, bu bölmenin altında ise balm. banila'yı maalesef bu sebeple hiç düşünmedim bile çünkü ambalajı çekilir çile değil tezcanlıysanız, çevirmeli kapak gövdeden ayrılıyor, spatulası ayrıca dışarıda nerede duracak ortalığa değecek falan ohoo.

  Bu balmların hepsi genel olarak cult favourite geçen, bilinen sevilen işlevselliği onaylanmış ürünler, o sebeple benim tek kriterim ambalajdı. Boj'in stoğu da olmayınca kazanan otomatikman heimish all clean oldu. 

  Öncelikle koku meselesine değinirsem bence harika kokuyor. Lokman hekimin gizemli macunu vaybında olmayan fresh, doğal, herbal bir kokusu var ve burun direğini kıran bir yoğunlukta asla değil. 

  ben ilk spatulanın tamamı kadarını tepeli bir halde aldım, tüm yüz alın boynumu iki kerelik temizleyecek ürün almış olduğumu fark ettim. Şu anda tepeli yarım spatulayla devam ediyorum. 

  Yapı olarak çok ama çok memnun kaldım, ciltte hemen eriyor, yumuşacık. Güneş kremini derhal parçalıyor, yüZü çekiştirmeden mis gibi çözüyor. Su değdiği anda sütlü yapıya geçip güzelce arınıyor, yormadan akıp gidiyor. Ardından su bazlı temizleyicimi cildimin bölgesel ihtiyaçlarından ötürü kullanıyorum ama ben geride yağlılık falan bırakacağını ve üzerine illa su bazlı kullanmanın şart olacağını sanıyordum, çok cahilmişim gerçekten, çok yanılmışım. Sıfır yağlılık. 

  Gözlerimi ovarken hiç buğululuk yapmadı, yıkarken gözlerimi açtım o esnada gözlerim hafif buğuluydu, iki su daha çarptım gitmişti. Dolayısıyla buğululuk sorunu yaşamadım diyebilirim ancak göz makyajım yok denecek kadar az, suya dayanıklı değil, rimel yok. O sebeple daha gerçek makyaj çıkartanlarda daha çok buğulanma yapar mı bilemeyeceğim. 

  Ben bu üründen çok memnun kaldım. Karma ciltli, kronik olmasa da dönemsel illa iki üç sivilce patlatan cildimde sivilcelenmeye de sebep olmadı. Ambalajı kokusu yapısıyla tam aradığım ürün oldu. Boj'yi de deneyeceğim ve yola biriyle devam edeceğim. Öneririm süslüler. 

  ilgili medya:
  2
  4 eylül 15:57

  108. Testerını denedim; çok nazik bir ürün cildi asla tahriş etmiyor ama göz maskarasını çıkarmada çok yetersiz kaldı maalesef. Gözde asla yakma vs yapmıyor genel olarak güzel bir ürün ama maskara için ekstra micellar su kullanımı gerektiriyor.

  15 temmuz 09:55 15 temmuz 09:56

  107. gözde yakma yapıyor diyenler hangi makyaj temizleyicisi kullanmalı bilmiyorum artık, ama asla yakmıyor sadece 10-15 saniye süren bi buğu yapıyor o da yüzünüzü temizleyene kadar geçiyor zaten, çok güzel temizliyor yüzünüze değdiği anda süt gibi eriyor zaten ayrıca yumuşacık yapıyor yüzünüzü ben 1 yıldır kullanıyorum çok makyaj yapan biri değilim 2-3 günde bir yapıyorum ve bol kullanıyorum daha ancak bitti

  19 haziran 15:12

  2

  106. Bir anlık gazla alıp, 1 hafta içinden elimden çıkardığım bir ürün oldu kendisi. Güneş kremini yüzümden arındırmak için senelerdir çift aşamalı temizlik uyguluyorum. Banila co nun temizleyicisini kullanmıştım bir süre, epey memnundum. Son zamanlarda Bioderma'nın sensibio micellar suyunu kullanmaktaydım. Bioderma'dan oldukça memnunken deli dürtmüş gibi, çok da methini duydum diye almış bulundum. Sonuç: orada burada pörtleyen sivilceler, matlaşan sertleşen bir cilt ve genişlemiş gözenekler. 1 hafta kullandıktan sonra ve bu sonuçları gördükten sonra elden çıkardım. 2023 Mart ayında Korendy'den 120ml sini 323.90 tl ye aldım.

  3 nisan 10:30


  4

  105. iki haftadan fazladır kullandığım temizleme yağıdır.

  çift aşamalı temizliğe senelerdir çok üşenen, bir ara siberian wellness'ın yağıyla başlayıp yine üşengeçlikten bırakmış biri olarak heimish all clean balm çok uzun süredir duyduğum bir üründü. nihayet daha fazla üşenmemeye karar verip çift aşamalı temizlik yapacağım ben ya naraları atarak bu ürünü aldım. 

  çift aşamalı temizliğe geçmemin tek amacı şuydu; siyah nokta & gözenek görünümünü azaltmak. cilt makyajı yapan birisi değilim (cildim süper olduğu için değil, aksine her yerim akne izi dolu, ama üşeniyorum dhfdkhfd), yalnızca göz altlarımda kapatıcı kullanırım. göz makyajı olarak da günlük makyajımda yalnızca maskara ve alt göz çizgime azıcık far kullanırım. yalnızca kendimi fancy hissettiğim günlerde renkli, glitter'lı göz makyajları falan yapıyorum. dolayısıyla makyajımı süper temizlesin diye aldığım bir ürün değildi bu, yalnızca güneş kremimi iyi temizlesin ve genel olarak gözenek görünümünde yardımcı olsun diyerek rutinime kattım.

  kullandığım süre boyunca bana etkileri şöyle oldu:

  - öncelikle çok katı bir yağ gibi duruyor ama çok hızlı eriyor. ben blind buy yapıp risk alarak 120 ml olanını almıştım. içinden çıkan kaşığın yarısı kadar bir ürün alsam bile fazla fazla yetiyor, o yüzden 120 ml bayağı götürür diye düşünüyorum.

  - içindeki esansiyel yağlar çok hassas ciltleri rahatsız edebilir, beni etmedi, aksine kokusunu çok seviyorum.

  - çok hızlı eriyip dağıldığı için cildimde kolayca ovalayabiliyorum. ama bende suyla ıslatınca süte dönüşmüyor pek.

  - sivilce veya hassasiyet yapmadı, bu kısım benim için çokomelliydi. 

  - cildimi gerçekten daha temiz hissettiriyor, daha duru bir yüzle uyanıyorum kesinlikle. 

  - iki hafta yorum yapmak için kısa bir süre belki de, ancak şimdilik gözeneklerime süper bir etkisi olduğunu söyleyemem. siyah noktalarımda bir nebze azalma fark ediyorum, ama bu yanında kullandığım ürünlerden ötürü de olabilir. yine de cildimdeki yağlanmayı azalttığını düşünüyorum, biraz daha uzun süreli kullanımda siyah nokta - gözenek konusunda da fayda sağlayacak bence bana.

  - güya makyaj temizleme balsamı olarak geçiyor ama arkadaşlar, bu balsam benim maskaramı çıkarmıyor? dediğim gibi, yoğun makyaj yapan birisi değilim. bununla ne zaman maskaramı çıkarmaya çalışsam ne kadar ovalarsam ovalayayım gözlerimin altında hep siyah siyah kalıntılar kalmış oluyor. maskaram waterproof bile değil bu arada. 

  - bir diğer olumsuz özelliği de cidden göze kaçtığında görüşü bulanıklaştırıyor, yakmıyor ama buğulu görmenize neden oluyor. o yüzden göz makyajını yıkarken dikkat etmek gerek.

  neyse, overall olarak ben yalnızca cildimi temizlemesi bakımından aldığım için başarılı bulduğum bir ürün oldu. maskaramı çıkaramaması beni üzse de... uzun vadede kullandığımda siyah nokta konusunda daha da etki alacağımı umuyorum. şu noktada cildimi berraklaştırması, daha temiz hissettirmesi ve yağını azaltması benim için yeter de artar. bence seninle iyi anlaşacağız heimish all clean <3

  11 mart 18:41

  4

  104. yaklaşık 3 aydır küçük boyunu kullanıyorum. temizlemesi çok başarılı, rimeli hiç zorlamadan çözüveriyor. ben normalde sivi formdaki temizleme yağlarını daha çok seviyorum, balm olanları spatulayla ya da parmakla almak hoşuma gitmiyor. ama bunu seyahatlerde falan çantama atmak için almıştım, beğendiğim için de kullanmaya devam ediyorum.

  bende hiç yanma, akne falan yapmadı. sadece suyla hemen durulanmıyor olması benim için eksi. öyle olsa katı formda olmasına rağmen büyük boyunu da alıp kullanmaya devam ederdim.

  13 aralık 2022 20:33

  5

  103. Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum ve mükemmel bir ürün diyebilirim. Tüm makyaj temizleyici ürünleri çöpe attıracak bir ürün. Kuru yüze uyguluyorum ve bir kerede waterproof maskarayı bile çıkarıyor. Gözde yanma vs de yapmıyor. 10/10 

  13 aralık 2022 18:54