yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  19. bu dizinin ilk dört bölümünü falan izledim. sonra wattpad hikayesi olduğunu duyup hikayenin akışına baktım ve izlemeyi bıraktım.

  ama kadrosunda ayda aksel, serhat tutumluer, ahmet tansu taşanlar gibi gerçekten beğendiğim oyuncular var. neden bu kadın üzerinden intikam alıp kan davası güden dizide oynadıklarını bilemiyorum.

  sanırım wattpadde yazılandan da biraz farklı ilerliyor.

  asıl yazmak istediğim esaskız reyyan'ın çok mıy mıy bir karakter olduğu idi. miran ile mıç mıç bir aşk ki başta az daha ölüyordu bu adam yüzünden. ahaliye rezil rüsva edildi. miran da devamlı bağıran bir karakter.

  baş karakterlerdense yan karakterlerin aşk hayatı daha eğlenceli. (gizlinot: youtube sayesinde kısa kısa izleyebiliyorum merak edince)

  17 şubat 17:19 18 şubat 08:19

  18. Aklı başında bir kadın bu diziyi nasıl izler ve nasıl beğenir aklım almıyor. aşk da sevgi de bu değil lütfen anlayın artık. Ruh hastası adamın biri gelecek sebepsizce hayatınızın içine edecek siz de aşığım diyeceksiniz öyle mi? Gerçek hayatta tek bir bölümüne dayanamayacağınız bu şiddete güzelleme yapmayın. Bu davulun sesi uzaktan bile hoş gelmiyor.

  6 haziran 2019 04:05

  17. Son günlerde herkes bu diziyi paylaşıyor, konuşuyor ve izliyor. ben de herkes gibi merak ettim tabi. diziyi izlemeden önce kesitlerini youtube'dan bi izleyeyim dedim de... demez olaydım. o ne la öyle? gözlerim... Allahım yapmacık doğu şivelerinden zaten nefret ederim bir de üzerine bütün oyuncuların o yapay kıro hareketlere bürünüp şiveli konuşması beni aşırı irite etti. kendi kendime ben bile daha iyisini yapardım dedim. inanın güneydoğulu arkadaşlarımın hiçbiri böyle konuşmuyordu, cidden. hele töre, berdel, kan davası, aşiret vs olaylarını sorduğumuzda hepsi bize kıçıyla gülmüştü.

  başroldeki çocuğun prittle yapıştırılmış saçları ve neredeyse hiç uyumamış efekti verilen o kırmızı sürmeli gözleri nedir öyle? ya sen almanya'dan acun abine beatbox mı yapmaya geldin allasen? saçına zeytin yağı sürdüğüm kendine gel(gizlinot: 2 tokat atar *çat çat).

  o başroldeki kıza ne demeli peki? allahın sünepesi, ağlak ağlak daha çok gezeceksin tamam mı annecim? çünkü wattpad'in kaçınılmaz odak noktası budur. ölümüne sürüneceksin, ben sana şimdeden söyleyeyim dedim.

  yeni nesil kadın oyuncular cidden sadece dış görünüşten ibaret bunu bu ablada ve dilan deniz çiçek'te ve hande erçel'de ve demet özdemir'de ve ve ve'de daha çok hissediyorum. bunları kim yükseltmişse... sıçtınız sanat dünyasının içine, içiniz rahatladı mı? aptal ve asalak yeni nesil sayesinde romantik komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü siz daha çok alırsınız merak etmeyin.(gizlinot: Demet Akbağ’dan Hande Erçel'e: “Herhalde bizi bir ara güldürmüştür de biz fark etmemişizdir” )

  28 nisan 2019 00:59


  16. oturup bu diziyi öven insanları, bilhassa hemcinslerimi kınıyorum. şiddeti romantize etmekten ne zaman vazgeçeceksiniz? safi ziyansınız. 

  27 nisan 2019 14:32

  15. gerçekten leş

  27 nisan 2019 14:20

  14. hiç izlemediğimiz halde, her yerde karşımıza çıktığı için izlemiş kadar olduğumuz leş dizi. kadına şiddetin her türlüsü mevcut.

  töre diye bir şey var olsa bile evden evlenerek çıkan bir kadın, kocası onu bıraktığında neden namussuz ilan edilir? neden dövülür? başroldeki hanım kızımız töre kurbanı oluyor da esas oğlanın karısı neden yılan oluyor? sonuçta kocasını bırakıp gitse, o da namussuz(!) olduğu için töre gereği cezası kesilmeyecek mi? o mağdur değil mi? ama doğru o büyüüük aşkın önünde bir engel olduğu için sevilmez asla.

  hele bir kadınla bir gece geçirince intikam aldığını düşünmek, kızın bunun üzerine intihar etmesi filan... gerçekten yazılacak o kadar şey var ki, asıl şaşırtıcı kısmı herkesin böyle bir diziye ayılıp bayılması.

  27 nisan 2019 12:18

  13. Birkaç arkadaşımın izlemesine ve kız yurdunun yemekhanesinde, televizyonun önünde oluşan yığılmaya kanarak diziyi cidden merak etmiştim ve bu şaheseri(!) silip atmam için sadece konusuna bakmam yetti. Şaka mısınız arkadaşlarım, kardeşlerim neler izliyorsunuz? Süslü'deki yorumlar da beni haksız çıkarmadı.

  27 nisan 2019 00:05


  12. diziyi aklı başında, gayet fikirlerine önem verdiğim biri çok güzel diye önerince youtubetan (birkaç parçasını) izledim. Ya artık ben bıktım ya. Neden böyle şeyler izliyorsunuz ya? Dizinin fan kitlesine tüm samimiyetimle soruyorum; niçin daddy/mommy issues'ları olan, ciddi bir terapi gereksinimindeki, benmerkezci ve megoloman adamların gerek duygusal şantajla, gerek kolundan tutup kaçırmak suretiyle, gerek de evlenerek türlü kötülükler yaptıkları ve ağlatıp durdukları aşırı masum ve iyi fakat maalesef vasıfsız ve özgüvensiz kadınlardan biri olmak istiyorsunuz? Neden Miran'ın zorla alıkoyduğu kıza bir de "benden başka kimsen yok senin." demesi romantik? Neden reyyan ve miran her yeni evli çift gibi, onu da geçtim, insan doğasının bir gerekliliği olarak, seviştiklerinde "niye doğru yoldan şaşırttın beni" diye bir türkü duyuyoruz? Neden miran reyyan'la seviştiğinin ertesi günü "her şey yalandı." diyip reyyan'ı çorak bir arazinin ortasında bırakıp giderken pınarları pembeye boyanmış gözlerini hüzünlü hüzünlü kameraya çevirip kendi kendine "arkana bakma." vs. Dediğinde çok etkilenmeli ve zavallı jönümüzün geçmişte yaşadıklarına üzülmeli, reyyan'ın onu iyileştirmesini beklemeliyiz? Ve neden bu, miran'ın intikamının bir parçası? Neden miran, reyyan'ı odaya kilitleyen yengesine, kendisi de reyyan'ın istediği yere gitmesine izin vermiyor olsa bile, kızdığında ve yetişkin bir kadın olan reyyan için, "bu evde reyyan'la ilgili kararları ben veririm." dediğinde miran'ın reyyan'ı içten içe çok sevdiğini düşünmeliyiz? Neden? Neden? Neden?

  26 nisan 2019 23:56

  11. Miran beyin kırmızı göz kalemini azaltin nolur, sokakta gözü mikrop kapan yavru kedilere dönmüş. Ekranda görünce terramycin merhem süresim geliyor. (gizlinot: Ha bi de izlerken çok gülüyorum. Sürekli ya saçından ya kolundan tutulup oradan oraya sürüklenen ezik reyyan ve bir kızın bekareti gidince intikam aldım sanan, alnına sarmaşık düşmüş miran. )

  13 nisan 2019 13:37

  10. Ben de diyorum bu kadın aşağılayan özgün senaryo nereden geliyor. Wattpad’miş. Vay be kimin aklına gelirdi töre, doğu adetleri, zorunlu evlilikler, aşık kaprisleri. İnanılmaz orjinal valla senaryo, tebrik ettim. 

  Şu başroldeki çocuk niye her an ortaya atlayıp arabesk rap yapacakmış saçıyla dolaşıyor ya ? Alnını sivilce bastı çocuğun kaldırın şu saçları bi. 

  13 nisan 2019 00:22 13 nisan 2019 00:23