yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (16)
  • medya (2)
  1

  16. hiç beğenmedim saçlarım kuru ince telli ve seyrek saçlarımı daha da kuruttu ve döktü 

  7 nisan 18:21

  4

  15. sülfatsız şampuan kullanmaya hask ile başladım, ondan da memnundum ama bir süre sonra saçım çok kuru gelmeye başladı. arkadaşımın önerisi ile bu şampuana bir şans vermek istedim. hask biraz sertleştiriyordu saçlarımı ama bu ürünün saçlarımı hask'a göre daha yumuşak yaptığından eminim. saçlarımda olandan daha fazla dökme yapmadı, kokusunu da çok beğendim. malum sülfatsız şampuan piyasada ne yazık ki bir tık daha pahalı olabiliyor, ben de indirimli halini kovalıyorum veya amazondan sipariş veriyorum, gratisten daha ucuza geliyor bazen bir bakmanızı öneririm. aynı ürünün bir de mangolusu var, kokusunu merak edip sipariş vermiştim ama sanırım boyalı saçlar içinmiş. ikinci şişemdeyim, bu fiyat bandında daha iyisini bulana kadar kullanmaya devam edeceğim gibi gözüküyor.

  26 ocak 10:47

  14. h.essences ülkemize ilk geldiğinde ilk deneyenlerden bir yorum okumuştum. şampuanın ve kremlerinin şişirilme olduğunu sıradan bir şampuandan farkı olmadığını söylüyordu. yine de silikonun saç diplerini tıkayıp dökülmesine neden olacağını düşündüğüm için silikonsuz ve sülfatsız şampuan arayışına girdim. bu şampuanı ilk iki sefer kullanışımda sonuca inanamadım.saçlarım nefes aldı ve kurutmadı. sonra bir kaç defa daha kullanınca saçlarımı kurutmaya ve kırmaya başladı :) yani özet olarak sıradan bir şampuan hatta belki kötü segmentine de girer. ne şampuanlar denedim silikonlu silikonsuz hiçbiri saçımı kırmadı kurutmadı. zaten şunu da not etmek istiyorum silikonlu hiçbir ama hiçbir şampuan saçımı dökmedi yıllarca. silikondan önce de sonra da aldığım vitamine bağlı olarak hep aynı miktar döküldü.

  21 ocak 21:08


  13. Saçlarım kurudur, çok şey denedim ama yapısı böyle.

  yakın zamanda aveda şampuanı çok kısa sürede bitirdiğimi farkedince, kolay ulaşılır bir şampuan bulma derdindeydim. rafta ambalajı dikkatimi çekti kendisine şans tanıdım, şimdilik fena gitmiyor, gerçi şampuanlardan mucize beklememeyi öğreneli çok oldu, zarar vermesin, temizlesin, sertleştirmesin, içeriği temiz olsun.

  Şimdilik tüm bunları karşılıyor.

  10 ocak 21:45

  5

  12. sadece saç dipleri kuruluktan kabuk kabuk dökülecek kadar vahim olanların kullanması gerek bence bu şampuanı. İçeriği çok güzel. saçlarımı yıkadıktan sonra verdiği hissi de çok beğenmiştim çünkü sülfatsız olmasına rağmen keçe gibi yapmıyordu. fakat geçenlerde saçlarıma hindistan cevizi maskesi yaptım. Şu ana kadar hiçbir şampuanda bu sorunu yaşamamama rağmen bu sefer banyodan sonra saçlarımın diplerinin daha sönük olduğunu fark ettim tam çıkaramamış maskeyi saçımdan. Biraz üzdü. Yağlı saçlara hiç mi hiç önermiyorum(gizlinot: ki benim saçlarım yağlı bile değil). Yine de kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum çok nazik temizliyor çünkü.

  edit: arkadaşlar hayatımda ilk defa saçlarımın bu kadar yumuşak ve parlak olduğunu görüyorum ve şampuan sayesinde olduğuna eminim. bundan sonra kesinlikle (gizlinot: banyodan önce saçıma yağ vs. sürersem sülfatlı şampuanla yıkamak şartıyla) bu şampuanda sabitleniyorum. daha önceden de cgm approved ürünler kullandım (ki bu şampuan alcohol denat bulundurduğu için cgm approved değil bile) fakat hiç bu kadar fark hissetmemiştim. çiçeğimsin herbal essences.

  9 ocak 23:17 20 ocak 01:49

  11. Sülfatsız olmasıyla büyük bir hevesle satın almıştım. Öncelikle saçlarım kuru veya yağlı değil normal ve ince telli. Normal şartlarda gün aşırı duş alıyorum ve saçlarımda öyle hissedilir bir yağlanma pek olmazdı. Ancak bu şampuandan beri duşun ertesi günü ağırlaşmaya başladı. Ben kremiyle birlikte set olarak uygun bir fiyata yakalayıp almıştım fakat bitince tekrar almayı düşünmüyorum.

  17 aralık 2020 23:01

  3

  10. Büyük ihtimalle bu şampuan hakkında ilk olumsuz şeyler yazan kişi olacağım.

  Saçlarım gür, yağlı ve dalgalı. Şampuanı uzun zamandır ortalıkta şurada burada görüyordum. İndirimdeyken 27 tlye alıp kullanmaya başladım. (1 ay oldu sanırım)

  Normalde saçlarım duşta çok fazla dökülmez. Ancak bunu ikinci kullanışımdan sonra inanılmaz şekilde saçlarım dökülmeye başladı. Okuduğum yorumların çoğu ne kadar memnun olduklarını vb. yazmışlar. Ama eğer alacaksanız bir daha düşünün derim. Kokusu fena değil, daha iyi kokan şampuanlar var ama yine de iyi bence.

  Saçlarımın uçlarına sürmüyorum. Sadece diplere sürüyorum. Bende yağlanmayı daha geciktirmedi ya da erkene getirmedi. Her zamanki gibi 2 günde bir yağlanmaya devam ediyor. Saçlarımı yumuşak yaptığını düşünmüyorum, sadece arındırıyor (bu yüzden duşta şampuandan sonra saç maskesi uyguluyorum.). Denemek için aldığım bir şampuandı zaten ama bir daha almayı düşünmüyorum. Ayrıca çok fazla köpürüyor nedenini bir türlü anlayamadım. Ancak bitki içerikli olması güzel bir şey.

  16 aralık 2020 13:39


  4

  9. 3 haftadır deneyimliyorum bu şampuanı. Kokusu sıcak suyla birleşince yoğunlaşıyor sanki ya da gebelik sebebiyle benim hassasiyetim var bilemiyorum. Saçta da duş sonrası kalıcı. Ama saçımı parlattığını ve canlandırdığını gözlemledim. Ben sevdim hatta eşim de kullanıyor. Onun da yağlanma problemini geciktirdi diyebilirim. 

  13 aralık 2020 16:14

  3

  8. Saçımda yağlı bir his bırakan şampuan. İki ay ogx mor iki ay da davines kullandiktan sonra sulfatsiz devam etmek istedim. Ogx te de maalesef iddia ettiğinin aksine çok dökülme yaşadım. Neyse bu şampuan baya kopuruyor ama saçımdan sanki arinmiyor. anneme denettim saçları gür ve boyalı onun da dipleri yaglandi. İçinde sülfat ve silikon yok, belki bizim saçlar sulfata aliskindir, bilemiyorum bu rutini oturtan suslum var mı. Ek olarak içinde alkol var ve bir çok parfüm türevi var acaba bu yüzden mi. Valla yildim bu şampuan derdinden.

  13 aralık 2020 15:36

  5

  7. çok işlem görmüş, boyalı ve yıpranmış saçlarım için sülfatsız şampuan denemelerim içinde en beğendiğim şampuandır. yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum.

  -kokusu harika, hemen hemen 1 gün kalıyor kokusu

  -içeriği oldukça temiz, boyalı yıpranmış saçın en büyük düşmanı sülfat içermiyor

  -saçı kurutmuyor

  -bende dökülme kepek vs gibi şeylere sebep olmadı

  -indirimde alınırsa fiyatı da uyguna geliyor

  -ben aynı serinin kremini de kullanıyorum, saçlarımı yağlandırmadan yumuşatıyor, çok rahat taranıyor, kopmalar minimumda

  -bittikçe uzun süre tekrar alırım, daha iyisini duyup görene kadar bu seriye devam.

  edit:öncesinde hask kullanıyordum. hasktan daha iyi olduğunu düşünüyorum. ayrıca annem de bayıldı onun da saçları boyalı uzun ve gür.

  8 aralık 2020 16:55 8 aralık 2020 16:56