yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (1)

  18. 2 yazdır kullanıyorum yüzüm güneşte hemen yanıyor, bu ürünle hem fazla yanığı önledim hemde renkli bb krem gibi olduğundan cildimi eşitledi.

  11 eylül 10:24

  17. Yazın cildimde sivilce lekelerimin olması ve cildimin yazın yağlı olması sebebiyle ürünü tercih ettim . Lekelerim yok olduğu cildimde herhangi bir leke oluşmdığı için güneş korumasını beğendim (gizlinot: yaz sıcaklarında fazla dışarıda vakit geçirdim) . Cilde duruşu uyguladıktan sonra benim cildimde ıslak bir görünüm oldu. Ben daha mat duracağını düşünmüştüm .Kokusu biraz yoğun hassas olanlar dikkat etsin.

  10 eylül 23:05 12 eylül 02:01

  16. Bitirdiğim ve çok memnun kaldığım güneş kremi. Öncelikle çok iyi koruyor. Senelerdir bioderma,avene,nivea ve garnierin güneş kremlerini kullandım.her zaman  2-3 saatte bir yeniliyordum. Buna rağmen her yaz  illa ki birkaç tane daha güneş lekesi  oluşuyordu. bu sene   asit kullanmayı bırakmadım buna rağmen bir tane bile güneş lekesi oluşmadı. İlk defa içim rahat olarak dışarıya çıkabildim sayesinde. Yapısına gelirsek jel demesine rağmen kremsi olduğunu düşünüyorum. parlama yapıyor ancak ben t bölgesini pudraladıktan sonraki görüntüyü beğeniyorum. sağlıklı cilt parlaklığı hissi veriyor bana görünüm. Komedon,sivilce yapmadı. Ben 3.5-4 ay kullandım neredeyse bu yüzden bence bereketli bir ürün.(2 parmak hesabı ile sürüyorum). Ürün gelmemeye başladığında kestim buzdolabı poşetine koyarak 1 hafta daha kullanabildim. Kış aylarında 90 spf gerekli olmadığı için başka bir güneş kremine geçiyorum ama mart-nisan gibi tekrar alacağım. 

  3 eylül 21:23

  15. karma ve hassas cildimde hiçbir yağlanma, kuruluk, parlamaya sebebiyet vermeyen miss gibi koruyan canım güneş kremim. çok sevdiğim avene'in pabucunu bile dama attırdı. hiçbir yağlı ve ağır his vermiyor, nemlendirici gibi.

  29 temmuz 09:57

  14. bu zamana kadar en memnun kaldığım güneş kremidir. bioderma, lrp, avene vb. kremleriyle geçirdiğim zamanlara yanıyorum şu an. çünkü gerçekten yanmışım:/ bu kremi sürdüğümde bir defa kesinlikle koruyor. adanada yaşıyorum, sürekli kızaran hassas/yağlı beyaz tenliyim. yani güneşten etkilenmeye çok müsaitim. ama son bir haftadır-yani bu ürünü kullandığımdan beridir- dışarda ne kadar vakit geçirirsem  geçireyim yüzüm asla kızarmıyor. bazen sadece sabah sürüp gün içinde yenilemeyi unuttuğum da oldu ama yine de eski hassasiyetim oluşmadı. diğer markalarda da koruyuculuk iyi sanıyordum ama düzenli yenilesem bile yine de cildimde bariz bi güneş hasarı oluştuğunu görebiliyordum. özetle şöyle toparlayayım;

  - çok iyi koruyor.resmen beyazlaştım.

  - cildimde önceden oluşmuş hasarı bile giderdi diyebilirim. böyle bir işlevi var mı bilmiyorum ama süreki pembe/kırmızı/incelmiş o üst deri çok daha sakin. noktalar, benekler daha soluk. burun kanatları ve çevresindeki ıstakoz yanığı hiç yok. 

  - jel demiş ama krem/losyon kıvamlı. sivilce üretmeye yer arayan cildimde hiç sivilce oluşmadı henüz ki en yağsız güneş koruyucular bile benim cildimde sivilce yapar.

  - hep yaptığım gibi önce yağ sonra su bazlı bir temizleyici ile arındırıyorum cildimden. 

  - cilt yapımız ve hassasiyetlerimiz benziyorsa , bir şans verin derim.

  27 temmuz 17:04

  13. Çevremdeki bir çok eczacı arkadaşım 50 faktörü bile gerektiğinden fazla toksik etkili buluyorken 90 bana riskli geldi. Çünkü söylediklerine göre 50 faktör %98 koruyorsa 30 faktör de %95 civarı koruma sağlıyormuş, faktör arttıkça tanecikler küçüldüğü için cilde geçişi ve toksik etkisi artıyormuş. Az faktörü sık aralıklarla kullanmayı öneriyorlar.

  8 haziran 19:37

  12. nice parfümlerle yarışır derecede çok koksa da o kadar güzel bir ürün ki parfümlerimin burnuma gelen kokusunu bozmasını bile umursamaz oldum. bir ömür değiştirmem diyeceğim nadir ürünlerden. yazın spf 50 kullanırım, o ayrı.

  not: ama denize vs. girerken kullanmayın. reef safe değil.

  not2: yaz değil kışın sp50 demek istedim :D

  8 haziran 19:12 14 haziran 01:09

  11. tanım: kuru ve alerjik cildime herhangi bir sivilce veya negatif etki yapmayan,beyaz iz bırakmayan güneş kremi.

  -

  kktc güneşinde bile yüzüm yarım ton yanmadı,güneş lekelerim ortaya çıkmadı. makyaj altına kullanımı nasıl bilemiyorum çünkü üstüne makyaj yapmadım. ancak yüzümde kusma asla yapmadı. cildim kuru olduğu için yağlanma ve vıcık vıcık parlama başıma gelmediği için memnun kaldım. benim gibi güneşe alerjisi olanlara iyi bir alternatif. acele ihtiyacım olduğu için eczaneden 109 liraya aldım ancak daha ucuza temin edilebilir 

   

  *dermatolog önerisi ile aldım.

  11 ağustos 2018 17:28

  10. kalın bir yapısı olan güneş kremi. jelden ziyade hafif renkli kıvamlı bir krem formunda. yağlı ciltlere ve makyaj altına sürülmeye çok uygun. uzun süre dışarda kalacaksam mutlaka kullandığım güneş koruyucu bu. sivilcelenme vs. gibi bir durumla karşılaşmadım. makyaj altına çok uygun, fondöteni bozmuyor. Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama 50 faktör versiyonu biraz daha yağlı ve gözümün yanmasına sebebiyet veriyor.

  çok fazla 50 faktör üzeri koruyuculara güvenmeyin denilse de ciddi anlamda iyi koruyor. uzun süre güneş altında dolaştığım günlerde cildimde hiçbir değişiklik olmadı.

  Benim için en önemli sorunu kokusu. şekerli sakız kokusu var.

  9 temmuz 2018 16:53 12 ağustos 2018 03:03

  9. Heliocare ürünlerinin kokusuna dayanamadığım için kullanamadığım ürün. Koku hassasiyeti olanlara ve aynı zamanda güneş hassasiyeti olanlara dermoskin spf97 veya cumlaude lab spf100+ Öneririm, ya da sık tazelemenizi.

  23 temmuz 2017 05:02