girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (60)
  • medya (2)

60. Kitaplarda kargo bedava ve d&r’a göre çok daha ucuz kitaplara bakmanızı tavsiye ederim.

12 ağustos 13:46

59. Geçen sene bu sitede oldukça indirimli bir parfüm gördüm. Biraz şüphelendim çünkü mağazadaki fiyatların yarısı kadardı. Yine de siteyi güvenilir bulduğum için aldım. Kokusunu bildiğim bir üründü, mağazada gidip testerını birkaç kere denemiştim. Kargom geldiğinde hemen pakedi açtım ve denedim, kokusu aklımda kalandan daha farklıydı. O an tabi başımdan aşağı kaynar sular döküldü, hemen batch kodunu sorguladım. 2009’da üretilmiş... 8 senede de kokusu değişmiş biraz haliyle. Yine de bozuk değildi ve kullanmaya devam ettim, yani koku biraz değişik ama hala güzeldi. Kullanılabilir halde olduğu için ve yarı fiyatına aldığım için o an ses etmedim ama risk almaya değmeyeceği için bir daha buradan parfüm almam.

11 ağustos 19:38

58. Bir haftadır büyük rezillik yaşadığım internet sitesi. Kısaca anlatayım neler yaşandığını;

3 ağustosta bardak siparişi verdim. Kargo tarihi 7-8 Ağustos gösteriliyordu. 5 Ağustosta öylesine bakmak için girdiğimde ürünün hızlı gönderiye geçtiğini sordum. Ben de ürünün kargosunun pazartesi olacağını mı yoksa çarşambayı yani 8 ağustosu ve bekleyeceğini sormak için aradım. Konuştuğum temsilci ben daha önce sipariş verdiğim için ilk benim ürünümün kargoya verileceğini pazartesi yollanacağını söyledi.

Ancak pazartesi kontrol ettiğimde hala paket hazırlanıyor statüsündeydi. Bunun üstüne tekrar aradım. Başka bir çalışan açtı. Bana 'isterseniz iptal edin bi daha verin hızlı gönderiden' gibi abuk önerilerde bulundu. Ben de kapattım nasıl olsa 8 inde verilir diye uğraşmadım.

Ancak kargom 8 inde de verilmedi. Bu sefer tekrar aradığımda 'tedarik sıkıntısı' olduğunu söylediler. Oysaki bardaklar hepsiburadanın kendi malıydı, üstüne üstlük hala hızlı gönderiden satılıyordu. Yani ya hepsiburada elinde olmayan bir ürünü satarak milleti dolandırıyordu, ya da ben daha önce vermeme rağmen sadece hızlı gönderi siparişlerini yolluyordu.

Biraz kavga ettikten sonra 10 Ağustosta kargoladılar, ancak o da nesi benim gri sipariş verdiğim bardaklar mavi çıktı (gizlinot: Ki faturasında da gri olduğu yazıyor ) bunun üstüne bir kez daha hepsiburadayı aradım ve ' yanlış seçmiş olabilir misiniz belki mavi seçmişsinizdir' gibi küstahça bir cevap alıyorum. (gizlinot: Öyle olmasına da imkan yok her renk farklı sayfalarda satılıyordu) doğal olarak gelsin diye uğraş verdiğim kargoyu gerisin geri yollamak zorunda kaldım.

Kendilerinin işlerinde ne kadar profesyonel! Olduklarını anlamış oldum.

Edit; (yazar: Oznr) merhaba önerin için teşekkürler ancak buraya yazmadan önce hepsiburadaya 3-4 tane şikayet metini yolladım ve çeki bir kenara bırakalım özür mayetinde bile olsa hiçbir geri dönüş alamadım.

Edit 2: Bir de ben siparişi 31 Temmuzda vermişim, yanlış yazmışım buraya da onun için de yanıltıcı olduysa özür diliyorum.

11 ağustos 18:27 12 ağustos 11:19


57. Buradan alışveriş yaptıktan hemen sonra kredi kartımdan aşırı miktarlarda çekim yapıldı bir gece. Sabah bir kalktım ki bankadan bilgilendirme mesajları gelmiş harcama yapıldığına dair. Adam resmen bir sürü telefon faturası ödemiş benim kart numaramla. İtirazlar beklemeler derken ben paramı zor bela geri alabildim ancak bu siteden alışveriş yapan bir çok arkadaşımın da başına geldi bu durum sonradan. 

Artık mümkün mertebe internet alışverişlerimde sanal kart kullanıyorum. 

3 ağustos 08:51

56. şimdi size hepsiburada'yla yaşadığım en saçma alışverişi anlatacağım. evime orta sehpa aldım, büyükçe bir sehpaydı. ayakları metalden ve vidalanması gereken türden. yorumları ve montaj klavuzunu okudum evet dedim basit, ben yaparım bunu. bilin bakalım sehpa nasıl geldi? uzunca bir ahşap gövde ve 4 tane metal ayak. fakat gövde kısmında ayakları montajlayacak vida deliği yok :) hatalı ürün bariz. tek başıma yaşıyorum ve şarjlı maktap tarzı bir ürünüm yok, o deliklere açamam yani. montajını yapamadım. hepsiburada'yla iletişime geçtim durumu anlattım ve ürünü geri göndermem gerektiğini söyledim, kargo şirketinden eleman yollamalarını ve ürünümü almalarını istedim. çünkü ağır bir ürün, asansörsüz evime 4. kata kadar kendim çıkardım. kargo şirketi evde olduğum halde geldik bulamadık tekrar dağıtıma çıkaramayız, siz gelip alın diye direttiği için taksi tutarak ürünü evime getirmiştim. ki işin o kısmı zaten ayrı bir sinir krizi boyutu benim için, oraya hiç girmiyorum. neyse inatla kargo şirketini siz arayın eleman isteyin biz o kısma karışamıyoruz dediler. kardeşim bana hatalı ürün gönderen sensin, hatanı da kabul ediyorsun, ama çözüm bulmaya yanaşmıyorsun. ne bu? ne yani gerçekten. bak yine sinirlendim anlatırken. neyse kargoyu aradım randevu almanız ve elemanın geleceği saatte evde olmanız gerek dediler tamam dedim aldım bekliyorum ne arayan var ne soran. yine aradım yine randevu aldım yine kimse gelmiyor. hepsiburada'yı arıyorum siz iletişime geçin diyorum, yok geçemeyiz diyorlar. beni böyle bir hafta uğraştırdılar sinirden ağlayacak duruma getirdiler. en sonunda arkadaşlarımın hepsine sordum, birinden şarjlı matkap buldum ve sehpanın montajını matkapla delik açarak kendim yaptım. tahmin edersiniz ki çok muazzam olmadı ama ruh sağlığım daha önemli. hepsiburada kadar leş bir hizmet anlayışı az bulunur kısaca.

2 ağustos 15:36

55. (link: https://www.suslusozluk.com/hepsiburada?i=734405 şu) entryde yazdığım gibi farklı bir satıcısından şubat ayında aldığım parfümü açtığım halde iadesi sorunsuz şekilde gerçekleşmişti (2 günde iade olmuştu ücreti). kargo ücreti de kesmiyorlar. demek ki satıcıdan satıcıya da fark varmış, çirkef satıcılar da mevcut olabiliyor.

hepsiburada bünyesindeki memnun olunmayan satıcılar ifşa edilse iyi olurdu.

2 ağustos 15:21 2 ağustos 15:25

54. annemlere internetten hiçbir şey aldıramadığım zamanlarda (gizlinot: şimdi her şeyi alıyor olsam da) burdan telefon aldırma girişiminde bulunmuştum. garantisi sıkıntı olur deseler de telefonun 600 tl daha ucuz olduğunu görünce tav olmuşlardı. normal bir sürede orjinal telefonum elime ulaştı ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. ardından saç maşamı çeşitli ıvır zıvırlarımı almaya devam ettim. bir sıkıntı yaşamadım.

2 ağustos 14:39


53. dünyanın en saçma olaylarından biri fakat yazacağım; buradan bir adet dizüstü soğutucusu aldık. 65 lira idi fiyatı. dönme hızı yeterli gelmedi bilgisayarı soğutmaya geri vermek istedik. şimdi arkadaşlar etik veya değil benim 14 günlük bir cayma hakkım var. ürünü görmeden almayı kabul ettiğim için devlet bana bu hakkı vererek beni koruyor, yersen. 

hepsiburada'nın kendi bünyesinde satmadığı bir ürün aldığımız için iade konusunda esas satıcı ile muhattap oluyor, ürünü onun istediği adrese yolluyoruz. buraya kadar sorun yok. ürün gitti, herif ürünü bi' 4 gün bekletti, sonra lütfedip aldı. ertesi gün mail geliyor arkadaşımın hesabına, iade talebiniz ürün satılabilirliğini kaybettiği için reddedilmiştir diye. satıcı bize ürünü içinden faturayı çıkartarak, 13. günde kargoluyor. 

gerisi klasik gayet, müşteri hizmetileriyle karşılıklı çemkirişmeler(?) ürünü kullandıysanız, kutusunu açtıysanız iade edemezsiniz vesaire vesaire. ya, cayma hakkında ne yazıyor biliyor musunuz, ürünü içerisinden çıkan kullanım talimatlarına uygun bir biçimde kullandığınız takdirde, ürün bozulsa dahi, kullanıcının bir hatası yok ise o ürün geri alınacak! ama bu adamlar robot gibi, hayır, açmışsınız, kabul etmiyoruz, telefon alsaydınız da aynı işlemi uygulayacaktık diyorlar. ya bu alanen yalan söylemek, tüketiciyi kandırmak değil de nedir ya? 

müşteri temsilcileri nasıl çalışıyor bilmiyorum ama ben bir ton çemkirdikten sonra başka bir hanımefendi aradı beni, "ben sizi anlıyorum, satıcının ürünün içerisinden irsaliyeyi çıkarması hakkında söyleyebileceğimiz hiçbir şey yok ama ben telefonu sizi sinir etmiş, olayı tekrar hatırlatmış olarak da kapatabilirim, mutlu ederek de kapatabilirim. ben sizi mutlu etmek istiyorum" cümlesini kurdu ve aynı ürünün fiyatıyla paralel bir hediye çeki teklif etti. bana yaklaşımı ne kadar doğru olursa olsun, çoğu firma cayma hakkımız hakkında yanıltıcı cevaplar veriyor ve ellerinden geldiğince sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığını düşündürtmeye çalışıyorlar. yapmayın, inanmayın, e-devlet üzerinden 2 dklık bir işlem ile tüketici heyetine dilekçe yollayabiliyorsunuz artık. hakkımızı arayalım, zaten varolan bir şeyi bize hediye ediyorlarmış gibi davranmalarına izin vermeyelim. (gizlinot: enter kamu spotu)

2 ağustos 14:33

52. En rezil paketleme sistemine sahip online alışveriş sitesidir. Buradan alışveriş yapıyorsanız irsaliyeye dikkatlice bakıp kontrol etmeniz lazımdır; çünkü her 3 alışverişin ikisinde eksik ürün gönderirler. Süpermarket reyonundan alışveriş yapıyorsanız yiyecek ve deterjanı aynı sepette sipariş vermeyin çünkü şuursuz depo çalışanları çamaşır suyu ve deterjanla bulguru aynı kolide tıkış tıkış göndermeye bayılır. Sipariş verdiğiniz kişisel hijyen ürünleri pakedi açılmış ve içinden 1-2 adet eksilmiş olarak gönderilir. Şikayet edersiniz ; 2 hafta sonra otomatik özür mesajı gelir kusura bakmayın yeaa babında. Paketlemeyi öyle özensiz yaparlar ki sıvı deterjanlar , sabunlar dökülmeden size ulaşmaz. Çamaşır deterjanı ile çamaşır suyu arasına sokuşturulmuş kitap siparişiniz yamulmuş halde koliden çıkar falan filan. Sıkıntılı bir sitedir. Hayır bir de eksik ürün gönderdiklerinde ve bu irsaliyeden ayan beyan ortadayken bile yeni ürün gönderimi için 1 hafta bekleyeceksin demeleridir. Yani adamlar paranızı alır; ürünü eksik gönderir ve kendi hataları için sizi bir de 1 hafta daha mağdur eder. Hepsiburada pişmanlıktır. 8-9 yıldır neredeyse iki güne bir bu hepsiburada’dan alışveriş yapardım ama artık pes ettim. Bu artan rezillikte alışveriş deneyimleri bana yeter bence swh

1 ağustos 17:14 1 ağustos 17:15

51. "30 tl üzeri kargo ücretsiz" uygulamasına geçmesiyle kişisel bakımda ilk baktığım yer haline gelen alışveriş sitesi. ücretsiz kargo benim yumuşak karnım. kargo ücreti ödemek beni çok örseliyor. diğer siteler de ücretsiz kargo sınırını makul seviyelere çekseler keşke.

edit: 50 tl'ye çıkarmışlar. "maşallah" dediğimiz üç gün yaşamıyor.

21 temmuz 19:17 16 eylül 23:55