sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (46)
 • medya (0)

1. anaçlık ya da çocuk yapmayı nihai hedef yahut tekamülün ileri basamağıymış gibi gösteren başlık. ayrıca günlük hayata bakarsak terörün nerede olduğunu az çok görebiliyoruz.

25 ocak 2017 10:35

2. olamamış kısmına girdiğimdir.

25 ocak 2017 18:20

3. Bunca yıldır çocuk sahibi olmamış kadın olarak dolaşıyorum. Ayrıca ileride olmaya da niyetim yok. Böyle bir terör ne duydum, ne gördüm ne iştirak ettim. Tam tersine, çocuk sahibi olmadığı için hastalıklı muamelesi gördükleri, "yarım" diye nitelendirildikleri, çocuk sahibi olmamanın bir tercih olabileceği akıllara gelmediği için, çocuksuz kadınların sürekli çocukluları kıskandığı önyargısına maruz kaldıkları, benzer yaş grubu ile toplaşıldığında, çocuksuz kadınların umursanmayıp saatlerce bebek, bez vs. muhabbetine mecbur bırakıldıkları, aynı işyerinde aynı işi yapsanız bile, işin en ağır en çok çalışma gerektiren kısımlarını, "diğer kadının çocuğu olduğu için" her seferinde yapmak zorunda bırakıldıkları için eğer mutlaka bir terör estirilecekse bu çocuksuz kadınlara yönelik olabilir bu toplumda.

25 ocak 2017 21:25

4. Çocuk sahibi olmamanın nesi terör anlayamadığım başlık.Aksine o terör çocuk sahibi olup "henüz" ya da "hiç" çocuk istemeyen kadınlara çocuk sahibi hemcinsleri tarafından yapılıyor.

25 ocak 2017 21:32

5. Üstüne bir de evli ve bir kedi bir köpek sahibiyseniz benim bu başlıktan anladığım bana yapılan terördür. Uğraşma bunlarla çocuk yap onu sev, çocuk yapınca at bunları, e hala yok mu çocuk, bi bebek yap da sevelim vs. Kafamı yiyen tiplerle dolu etrafım. Allahtan ne benim ailem ne eşimin ailesi bi baskı yapmıyor da oradan yırtıyorum. Sanki elalem 10 dk sevsin diye çocuk yapmak zorundayım.

Yalnız anlaşılmasın ki çocuk istemeyen sevmeyen bir insanım sadece zamanı var daha inşallah kendimizi hazır hissettigimizde o da olacak. Ama sen benim evlendiğim yaşta çocuğunu ilkokula yazdirdiysan bana ayıp olmasın diye mi yaptın??

25 ocak 2017 22:53 27 ocak 2017 13:56

6. Bunu savunan kim? Herkes aynı görüşte çok merak ediyorum çocuğu olmayan kadın nasıl bir terör estiriyor cidden yaşayan yazsa da okusak. Ukte sahibi (yazar: lumiere)'miş ama başlıkta girdisi yok belki ukte verme sebebi yaşadığı bi olaydır ya da çocuğu olan başka yazarlar maruz kaldıkları terörü anlatırlar. İnşallah çocuksuz mekan gibi bi şey değildir yalnız gerçek bi terördür.

25 ocak 2017 23:00 25 ocak 2017 23:01

7. tanım: bir önerme

Başlığını görünce pkk işid dhkp-c fetö chp ve diğerlerinin yanına artık çocuk doğurmamış kadınları da ekliyoruz zanettiğimdir. Malum artık onaylanmayan herhangi bir şey terörist ilan edilmenize sebep olabiliyor.

26 ocak 2017 00:19

8. olmayan terör. o zaman çocuk sahibi olmamış kadında buna karşılık, çocuk sahibi olmuş kadın terörü diye başlık açsın çünkü öyle bir kişilikler var ki; çocuğum var diye her şeyde öncelik benim olacak, küçük dağları ben yarattım kafasındalar çok saçma buluyorum sende herkes gibisin işte..

26 ocak 2017 02:07

9. Böyle bi şey var. Uzun zamandır olmadığını düşünürdüm ama ne yazık ki var. Çok yaşadım.

Bunu çocuksuz tüm kadınlar üzerine alınmasın. Nasıl ki tüm anneler iyi anne ya da yeterli anne değil, tüm çocuksuz kadınlar da terör estirmiyor ama estiren de üf insanı mahvediyor.

26 ocak 2017 02:14

10. kimsenin çocuk sahibi olmasının "şart" olduğunu düşünmemekle birlikte, çocuk sahibi olmak isteyip de henüz olamamış kadınların uyguladığı terördür.

olur mu öyle şey yaa diyenlere yaşadığımı anlatayım. çok samimi bir arkadaşım vardı, yani ben öyle sanıyormuşum. bu arkadaşın biyolojik saati uzun süredir anne olmak için alarm verme halinde ama özel hayatında da en fazla flörtleşme aşamasına kadar gelebiliyor bir süredir. çoğunlukla yüzünde bir maskeyle "ben zaten evlenmek istemiyorum yaşasın özgür kız olmak hobarey" dese de özünde yalnız hissettiğini, evlenebilecek olsa dakika beklemeyeceğini biliyorum. dedim ya çok samimiydik ve samimi insanlar arasında maskelerin çıktığı zamanlar illa ki olur.

bu yediği içtiği ayrı gitmeyen halimiz benim anne olacağımı öğrenmemle bıçak gibi kesildi. ilk anda kendi yaşadığımın heyecanından farketmemiştim ama tebrik bile etmemiş doğru düzgün. (hangi samimi arkadaş "hmm öyle mi ne hoş" diye karşılar bebek haberini?) sonrasında bir dışlama ve yıpratma süreci başladı. insan içinde iğneleme, küçük görme, muhatap almama.. düzenli yapılan toplu etkinliklerde bir şekilde habersiz bırakarak katılmamamın sağlanması. iş ve özel hayatta "sen hamilesin yapamazsın" şekilde ötekileştirme. haddi olmamasına rağmen anneliğimi eleştirme; "nee bir parça çikolata mı yedin, inanmıyorum sana, bir de hamile olacaksın!!1!11!!!!"

başlarda kalbini kırdım sandım, peşinden çok koştum. hatta bir sürü insanın önünde "kız ben seni çok seviyorum, istemeden bir şey yaptıysam söyle telafi edeyim" demişliğim bile var. ama yok ne ben bir şey yaptım ne bir açıklama geldi.

geçen birkaç ay bu konu beni oldukça üzdü. hem yakın arkadaşımı kaybetme, hem de onun etkisiyle geri kalan arkadaş grubundan uzaklaşmam hamile psikolojisine pek iyi gelen bir durum değil. Bu yapılanlar ne kadar "terör"dür, ne kadar "kadın kıskançlığı"dır tartışılır tabi. söz konusu tavrın sebebi çocuk değil de hayalini kurduğu arabayı almam da olabilirdi pekala. Tek fark, maddi şeylerin daha elde edilebilir ve paylaşılabilir olması sanırım. insan çok istese de çocuk yapacak birini bulamayabilir, ilişkisel anlamda o fırsatı kaçırabilir, çocuğu olmuyor olabilir, tüm şartları sağlayana kadar biyolojik olarak geç kalabilir.. çocuk biraz da şans işi, sahip olmak isteyen için.

uktede kastedilen böyle bir durum muydu bilemiyorum tabi. ben hormonel olarak çok tepki göstermiş de olabilirim. gerçi artık umursamamayı öğrendim, görmezden gelmeye çalışıyorum ama bu yaptıklarını unutacağım anlamına gelmiyor tabi.

buraya kadar okuyanlara teşekkür eder; çocuk sahibi olsun-olmasın düşüncesiz kadın teröründen uzak kalmanızı dilerim.

26 ocak 2017 09:55