yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (3)

  17. 4 sene önce bir anlık heves sonucu tabancayla deldirdim. delinirken hiçbir ağrı sizi yaşamadım fakat 2-3 saat geçtikten sonra ciddi bir ağrı bastırdı. kulağım sürekli kabuk bağlıyordu, kabuğu yoluyordum, kanıyordu, tekrar kabuk tutuyordu. bu döngü yaklaşık 2 ay boyunca sürdü ve ben o süreçte kulağımın üstüne dahi yatamadım. inadımdan küpeyi de çıkarmadım resmen kendi kendime eziyet ettim. şimdiyse yaptırdığım için o kadar mutluyum ki gerçekten çok hoş görünüyor fakat süslüler şimdiki aklım olsa tabancayla asla deldirmem iyi bir yer bulup iğneyle deldirin, eminim ki pişman olmazsınız.

  16 temmuz 20:05

  16.  cildim cok hassas olduğu icin ve geçen yıl kulak memesini deldirirken tabanca kullanımı sorunu hala sıkıntı yaşatıp iltihap kapmasından dolayı igneyle delen bir yer tercih ettim. 

  Geçen hafta ptesi günü Bahçelievler’de bir dövmecide igneyle deldirdim. İlk başta tragus da deldireceğim icin titanyum piercing sectim. Kulagim delinmeden önce delecek kişi alkol ve batticonla kulagimi temizledi. Sonra külahında delinecek yeri işaretledi kulagimi kıstırıp sprey sıkıp deldi. igneyle gayet acısız(tragus biraz acidi) kulagim delindi. Sonrasında ne bir sıkıntı ne bir agri ne de bir sizi. İltihap bile kapmadı denebilir. İlk gün biraz sismisti sadece ikinci günden sonra şişlik de indi Suan gayet sağlıklı. Ve iyi ki yaptırmışım cok güzel duruyor. 

  16 temmuz 19:26

  15. Dönem dönem ben de sorun yaşıyorum kendisiyle yalnız fucidin merhem iyi geliyor.yıllardir nasıl düzelemedi anlamadım gerçekten...

  16 temmuz 14:58

  14. Ya ben bu piercingle çok garip şeyler yaşadım. Deldirdiğimin 2 3 gün sonrasında acı falan hissetmiyordum asla bi tragus gibi 1 hafta uyutmazlık yapmadı, ben de hiç sorun çıkarmayacak sandım.

  4 ay falan mutlu mesut yaşadık (gizlinot: Ki zaten benim kıkırdak bölümlerim 4 ayda tam anlamıyla iyileşiyor) sonra ben gerizekalılığın zirvesini yaparak oraya gümüş incecik bir küpe taktım ama 2 3 gün kadar durdu kulağımda. Sonra o küpeyi çıkarıp piercingi taktım yerine ama kıkırdak bu durur mu tabi , biraz daralmıştı ama bi sorun çıkartmadı.

  Sonrasında olanlar oldu ve ara ara hafif düzeyde iltihaplandı sorun burada iltihap da değil durduk yerde bile baya acıyordu ben de baktım olmuyor o ince gümüş olan küpeyi taktım su anda mutlu mesut yaşıyoruz üçümüz de

  16 temmuz 13:58

  13. lisedeyken hangi akla hizmetse gidip tabancayla deldirmiştim bu ''helix'' denilen kulağın kıkırdak bölgesini. bir 15-20 gün acıya dayandım sonra öperler diyerek fırlatıp atmıştım küpeyi. dün ataşehirtattoo'ya piercing iğnesiyle deldirdim. sağolsunlar sertleştiriyor ve sonradan şişmesine sebep oluyor diye soğutucu sprey,uyuşturucu krem vs sürmeden yaptılar :) abooo o neydi... çocuk ben sana yaparken haber vericem derken son kelimesinde soktu iğneyi... çok acıyormuş arkadaşlar şişse de sonrasında bence mutlaka uyuşturucu bişey yaptırın. bana akşamları sadece terramycin sürmemi söyledi. dün evde fucidin vardı onu sürdüm ama bugün alacağım. 2 yıl evvel tragus yaptırmıştım ve tam 1 yıl sürmüştü iyileşmesi şu an kulak memem gibi sıfır acı. darısı heliximin başına.

  tanım: kulağın kıkırdak kısmına yapılan piercing çeşidi.

  16 temmuz 13:24

  12. Surekli cevresinde helix piercing cesidine sahip olanlara “aciyor mu?, bakimi nasil?, pisman mısın?” gibi sorular sorup asla yaptıramayan kisi benim bashhaahsbnn. Yillardir istiyorum ama yok bir turlu yaptiramiyorum. (sanki cok buyuk bir mesele de zulum cekecekmiscesine triplere girmem?)

  3 temmuz 00:23

  11. tam bir haftadır sahip olduğum piercing çeşidi. iğneyle delindi. soğutucu sprey kullanmadı delen kişi ama acısı dayanılmayacak gibi değil. ilk iki gün aralıklarla sızladı ama bunu bekliyodum zaten. bir gün su değmemesi gerekiyomuş, sonrasında da ıslanınca hemen kurulamak gerekiyomuş. bir de duşa girmeden vazelin sürersem sudan daha iyi korunacağını söylediler. bir ay boyunca da ilk takılan piercingi çıkarmamamı önerdiler. deldirdiğim yerden bir de piercing bakım spreyi aldım günde 5-6 kez sıkıp piercingi hareket ettiriyorum, sabah akşam da fucidin sürüyorum kulak çubuğuyla. hareket ettirirken oluşan hassasiyet oldukça azaldı. iki gündür dikkatli olmak koşuluyla üstüne de yatabiliyorum. hijyenik bir yerde yaptırırsanız ve bakımını ihmal etmezseniz sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. çok güzel görünüyo süslüler aynaya baktıkça mutlu oluyorum :)

  12 mart 17:50 12 mart 17:51

  10. Birini sol birini sağ kulağıma aynı anda yaptırdım. Bugun yaptıralı 4 gün oluyor ve fucidin sagolsun dünden beri her iki tarafıma da rahatça yatabiliyorum. İkinci gün biraz ağrım oldu ama o kadar da olsun dedim. Hatta iki kulağıma aynı anda yaptırdığımı söylediğim arkadaşlarım bir ay uykuyu unut vs neler neler söylediler ancak hiç korktuğum gibi olmadı. İlk günden duş da aldım bir sıkıntı yaratmadı. İğneyle delindi ve yalnızca fucidin kullandım. Şuan da acısı normal küpe deliği açtırdığımdaki ki acıdan dahi az

  19 ocak 01:02

  9. İki tane sağ kulağımda olan piercing çeşidi. İkisiyle iğneyle , bir buçuk ay arayla delindi. Dayanılmayacak bir acı değil , sadece soğutucu sprey kullandılar. Delindikten yarım saat sonra yanma oldu biraz. Ben iki hafta boyunca batikon + fucidin pomadı sabah akşam düzenli kullandım. Birkaç günde suyla temas etmedim. Tam olarak iyileşmesi en az birkaç ayı bulduğu için hala nemli kalmamasına dikkat ediyorum banyodan sonra. 

  ilgili medya:
  1
  3 ekim 2018 14:12

  8. 1 adet standart helix, 1 adet anti helix çeşidine sahip olduğum aksesuar.

  Delimler iğne ile yapıldı, ilk 24 saat su değirmeme şartı ile ilk delim yapılan piercingleri 1 buçuk ay civarı taktım. Aslında ne kadar uzun süre ilk piercingi takarsanız iyileşme süresi o kadar zahmetsiz oluyor.

  İlk piercingi çıkardıktan sonra 2 ay boyunca ara ara iltihaplanma yaşadım bu sebeple de sürekli olarak terraymcin kullandım.

  Aklımda 2 adet anti helix yaptırmak vardı ama delim yapan kişi kulağıma sığmayacağını söyledi. Sırada tragus var cesaretimi toplarsam.

  Delim ücretleri Eskişehir için 35-40 TL.

  ilgili medya:
  1
  29 temmuz 2018 16:09