sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

  33. Her yere erken gitmekten iyidir.

  Edit: insanların kendilerine verilen değeri randevuya gecikmesinden anlaması da enteresan. Bu bir mülakat değil. Eğer dostluğumuzu, arkadaşlığımızı bu yüzden keseceksen keşke hiç dost olmasaydık. Bu kadar ben merkezli olmayın nasıl beni bekletebilir ben ben bennnnn...

  25 mayıs 20:14 26 mayıs 00:33

  32. yalnız yaşadığım ve evde kedim olduğu için kapıyı bacayı kontrol et,kapıları pencereleri kapat, o bu şu derken ister istemez geç kalıyorum.ama o yüzden arkadaşlarımla buluşacağım zaman 2 de buluşulacaksa ben 2.30 a doğru gelirim diyorum her seferinde.Gidip burda kişilik analizi kasmanıza gerek yok.

  25 mayıs 15:20 25 mayıs 15:21

  31. karşısındaki insanı yeterice ciddiye almayan ve saygı duymayan insandır.

  25 mayıs 13:06

  30. Bu benim ama bunun sorumsuzlukla alakası yok. ya çok erken gider beklerim ya da geç kalıp bekletirim. dakik insanlara çok özeniyorum ama bir türlü tutturamıyorum süreyi. Fark ettiğim kadarıyla birşeylerin boyutunu da ayarlayamıyorum. Ya büyük olur ya küçük. Ölçü problemim var velhasıl. Çözümünü bulamadım bir türlü.

  24 mayıs 18:17

  29. adhd’si olabilir, vurmayın hemen

  24 mayıs 17:12

  28. Eski ev arkadaşım. İnsanları beklettiği yetmez, kendini çok zeki geri kalan herkesi aptal zannettiği için karşısındaki insana saçma sapan yalanlar söylerdi. Örneğin okula gideceği bir gün kendisini okulda bekleyen arkadaşına daha evden çıkmadan metroda olduğunu, varmasına 2-3 durak kaldığını söylerdi. Birlikte ev bakacağımız zaman da beni tam dört saat bekletmişti. Eve çıkabilmek için kendisinden başka şansım olmadığından bu hareketini görmezden gelmiştim ama gerçekten aşırı sorumsuz, empati yeteneğinden yoksun ve bencil biriydi. Devamlı karşısındaki insanı bekleten insanların birçoğunun da bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum. Yoksa karşı tarafa yaşattıkları sıkıntıyı anlayıp buna önlem almaları çok zor olmasa gerek.

  24 mayıs 16:10 24 mayıs 16:13

  27. yakın bir arkadaşım böyle. yolu, trafiği ne bileyim olası aksilikleri asla hesaba katmaz. bu yetmiyormuş gibi bir de verdiği saatin en az bakın en az yarım saat sonrasında gelir. her seferinde uyarıyorum eğer o saatte gelemeyeceksen bana saat verme yuvarlak rakam söyle diye ama yok.

  3'te görüşelim diye anlaşıyoruz örneğin, saat 4 oluyor ses seda yok. arıyorum, çıkıyorum diyor ben de çıkıyorum buluşacağımız yere varıyorum bir yarım saatte orada bekliyorum. çok doluyum bu konuda. gerçekten bütün günüm heba olup gidiyor. sevdiğim bir arkadaşım olmasa sırf bu yüzden bağlantıyı keserdim.

  olabilidiğince zamanında gitmeye çalışırım her yere. bu karşındaki insana verdiğin değeri gösterir. ne bileyim sorumluluktur yani. bir plan yaptıysam kafamda kurarım. şu saatte hazırlanmaya başlarım, şu saatte çıkarım, şu ulaşım aracıyla giderim falan diye. zamanında varıyorum her seferinde. çok zor olmasa gerek yani. aşırı zeka da gerektirmiyor.

  24 mayıs 14:48

  26. (bkz: Her yere erken giden insan)

  24 mayıs 13:37

  25. Gevşekliktir afedersiniz. Burda bu benim ama benim suçum değil denmesin yemezler. Bir insan probleminin farkındaysa çözebilme kapasitesine de sahip demektir. Zaten gerçekten değer verilen biriyle buluşulucaksa ya da önemseniyorsa gidilecek yer, evden kaçta çıkılacak kaçta hazırlanmaya başlanılacak hesaplanır. Olmadı alarm kurulur şu saatte hazırlanmaya başla diye. Uyku problemi de varsa bu saatte çıkabilirim en erken diye arkadaşlarla orta yol bulunur. Bende dikkat eksikliği problemi var o yüzden ona göre planımı programımı yaparım geç kalmamak için. Bir arkadaşım da hep yarım saat geç kalırdı ama bazen kaderin cilvesi saatinden erken gelme ihtimali doğmuşsa karşısındakini darlardı. Otobüse binmiş olurdun daha hızlı ol geç kalma derdi. Tamam daha hızlı otururum ya da daha hızlı tutunurum işini görür mü dediğimde de oflayıp puflardı. Sonradan düşünmüştüm de ne acayipti lan. Niye hiç kavga etmedim onunla bu konuda bilmiyorum. Şimdi olsa bir kere geç kalınca bir dahakine bir saat bekletirdim. Valla daha mal mıydım naif mi bilemedim.

  24 mayıs 13:35

  24. bu benim. ama elimde değil, tuhaf bir erteleme huyum var. umursamazlık ile de alakası yok. can çıkıyor huy çıkmıyor arkadaşlar. ancak bunu düzeltmek için yaşam tarzını yeniden düzenlemek gerek. o da büyük bir radikal karar istiyor ve bu da sanıldığı kadar kolay bir olay değil. sınava bile on beş dakika geç kalabiliyorum bazen. bu hastalığı yenebilen varsa bir mesaj ötesindeyim.

  24 mayıs 13:27