yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (3)

  19. Kulağın kıkırdak bölgesi delinerek yapılan bu piercinge ilk 15 yaşımda sol kulağımı tabanca ile deldirerek sahip oldum. Abartısız bir yıl boyunca sürekli kanadı, iltihaplandı, ardından iyileşecek gibi oldu, tekrar iltihaplandı, üzerine yatamadım. Zaten piercing yerine de bilgisizlikten ve umursamazlıktan normal küpe takıyordum; baktım bir yılı geçti iyileşmedi, ben de çıkardım. Gel zaman git zaman ben piercing işine iyice merak sardım, bir de araştırmaya başladım, diğer kulağıma bir helix yaptırmaya karar verdim, o esnada eski heliximi de tekrar iğneyle açtırdım, o gün bu gündür pek bir mutluyum. Öncelikle bu tüm piercingler için geçerli, tabanca ile piercing yaptırmamalıyız çünkü bu tabancalar sterilize edilebilen aletler değil ve çoğu yerlerde bu tabancaların ucunda düşük kaliteli küpeler kullanılıyor, ve delim esnasında kulağınız sivri bir iğne ile değil, ucu küt bir küpeyle tabancanın ani baskı yaratması sonucu deliniyor. Bu şekilde yapılan delimler kıkırdak dokuda travma yaratabiliyor. Ayrıca tabancayla delim yapan yerlerde dokunun ve delinecek yerin muayne edilip delime uygun olup olmadığının belirlendiği de sık görülen bir durum olmadığı için bu şekilde deldirecekseniz, durumu bir daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Helix piercing yapıldığı kıkırdak dokunun sertliği nedeniyle tam anlamıyla iyileşmesi vakit alan bir piercing türü, piercingimiz iyileşene kadar sabırla serumfizyolojik su ile bakımını yapıyoruz; bu konuda güvendiğim ve işinin ehli piercerlardan öğrendiğim kadarıyla da piercingimiz iltihaplanmadığı sürece ‘aman tedbir alayım, bir şey olmasın’ diyerek gereksiz yere antibiyotikli merhemleri kullanıp, oradaki deliği tıkayıp, iyileşmesini geciktirmiyoruz. Antibiyotikli merhemler piercing gerçekten iltihaplandığında sürülmesi gerekiyor ve bu durumdan şüphelendiğinizde bir profesyonele görünmeniz, kendisi gerekli görürse antibiyotikli merhem kullanmanızı tavsiye ederim. Düzgün bir stüdyoda, ehil eller tarafından yapıldığında, bakımını aksatmazsanız çabucak iyileşip, zevkle kullanabileceğiniz bir piercing türüdür helix. 

  8 eylül 02:21 8 eylül 02:22

  18. yıllar boyunca ne kadar özensem de, mikrop kapar şişer acır yatamazsın bahaneleriyle yaptırmadım.bi gün deli cesaretiyle gittim deldirdim ve max 2 hafta acımıştır o da çok hafif.çıkın çıkın deldirin kızlar harika duruyor mükemmmmellllllll

  7 eylül 20:15 7 eylül 20:15

  17. deli cesaretiyle türkiye de olmadığım bir dönem önüme gelen ilk dövmeci de yaptırmıştım 3 yıl önce. adamın hiçbir hijyen kuralını uygulamadığını gördüğüm an dükkandan çıkmalıydım ama inat ettim bir kere salağım yaptıracağım. adama halka küpe takılmasını istiyorum dedim adam da hiç uyarmadı sağ olsun ilk delimde takılmaması gerek diye neyse efendim oturdum koltuğa tuttum arkadaşımın elini delinirken haber ver tamam mı diyorum. oda delindi bile dedi şaşkın şaşkın nasıl ya hissetmedim dedim çünkü uyuşturucu iğne ve spreyle deldirdim. 4 saat sonra falan al sana hissetme diyerek benim kulağım davul gibi şişti ve kızardı geceye kadar elimde telefon ne yapılır araştırıyorum acıdan ağlamamak için. en son arkadaşım dayanamadı hadi kalk acile gidiyoruz dedi gittik. hemşire küpeyi çıkardı, pansuman yaptı, kıkırdak kapandı benim macera da kısa sürdü. Bu aralar kendisine yine sevdalıyım, görünce bir iç çekiyorum falan sanırım bir aya yine yaptıracağım ama tek sorunum ben düz yatamıyorum, bütün gece tek tarafa dönüp de uyuyamıyorum uykusuz nasıl olacak bakalım. Birde hijyen kurallarına uyan bir yer olmasına dikkat edeceğim bu sefer.

  7 eylül 20:06


  16. 4 sene önce bir anlık heves sonucu tabancayla deldirdim. delinirken hiçbir ağrı sizi yaşamadım fakat 2-3 saat geçtikten sonra ciddi bir ağrı bastırdı. kulağım sürekli kabuk bağlıyordu, kabuğu yoluyordum, kanıyordu, tekrar kabuk tutuyordu. bu döngü yaklaşık 2 ay boyunca sürdü ve ben o süreçte kulağımın üstüne dahi yatamadım. inadımdan küpeyi de çıkarmadım resmen kendi kendime eziyet ettim. şimdiyse yaptırdığım için o kadar mutluyum ki gerçekten çok hoş görünüyor fakat süslüler şimdiki aklım olsa tabancayla asla deldirmem iyi bir yer bulup iğneyle deldirin, eminim ki pişman olmazsınız.

  16 temmuz 20:05

  15.  cildim cok hassas olduğu icin ve geçen yıl kulak memesini deldirirken tabanca kullanımı sorunu hala sıkıntı yaşatıp iltihap kapmasından dolayı igneyle delen bir yer tercih ettim. 

  Geçen hafta ptesi günü Bahçelievler’de bir dövmecide igneyle deldirdim. İlk başta tragus da deldireceğim icin titanyum piercing sectim. Kulagim delinmeden önce delecek kişi alkol ve batticonla kulagimi temizledi. Sonra külahında delinecek yeri işaretledi kulagimi kıstırıp sprey sıkıp deldi. igneyle gayet acısız(tragus biraz acidi) kulagim delindi. Sonrasında ne bir sıkıntı ne bir agri ne de bir sizi. İltihap bile kapmadı denebilir. İlk gün biraz sismisti sadece ikinci günden sonra şişlik de indi Suan gayet sağlıklı. Ve iyi ki yaptırmışım cok güzel duruyor. 

  16 temmuz 19:26

  14. Dönem dönem ben de sorun yaşıyorum kendisiyle yalnız fucidin merhem iyi geliyor.yıllardir nasıl düzelemedi anlamadım gerçekten...

  16 temmuz 14:58

  13. Ya ben bu piercingle çok garip şeyler yaşadım. Deldirdiğimin 2 3 gün sonrasında acı falan hissetmiyordum asla bi tragus gibi 1 hafta uyutmazlık yapmadı, ben de hiç sorun çıkarmayacak sandım.

  4 ay falan mutlu mesut yaşadık (gizlinot: Ki zaten benim kıkırdak bölümlerim 4 ayda tam anlamıyla iyileşiyor) sonra ben gerizekalılığın zirvesini yaparak oraya gümüş incecik bir küpe taktım ama 2 3 gün kadar durdu kulağımda. Sonra o küpeyi çıkarıp piercingi taktım yerine ama kıkırdak bu durur mu tabi , biraz daralmıştı ama bi sorun çıkartmadı.

  Sonrasında olanlar oldu ve ara ara hafif düzeyde iltihaplandı sorun burada iltihap da değil durduk yerde bile baya acıyordu ben de baktım olmuyor o ince gümüş olan küpeyi taktım su anda mutlu mesut yaşıyoruz üçümüz de

  16 temmuz 13:58


  12. lisedeyken hangi akla hizmetse gidip tabancayla deldirmiştim bu ''helix'' denilen kulağın kıkırdak bölgesini. bir 15-20 gün acıya dayandım sonra öperler diyerek fırlatıp atmıştım küpeyi. dün ataşehirtattoo'ya piercing iğnesiyle deldirdim. sağolsunlar sertleştiriyor ve sonradan şişmesine sebep oluyor diye soğutucu sprey,uyuşturucu krem vs sürmeden yaptılar :) abooo o neydi... çocuk ben sana yaparken haber vericem derken son kelimesinde soktu iğneyi... çok acıyormuş arkadaşlar şişse de sonrasında bence mutlaka uyuşturucu bişey yaptırın. bana akşamları sadece terramycin sürmemi söyledi. dün evde fucidin vardı onu sürdüm ama bugün alacağım. 2 yıl evvel tragus yaptırmıştım ve tam 1 yıl sürmüştü iyileşmesi şu an kulak memem gibi sıfır acı. darısı heliximin başına.

  tanım: kulağın kıkırdak kısmına yapılan piercing çeşidi.

  16 temmuz 13:24

  11. tam bir haftadır sahip olduğum piercing çeşidi. iğneyle delindi. soğutucu sprey kullanmadı delen kişi ama acısı dayanılmayacak gibi değil. ilk iki gün aralıklarla sızladı ama bunu bekliyodum zaten. bir gün su değmemesi gerekiyomuş, sonrasında da ıslanınca hemen kurulamak gerekiyomuş. bir de duşa girmeden vazelin sürersem sudan daha iyi korunacağını söylediler. bir ay boyunca da ilk takılan piercingi çıkarmamamı önerdiler. deldirdiğim yerden bir de piercing bakım spreyi aldım günde 5-6 kez sıkıp piercingi hareket ettiriyorum, sabah akşam da fucidin sürüyorum kulak çubuğuyla. hareket ettirirken oluşan hassasiyet oldukça azaldı. iki gündür dikkatli olmak koşuluyla üstüne de yatabiliyorum. hijyenik bir yerde yaptırırsanız ve bakımını ihmal etmezseniz sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. çok güzel görünüyo süslüler aynaya baktıkça mutlu oluyorum :)

  12 mart 17:50 12 mart 17:51

  10. Birini sol birini sağ kulağıma aynı anda yaptırdım. Bugun yaptıralı 4 gün oluyor ve fucidin sagolsun dünden beri her iki tarafıma da rahatça yatabiliyorum. İkinci gün biraz ağrım oldu ama o kadar da olsun dedim. Hatta iki kulağıma aynı anda yaptırdığımı söylediğim arkadaşlarım bir ay uykuyu unut vs neler neler söylediler ancak hiç korktuğum gibi olmadı. İlk günden duş da aldım bir sıkıntı yaratmadı. İğneyle delindi ve yalnızca fucidin kullandım. Şuan da acısı normal küpe deliği açtırdığımdaki ki acıdan dahi az

  19 ocak 01:02