yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (1)

  20. karma cildimde asla yağlandırma yapmayan, bir güzel de nemlendiren güneş kremidir. mis gibi kokar. bende güneş kremlerinin çoğu zamanla komedon yapıyordu, bunda hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. ayrıca kendisini sabahları direkt nemlendirici niyetine kullanıyorum, o şekilde gayet memnunum. belki çok soğuk aylarda yetmeyebilir. emilimi de çok hızlı, hiç kalıntı bırakmıyor. kısacası alın aldırın.

  19 ekim 2019 22:50

  19. tanım: losyondan biraz daha yoğun kıvamda; renksiz, kolay emilen; beyaz kalıntı veya yapış yapış bir his bırakmayan ve gerçekten çok iyi güneş koruması sağlayan; oldukça kalıcı olan ancak uzun süre üst üste kullanıldığında minik çapta kapalı komedonlar oluşturduğundan şüphelendiğim kimyasal koruma sağlayan dermokozmetik bir güneş kremidir. bu güneş kremini aslında ciddi seviyede güneş alerjisi olan kardeşim için satın almıştım ama en az onun kadar ben de deneyimleme şansı buldum. yazın en sıcak zamanlarında ve güneşte uzun süre kalacağım zamanlar kullandığım için de ürün hakkında net fikirlerim oluştu.

  olumlu özellikleri: yağlı ve yoğun yapıda bir ürün olmasına rağmen yazın yağlıya dönük karma cildimde kolaylıkla emiliyor, beyazlık ya da yapışkan bir tabaka bırakmıyor. özellikle pudralı yapıdaki kapatıcı ya da ten ürünlerini kusturmuyor, yamalandırmıyor. en önemli tercih sebebi olarak çok uzun süre ter ve suya dayanıyor ve tende kalıyor, yani kalıcılığı gerçekten yüksek olduğu için sizi sürekli güneş kremi yenileme derdinden kurtarıyor. ayrıca güneşten gerçekten iyi koruyor. (temmuz ayında saat 12:00-14:00 arasında güneşten bu ürünle korunmuşluğum vardır, gerçekten gram kızarmadım bile.) içeriği çok temiz olmamakla beraber aynı içerikteki bir çok ürüne göre daha iyi ve daha uzun süre koruma sağlıyor. çok az bir miktarı tüm yüze yettiği için bereketli bir ürün ve her gün kullanımda bile en az 6 ay kullanım imkanı sağlıyor ki bu bir sezonu tek güneş koruma kremi ile geçirebilmek anlamına geliyor.

  olumsuz özellikleri: spf 90 olan versiyonu ne online alışveriş sitelerinde ne de eczanelerde kolaylıkla bulunamıyor ve genellikle stok dışı olarak gözüküyor. satın aldığımda indirimli fiyatı 100 tl civarındaydı ve bu fiyat/performans olarak bence katlanılabilir bir maliyet olsa da her bütçeye uyum sağlamıyor. ürün, özellikle yağlı ya da yağlıya dönük karma ciltlerde uzun süre kullanımda cilt tipini geçici olarak değiştirecek boyutta yağlanma yapabiliyor. bir de emin olmamakla birlikte, bu ürünün üst üste her gün kullanıldığında ufak çapta kapalı komedonlar oluşturduğuna dair şüphelerim var ama bunların tam olarak bu üründen kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyorum, yine de uyarı olarak yazmak istedim. ciltten biraz zor arınıyor, güzel bir yüz temizleme jeli ve konjak sünger ile cilt temizliği yapılmasını gerektiriyor. yüzeysel makyaj temizleyiciler ile tam olarak ciltten arındırılamıyor. beni pek rahatsız etmemesine rağmen, tarif edemeyeceğim bir şekilde biraz garip kokuyor.

  sonuç: genel olarak çok sevdiğim bir güneş kremi olmakla beraber üst üste kullanılamaması ve çok güneşli günlerde kullanıma uygun olması nedeniyle elimdeki ürünü bitirdikten sonra kış için yeniden bu ürünü satın almayı düşünmüyorum. ancak kardeşimin güneş alerjisine iyi gelmesi nedeniyle ve gerçekten güneşten iyi koruduğunu düşünmem sebebiyle özellikle güneşe karşı alerjik ciltlere, fiyat olarak bütçelerine uyarsa satın almalarını tavsiye edebileceğim bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

  18 ekim 2019 10:11

  18. Cream olan versiyonunu bu yaz kullandım ve çok memnun kaldım. Gerçekten de bronzluktan koruyor, çok sıcak havalar da dahi oldukça etkileyici koruma sağlıyor. Ben atopik tipte kuru tene sahibim yazın t bölgem daha normale kayıyor, hiç kuru ya da pul pul duruşu yok, beyazlık hiç bırakmıyor. Sürüyorum hemen emiliyor, bence makyaj altında da gayet güzel duruyor. 1 tüp bol bol sürmeme rağmen yaklaşık 3 ay gitti, hacmi az gibi dursa da küçük bir miktar yeterli oluyor. İkinci tüpe başlayacağım, tüm kış yine bunu kullanmayı düşünüyorum, memnuniyetim devam ettiği sürece başka güneş koruyucu aramam.

  26 eylül 2019 10:53


  17. 2 yazdır kullanıyorum yüzüm güneşte hemen yanıyor, bu ürünle hem fazla yanığı önledim hemde renkli bb krem gibi olduğundan cildimi eşitledi.

  11 eylül 2019 10:24

  16. Yazın cildimde sivilce lekelerimin olması ve cildimin yazın yağlı olması sebebiyle ürünü tercih ettim . Lekelerim yok olduğu cildimde herhangi bir leke oluşmadığı için güneş korumasını beğendim (gizlinot: yaz sıcaklarında fazla dışarıda vakit geçirdim) . Cilde duruşu uyguladıktan sonra benim cildimde ıslak bir görünüm oldu. Ben daha mat duracağını düşünmüştüm .Kokusu biraz yoğun hassas olanlar dikkat etsin.

  10 eylül 2019 23:05 26 eylül 2019 23:41

  15. Bitirdiğim ve çok memnun kaldığım güneş kremi. Öncelikle çok iyi koruyor. Senelerdir bioderma,avene,nivea ve garnierin güneş kremlerini kullandım.her zaman  2-3 saatte bir yeniliyordum. Buna rağmen her yaz  illa ki birkaç tane daha güneş lekesi  oluşuyordu. bu sene   asit kullanmayı bırakmadım buna rağmen bir tane bile güneş lekesi oluşmadı. İlk defa içim rahat olarak dışarıya çıkabildim sayesinde. Yapısına gelirsek jel demesine rağmen kremsi olduğunu düşünüyorum. parlama yapıyor ancak ben t bölgesini pudraladıktan sonraki görüntüyü beğeniyorum. sağlıklı cilt parlaklığı hissi veriyor bana görünüm. Komedon,sivilce yapmadı. Ben 3.5-4 ay kullandım neredeyse bu yüzden bence bereketli bir ürün.(2 parmak hesabı ile sürüyorum). Ürün gelmemeye başladığında kestim buzdolabı poşetine koyarak 1 hafta daha kullanabildim. Kış aylarında 90 spf gerekli olmadığı için başka bir güneş kremine geçiyorum ama mart-nisan gibi tekrar alacağım. 

  3 eylül 2019 21:23

  14. karma ve hassas cildimde hiçbir yağlanma, kuruluk, parlamaya sebebiyet vermeyen miss gibi koruyan canım güneş kremim. çok sevdiğim avene'in pabucunu bile dama attırdı. hiçbir yağlı ve ağır his vermiyor, nemlendirici gibi.

  29 temmuz 2019 09:57


  13. bu zamana kadar en memnun kaldığım güneş kremidir. bioderma, lrp, avene vb. kremleriyle geçirdiğim zamanlara yanıyorum şu an. çünkü gerçekten yanmışım:/ bu kremi sürdüğümde bir defa kesinlikle koruyor. adanada yaşıyorum, sürekli kızaran hassas/yağlı beyaz tenliyim. yani güneşten etkilenmeye çok müsaitim. ama son bir haftadır-yani bu ürünü kullandığımdan beridir- dışarda ne kadar vakit geçirirsem  geçireyim yüzüm asla kızarmıyor. bazen sadece sabah sürüp gün içinde yenilemeyi unuttuğum da oldu ama yine de eski hassasiyetim oluşmadı. diğer markalarda da koruyuculuk iyi sanıyordum ama düzenli yenilesem bile yine de cildimde bariz bi güneş hasarı oluştuğunu görebiliyordum. özetle şöyle toparlayayım;

  - çok iyi koruyor.resmen beyazlaştım.

  - cildimde önceden oluşmuş hasarı bile giderdi diyebilirim. böyle bir işlevi var mı bilmiyorum ama süreki pembe/kırmızı/incelmiş o üst deri çok daha sakin. noktalar, benekler daha soluk. burun kanatları ve çevresindeki ıstakoz yanığı hiç yok. 

  - jel demiş ama krem/losyon kıvamlı. sivilce üretmeye yer arayan cildimde hiç sivilce oluşmadı henüz ki en yağsız güneş koruyucular bile benim cildimde sivilce yapar.

  - hep yaptığım gibi önce yağ sonra su bazlı bir temizleyici ile arındırıyorum cildimden. 

  - cilt yapımız ve hassasiyetlerimiz benziyorsa , bir şans verin derim.

  27 temmuz 2019 17:04

  12. Çevremdeki bir çok eczacı arkadaşım 50 faktörü bile gerektiğinden fazla toksik etkili buluyorken 90 bana riskli geldi. Çünkü söylediklerine göre 50 faktör %98 koruyorsa 30 faktör de %95 civarı koruma sağlıyormuş, faktör arttıkça tanecikler küçüldüğü için cilde geçişi ve toksik etkisi artıyormuş. Az faktörü sık aralıklarla kullanmayı öneriyorlar.

  8 haziran 2019 19:37

  11. nice parfümlerle yarışır derecede çok koksa da o kadar güzel bir ürün ki parfümlerimin burnuma gelen kokusunu bozmasını bile umursamaz oldum. bir ömür değiştirmem diyeceğim nadir ürünlerden. yazın spf 50 kullanırım, o ayrı.

  not: ama denize vs. girerken kullanmayın. reef safe değil.

  not2: yaz değil kışın sp50 demek istedim :D

  8 haziran 2019 19:12 14 haziran 2019 01:09