yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (2)

  25. Yaklaşık 10 gündür çok severek kullandığım güneş koruyucu olur kendisi. Cildim yaz-kış hep çok yağlıdır ve hangi güneş kremini kullandıysam kullanayım suratım ayna gibi parlıyor. Ancak bununla gerçekten sağlıksız, kötü görünen bir parlama olmadı ve bu benim için bir mucize. Üzerine bb geçsem de öyle kötü bir görüntüsü yok, en kötü ihtimalle ufak bir pudra dokunuşu yetiyor.

  5 ağustos 13:00

  24. Üzerine makyaj yapmak için en az yarım saat beklenmesi gereken güneş kremi. Üzerine sürülen fondöteni de dağıtıyor, parça parça oluyor makyaj, bekleyince biraz daha iyi oluyor ama yine de minimum ten makyajı yapacağım günler tercih ediyorum, bir de üzerine pudra geçiyorum.  

  Nemlendiriciliği oldukça yüksek, sabahları yüzüme ayrı bir nemlendirici sürmüyorum bunu kullanıyorsam, gerek kalmıyor. Ancak ciddi şekilde parlama yapıyor. 

  Güneş kremi içeriklerine (henüz) çok hakim değilim maalesef, incidecoder'dan gördüğüm kadarıyla komedojenik ya da irritasyon yaratabilecek ciddi bir madde yok içinde.

  Bitince almaya devam eder miyim bilmiyorum, denemek istediğim çok güneş kremi var ancak koruyuculuğu gerçekten yüksek, bu nedenle tekrar elim gider muhtemelen. artan güneş lekelerim gözüme çok battığı için almıştım bu yaz bir artma yaşamadım şimdilik.

  22 temmuz 20:41

  23. Bir süslünün soru cevapta UVA/UVB değerlerini sorması üzerine bu yaz başında alıp, sadece açık havada ve güneşte aktivite yapmak zorunda oldugum günlerde kullanıp bir kenara attığımı hatırladığım güneş kremi.

  Öncelikle yapısı aşırı ağır, kalın, ve üstüne üstlük parfümlü. Daha kapağı kaldırır kaldırmaz ağır bir parfüm kokusu geliyor, sanki eski formüllerde bu derece parfüm yoktu. Bu kremi sürünce kesinlikle ıslanmamak, terlememek gerekiyor. Ne yazık ki yüzümde bu krem varken bir kere terlemek bir kere de denize girmek gafletinde bulundum ve gözlerim ve göz altlarım aşırı derecede rahatsız oldu.

  Hava sıcaklığının gerçekten de elli derecelere yaklaştığı bir yerde yaşıyorum, o yüzden yüksek koruyuculuğu adına belki tekrar şans veririm ancak zaten belli saatler arasında güneşe çıkmayıp şapka ve gözlük kullanınca bu ürün yerine herhangi iyi bir dermokozmetik markasının 50 faktör ürünleri tercih edilebilir.

  ilgili medya:
  1
  23 ekim 2021 13:40


  22. Jel-krem yapıda, karma ve yağlı ciltler için üretildiği belirtilen ancak bence her cilt tipini mutlu edecek bir koruyucu.

  Bir kere uygulaması çok rahat ve ürün açık buğday renginde olduğu için yüzü bembeyaz yapmıyor. Herhangi bir kapaticilik vermemesine rağmen yüzde çok hafif bir ton esitlemesi sağlıyor.

  Özellikle son zamanlarda purito olayıyla patlak veren güneş koruyucu skandallarından sonra etikette spf değeri daha yüksek ürünler kullanmak içimi daha rahat ettiriyor. Bu krem de beni her yönüyle memnun etti, bahsedildiği gibi kokusundan da hiç rahatsızlık duymadım ben.

  Bundan sonra ambalajında spf 90 yazmayacakmis. 50+ yazmak zorundaymış tüm ürünlerde.

  Ultra 90 gel spf 50+ şeklinde görecekmişiz bundan sonra bu ürünü.

  7 nisan 2021 23:20 7 nisan 2021 23:21

  21. sivilce yapmadığı için inanılmaz derecede severek bir iki yıldır kullanıyorum ve hala köşede yedek aldığım kremi durduğu için kullanacağım ama güneş kremlerinin içeriklerine dikkat etmeye başladığım şu günlerde uva'dan çok uvb'ye yönelik korumaya yöneldiğini fark ettim. özellikle uva 1'de korumak için sadece zinc oxide ve titanium dioxide bulunduruyor ki bunlar da doğal olarak nano ve içerik listesinin en sonlarında. ölümcül uvb ışınları, kanser olunacak derecede kötü güneşli iklimler için hala en iyi kremlerden biri. sivilceli ciltler için allah'ın bir nimeti ama uva koruması konusunda, ben her ne kadar kullandığım süre boyunca bana sıkıntı çıkarmadığını düşünsem de açıkça ön planda değil.

  19 haziran 2020 03:06 19 haziran 2020 03:11

  20. Kullandığım en güzel güneş koruyucu. Şimdiye kadar kullandığım bütün güneş kremleri yüzümde sivilce yapmıştı. Cildimde çok ağır durdukları için fazla sürünce yüzümü terletiyorlardı, az sürünce korumuyorlardı. Bu krem hiçbir şekilde ağırlık yapmıyor varlığını hissetmiyorum bile. Bu sebeple ilk defa evde bile gönül rahatlığıyla güneş kremi sürebiliyorum. Yüzde beyazlık yapmıyor aksine nemli aydınlık bir görüntü bırakıyor. Küçük tampon hareketlerle sürüp emilmesi için kendi haline bırakmak gerekiyor elle cildi çekiştire çekiştire yedirmeye çalışınca silgi gibi parça parça dökülüyor. Bunun dışında olumsuz bir özelliğiyle karşılaşmadım.

  18 mayıs 2020 14:39

  19. karma cildimde asla yağlandırma yapmayan, bir güzel de nemlendiren güneş kremidir. mis gibi kokar. bende güneş kremlerinin çoğu zamanla komedon yapıyordu, bunda hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. ayrıca kendisini sabahları direkt nemlendirici niyetine kullanıyorum, o şekilde gayet memnunum. belki çok soğuk aylarda yetmeyebilir. emilimi de çok hızlı, hiç kalıntı bırakmıyor. kısacası alın aldırın.

  19 ekim 2019 22:50


  18. tanım: losyondan biraz daha yoğun kıvamda; renksiz, kolay emilen; beyaz kalıntı veya yapış yapış bir his bırakmayan ve gerçekten çok iyi güneş koruması sağlayan; oldukça kalıcı olan ancak uzun süre üst üste kullanıldığında minik çapta kapalı komedonlar oluşturduğundan şüphelendiğim kimyasal koruma sağlayan dermokozmetik bir güneş kremidir. bu güneş kremini aslında ciddi seviyede güneş alerjisi olan kardeşim için satın almıştım ama en az onun kadar ben de deneyimleme şansı buldum. yazın en sıcak zamanlarında ve güneşte uzun süre kalacağım zamanlar kullandığım için de ürün hakkında net fikirlerim oluştu.

  olumlu özellikleri: yağlı ve yoğun yapıda bir ürün olmasına rağmen yazın yağlıya dönük karma cildimde kolaylıkla emiliyor, beyazlık ya da yapışkan bir tabaka bırakmıyor. özellikle pudralı yapıdaki kapatıcı ya da ten ürünlerini kusturmuyor, yamalandırmıyor. en önemli tercih sebebi olarak çok uzun süre ter ve suya dayanıyor ve tende kalıyor, yani kalıcılığı gerçekten yüksek olduğu için sizi sürekli güneş kremi yenileme derdinden kurtarıyor. ayrıca güneşten gerçekten iyi koruyor. (temmuz ayında saat 12:00-14:00 arasında güneşten bu ürünle korunmuşluğum vardır, gerçekten gram kızarmadım bile.) içeriği çok temiz olmamakla beraber aynı içerikteki bir çok ürüne göre daha iyi ve daha uzun süre koruma sağlıyor. çok az bir miktarı tüm yüze yettiği için bereketli bir ürün ve her gün kullanımda bile en az 6 ay kullanım imkanı sağlıyor ki bu bir sezonu tek güneş koruma kremi ile geçirebilmek anlamına geliyor.

  olumsuz özellikleri: spf 90 olan versiyonu ne online alışveriş sitelerinde ne de eczanelerde kolaylıkla bulunamıyor ve genellikle stok dışı olarak gözüküyor. satın aldığımda indirimli fiyatı 100 tl civarındaydı ve bu fiyat/performans olarak bence katlanılabilir bir maliyet olsa da her bütçeye uyum sağlamıyor. ürün, özellikle yağlı ya da yağlıya dönük karma ciltlerde uzun süre kullanımda cilt tipini geçici olarak değiştirecek boyutta yağlanma yapabiliyor. bir de emin olmamakla birlikte, bu ürünün üst üste her gün kullanıldığında ufak çapta kapalı komedonlar oluşturduğuna dair şüphelerim var ama bunların tam olarak bu üründen kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyorum, yine de uyarı olarak yazmak istedim. ciltten biraz zor arınıyor, güzel bir yüz temizleme jeli ve konjak sünger ile cilt temizliği yapılmasını gerektiriyor. yüzeysel makyaj temizleyiciler ile tam olarak ciltten arındırılamıyor. beni pek rahatsız etmemesine rağmen, tarif edemeyeceğim bir şekilde biraz garip kokuyor.

  sonuç: genel olarak çok sevdiğim bir güneş kremi olmakla beraber üst üste kullanılamaması ve çok güneşli günlerde kullanıma uygun olması nedeniyle elimdeki ürünü bitirdikten sonra kış için yeniden bu ürünü satın almayı düşünmüyorum. ancak kardeşimin güneş alerjisine iyi gelmesi nedeniyle ve gerçekten güneşten iyi koruduğunu düşünmem sebebiyle özellikle güneşe karşı alerjik ciltlere, fiyat olarak bütçelerine uyarsa satın almalarını tavsiye edebileceğim bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

  18 ekim 2019 10:11

  17. Cream olan versiyonunu bu yaz kullandım ve çok memnun kaldım. Gerçekten de bronzluktan koruyor, çok sıcak havalar da dahi oldukça etkileyici koruma sağlıyor. Ben atopik tipte kuru tene sahibim yazın t bölgem daha normale kayıyor, hiç kuru ya da pul pul duruşu yok, beyazlık hiç bırakmıyor. Sürüyorum hemen emiliyor, bence makyaj altında da gayet güzel duruyor. 1 tüp bol bol sürmeme rağmen yaklaşık 3 ay gitti, hacmi az gibi dursa da küçük bir miktar yeterli oluyor. İkinci tüpe başlayacağım, tüm kış yine bunu kullanmayı düşünüyorum, memnuniyetim devam ettiği sürece başka güneş koruyucu aramam.

  26 eylül 2019 10:53

  16. 2 yazdır kullanıyorum yüzüm güneşte hemen yanıyor, bu ürünle hem fazla yanığı önledim hemde renkli bb krem gibi olduğundan cildimi eşitledi.

  11 eylül 2019 10:24